W marcu na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:

IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej za nami

Dodane 19.06.2017, 10:33

18 czerwca w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie odbył się finał IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.

Poprzedniego dnia przesłuchane zostały 32 podmioty wykonawcze (ponad 60 piosenek), które zasiadły na widowni, niecierpliwie czekając na ogłoszenie wyników.

Zanim to jednak nastąpiło prezes Fundacji Artystycznej Cantito Monika Flaga i wiceprezes Adrian Wyka, jako organizatorzy, przywitali uczestników i licznie zgromadzoną publiczność oraz wymienili wszystkich Darczyńców, bez których to piękne wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni, że tworzą ten krakowski konkurs razem z nami.

Prezes Fundacji Monika Flaga i viceprezes Adrian Wyka przemawiają. Oprócz nich na scenie stoi laureatka festiwalu, jej akompaniator i konferansjer Festiwalu

Już po raz drugi konferansjerem był przyjaciel fundacji Grzegorz Juras, niezrównany w swojej roli.

Przedstawiciele fundacji Artystycznej Cantito - wokalistka Agnieszka Łozińska i pianista Karol Radwan z niezwykłym przejęciem rozpoczęli koncert piękną Piosenką Krakowską, z tekstem Agnieszki i muzyką Nataszy Smirnowej.

Prezentację laureatów poprzedniej edycji konkursu rozpoczęła Zofia Sydor, bardzo dojrzale śpiewając między innymi piosenkę z repertuaru Lary Fabian J'y crois encore, za którą otrzymała ogromny aplauz.

Adrianna Dijuk swój występ rozpoczęła przypomnieniem trudnego utworu „Kantata”, z repertuaru Marka Grechuty.

Natomiast zespół Verso poruszył wszystkich upamiętniając niedawno zmarłego wspaniałego muzyka Zbigniewa Wodeckiego. Wybrzmiały piosenki „Nauczmy się żyć obok siebie” i „Zacznij od Bacha”.

Werdykt uroczyście odczytała Lidia Jazgar (przewodnicząca jury), podkreślając, że nie ma sprawiedliwości na tym świecie, a nie wszyscy zostali uhonorowani wyłącznie dlatego, że zabrakło nagród. Każdy z uczestników to indywidualność, a kryteriów, które zostały przez jurorów wzięte pod uwagę, było bardzo wiele. W końcu jednak podjęto decyzje.

Jury w składzie – Lidia Jazgar, Barbara Stępniak-Wilk i Ryszard Brączek nagrodziło następujących wykonawców:

- w kategorii duety i zespoły – III miejsce wyśpiewał duet AliZet, II miejsce otrzymała znana z poprzedniego roku Szalona Piątka Plus, a na I miejsce zapracował Chór Rozrywkowy Jaszczury

- w kategorii soliści od lat 13 do lat 17 zwyciężyli: III miejsce Ex aequo znani wszystkim Małgorzata Bartnik i Mikołaj Dyka, II miejsce otrzymała Emilia Azierska, a pierwszą nagrodę Zuzanna Rosa

- w kategorii soliści powyżej lat 17 nagrodzeni zostali: wyróżnieniem – Katarzyna Ignatowicz, III miejsce Karolina Rakowska, II miejsce Klaudia Szwajkosz, a pierwsza nagroda wyśpiewana została przez Elżbietę Kuzio.

Laureaci festiwalu

Uszczęśliwieni laureaci doskonale wykonali swoje utwory i zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. W garderobie uczestnicy, jury i Fundacja Artystyczna Cantito ściskali się serdecznie, gratulowali sobie nawzajem poruszających wykonań i godnej podziwu organizacji, robili pamiątkowe zdjęcia, z przejęciem rozmawiali o walorach poszczególnych piosenek, stwarzając ciepłą, życzliwą i rodzinną atmosferę.

Wszyscy z ogromną niecierpliwością czekają na kolejną edycję tej imprezy i nie wyobrażają sobie, że mogłaby się nie odbyć.

Fundacja Artystyczna Cantito z dumą świętuje kolejny sukces, do którego nie doszłoby bez wsparcia rodzin i przyjaciół członków i podopiecznych, którym serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia za rok!