VII Wielki Koncert Kolędowy za nami

Dodane 14.01.2024, 18:35
Zdjęcie przedstawia grupę wokalistek i muzyków wykonujących kolędy na scenie. Wokalistki są ubrane w sukienki w różnych odcieniach czerwieni, jedna ma niebieską. Stoją w rzędzie i śpiewają do mikrofonów. Po lewej stronie sceny grający skrzypek w czarnym garniturze, a po prawej stronie grający basista w czarnym garniturze. Scena jest dynamicznie oświetlona kolorowymi światłami, które dodają energii występowi. W tle widać ciemne zasłony i świąteczne dekoracje.

7 Stycznia 2024 r. odbył się VII Wielki Koncert Kolędowy pt. "Wielka radość dziś rodzi się w nas" przygotowany przez Fundację Artystyczną Cantito.

Próby do tego wspaniałego przedsięwzięcia rozpoczęły się pod koniec października. Przez ponad dwa miesiące podopieczni fundacji i zaproszeni goście spotykali się na próbach, by dopracowywać wybrane utwory wokalnie i instrumentalnie. Każdy wnosił do grupy coś nowego. Wszyscy pracowali ciężko nad interpretacją i techniką śpiewu twierdząc, że daje im to ogrom radości i satysfakcji. W tym roku na scenie zabrzmiały znane, polskie kolędy, ale także mniej znane pastorałki.

Zdjęcie przedstawia grupę siedmiu kobiet występujących na scenie. Wszystkie są ubrane w sukienki w różnych odcieniach czerwieni, jedna ma niebieską. Nadaje im to zgrany i uroczysty wygląd. Trzymają mikrofony i są ustawione w półkolu, co sugeruje chóralne wykonanie. W tle, za śpiewającymi kobietami, widać perkusistę siedzącego za swoim zestawem, a całość sceny jest delikatnie oświetlona reflektorami, co tworzy intymną atmosferę koncertu. W tle widać ciemne zasłony i dekoracje sceniczne.

W koncercie udział wzięli:

• Ewelina Czaja, delikatny sopran;
  • Dorota Wach, uśmiechnięty wokal z Krakowa;
  • Agnieszka Łozińska, która zachwycająco wykonała "Niechcianą kolędę";
  • Monika Flaga, mistrzyni dykcji;
  • Kinga Czyżewska-Drabik, która wykonała melancholijną pastorałkę "Ucichłeś, Jezuleńku";
  • Elżbieta Kuzio, alt spod Wrocławia;
  • Natalia Kaczor, śpiewająca skrzypaczka i flecistka;
  • Karol Radwan, doskonały pianista;
  • Mateusz Popis, niesłychanie energiczny perkusista;
  • Mikołaj Kostka, wirtuoz smyczka;
  • Adrian Wyka, zawsze uśmiechnięty basista.

Pomysłodawczynią i reżyserem koncertu była prezes Fundacji Artystycznej Cantito, Monika Flaga.

Publiczność w tym roku dopisała. Mimo mrozu i śniegu przybyła tłumnie dodając wszystkim wokalistom i instrumentalistom odwagi i głośno domagając się bisu. To sprawiło, że były ich aż dwa, jeden śpiewany wspólnie z widownią. Tak wspaniała reakcja państwa na nasz występ mobilizuje nas do myśli o kolejnych tego typu przedsięwzięciach.

W ponadgodzinnym montażu muzyczno-słownym mogliśmy usłyszeć znane, polskie kolędy takie jak: "Jezusa narodzonego", czy "Już gwiazdeczka się kolebie", ale też mniej znane pastorałki, takie jak "Anieli w niebie śpiewają" z repertuaru zespołu Rokiczanka.

Tegoroczny koncert to była prawdziwa, muzyczna uczta. Pomiędzy czternaście utworów wpleciona była minimalna ilość słów.

Na scenie stoi grupa ośmiu osób, pięć kobiet i trzech mężczyzn, ustawionych w jednym rzędzie. Wszyscy są ubrani elegancko, kobiety w sukienkach w różnych odcieniach czerwieni, jedna w niebieskiej. Mężczyźni w czarnych garniturach z krawatami. Cztery osoby trzymają mikrofony. W tle widać oświetlenie sceniczne, które rzuca jasne światło w kierunku kamery, oraz częściowo widoczne instrumenty muzyczne, w tym fortepian i gitarę basową.

Dziękujemy naszym najbliższym, bez których koncert "Wielka radość dziś rodzi się w nas" nie mógłby się odbyć. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za możliwość zaśpiewania w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie przy ulicy Zyblikiewicza 1. Emocje związane z koncertem jeszcze bardzo długo pozostaną z nami. Na pewno będziemy wspominać żywiołowe reakcje publiczności i ciepłe słowa, których mnóstwo usłyszeliśmy po występie.

Mamy nadzieję, że zobaczymy sie za rok!