Przyszedł czas podsumowania roku 2022

Dodane 29.12.2022, 22:53

Szanowni Państwo,

Dobiega końca kolejny rok naszej działalności, więc przyszedł czas podsumowania tego, co się u nas zdarzyło.

Najczęściej jak było to możliwe staraliśmy się docierać do Państwa z naszą muzyką, cieszyć się tym, co kochamy, zarażać pasją i pokazywać swoje umiejętności.

Co dokładnie się odbyło?

•Przez cały rok staraliśmy się udostępniać już nagrane piosenki, abyście mogli Państwo z łatwością do nich dotrzeć i posłuchać z przyjemnością w każdej chwili.

•W trakcie roku odbyły się także samodzielne koncerty naszych podopiecznych, które okazały się sukcesem. Cieszymy się, że wokaliści i instrumentaliści rozwijają się na wszelkich frontach i chcą się pokazywać coraz szerzej.

•Pierwszy koncert tego roku odbył się w kościele Matki Bożej Różańcowej na Piaskach Nowych. Zostaliśmy bardzo ciepło i życzliwie przyjęci. Wykonaliśmy zarówno kolędy tradycyjne z naszej płyty „Z Narodzenia Pana” jak i mniej znane pastorałki.

•25 maja dostosowywaliśmy grę planszową „Empatyk”, miała ona za zadanie edukować, jak pokonywać bariery związane z niepełnosprawnością wzroku. Uczyła także poprzez zabawę, w jaki sposób można pomagać osobom z różnymi niepełnosprawnościami na co dzień i z wykonywaniem jakich czynności mogą mieć trudności.

•19 czerwca odbył się koncert „Życie jest muzyką” z okazji dziesięciolecia działalności fundacji. Miło było spotkać ludzi, z którymi współpracowaliśmy przez te lata i którym pomagaliśmy muzyką. Podczas tego hucznego wydarzenia, w o wiele większym składzie wokalnym i instrumentalnym, śpiewaliśmy repertuar, którym osiągaliśmy sukcesy w ciągu tych lat i który nadal bardzo lubimy.

Przygotowania do tego koncertu trwały kilka miesięcy, podczas których mieliśmy mnóstwo okazji do wspólnego grania, śpiewania i muzycznego rozwijania się.

• 1 lipca wzięliśmy udział w warsztatach Integracja przez muzykę” z okazji XXIII tygodnia osób niepełnosprawnych. Podczas tego wydarzenia mogliśmy się z Państwem spotkać, porozmawiać, odpowiedzieć na wszystkie pytania i zaprezentować naszą działalność. Po warsztatach odbył się koncert na rynku głównym w Krakowie, który był dla nas wielkim zaszczytem i cieszył się dużym zainteresowaniem.

•30 września, 4 listopada i 26 listopada spotkaliśmy się z Państwem w sanatorium „Krystyna” w Busku-Zdroju. Były to wspaniałe, ciepło przyjęte i bardzo przyjemne koncerty. Jednak szczególnie wzruszył nas pierwszy z nich, ponieważ odbył się po dwuipółletniej przerwie spowodowanej pandemią. Mamy nadzieję, że już nigdy więcej nie będziemy musieli tak długo czekać, żeby wystąpić dla Państwa w sanatoriach.

•11 listopada świętowaliśmy odzyskanie Niepodległości przez Polskę, śpiewając pieśni patriotyczne w parafii wojskowej p.w. św. Agnieszki wraz z Krakowską Orkiestrą Staromiejską i Klubem 6 Brygady Powietrznodesantowej. Było to piękne, podniosłe wydarzenie, podczas którego poczuliśmy dumę, że jesteśmy Polakami, a także radość, że żyjemy w wolnym kraju.

Na koniec tego podsumowania przyszedł czas podziękować Państwu za to, że jesteście z nami.

Dziękujemy za modlitwę, pamięć, życzliwość i dobre słowa, które nieustannie kierują Państwo pod naszym adresem.

Dziękujemy za przekazany nam jeden procent podatku w wysokości 4002,50 zł. Wspaniale jest wiedzieć, że macie Państwo pewność, że te środki zostaną przez nas dobrze wykorzystane. Mamy nadzieję, że nie zapomną Państwo o nas też w przyszłym roku.

Dziękujemy za wszelkie darowizny od osób prywatnych, które sprawiają, że możemy się rozwijać i planować jeszcze więcej pięknych muzycznych wydarzeń. Z Państwem udało się przetrwać mimo tak ciężkiego dla muzyków czasu pandemii.

Teraz przyjmijcie Państwo od nas najserdeczniejsze życzenia.

Wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości i powodzenia w realizacji celów i wyzwań. Wokół tylko dobrych ludzi, prawdziwych przyjaciół i wiary w lepsze jutro.

Nadziei, że kiedy będzie z nami muzyka, a my z sobą nawzajem, pokonamy wszelkie przeciwności.

Ze swojej strony zapewniamy, że będziemy pomagać muzyką, ile tylko wystarczy nam sił i zawozić ją Państwu we wszystkie regiony Polski.

Szczęśliwego i najlepszego roku dwa tysiące dwudziestego trzeciego!