Jubileusz dziesięciolecia Fundacji Artystycznej Cantito!

Dodane 20.06.2022, 20:56
Na zdjęciu tort czekoladowy w białej polewie z owocami. Na torcie napis „10 lat Cantito” oraz płonąca raca. Obok na metalowej tacy otwarta butelka szampana i kilka kieliszków napełnionych szampanem.

19 Czerwca 2022 roku w Auli Św. Jana Pawła II przy ulicy Siostry Faustyny 3, odbył się uroczysty koncert pt. „Życie jest muzyką”, który był zwieńczeniem dziesięciu lat działalności fundacji.

To właśnie dziesięć lat temu uzyskaliśmy wpis do Krajowego Rejestru Sądowego i oficjalnie staliśmy się Fundacją Artystyczną Cantito.

Z okazji jubileuszu wystąpiliśmy w poszerzonym składzie wraz z osobami pamiętającymi początki zespołu Cantito, który z czasem przekształcił się w fundację.

Próby do tego hucznego wydarzenia rozpoczęły się już w marcu. To w trakcie ich trwania aranżowaliśmy utwory wokalnie, opracowywaliśmy je instrumentalnie i dzieliliśmy na głosy po to, aby potem móc ćwiczyć je już w pełnym składzie.

Każde spotkanie pokazywało nam, że współpraca może nie zawsze jest łatwa, ale wystarczy tylko chcieć, dużo i chętnie śpiewać i grać, a wtedy radość i satysfakcja są gwarantowane.

Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany dzień koncertu. Lekko zestresowani zgromadziliśmy się, żeby zaprezentować publiczności owoce naszej ciężkiej pracy. Na scenie spotkali się wokaliści i instrumentaliści znani Państwu z wcześniejszych projektów, ale także przyjaciele, którzy śpiewają z nami okazjonalnie.

W koncercie udział wzięli:

• Prezes Fundacji Artystycznej Cantito Monika Flaga jako wokalistka, oboistka i konferansjer
  • Agnieszka Łozińska współprowadząca koncert wokalistka
  • Wiceprezes Adrian Wyka w roli wokalisty i basisty
  • Karol Radwan - aranżujący utwory pianista
  • Natalia Kaczor - wokalistka grająca również na flecie i skrzypcach
  • Damian Kędzia - pamiętający początki naszej współpracy gitarzysta
  • Mateusz Popis - nasz ulubiony perkusista
  • Renata Węgrzyn - najdelikatniejszy sopran
  • Dorota Pęziak - zawsze chętnie spiesząca nam z pomocą wokalistka
  • Katarzyna Zawodnik - świetnie spisująca się także w roli solistki
  • Elżbieta Kuzio - alt aż spod Wrocławia
  • Oliwia Serafin - zawsze gotowa do współpracy z nami wokalistka
  • Łukasz Zastępski - wokalista tryskający poczuciem humoru
  • Mariusz Zaborowski - stoicki głęboki bas

Licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć utwory, które chętnie śpiewaliśmy przez minionych dziesięć lat i stały się nam bliskie. Wśród nich wymienić można „Sielankę o domu” zespołu Wolna Grupa Bukowina, za którą otrzymaliśmy nagrodę na Festiwalu Piosenki Turystycznej „Wrzosowisko”, „Pod papugami” Czesława Niemena, jeden z ostatnio zaaranżowanych utworów czy „Good love”, autorską piosenkę Damiana Kędzi.

Utwory rozrywkowe zachęcały publiczność do żywiołowych reakcji, zwłaszcza że były przez nas na nowo zaaranżowane instrumentalnie i wokalnie, zarówno solo jak i w wielogłosie.

Cieszymy się bardzo, bo po raz kolejny nasz Projekt odniósł ogromny sukces. Po bisie i zejściu ze sceny otrzymaliśmy wiele gratulacji, ciepłych słów i niesamowitych reakcji wzruszonej publiczności, za które jesteśmy niezwykle wdzięczni.

Dziękujemy naszym bliskim za nieocenione wsparcie i pomoc w tym trudnym przedsięwzięciu.

Dziękujemy za to, że nasz koncert mógł odbyć się w tak pięknym miejscu, jakim niewątpliwie jest Aula św. Jana Pawła II.

Wyrażamy wdzięczność naszym przyjaciołom, sponsorom, zaproszonym gościom, a także wszystkim artystom, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia.

Mamy nadzieję, że za kilka lat spotkamy się na kolejnym jubileuszu.