Integracja przez muzykę w ramach XXIII Tygodnia osób niepełnosprawnych.

Dodane 05.07.2022, 15:10
Na zdjęciu widać metalową scenę, na której stoją w dwóch rzędach muzycy. Kobiety i mężczyźni śpiewają i grają. Instrumenty to perkusja, gitara, gitara basowa, instrument klawiszowy, flet, skrzypce i obój.

1 lipca braliśmy udział w Warsztatach muzycznych „Integracja przez muzykę" w ramach XXIII tygodnia osób niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością”.

Mimo rekordowo wysokich temperatur bawiliśmy się wspaniale i z przyjemnością realizowaliśmy projekt mający na celu pokazać fundację i jej podopiecznych jak najszerszemu gronu osób.

Najpierw w postawionym na krakowskim rynku namiocie śpiewaliśmy i graliśmy, nakłaniając muzyką przechodniów do zatrzymania się i zapoznania z naszą działalnością. Było nam niezmiernie miło, kiedy na nasze spontaniczne muzykowanie Państwo przystawali, dopytywali, czym na co dzień się zajmujemy, skąd jesteśmy i jaki repertuar lubimy.

Szczególnie natomiast cieszyły nas robione przez Państwa filmiki na własny użytek, co świadczyło o tym, że bardzo się podoba. Kilka godzin minęło nam błyskawicznie.

Zwieńczeniem tego dnia był koncert zagrany przez nas hucznie na krakowskim rynku, podczas którego słuchało nas około 150 osób.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy znów w tak licznym, bo aż jedenastoosobowym składzie, poniekąd jeszcze raz poświętować nasze dziesięciolecie.

Występ składał się z samych tanecznych i energicznych piosenek, które prezentowaliśmy podczas tamtego święta, a które na co dzień z powodzeniem gramy i niezwykle lubimy.

Były to na przykład „Jaki piękny świat” Alicji Majewskiej, „Nie dokazuj” Marka Grechuty czy Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego.

Publiczność mimo lejącego się z nieba żaru dopisała tak licznie, że zabrakło krzeseł pod sceną, o czym wiemy z najpewniejszych źródeł. Dziękujemy za brawa, gromki i głośny entuzjazm i wiele ciepłych słów pod naszym adresem, rozgrzewały nas one jak te letnie temperatury.

Dzięki zaangażowaniu naszemu oraz  publiczności i niezwykle ciepłej, w każdym tego słowa znaczeniu, atmosferze czujemy, że projekt wykonaliśmy na trzysta procent.

Mamy nadzieję, że nie po raz ostatni realizujemy nasz projekt w ramach tego wydarzenia i że spotkamy się z Państwem podczas kolejnej edycji.

Logo Miasta Krakowa

"Zadanie Publiczne jest finansowane ze Środków Miasta Krakowa"