W maju na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:

Warsztaty "Wypoczynek z muzyką 2015" za nami

Dodane 14.08.2015, 18:44
Pięć osób (trzech mężczyzn i dwie kobiety) stoi na molo. W tle widać morze.

W dniach 29.07-11.08.2015 r. nasza Fundacja spędzała czas w Ustroniu Morskim. Wraz z podopiecznymi realizowaliśmy tam projekt warsztaty "Wypoczynek z muzyką”. Miał on na celu stworzyć naszym artystom warunki do pracy nad swoimi umiejętnościami wokalnymi. Monika Flaga była odpowiedzialna za opracowanie całego cyklu zajęć, w skład których wchodziły ćwiczenia wokalne, interpretacyjne, aktorskie, dykcyjne i inne pomagające prawidłowo prezentować się na scenie, radzić sobie z tremą, jak i właściwie przekazywać emocję towarzyszące podczas wykonywanych utworów.

Dzięki dobremu zbalansowaniu ciężkiej pracy, jak i wypoczynku, przebiegały one w bardzo miłej atmosferze, sprawiając, że wszystkie ćwiczenia wydawały się możliwe do wykonania, a uczestnicy z każdym dniem coraz bardziej otwierali się na nowe wyzwania. Dodatkowo wszyscy pracowaliśmy nad poszerzeniem repertuaru. Ciekawym czasem były także okazje do muzykowania, grając na instrumentach muzycznych, wspólne aranżowanie piosenek, omawianie różnych koncepcji i wdrażanie ciekawych pomysłów w życie, co zaowocuje w przyszłości nowymi utworami, które będziemy mogli Państwu prezentować.

Podczas tego wyjazdu zagraliśmy 2 koncerty: Pierwszy w sanatorium „Ewa”, a drugi na zakończenie warsztatów w ustrońskim amfiteatrze. Oba te wydarzenia zostały ciepło przyjęte. Dla publiczności problemem nie była nawet ulewa, która zamierzała pokrzyżować świetną zabawę. Wszyscy wytrwali do samego końca, za co w tym miejscu gorąco dziękujemy.

Cztery osoby stoją na scenie. Po prawej stronie, za klawiszami, siedzi mężczyzna po jego lewej stronie stoi kobieta w dłoniach trzyma mikrofon, obok niej stoi kobieta, która śpiewa, a po jej lewej stronie stoi mężczyzna, który trzyma w dłoniach mikrofon. Przed nim stoi stolik, na którym stoi mikser.

W naszym warsztatowym harmonogramie znalazł się także czas wolny, podczas którego miały miejsce: rejs statkiem, jazda na tandemach, długie spacery, czy spędzanie czasu w cukierniach i restauracjach na gofrach, lodach i zapiekankach.

Cztery osoby (dwóch mężczyzn dwie kobiety) stoją na tle statku Monika III. Uśmiechają się.

Wyjazd ten na długo zostanie w naszej pamięci, a umiejętności, które nabyliśmy pomogą nam lepiej dzielić się z naszymi odbiorcami zdolnościami wokalnymi oraz dostarczać wielu miłych chwil i wzruszeń.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, dzięki którym ten wyjazd doszedł do skutku. Dziękujemy Dyrekcji ośrodka „Klimczok” z Ustronia Morskiego za wspaniałą gościnę i stworzenie świetnych warunków do pracy. Dziękujemy Dyrekcji sanatorium „Ewa” za wieloletnią współpracę. Dziękujemy władzom Ustronia Morskiego za umożliwienie nam zagrania koncertu w amfiteatrze dla mieszkańców i kuracjuszy, nie ponosząc żadnych kosztów. To dzięki Państwu to, co robimy ma sens i jest możliwe. Dla wszystkich od całej Fundacji z głębi serca składamy wielkie podziękowania.

Zmotywowani do ciężkiej pracy wróciliśmy do codzienności z ogromnym zapasem energii planując już kolejny wyjazd warsztatowy w przyszłym roku.