Empatyk, czyli edukacja jak pokonywać bariery

Dodane 03.06.2022, 11:41
Siedem osób siedzi przy okrągłym stole. Wśród nich jesteśmy My - Adrian, Agnieszka, Karol i Monika. Zabawa się zaczyna.

Jako że nie samą muzyką człowiek żyje, ostatnio postanowiliśmy przyczynić się nieco do edukacji społeczeństwa. 😁

Na zaproszenie chłopaków z firmy Accens, z którymi na co dzień współpracuje Adrian, dostosowywaliśmy grę „Empatyk”.

Założenie zabawy dla całej rodziny jest bardzo proste i genialne. Nasza fantastyczna czwórka musiała zjednoczyć się przeciwko panu Barierze, zebrać wszelkie pokłady empatii i rozwiązywać zwykłe codzienne problemy ludzi z niepełnosprawnościami: niewidomych, niskorosłych, niesłyszących.

Oczywiście, z wiadomych względów, głównie skupiliśmy się na niewidomych. Próbowaliśmy ocenić, jak szybko widzący są w stanie zmierzyć się z trudnościami, które na co dzień stawia przed nami życie.

Bawiliśmy się wspaniale, przerzucaliśmy pomysłami i anegdotami. Ciekawie było zastanawiać się, jak z naszymi problemami poradziłyby sobie na przykład bliskie nam osoby lub ci, którzy z niewidomymi do tej pory nie zetknęli się w ogóle. 😀

Serdeczne dzięki za zaproszenie. Mamy nadzieję, że gra już niedługo ujrzy światło dzienne, a wtedy wspólnie z premedytacją damy niezły wycisk panu Barierze. 👐 👏 🤝 👍