Ilość odwiedzin: 
W lutym na działalność fundacji potrzebujemy 5680 zł. Do tej pory zebraliśmy:
5,3% / 300,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Prosimy o Twój 1%. Dzięki Tobie będzie mogła trwać nasza muzyczna przygoda.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Po raz pierwszy z zespołem w przedszkolu

Dodane 16.02.2020, 11:01

Kolorowa sala przedszkola. Trzech mężczyzn gra na instrumentach - pianino, cajon, gitara basowa, słuchają ich przedszkolaki siedzące na dywanie. Wszystkiemu przyglądają się trzy Panie, wśród których jest Prezes naszej fundacji.

Otrzymaliśmy prośbę, żeby pomóc dzieciakom zaaranżować i nagrać specjalną piosenkę na konkurs oraz przeprowadzić warsztaty muzyczne, dlatego w środę, 12 lutego br., z naszym zespołem, gościliśmy w przedszkolu nr. 136 w Krakowie.

Monika Flaga, jako fantastyczny pedagog, ćwiczyła z malutkimi artystami piosenkę autorstwa Anny Pilarskiej przygotowywaną na konkurs ekologiczny, a nasza sekcja instrumentalna w składzie: Adrian, Karol i Mateusz miała przyjemność akompaniować do tego utworu.

Po krótkiej rozśpiewce bez problemów udało się zarejestrować piosenkę. Dzieci spisały się na medal :).

Potem przedszkolaki oglądały przyniesione przez nas instrumenty, próbowały na nich grać. Radości nie było końca.

Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie i być może zainspirowało nas do przyszłych działań ;)

Dziękujemy za możliwość sprawdzenia się w nowej roli.

Nasza Fundacja musi kupić busa!

Dodane 03.02.2020, 13:41
Zdjęcie z koncertu. Na scenie 3 kobiety i 3 mężczyzn. Kobiety śpiewają, a mężczyźni grają na instrumentach: Pianino elektryczne, cajon i gitara basowa. Na górze zdjęcia napis: Prosimy o Twój 1% Dzięki Tobie będzie mogła trwać nasza muzyczna przygoda. Na dole: KRS: 0000424570 fundacjacantito.pl/1procent

Szanowni Państwo!

Postaramy się krótko, ale prosimy przeczytajcie do końca.

Jesteśmy w ciężkim położeniu. Stoimy przed bardzo trudną decyzją i potrzebujemy Waszej pomocy.

Kochamy muzykę i występy na scenie dla wspaniałej publiczności, którą spotykamy w różnych uzdrowiskach i sanatoriach w Polsce. Ponieważ w większości są to ludzie schorowani, nasze koncerty zawsze były darmowe i chcemy, żeby tak pozostało. Koszty przejazdów jednak z roku na rok rosną. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, a z racji tego, że jako osoby niewidome sami nie mamy swoich samochodów i nie możemy prowadzić, musimy liczyć na życzliwość i czas innych ludzi.

Obecnie w naszym składzie jest 6 osób, co sprawia, że potrzebujemy  dwóch samochodów i dwóch kierowców. Koszty paliwa w takiej sytuacji również są dwukrotnie większe.

Dodatkowo na początku naszej działalności chcąc pomniejszyć wydatki zainwestowaliśmy we własny sprzęt nagłaśniający, żeby za każdym razem nie trzeba było płacić firmie zewnętrznej  za jego wypożyczenie.

Kolędowanie z kuracjuszami w sanatorium Krystyna

Dodane 27.01.2020, 11:49
Trzy  kobiety śpiewają, towarzyszy im mężczyzna grający na pianinie elektrycznym.

Pierwszy wyjazdowy koncert tego roku zagraliśmy 18 stycznia w sanatorium „Krystyna” w Busku-Zdroju. Składał się on z wybranych kolęd i pastorałek, które po raz pierwszy można było usłyszeć w trakcie wielkiego kolędowania z naszą fundacją.

Serdecznie dziękujemy pani Anecie za zaproszenie i gościnność.

Radośnie uczestniczącej w tym wspólnym kolędowaniu publiczności dziękujemy za zaangażowanie wokalne i liczne przybycie, ciepłe przyjęcie utworów, wszystkie dobre słowa pod naszym adresem i gromkie oklaski.

Do zobaczenia na kolejnych koncertach!

 

Wideo z V Wielkiego Koncertu Kolęd

Dodane 10.01.2020, 20:52

Na naszym kanale na platformie YouTube zamieściliśmy materiały filmowe z V Koncertu Kolęd.
Zachęcamy do oglądania!

V Wielki Koncert Kolędowy 2020 przeszedł do historii!

Dodane 06.01.2020, 11:02

3 stycznia 2020 r. odbył się V Wielki Koncert Kolędowy przygotowany przez Fundację Artystyczną Cantito.

                Podopieczni Fundacji wraz z zaproszonymi gośćmi od połowy października spotykali się na próbach, aby wszystko mogło wybrzmieć bardzo profesjonalnie. Każdy wnosił do grupy coś nowego i to właśnie dzięki temu ciężka praca była równocześnie dla wszystkich ogromną radością i przynosiła satysfakcję. Uczestnicy pracowali nad dykcją, słuchali cennych rad dotyczących techniki śpiewu, ale także interpretacji. W tym roku wybrzmiały głównie tradycyjne, polskie kolędy i pastorałki.

Podsumowanie roku 2019

Dodane 31.12.2019, 10:37

Szanowni Państwo,

Dobiega końca 2019 rok, czas podsumować jego przebieg w Fundacji Artystycznej Cantito.

Jak zwykle, co przyznajemy z ogromną radością, mieliśmy w nim okazje do spotykania się ze wspaniałą publicznością na licznych koncertach.

Czekamy na to, co przyniesie nam 2020 rok. Wierzymy, że wielu ludzi o otwartych sercach, mnóstwo pięknej muzyki i tylko dobry czas.

Na koniec starego roku, krótko podsumujmy, co się u nas zdarzyło w ostatnich miesiącach.

Przedświąteczne spotkanie z Dobrymi Duchami naszej Fundacji

Dodane 23.12.2019, 19:53
Przy stolę siedzi 10 osób, wszyscy się uśmiechają.

20 grudnia odbyło się spotkanie przedświąteczne, na którym mogliśmy złożyć życzenia wszystkim najczęściej nam pomagającym.

Fundacja Artystyczna Cantito zasiadła przy wspólnym stole ze szczególnie drogimi nam ludźmi z rodzin i z oddanymi przyjaciółmi, aby podziękować im za obecność.

Doskonale wiemy, że bez nich nie odbywałyby się nasze koncerty, nie bylibyśmy dobrze zorganizowani, nie moglibyśmy nigdzie dojechać, nie dodawalibyśmy zdjęć i filmów na naszych stronach….

Są wspaniali, otwarci na nasze potrzeby i zawsze życzliwi.

Nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez nich i chcemy wykorzystywać wszystkie okazje, aby ich docenić i spędzić z nimi czas.

Wiemy, że z waszym wsparciem nasza fundacja będzie pomagała muzyką jeszcze przez wiele lat.

Z serca Wam dziękujemy!

Coroczne jasełka ze Szkołą przysposabiającą do pracy z ulicy Tynieckiej

Dodane 19.12.2019, 16:40

17 i 18 grudnia jak co roku pomagaliśmy uczniom Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 5 z Centrum dla Niewidomych przy ulicy Tynieckiej w Krakowie w przygotowaniu przedstawienia jasełkowego. Pierwszy występ odbył się w Centrum dla Niewidomych dla jego uczniów i nauczycieli, drugi w Centrum Młodzieży przy ulicy Krupniczej, gdzie mogliśmy również obejrzeć przedstawienia innych ośrodków. Zawsze chętnie włączamy się w tę inicjatywę swoimi siłami i energią. Nasza pani prezes Monika Flaga przygotowała uczniów, aby mogli jak najpiękniej zaprezentować się przed publicznością oraz wcielała się w różne role. Wiceprezes Adrian Wyka nagłośnił pierwsze przedstawienie, a na każdym pełnił rolę basisty. Karol Radwan zadbał o piękne akompaniamenty, tym razem kolęd tradycyjnych, a Mateusz Popis wprawiał wszystkich w odpowiedni rytm grając na cajonie. Nasze wokalistki Agnieszka Łozińska i Natalia Lewandowska pomagały w anielskim śpiewaniu. Uczniowie wypadli wspaniale, a my byliśmy niezwykle wzruszeni włożonym przez nich wysiłkiem i szczerym zaangażowaniem. Już cieszymy się na współpracę z uczniami w kolejnym roku.

Galeria zdjęć TU i TU

 

V Koncert Kolęd Fundacji Artystycznej Cantito - ZAPRASZAMY!

Dodane 17.12.2019, 11:04
Plakat wydarzenia

Już po raz piąty na scenie Klubu 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie 3 stycznia o godzinie 18.00 spotkają się wspaniali soliści, muzycy i przyjaciele z Fundacji Artystycznej Cantito. Jak co roku specjalnie przygotowany na tę okazję materiał muzyczny, składający się z pięknych polskich pastorałek i utworów świątecznych, wykona 10-osobowy zespół muzyczny, w skład którego wchodzą profesjonalni muzycy, jak i amatorzy pasjonaci, Wokaliści i instrumentaliści, osoby niewidome jak i pełnosprawne. Będą mogli państwo usłyszeć: fortepian, perkusję, gitarę basową oraz obój.
Zabrzmią kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach instrumentalno-wokalnych, ale także instrumentalnych. Tegoroczne utwory w niezwykły sposób przypomną nam radość, która niedługo nastanie w naszych sercach i domach z okazji Bożego Narodzenia.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale podczas koncertu będzie możliwość wsparcia dalszej działalności Fundacji Artystycznej Cantito.

Rozśpiewany weekend w Busku-Zdroju

Dodane 20.11.2019, 10:42
Trzy kobiety stoją, śpiewają. Na pianinie elektrycznym akompaniuje im mężczyzna.

Za nami rozśpiewany weekend, czyli taki, jakie lubimy najbardziej.

Dwa cudowne spotkania z publicznością.

Pierwsze 15 listopada w sanatorium „Krystyna” w Busku-Zdroju, a drugie dzień później, w tym samym mieście, tyle że  w zaprzyjaźnionej z nami od lat i gościnnej „Nidzie-Zdroju”.

Dziękujemy Państwu za przybycie i mnóstwo pozytywnej energii kierowanej do nas. Za wspólne śpiewanie znanych i lubianych piosenek oraz gromkie oklaski.

Do zobaczenia na kolejnych koncertach.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 13 ... 15 ... 17 ... 19 Starsze >>

Powered by CuteNews