Podsumowanie 2020 r.

Dodane 31.12.2020, 15:33

Szanowni Państwo,

Kończy się trudny dla muzyków 2020 rok. Nadszedł czas na podsumowanie działań Fundacji Artystycznej Cantito.

Mimo pandemii COVID-19 udało nam się zagrać kilka koncertów, co jest dla nas ogromną radością. Nic nie cieszy tak jak śpiewanie i granie dla Państwa, spotkania z wami i wasze entuzjastyczne reakcje na nasze piosenki.

Jednak nie poddawaliśmy się, robiąc co tylko w naszej mocy, żebyście Państwo mimo przeciwności mieli dostęp do naszej muzyki.

Wierzymy, że rok 2021 przywróci wszystko do normy i będziemy grali znacznie więcej koncertów dla wspaniałej publiczności.

Co zdarzyło się w tym roku?

1. Rozpoczął się hucznie V Wielkim Koncertem Kolęd, byliście Państwo z nami licznie zgromadzeni, oklaskujący nas gromko, doceniający naszą pracę i mocno wzruszeni. Serdecznie Wam dziękujemy.
  2. W styczniu zdążyliśmy jeszcze pokolędować razem z Państwem w życzliwym nam sanatorium „Krystyna” w Busku-Zdroju, przekonaliśmy się, że nietrudno zachęcić Was do wspólnego śpiewania, w które jesteście niezwykle zaangażowani.
  3. W lutym odbyła się lekcja muzyki w przedszkolu. Zostaliśmy poproszeni o zaaranżowanie piosenki, wraz z dzieciakami bawiliśmy się wspaniale.
  4. Także w lutym pośpiewaliśmy z Państwem o miłości i zakochanych. W sanatorium „Krystyna”, było niezwykle romantycznie.
  5. Kolejnym wydarzeniem, na które zostaliśmy zaproszeni, był koncert Szkoły Wokalno-Aktorskiej. Wsparliśmy wszystkich występujących uczniów realizacją akustyczną, oraz mieliśmy ogromną przyjemność zagrać kilka piosenek.
  6. Zanim pandemia zmieniła nam plany, zdążyliśmy jeszcze spotkać się z Państwem w zaprzyjaźnionych sanatoriach „Marconi” i „Nida” w Busku-Zdroju. Wspominamy te koncerty z nostalgią i bardzo czekamy na ich powrót, tęsknimy za graniem dla Państwa.
  7. W marcu udostępnialiśmy wszelkie koncertowe materiały, zachęcaliśmy do słuchania nas, żeby wszystkim w cieplejszej atmosferze upływało siedzenie w domu.
  8. W międzyczasie planowaliśmy zbiórkę na busa, żebyśmy mogli docierać z naszą muzyką w jeszcze większą ilość miejsc. W obecnych czasach nasze plany zostały odsunięte w czasie, wierzymy jednak że kiedyś uda nam się do nich wrócić.
  9. Później życzyliśmy Państwu samego dobra, a zwłaszcza zdrowia na święta, obchodziliśmy fundacyjne urodziny i ciągle czekaliśmy na powrót koncertów.
  10. W sierpniu wierząc że pandemia powoli się kończy, zaczęliśmy się spotykać na próbach i przygotowywać się do nowego muzycznego sezonu. Jednak jesień zmieniła kolejny raz nasze plany.
  11. Wrzesień przyniósł nam niespodzianki: zagraliśmy na Pierwszej Komunii, śpiewając z dzieciakami w ich szczególnym dniu, było to bardzo miłe zaproszenie. Wystąpiliśmy też na integracyjnym pikniku podczas dni Bronowic. Wierzyliśmy mocno, że wszystko niedługo szczęśliwie się zakończy.
  12. W listopadzie i grudniu ciężko pracowaliśmy nad prezentem dla Państwa, jakim stała się płyta „Z Narodzenia Pana”, zapis audio V Wielkiego Koncertu Kolęd. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że jesteśmy, działamy i wcale nie zamierzamy się poddawać w tej trudnej sytuacji.
  13. Zagraliśmy jeszcze koncert online na zaproszenie Centrum Kultury Wrocław-Zachód, było to niezwykle ciekawe doświadczenie, spotkać się z Państwem przy pomocy kamer i ekranów. Wasz odzew był bardzo pozytywny, co dodaje otuchy.
  14. Jako Bożonarodzeniowe życzenia nagraliśmy nowe piosenki świąteczne w swoich domach, żeby nam wszystkim te święta przyniosły radość i nadzieję.
  15. Podczas zbiórek w trakcie naszych koncertów na początku roku otrzymaliśmy od Państwa 3214,00 zł. Bardzo dziękujemy.
  16. Pomimo ciężkich czasów do informowania o zbiórce 1%, braku koncertów i z ogromnymi ograniczeniami z docieraniem do Państwa okazaliście nam ogromne serce, a kwota przekazana na naszą Fundację była rekordowa i wyniosła 5108,70 zł. Bardzo, bardzo dziękujemy.

Przed nami kolejny rok, niech przynosi same dobre wiadomości, pozytywne zmiany, zdrowie, optymizm, pogodę ducha. Bądźmy razem przy pomocy wszelkich urządzeń, czekając cierpliwie na spotkania, koncerty i wspólny czas. Oby nie zabrakło nam życzliwości i abyśmy zawsze pamiętali o drugim człowieku.

Wszelkiego dobra na 2021 rok życzą pracownicy i podopieczni Fundacji Artystycznej Cantito!

Szczęśliwego Nowego Roku!