W maju na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:

Kolędowanie dla Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych „Barka

Dodane 17.01.2023, 21:38

W niedzielę 15 stycznia z radością kolędowaliśmy dla Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych „Barka” działającego przy Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie.

Oprócz przygotowanych przez nas pastorałek nietradycyjnych, z przyjemnością śpiewaliśmy znane wszystkim kolędy wspólnie z uczestnikami Duszpasterstwa i ich rodzinami. Było to wzruszające, piękne spotkanie.

Zabrzmiały na przykład nastrojowe kołysanki takie jak „Aniołeczki” czy Zaśnij dziecino”, ale także piosenki o spokoju i wyjątkowości wigilijnej nocy jak „Śniegu cieniutki opłatek czy „Cichej, spokojnej nocy”.

Gościem honorowym wydarzenia był ksiądz kardynał Stanisław dziwisz, któremu z serca dziękujemy za błogosławieństwo na nowy rok.

Z zainteresowaniem i uwagą słuchaliśmy Jego wzruszających opowieści i zabawnych anegdot związanych ze świętym, drogim nam papieżem Janem Pawłem II. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość dowiedzieć się od jego bliskiego współpracownika wiele o zamiłowaniu Karola Wojtyły do Modlitwy Różańcowej, o niezwykłej pokorze tego człowieka wobec losu, miłości do ludzi i narciarskiej pasji.

Ucieszyła nas też obecność na fundacyjnym pokładzie gościnnie Klaudii Jakubowskiej, której dziękujemy za pomoc, piękne wspólne śpiewanie i niezwykle cenny element integracyjny. Wpadaj jak najczęściej, razem zawsze możemy najwięcej.

Serdecznie dziękujemy Duszpasterstwu za zaproszenie, wszystkim zaangażowanym w ten projekt osobom za wsparcie, ciepłe przyjęcie, życzliwość i dobrze spędzony razem czas. Niecierpliwie czekamy na kolejne spotkanie z wami.