W październiku na działalność fundacji potrzebujemy 5680 zł. Do tej pory zebraliśmy:
5,3% / 300,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas dowolną kwotą.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Przedwiosenne koncerty

Dodane 20.03.2017, 19:38

Szanowni Państwo,

17 i 18 marca po raz kolejny gościliśmy w Solcu i Busku- Zdroju, gdzie mieliśmy przyjemność zagrać w uzdrowisku Solec i sanatorium Nida.

Również tym razem obie sale wypełnione były radosną, entuzjastyczną publicznością, z którą muzycznie przywoływaliśmy wytęsknioną już przez wszystkich wiosnę.

Wraz z naszymi drogimi słuchaczami śmialiśmy się do łez, sympatycznie żartując i śpiewając (także wspólnie) znane polskie piosenki.

Dziękujemy wszystkim za liczną obecność, a władzom obu ośrodków za umożliwienie tych pięknych, ciepłych spotkań!

Przekaż nam Twój 1%

Dodane 08.03.2017, 16:28

Dla osób niewidomych przygotowaliśmy opis filmu. Można go przeczytać po kliknięciu w czytaj więcej.

Piątkowy koncert w Solcu

Dodane 05.03.2017, 14:24

Szanowni Państwo,
W miniony piątek, 3 marca, mieliśmy przyjemność zagrać koncert w uzdrowisku „Solec” w Solcu-Zdroju. Po raz kolejny licznie przybyła publiczność nas nie zawiodła – świetnie się razem bawiliśmy.

Wszystkim, którzy pojawili się na tym koncercie, bardzo dziękujemy i gorąco wierzymy, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.

Dziękujemy również władzom uzdrowiska „Solec” za to, że od lat zawsze bardzo ciepło przyjmują nas w swoich progach.

Sobotnie koncertowanie w Busku

Dodane 20.02.2017, 17:20

Szanowni Państwo,

18 lutego czas spędziliśmy w Busko-Zdrój, gdzie podczas pracowitej soboty zagraliśmy dwa koncerty w sanatorium „Marconi” oraz sanatorium „Nida”. Na obu koncertach frekwencja na publiczności dopisała, a panująca atmosfera była niezwykle sympatyczna.

Dziękujemy, że spędziliście Państwo z nami ten czas, z zaciekawieniem wysłuchaliście naszej twórczości i tak wspaniale się bawiliście.

Dziękujemy również naszym wieloletnim Partnerom z obu sanatoriów za to, że cały czas jesteście z nami!

Poniżej zapis video z sanatorium „Nida”

Kolejne sprawozdanie z prowadzonej zbiórki publicznej

Dodane 17.02.2017, 12:01

Szanowni Państwo,
Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny możemy przedstawić sprawozdanie z prowadzonej zbiórki publicznej za okres od 08.07.2016 do 27.01.2017. W tym czasie podczas organizowanych wydarzeń przekazaliście nam kwotę w wysokości 7 209,50 PLN, natomiast koszty prowadzenia zbiórki wyniosły 699,66 PLN.

Jednocześnie jak co roku przedstawiamy sprawozdanie z rozdysponowania przekazanych pieniędzy w ramach naszej zbiórki. W roku 2016 wspomogliście nas Państwo kwotą 15 080,82 PLN. Z roku 2015 zostało nam 34,90 PLN, co łącznie daje 15 115,72 PLN. Kwota ta przekazana została na:

  • Organizację III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej = 4 854,57 PLN
  • Warsztaty muzyczne= 1 413,18 PLN
  • Organizację koncertów = 7 713,07 PLN

Łączna kwota, którą rozdysponowaliśmy wyniosła 13 980,82 PLN

Do wykorzystania w kolejnym okresie zostało nam 1 134,90 PLN.

Z całego serca dziękujemy za to, że jesteście Państwo z nami i tak chętnie nas wspieracie. To dzięki Wam Fundacja Cantito może istnieć i nadal tak prężnie działać.

Zgłoszenia do IV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej

Dodane 15.02.2017, 14:05

Drodzy,
Od dzisiaj rusza przyjmowanie zgłoszeń do IV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.
Serdecznie zapraszamy Was na stronę Festiwalu, gdzie możecie zapoznać się z tegorocznym regulaminem oraz wysłać zgłoszenie.
Nie możemy się doczekać momentu, w którym usłyszymy te wszystkie utwory, które dla nas przygotujecie.

Czekamy na Was z niecierpliwością.
Do zobaczenia w czerwcu w Krakowie!

Kolędy u św. Barbary

Dodane 30.01.2017, 10:16

W tym roku ostatni koncert kolęd, który mieliśmy przyjemność zagrać, usłyszeć można było w kościele pw. św. Barbary. Bardzo serdecznie dziękujemy Księżom Jezuitom, szczególnie Rektorowi Kościoła - Ojcu Tadeuszowi Kukułce - za niezwykłą życzliwość, sympatię i ogromne wsparcie, jakie otrzymujemy od Księży każdego roku w okresie świąd Bożego Narodzenia. Dzięki przychylności o. Tadeusza mamy możliwość od lat występować dla wszystkich wiernych spotykających się na nabożeństwach w Kościele pw. św. Barbary.

Dziękujemy także wszystkim Państwu, którzy decydujecie się z nami zostać chwilę dłużej, aby wspólnie pośpiewać kolędy, posłuchać przygotowanych przez naszych podopiecznych pastorałek oraz wspomóc naszą Fundację finansowo.

Licząc na spotkanie z Państwem w przyszłym roku wierzymy, że nasza współpraca nadal będzie dobrze się układać, co doprowadzi do koncertu już za rok.

W tym miejscu pragniemy także podziękować wszystkim, których mieliśmy okazję spotkać na każdym z tegorocznych koncertów świątecznych.

Koncertowo w sanatorium "Marconi"

Dodane 29.01.2017, 13:55

Drodzy Państwo,

W styczniu nie zwalniamy tempa i w minioną sobotę odwiedziliśmy Busko-Zdrój aby zagrać w sanatorium „Marconi”. Jak zwykle podczas koncertów w tym miejscu atmosfera była fantastyczna. Mimo że akompaniator nie mógł tym razem być z nami, a w naszym gronie panował nieco chorobowy nastrój, spędziliśmy ten czas w bardzo miłej atmosferze i widzieliśmy, że Państwu nasz występ bardzo przypadł do gustu. Kiedy słyszymy, jak Państwo z nami śpiewacie, a po występie cieszycie się ze spędzonego z nami czasu, jest nam bardzo przyjemnie i nabieramy sił do dalszej pracy.

Bardzo dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i zapraszamy na kolejne koncerty!

 

Materiał video:

Kolejne jasełka Fundacji Cantito i SPDP przy ul. Tynieckiej

Dodane 28.01.2017, 11:52

25 stycznia br. po raz kolejny nasza Fundacja wzięła udział w przedstawieniu jasełkowym, które zostało przygotowane przez uczniów i nauczycieli Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy ulicy Tynieckiej w Krakowie.
Podczas prób do tego przedstawienia i w czasie samego występu panowała wspaniała atmosfera. Na każdym kroku było widać współpracę i bardzo duże zaangażowanie. To dowiodło, że żadna niepełnosprawność nigdy nie jest przeszkodą do prezentowania własnych talentów i nawiązywania nowych znajomości.

Wiceprezes Fundacji Adrian Wyka, jak co roku, był odpowiedzialny za realizację dźwięku i po raz kolejny spisał się bardzo dobrze. Agnieszka Łozińska wcieliła się w rolę Anioła oraz uświetniła tę uroczystość swoim głosem. Monika Flaga – prezes Fundacji i nauczyciel w tej szkole - była odpowiedzialna za przygotowanie całego scenariusza, recytację tekstów, śpiew oraz akompaniament.

Uczniowie w czasie pobytu w tej szkole czują się bezpiecznie, są dowartościowywani na wielu płaszczyznach, rozwijają swoje zainteresowania i pasje. Dowodem na to jest chociażby fakt, że w tegorocznych jasełkach wzięli udział również absolwenci SPDP i odgrywali znaczące role.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc w ten sposób i mamy nadzieję, że jeszcze wiele takich przedsięwzięć przed nami.

III Wielki koncert kolęd 2017 już za nami

Dodane 25.01.2017, 12:57
Prezes Fundacji przebrana za anioła

22 stycznia 2017 r. w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ulicy Zyblikiewicza 1 odbył się III Wielki Koncert Kolędowy przygotowany przez fundację Artystyczną Cantito.

Od sześciu tygodni podopieczni fundacji i zaproszeni na tę okoliczność goście spotykali się na próbach, aby prezentowane przez nich kolędy i pastorałki zabrzmiały profesjonalnie i pięknie.

W trakcie tych dni ciężkiej pracy wszyscy artyści dawali z siebie mnóstwo zaangażowania, talentu i radości. Spotkania te były dobrą okazją do integracji, wspólnego przebywania i dobrej zabawy. Dodatkowo realizowany był aspekt warsztatowy, gdyż wszyscy otrzymywali mnóstwo cennych rad, które miały poprawić technikę wokalną, dykcję oraz interpretację wykonywanych utworów. Ponadto, po raz pierwszy, specjalnie na tę okazję, udało nam się skompletować zespół instrumentalny, który musiał się zintegrować, zacząć zgrywać i nauczyć pracy zespołowej, co również wymagało czasu. Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich zaangażowanych artystów, gdyż założone cele warsztatowe zostały zrealizowane w stu procentach.

Śpiewająca Maryja. Obok niej stoi pięć dziewczyn w strojach krakowskich i Prezes Fundacji w stroju anioła

W tym roku w koncercie udział wzięli:

Agnieszka Łozińska (wokalistka o czarującej barwie głosu)
Marzena Bysiek i Jacek Kochanek (w roli Maryi i Józefa)
Natalia Lewandowska i Danuta Janda (wokalistki, uczennice Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy ulicy Tynieckiej)
Małgorzata Bartnik (laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej)
Elżbieta Kuzio (śpiewająca studentka dziennikarstwa z Wrocławia)

Instrumentalnie występ uświetnili:
wiceprezes fundacji Adrian Wyka (w świeżo wyuczonej roli basisty)
Mateusz Popis (niezwykle zaangażowany perkusista)
Mieczysław Bąk (szlachetne brzmienie skrzypiec)
Karol Radwan (ogromna wrażliwość i profesjonalizm w akompaniamentach klawiszowych)
Piotr Marczak (nauczyciel akordeonu w szkole muzycznej przy ul. Tynieckiej 6)

Pomysłodawczynią i reżyserem spektaklu była prezes fundacji Monika Flaga, prowadząca tegoroczny koncert i towarzysząca nam również wokalnie.

Krakowska publiczność jak zwykle nie zawiodła i licznie przybyła, aby podziwiać efekty naszej pracy. W godzinnym przedstawieniu można było usłyszeć tradycyjne kolędy, między innymi: „Nie było miejsca”, „W żłobie leży”, „Lulajże Jezuniu” oraz polskie pastorałki m. in. „Mario czy ty wiesz”, „Niech się kochają”, „Być tam gdzie Ty”, „Kolęda samotnej”, czy „Kolęda krakowska”. Między 13 utworów wplecione były m. in. fragmenty Ewangelii, fragmenty twórczości Romana Brandstaettera. Po zejściu ze sceny na wszystkich wykonawców czekały słodkie upominki od Mikołaja, które ufundowały Delikatesy „Złoty Róg” przy ul. Bałuckiego.

Wszyscy występujący

Koncert okazał się wielkim sukcesem, wywołał wiele emocji: od wybuchów radosnego śmiechu po łzy szczerego wzruszenia.

Z całego serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom i naszym najdroższym bliskim, gdyż bez nich koncert na taką skalę na pewno by się nie odbył.

Naładowani całą masą pozytywnej energii wszyscy wróciliśmy do naszych codziennych zajęć, wierząc gorąco, że w przyszłym roku spotkamy się podczas kolejnego koncertu kolęd, a może wcześniej. Kto wie, co przyniesie los.

Materiał video:

<< Nowsze ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Starsze >>

Powered by CuteNews