Fundacja wraz z uczniami SOSW w Krakowie w przedstawieniu jasełkowym

Dodane 19.12.2015, 20:03
Na scenie znajduje się kilkanaście osób. Część z nich stoi, a część siedzi przy stole, na którym jest biały obróz oraz świąteczny stroik, w dłoniach trzymają mikrofony. Scena jest przystrojona światełkami, białymi gwiazdkami i niebiesko-białym materiałem.
"Podajmy sobie ręce, przekażmy miłość serc
Niech wigilijny wieczór rozbłyśnie w świetle świec
Nie kłóćmy się, nie krzyczmy, nie gońmy byle gdzie!
Bo w ten spokojny wieczór Pan Jezus rodzi się!"

Nasza Fundacja już po raz drugi zaangażowała się we współpracę z nauczycielami i wychowankami Szkoły Przysposabiającej do Pracy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących z Krakowa. Dzięki tej współpracy powstało przedstawienie jasełkowe, w którym brali udział uczniowie szkoły, a także podopieczni naszej Fundacji. Wszyscy włożyli mnóstwo pracy, aby stworzyć przepiękny montaż słowno-muzyczny, który wszystkich wprowadził w niezwykłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Prapremiera odbyła się 15 grudnia br. w Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana, gdzie zostaliśmy niezwykle ciepło przyjęci i otrzymaliśmy drobne upominki.
Natomiast główne przedstawienie miało miejsce dzień później, 16 grudnia w Ośrodku przy ul. Tynieckiej 6. Na publiczności zasiadła Dyrekcja, nauczyciele, rodzice, a także uczniowie. Po koncercie gratulacjom nie było końca, wszyscy podkreślali ogrom pracy włożony w przygotowanie tegorocznych jasełek, a także poziom i walory artystyczne wszystkich wykonawców. Za przygotowanie spektaklu odpowiedzialne były: Pani Monika Flaga (nauczyciel i Prezes naszej Fundacji), Panie Ula Kamieńska i Magdalena Strugała (nauczycielki). Za nagłośnienie, tak jak i w zeszłym roku odpowiedzialny był Adrian Wyka.

Cieszymy się, że nasza Fundacja, realizując swoje cele, może brać udział w tak niezwykłych przedsięwzięciach, które mają ogromne znaczenie dla wszystkich uczestniczących w nich osób niepełnosprawnych. Stwarzają możliwość do szerszego pokazania swoich talentów i artystycznej duszy, a także dają okazję do rozwoju, integracji oraz rewalidacji.

Jest nam niezwykle miło, że przedstawienie wszystkim się bardzo podobało, a nasz wysiłek został doceniony.

Zapraszamy na kolejne, już w przyszłym roku.