Ilość odwiedzin: 
W lipcu na działalność fundacji potrzebujemy 3000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
0,0% / 0,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas dowolną kwotą. Tylko dzięki Tobie będziemy mogli dalej występować.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Podsumowanie roku 2015

Dodane 31.12.2015, 16:04

Drodzy Państwo,

Kończy się rok 2015, rok, który był dla naszej Fundacji niezwykły i przełomowy. W ciągu 12 miesięcy udało nam się zrobić naprawdę sporo. Przygotowaliśmy krótkie podsumowanie wszystkich naszych działań, jakie miały miejsce w ciągu tego czasu, tak żeby za następne 366 dni można było sobie przypomnieć tą informację i sprawdzić, czy kolejny był tak samo lub bardziej udany.

Wesołych Świąt!

Dodane 24.12.2015, 18:14

Życzenia od Prezes Moniki Flagi.

Fundacja wraz z uczniami SOSW w Krakowie w przedstawieniu jasełkowym

Dodane 19.12.2015, 19:03
Na scenie znajduje się kilkanaście osób. Część z nich stoi, a część siedzi przy stole, na którym jest biały obróz oraz świąteczny stroik, w dłoniach trzymają mikrofony. Scena jest przystrojona światełkami, białymi gwiazdkami i niebiesko-białym materiałem.
"Podajmy sobie ręce, przekażmy miłość serc
Niech wigilijny wieczór rozbłyśnie w świetle świec
Nie kłóćmy się, nie krzyczmy, nie gońmy byle gdzie!
Bo w ten spokojny wieczór Pan Jezus rodzi się!"

Nasza Fundacja już po raz drugi zaangażowała się we współpracę z nauczycielami i wychowankami Szkoły Przysposabiającej do Pracy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących z Krakowa. Dzięki tej współpracy powstało przedstawienie jasełkowe, w którym brali udział uczniowie szkoły, a także podopieczni naszej Fundacji. Wszyscy włożyli mnóstwo pracy, aby stworzyć przepiękny montaż słowno-muzyczny, który wszystkich wprowadził w niezwykłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Prapremiera odbyła się 15 grudnia br. w Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana, gdzie zostaliśmy niezwykle ciepło przyjęci i otrzymaliśmy drobne upominki.
Natomiast główne przedstawienie miało miejsce dzień później, 16 grudnia w Ośrodku przy ul. Tynieckiej 6. Na publiczności zasiadła Dyrekcja, nauczyciele, rodzice, a także uczniowie. Po koncercie gratulacjom nie było końca, wszyscy podkreślali ogrom pracy włożony w przygotowanie tegorocznych jasełek, a także poziom i walory artystyczne wszystkich wykonawców. Za przygotowanie spektaklu odpowiedzialne były: Pani Monika Flaga (nauczyciel i Prezes naszej Fundacji), Panie Ula Kamieńska i Magdalena Strugała (nauczycielki). Za nagłośnienie, tak jak i w zeszłym roku odpowiedzialny był Adrian Wyka.

Cieszymy się, że nasza Fundacja, realizując swoje cele, może brać udział w tak niezwykłych przedsięwzięciach, które mają ogromne znaczenie dla wszystkich uczestniczących w nich osób niepełnosprawnych. Stwarzają możliwość do szerszego pokazania swoich talentów i artystycznej duszy, a także dają okazję do rozwoju, integracji oraz rewalidacji.

Jest nam niezwykle miło, że przedstawienie wszystkim się bardzo podobało, a nasz wysiłek został doceniony.

Zapraszamy na kolejne, już w przyszłym roku.

Św. Mikołaj w Busku i Solcu-Zdroju

Dodane 10.12.2015, 13:14
Scena widziana z oddalenia. Publiczność patrzy na scenę, na której znajdują  się cztery osoby – dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Mężczyzna znajdujący się na scenie po lewej stronie siedzi przy fortepianie, pozostali stoją.  Występujący mają na sobie drobne mikołajowe akcenty.Na scenie znajdują się  cztery osoby – dwóch mężczyzn, dwie kobiety. Mężczyzna znajdujący się na scenie po prawej stronie gra na klawiszach, pozostali stoją, trzymają w dłoniach mikrofony. Wszyscy mają na sobie drobne akcenty mikołajowe. Pod sceną stoi pani, która jest przebrana za Mikołajkę.

W mikołajkowy weekend 4-6 grudnia muzyczne drogi zawiodły nas do naszego ulubionego Buska i Solca-Zdroju. W piątek zagraliśmy bardzo sympatyczny koncert w Sanatorium „Nida”. Jednak prawdziwa muzyczna kulminacja miała miejsce w niedzielę 6 grudnia. Podczas dwóch koncertów w Sanatorium „Marconi” oraz Uzdrowisku „Solec” na nasz koncert przyszło wiele ludzi, którzy chcieli posłuchać polskich znanych piosenek w naszym wykonaniu. W związku z szczególnym dniem w naszym repertuarze znalazło się także kilka utworów okołoświątecznych, które w niezwykły sposób wkomponowały się w wyjątkowość tego dnia. W sanatorium „Marconi” na zakończenie koncertu otrzymaliśmy poczęstunek oraz drobne upominki, natomiast w Uzdrowisku „Solec” przyszedł do nas sam św. Mikołaj w osobie Pani Pauliny. Po koncercie rozmawiając i odpoczywając jedliśmy pyszne ciasto i popijaliśmy gorącą herbatę.

Bardzo serdecznie dziękujemy władzom powyższych sanatoriów za to, że przyjmują nas u siebie. Dziękujemy Pani Paulinie, Pani Asi i Pani Alicji za pomoc w organizacji koncertów, a w szczególności dziękujemy wszystkim Państwu, którzy tak licznie słuchaliście nas z publiczności.

Do zobaczenia podczas kolejnych koncertów.

Jesienna, koncertowa Krynica i Muszyna

Dodane 30.11.2015, 9:09
Cztery osoby (dwóch mężczyzn, dwie kobiety) stoją, śpiewają. Mężczyzna, który stoi po lewej stronie ma, po swojej prawej stronie, klawisze. Mężczyzna, który stoi po prawej ma przed sobą mikser.Wszyscy (dwóch mężczyzn, dwie kobiety) stoją, śpiewają. Na ścianie, na tle której stoją, wisi obraz.

Po dość długiej przerwie nasza Fundacja wraz z podopiecznymi znów wyruszyła, aby zagrać kilka koncertów, tym razem w Krynicy-Zdroju i Muszynie. Jak zwykle spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem, i zostały bardzo ciepło przyjęte przez naszą publiczność. Cieszy nas ogromnie, że w dalszym ciągu chcecie się Państwo z nami i naszą muzyką spotykać.

Bardzo dziękujemy Dyrektorom wszystkich sanatoriów „Mielec”, „Energetyk” oraz „Wiarus” za długoletnią współpracę i pomoc w organizacji naszych koncertów.

Do zobaczenia ponownie!

Już w ten weekend w Solcu i Busku-Zdroju.

 

Wisła i Ustroń, czyli październikowe granie za nami

Dodane 07.10.2015, 13:58
Cztery osoby (dwóch mężczyzn i dwie kobiety) stoją na tle ściany z luster, śpiewają. Przed mężczyzną, który stoi po prawej stronie stoi stolik a na nim mikser.  Przed mężczyzną, który stoi po lewej stoi statyw, a na nim klawisze. W odbiciu luster, które wiszą na ścianie widać kilka osób z publiczności.
 

W dniach 2-4 października koncertowaliśmy w Wiśle i Ustroniu.
W sobotę 3 października zagraliśmy koncert w Centrum Rehabilitacji i Rekreacji „Jubilat” w Wiśle. Byliśmy tam po raz pierwszy. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i wspólne spędzenie czasu z polską piosenką.
Natomiast w niedzielę 4 października prezentowaliśmy się dla publiczności w sanatorium „MAZOWSZE MEDI-SPA” w Ustroniu.
Oba te koncerty były dla nas miłym doświadczeniem i cieszymy się, że reagowaliście Państwo bardzo pozytywnie na nas i naszą muzykę.
Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy.
Dziękujemy władzom obu tych miejsc za umożliwienie nam zorganizowania koncertów i zaprezentowania naszych talentów. Wierzymy, że nie był to ostatni raz.

Solec i Busko po wakacyjnej przerwie

Dodane 21.09.2015, 16:36
Mężczyzna gra na fotepianie. Obok stoją i śpiewają dwie kobiety i jeden mężczyzna.

Po ponad miesięcznej przerwie wróciliśmy na scenę. 18-19 września zagraliśmy 3 koncerty: w Uzdrowisku „Solec” w Solcu-Zdroju, a także w sanatorium „Marconi” i „Nida” w Busku-Zdroju.
Spędziliśmy wspaniałe chwile jak zwykle z cudowną publicznością, dla której granie i śpiewanie to czysta przyjemność. Tak cudownie nas Państwo przyjęliście, śpiewając razem z nami, bawiąc się i wzruszając się, że ten wyjazd na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że na każdy nasz kolejny koncert będą przychodzić tak wrażliwi i pozytywni ludzie, dla których muzyka tak, jak dla nas, stanowi istotną część życia.

Dziękujemy Władzom wszystkich uzdrowisk za ciągłą, doskonałą współpracę i przyjmowanie nas w swoje progi.

Do zobaczenia na następnych koncertach.

Organizacja Pożytku Publicznego

Dodane 13.09.2015, 8:56

Kochani!

8 września br. nasza Fundacja otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego. To wspaniale, że wszystkie nasze dotychczasowe działania zostały docenione. Od początku powstania staraliśmy się działać na rzecz osób niepełnosprawnych, którzy chcą rozwijać zdolności muzyczne i dzielić się swoim talentem. Dzięki temu też wielu ludzi może przeżywać wspaniałe chwile pełne pozytywnych emocji i przekonać się, że mimo przeszkód, jakie niesie nam życie, warto iść do przodu.

Warsztaty "Wypoczynek z muzyką 2015" za nami

Dodane 14.08.2015, 17:44
Pięć osób (trzech mężczyzn i dwie kobiety) stoi na molo. W tle widać morze.

W dniach 29.07-11.08.2015 r. nasza Fundacja spędzała czas w Ustroniu Morskim. Wraz z podopiecznymi realizowaliśmy tam projekt warsztaty "Wypoczynek z muzyką”. Miał on na celu stworzyć naszym artystom warunki do pracy nad swoimi umiejętnościami wokalnymi. Monika Flaga była odpowiedzialna za opracowanie całego cyklu zajęć, w skład których wchodziły ćwiczenia wokalne, interpretacyjne, aktorskie, dykcyjne i inne pomagające prawidłowo prezentować się na scenie, radzić sobie z tremą, jak i właściwie przekazywać emocję towarzyszące podczas wykonywanych utworów.

Dzięki dobremu zbalansowaniu ciężkiej pracy, jak i wypoczynku, przebiegały one w bardzo miłej atmosferze, sprawiając, że wszystkie ćwiczenia wydawały się możliwe do wykonania, a uczestnicy z każdym dniem coraz bardziej otwierali się na nowe wyzwania. Dodatkowo wszyscy pracowaliśmy nad poszerzeniem repertuaru. Ciekawym czasem były także okazje do muzykowania, grając na instrumentach muzycznych, wspólne aranżowanie piosenek, omawianie różnych koncepcji i wdrażanie ciekawych pomysłów w życie, co zaowocuje w przyszłości nowymi utworami, które będziemy mogli Państwu prezentować.

Podczas tego wyjazdu zagraliśmy 2 koncerty: Pierwszy w sanatorium „Ewa”, a drugi na zakończenie warsztatów w ustrońskim amfiteatrze. Oba te wydarzenia zostały ciepło przyjęte. Dla publiczności problemem nie była nawet ulewa, która zamierzała pokrzyżować świetną zabawę. Wszyscy wytrwali do samego końca, za co w tym miejscu gorąco dziękujemy.

Cztery osoby stoją na scenie. Po prawej stronie, za klawiszami, siedzi mężczyzna po jego lewej stronie stoi kobieta w dłoniach trzyma mikrofon, obok niej stoi kobieta, która śpiewa, a po jej lewej stronie stoi mężczyzna, który trzyma w dłoniach mikrofon. Przed nim stoi stolik, na którym stoi mikser.

W naszym warsztatowym harmonogramie znalazł się także czas wolny, podczas którego miały miejsce: rejs statkiem, jazda na tandemach, długie spacery, czy spędzanie czasu w cukierniach i restauracjach na gofrach, lodach i zapiekankach.

Cztery osoby (dwóch mężczyzn dwie kobiety) stoją na tle statku Monika III. Uśmiechają się.

Wyjazd ten na długo zostanie w naszej pamięci, a umiejętności, które nabyliśmy pomogą nam lepiej dzielić się z naszymi odbiorcami zdolnościami wokalnymi oraz dostarczać wielu miłych chwil i wzruszeń.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, dzięki którym ten wyjazd doszedł do skutku. Dziękujemy Dyrekcji ośrodka „Klimczok” z Ustronia Morskiego za wspaniałą gościnę i stworzenie świetnych warunków do pracy. Dziękujemy Dyrekcji sanatorium „Ewa” za wieloletnią współpracę. Dziękujemy władzom Ustronia Morskiego za umożliwienie nam zagrania koncertu w amfiteatrze dla mieszkańców i kuracjuszy, nie ponosząc żadnych kosztów. To dzięki Państwu to, co robimy ma sens i jest możliwe. Dla wszystkich od całej Fundacji z głębi serca składamy wielkie podziękowania.

Zmotywowani do ciężkiej pracy wróciliśmy do codzienności z ogromnym zapasem energii planując już kolejny wyjazd warsztatowy w przyszłym roku.

 

 

Podsumowanie półrocznego okresu zbiórki publicznej

Dodane 10.07.2015, 12:40

Drodzy Darczyńcy, bardzo dziękujemy za okazane nam serce i wsparcie finansowe, dzięki któremu możemy realizować wszystkie nasze przedsięwzięcia, a tym samym przyczyniać sie do rozwoju muzycznego oraz rewalidacji naszych podopiecznych.
Dzięki Wam zebraliśmy 15 833,50 zł. Koszty, jakie ponieśliśmy na zorganizowanie tych zbiórek wyniosły 1318 zł.

Dziękujemy zarówno w imieniu członków Fundacji, jak i niepełnosprawnych artystów - głównych beneficjentów otrzymanego wsparcia.

<< Nowsze ... 2 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Starsze >>

Powered by CuteNews