Ilość odwiedzin: 
We wrześniu na działalność fundacji potrzebujemy 3000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
10,0% / 300,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas dowolną kwotą. Tylko dzięki Tobie będziemy mogli dalej występować.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Wielkie kolędowanie za nami

Dodane 13.01.2016, 10:02

Szanowni Państwo,
10 stycznia w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej odbył się wielki koncert kolędowy naszej Fundacji. Przygotowywaliśmy go od kilku miesięcy. Naszym ogromnym marzeniem było zagrać kolejny raz repertuar zupełnie nowy składający się z pięknych pieśni świątecznych oraz kolęd, których tak często nie można usłyszeć publicznie. Dodatkowo postanowiliśmy, że w tym roku postawimy na własne aranżacje tych utworów, które w większej części będą zagrane na żywo. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasz plan kolejny raz udało się zrealizować. W tym roku zaprosiliśmy do tego koncertu muzyków z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. W ten oto sposób na scenie zaprezentowali się dla Państwa:

 • Danuta Janda – wokal
 • Natalia Lewandowska – wokal
 • Agnieszka Łozińska – wokal
 • Monika Flaga – flet, gitara i wokal
 • Dominik Pawlus oraz Wiktor Batek – perkusja, pod kierownictwem Pana Janusza Świerkosza
 • Mieczysław Bąk – skrzypce
 • Karol Radwan – fortepian i wokal
 • Adrian Wyka – gitara i wokal

Dodatkowo, jako goście specjalni w koncercie wzięły udział laureatki II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej: Emilia Azierska i Zofia Sydor.

Kobieta stoi, na głowie ma czapkę mikołajową. Po jej lewej stronie stoi mężczyzna, który w dłoniach trzyma skrzypce. Po jej prawej stronie stroi mężczyzna, który w dłoniach trzyma mikrofon.

Podczas koncertu udało nam się spełnić 2 marzenia: Mietka, który świetnie gra na skrzypcach, jednak o własnych do tej pory mógł tylko pomarzyć. Dlatego nasza Fundacja Specjalnie dla niego zakupiła wymarzony instrument. Drugie marzenie Agnieszki, która pisze piękne piosenki, o niezwykłych tekstach i muzyce. Aby mogła się nadal rozwijać, zaopatrzyliśmy ją w gitarę klasyczną. Ponadto dla wszystkich występujących tego wieczoru nasz fundacyjny Mikołaj przyniósł słodkie upominki.
Z ogromną przyjemnością wystąpiliśmy dla Państwa, którzy zechcieli spędzić z nami to niedzielne popołudnie. Mamy nadzieję, że na nasze kolejne koncerty będziecie przychodzić jeszcze chętniej.

Wszyscy, którzy występowali w koncercie kolędowym, stoją na scenie

Dziękujemy wszystkim naszym Darczyńcom, dzięki którym nasza Fundacja istnieje i ma środki na realizowanie tak pięknych projektów.
A w szczególności dziękujemy:

 • Panu Pułkownikowi Stanisławowi Gardiasowi za umożliwienie nam organizacji koncertów w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej, tak niezwykłym miejscu w centrum Krakowa.

 • Mateuszowi Sieniawskiemu naszemu niezawodnemu akustykowi, na którego zawsze możemy liczyć przy większych projektach.

 • Tomaszowi Fladze, który pomaga nam w organizacji technicznej oraz zawsze zapewnia rewelacyjne zdjęcia z takich wydarzeń.

 • Wszystkim naszym współpracownikom, przyjaciołom i tym, którzy trzymają za nas kciuki, wspierają ciepłym słowem, czy dobrymi radami.

Bardzo dziękujemy, że jesteście z nami.
Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń organizowanych przez Fundację Cantito.

Wielki koncert kolędowy 2016

Dodane 01.01.2016, 13:27
„Nie taki chłód, nie taki wiatr
Nie taka jeszcze przyjdzie zima,
Zamiast strzec donikąd niewiodących prawd
Idźmy Dzieciątka oczekiwać.”

Fundacja Artystyczna Cantito serdecznie zaprasza na wieczór z kolędą, który odbędzie się 10 stycznia 2016 roku o godzinie 17:00 w Wojskowym Ośrodku Kultury 6 BRYGADY POWIETRZNODESANTOWEJ przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie.
Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy!

Podsumowanie roku 2015

Dodane 31.12.2015, 16:04

Drodzy Państwo,

Kończy się rok 2015, rok, który był dla naszej Fundacji niezwykły i przełomowy. W ciągu 12 miesięcy udało nam się zrobić naprawdę sporo. Przygotowaliśmy krótkie podsumowanie wszystkich naszych działań, jakie miały miejsce w ciągu tego czasu, tak żeby za następne 366 dni można było sobie przypomnieć tą informację i sprawdzić, czy kolejny był tak samo lub bardziej udany.

Wesołych Świąt!

Dodane 24.12.2015, 18:14

Życzenia od Prezes Moniki Flagi.

Fundacja wraz z uczniami SOSW w Krakowie w przedstawieniu jasełkowym

Dodane 19.12.2015, 19:03
Na scenie znajduje się kilkanaście osób. Część z nich stoi, a część siedzi przy stole, na którym jest biały obróz oraz świąteczny stroik, w dłoniach trzymają mikrofony. Scena jest przystrojona światełkami, białymi gwiazdkami i niebiesko-białym materiałem.
"Podajmy sobie ręce, przekażmy miłość serc
Niech wigilijny wieczór rozbłyśnie w świetle świec
Nie kłóćmy się, nie krzyczmy, nie gońmy byle gdzie!
Bo w ten spokojny wieczór Pan Jezus rodzi się!"

Nasza Fundacja już po raz drugi zaangażowała się we współpracę z nauczycielami i wychowankami Szkoły Przysposabiającej do Pracy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących z Krakowa. Dzięki tej współpracy powstało przedstawienie jasełkowe, w którym brali udział uczniowie szkoły, a także podopieczni naszej Fundacji. Wszyscy włożyli mnóstwo pracy, aby stworzyć przepiękny montaż słowno-muzyczny, który wszystkich wprowadził w niezwykłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Prapremiera odbyła się 15 grudnia br. w Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana, gdzie zostaliśmy niezwykle ciepło przyjęci i otrzymaliśmy drobne upominki.
Natomiast główne przedstawienie miało miejsce dzień później, 16 grudnia w Ośrodku przy ul. Tynieckiej 6. Na publiczności zasiadła Dyrekcja, nauczyciele, rodzice, a także uczniowie. Po koncercie gratulacjom nie było końca, wszyscy podkreślali ogrom pracy włożony w przygotowanie tegorocznych jasełek, a także poziom i walory artystyczne wszystkich wykonawców. Za przygotowanie spektaklu odpowiedzialne były: Pani Monika Flaga (nauczyciel i Prezes naszej Fundacji), Panie Ula Kamieńska i Magdalena Strugała (nauczycielki). Za nagłośnienie, tak jak i w zeszłym roku odpowiedzialny był Adrian Wyka.

Cieszymy się, że nasza Fundacja, realizując swoje cele, może brać udział w tak niezwykłych przedsięwzięciach, które mają ogromne znaczenie dla wszystkich uczestniczących w nich osób niepełnosprawnych. Stwarzają możliwość do szerszego pokazania swoich talentów i artystycznej duszy, a także dają okazję do rozwoju, integracji oraz rewalidacji.

Jest nam niezwykle miło, że przedstawienie wszystkim się bardzo podobało, a nasz wysiłek został doceniony.

Zapraszamy na kolejne, już w przyszłym roku.

Św. Mikołaj w Busku i Solcu-Zdroju

Dodane 10.12.2015, 13:14
Scena widziana z oddalenia. Publiczność patrzy na scenę, na której znajdują się cztery osoby – dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Mężczyzna znajdujący się na scenie po lewej stronie siedzi przy fortepianie, pozostali stoją. Występujący mają na sobie drobne mikołajowe akcenty.Na scenie znajdują się cztery osoby – dwóch mężczyzn, dwie kobiety. Mężczyzna znajdujący się na scenie po prawej stronie gra na klawiszach, pozostali stoją, trzymają w dłoniach mikrofony. Wszyscy mają na sobie drobne akcenty mikołajowe. Pod sceną stoi pani, która jest przebrana za Mikołajkę.

W mikołajkowy weekend 4-6 grudnia muzyczne drogi zawiodły nas do naszego ulubionego Buska i Solca-Zdroju. W piątek zagraliśmy bardzo sympatyczny koncert w Sanatorium „Nida”. Jednak prawdziwa muzyczna kulminacja miała miejsce w niedzielę 6 grudnia. Podczas dwóch koncertów w Sanatorium „Marconi” oraz Uzdrowisku „Solec” na nasz koncert przyszło wiele ludzi, którzy chcieli posłuchać polskich znanych piosenek w naszym wykonaniu. W związku z szczególnym dniem w naszym repertuarze znalazło się także kilka utworów okołoświątecznych, które w niezwykły sposób wkomponowały się w wyjątkowość tego dnia. W sanatorium „Marconi” na zakończenie koncertu otrzymaliśmy poczęstunek oraz drobne upominki, natomiast w Uzdrowisku „Solec” przyszedł do nas sam św. Mikołaj w osobie Pani Pauliny. Po koncercie rozmawiając i odpoczywając jedliśmy pyszne ciasto i popijaliśmy gorącą herbatę.

Bardzo serdecznie dziękujemy władzom powyższych sanatoriów za to, że przyjmują nas u siebie. Dziękujemy Pani Paulinie, Pani Asi i Pani Alicji za pomoc w organizacji koncertów, a w szczególności dziękujemy wszystkim Państwu, którzy tak licznie słuchaliście nas z publiczności.

Do zobaczenia podczas kolejnych koncertów.

Jesienna, koncertowa Krynica i Muszyna

Dodane 30.11.2015, 9:09
Cztery osoby (dwóch mężczyzn, dwie kobiety) stoją, śpiewają. Mężczyzna, który stoi po lewej stronie ma, po swojej prawej stronie, klawisze. Mężczyzna, który stoi po prawej ma przed sobą mikser.Wszyscy (dwóch mężczyzn, dwie kobiety) stoją, śpiewają. Na ścianie, na tle której stoją, wisi obraz.

Po dość długiej przerwie nasza Fundacja wraz z podopiecznymi znów wyruszyła, aby zagrać kilka koncertów, tym razem w Krynicy-Zdroju i Muszynie. Jak zwykle spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem, i zostały bardzo ciepło przyjęte przez naszą publiczność. Cieszy nas ogromnie, że w dalszym ciągu chcecie się Państwo z nami i naszą muzyką spotykać.

Bardzo dziękujemy Dyrektorom wszystkich sanatoriów „Mielec”, „Energetyk” oraz „Wiarus” za długoletnią współpracę i pomoc w organizacji naszych koncertów.

Do zobaczenia ponownie!

Już w ten weekend w Solcu i Busku-Zdroju.

 

Wisła i Ustroń, czyli październikowe granie za nami

Dodane 07.10.2015, 13:58
Cztery osoby (dwóch mężczyzn i dwie kobiety) stoją na tle ściany z luster, śpiewają. Przed mężczyzną, który stoi po prawej stronie stoi stolik a na nim mikser. Przed mężczyzną, który stoi po lewej stoi statyw, a na nim klawisze. W odbiciu luster, które wiszą na ścianie widać kilka osób z publiczności.
 

W dniach 2-4 października koncertowaliśmy w Wiśle i Ustroniu.
W sobotę 3 października zagraliśmy koncert w Centrum Rehabilitacji i Rekreacji „Jubilat” w Wiśle. Byliśmy tam po raz pierwszy. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i wspólne spędzenie czasu z polską piosenką.
Natomiast w niedzielę 4 października prezentowaliśmy się dla publiczności w sanatorium „MAZOWSZE MEDI-SPA” w Ustroniu.
Oba te koncerty były dla nas miłym doświadczeniem i cieszymy się, że reagowaliście Państwo bardzo pozytywnie na nas i naszą muzykę.
Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy.
Dziękujemy władzom obu tych miejsc za umożliwienie nam zorganizowania koncertów i zaprezentowania naszych talentów. Wierzymy, że nie był to ostatni raz.

Solec i Busko po wakacyjnej przerwie

Dodane 21.09.2015, 16:36
Mężczyzna gra na fotepianie. Obok stoją i śpiewają dwie kobiety i jeden mężczyzna.

Po ponad miesięcznej przerwie wróciliśmy na scenę. 18-19 września zagraliśmy 3 koncerty: w Uzdrowisku „Solec” w Solcu-Zdroju, a także w sanatorium „Marconi” i „Nida” w Busku-Zdroju.
Spędziliśmy wspaniałe chwile jak zwykle z cudowną publicznością, dla której granie i śpiewanie to czysta przyjemność. Tak cudownie nas Państwo przyjęliście, śpiewając razem z nami, bawiąc się i wzruszając się, że ten wyjazd na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że na każdy nasz kolejny koncert będą przychodzić tak wrażliwi i pozytywni ludzie, dla których muzyka tak, jak dla nas, stanowi istotną część życia.

Dziękujemy Władzom wszystkich uzdrowisk za ciągłą, doskonałą współpracę i przyjmowanie nas w swoje progi.

Do zobaczenia na następnych koncertach.

Organizacja Pożytku Publicznego

Dodane 13.09.2015, 8:56

Kochani!

8 września br. nasza Fundacja otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego. To wspaniale, że wszystkie nasze dotychczasowe działania zostały docenione. Od początku powstania staraliśmy się działać na rzecz osób niepełnosprawnych, którzy chcą rozwijać zdolności muzyczne i dzielić się swoim talentem. Dzięki temu też wielu ludzi może przeżywać wspaniałe chwile pełne pozytywnych emocji i przekonać się, że mimo przeszkód, jakie niesie nam życie, warto iść do przodu.

<< Nowsze ... 2 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Starsze >>

Powered by CuteNews