Ilość odwiedzin: 
W sierpniu na działalność fundacji potrzebujemy 3000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
0,0% / 0,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas dowolną kwotą. Tylko dzięki Tobie będziemy mogli dalej występować.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

32 podmioty wykonawcze, 8 godzin przesłuchań i 9 laureatów to bilans II OFPK

Dodane 25.06.2015, 12:32

21.06.2015 r. odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej. Na scenie Klubu Garnizonowego przy ul. Zyblikiewicza 1 swoją twórczość prezentowało ponad 50 młodych, zdolnych ludzi z całej Polski. Jury w składzie: Przewodnicząca Lidia Jazgar, Konrad Mastyło i Władysław Grochot, po burzliwych obradach przyznało 9 nagród w trzech kategoriach wiekowych.

przedstawiciele Fundacji i jurorzy podczas ogłaszania wyników festiwalu

W kategorii młodszych solistów nagroda za I miejsce powędrowała do Emilii Azierskiej z Niepołomic, drugą otrzymał Mikołaj Dyka ze Starachowic, a III przypadła Małgorzacie Bartnik z Krakowa.
W kategorii solistów dorosłych I miejsce zajęła Renata Szczepaniak-Pajor z Krakowa, II Zofia Sydor również z Krakowa, a na III miejscu Jury uplasowało Katarzynę Surowiak z Sieniawy.
W kategorii duety i zespoły triumf święciła Zielona Góra. Na I miejscu znalazło się trio wokalne „Tonika”, a na II zespół wokalny „STUDIO A” – oba podmioty z Zielonej Góry, natomiast III miejsce wywalczył TNN (Tercet Niezwykle Niepokorny) z Jaworzna.

Emilia Azierska – 1 miejsce w kat. solistów młodszychTrio wokalne „Tonika” – 1 miejsce w kat. zespołów i duetów

Przewodnicząca Lidia Jazgar podczas ogłaszania werdyktu powiedziała: „przyznanie nagród to jest zawsze wypadkowa subiektywnych odczuć, bo nie tylko liczą się predyspozycje, wrodzone talenty, skala głosu, czy muzykalność. Czasami jest tak, że ktoś wychodzi na scenę i już się go kocha. Natomiast Organizatorom z Fundacji Artystycznej Cantito dziękuję za ten Festiwal oraz życzę, aby kolejny się odbył, ogólnopolski, a może i światowy”.

Na zakończenie festiwalową publiczność do tańca porwała krakowska artystka oraz aktorka Marta Bizoń, która utworami ze swojej nowej płyty rozbawiła publiczność do łez. Podczas tego występu nie brakowało niespodzianek. Jedną z nich był wspólny występ wraz z finalistką festiwalu Renatą Szczepaniak-Pajor w piosence „Bo się trzeba sponiewierać”.

Zaimprowizowany duet gwiazdy wieczoru Marty Bizoń z laureatką 1 miejsca w kat. solistów

Organizatorzy z całego serca dziękują wszystkim darczyńcom i partnerom, dzięki którym ten festiwal doszedł do skutku i zapraszają na kolejną edycję w przyszłym roku.

To już 3 lata

Dodane 19.06.2015, 21:23

W dniu dzisiejszym minęły 3 lata odkąd Nasza Fundacja zaistniała i zaczęła realizować cele, które sobie postawiła. To właśnie 19 czerwca 2012 roku otrzymaliśmy wpis do Krajowego Rejestru Sądowego i zaczęliśmy prężnie działać na rzecz niepełnosprawnych artystów. Te 3 lata to okres ciężkiej pracy, aby nasze ideały i zamierzenia przebiły się do opinii publicznej oraz aby możliwe było jak najszersze wspieranie uzdolnionych osób niepełnosprawnych. W tym okresie zagraliśmy ponad 100 koncertów, odwiedziliśmy takie miejscowości, jak: Busko-Zdrój, Solec-Zdrój, Krynica-Zdrój, Muszyna, Ustroń, Zakopane, Ustronie Morskie oraz wiele innych. Pomogliśmy wydać i wypromować 2 płyty audio. Pozwoliliśmy zaprezentować swoje talenty artystyczne ponad 15 osobom. Na swoim koncie mamy takie cykliczne projekty jak: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej, czy wakacyjne warsztaty artystyczne „Wypoczynek z muzyką”. Na bieżąco prowadzimy mniejsze zajęcia warsztatowe, bierzemy udział w różnych wydarzeniach kulturalnych oraz ciągle koncertujemy w rozmaitych miejscach Polski. Nasi Podopieczni zdobywają nagrody w festiwalach i przeglądach piosenki w całym kraju. Bierzemy udział w różnych imprezach charytatywnych np. dla Małopolskiego Hospicjum, czy dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Wszystko to jest możliwe dzięki Wam drodzy Państwo, osobom, które w swoim życiu znajdują czas i chęć wspierania ludzi potrzebujących. To Wy sprawiacie, że nasze priorytety nabierają realnych kształtów. To dzięki Wam mamy siłę do dalszej pracy dla młodych, niepełnosprawnych artystów i wierzymy, że to, co przyświecało nam na początku naszej drogi, w dalszym ciągu jest aktualne i potrzebne społeczeństwu i przez społeczeństwo akceptowane. Podczas tych wszystkich koncertów, gdy spotykamy się z ciepłymi słowami, wyciągniętą dłonią do pomocy oraz uśmiechem na waszych twarzach czujemy, że to co robimy jest właściwe.

Cieszymy się ogromnie, że nasza Fundacja tak dobrze się rozwija i mamy nadzieje, że dalej dzięki ludziom o wielkich sercach będziemy wstanie realizować kolejne przedsięwzięcia.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Dla Was wszystkich i dla nas 100 lat!

I Piknik Rodzinny Kostki

Dodane 16.06.2015, 21:53

W sobotę 13 czerwca nasza Fundacja wzięła udział w I Pikniku Rodzinnym Kostki, organizowanym przez Dyrekcję, Biuro Rozwoju i Promocji Szkoły oraz Radę Rodziców Publicznego Gimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie.
Była to wspaniała inicjatywa, dzięki której promowano szkołę oraz stawiano na jej rozwój.
Wiele atrakcji, występów artystycznych, wspaniałych regionalnych potraw oraz różnych pokazów przyciągnęło bardzo dużo uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli i zaproszonych gości.
Bardzo się ucieszyliśmy kiedy zostaliśmy poproszeni o koncert podczas takiego ciekawego i potrzebnego wydarzenia, które i dla nas stworzyło okazję do zaprezentowania swoich dokonań szerszemu gronu ludzi.
Dziękujemy za zaproszenie, gościnę i pomoc oraz słodkie prezenty, które otrzymaliśmy na pożegnanie.
Mamy nadzieję, że nasz występ się Państwu spodobał i będziemy mogli liczyć na ponowne spotkanie.

4 osoby stoją na scenie, kobieta przemawia, a 1 mężczyzna siedzi przy instrumencie klawiszowym Scena pikniku widziana z oddalenia. Na niej wszyscy z Fundacji stoją, a 1 z mężczyzn siedzi przy instrumencie.

 

 

Krynicki długi weekend

Dodane 12.06.2015, 9:52

W dniach 4-7 czerwca nasza Fundacja udała się do Krynicy na długoweekendowe koncertowanie. Od czwartku zagraliśmy w Sanatoriach (Beskid, Mielec, Energetyk i Zgoda). Pogoda podczas tego wyjazdu była przepiękna, co spowodowało, że i na naszych koncertach frekwencja była nieco mniejsza. Jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że zechcieli Państwo z nami spędzić te 4 wieczory wraz z dobrymi polskimi piosenkami. Do sanatorium Beskid otrzymaliśmy zaproszenie i graliśmy tam po raz pierwszy. Jednak tak, jak w przypadku pozostałych miejsc liczymy na dalszą udaną współpracę.

 

Nasze wyjazdy to nie tylko koncerty, ale również wzajemna integracja i długie nocne rozmowy. Podczas tego wyjazdu udało nam się także rozpocząć sezon grillowy i w sobotni wieczór mieliśmy okazję zjeść przepyszną kiełbaskę z grilla, a także pieczony chlebek i oscypki. Było to możliwe dzięki naszym przyjaciołom Marcie i Michałowi Starczewskim, którzy czuwali, aby nikt sobie krzywdy nie zrobił.

Natomiast dzięki gościnności sanatorium Energetyk, codziennie mogliśmy smakować pysznych obiadów przygotowywanych przez tamtejsze Panie kucharki.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten wyjazd przebiegł w taki miły sposób. Do Krakowa wróciliśmy pełni energii na dalsze działania, oczekując na kolejną okazję do koncertowania.

Trzy osoby (jeden mężczyzna, dwie kobiety) stoją, śpiewają. Po ich prawej stronie, przy klawiszach, siedzi mężczyzna. Po jego prawej stronie stoi fundacyjny rollup.(cztery osoby - dwóch mężczyzn, wie kobiety) stoją, w rękach trzymają mikrofony. Mężczyzna i kobieta, którzy znajdują się na zdjęciu po prawej stronie, śpiewają.

Pierwszy plenerowy koncert w tym roku

Dodane 09.05.2015, 18:32

Wczoraj 8 maja 2015 roku zagraliśmy koncert w naszym zaprzyjaźnionym Uzdrowisku Solec-Zdrój. Po raz pierwszy był to koncert w plenerze podczas ogniska zorganizowanego dla kuracjuszy. Publiczność, która była bardzo rozbawiona i rozśpiewana fantastycznie nas przyjęła.
Bardzo dziękujemy za liczne przybycie i wspaniałą atmosferę i do zobaczenia na kolejnych koncertach.

Pod drewnianą altaną śpiewają dwie kobiety i dwóch mężczyzn z mikrofonami w rękach. Przed mężczyzną stojącym po lewej stronie instrument klawiszowy, a obok drugiego mężczyzny z prawej strony mikser.

Koncerty w Krynicy-Zdroju już za nami

Dodane 21.04.2015, 9:13

W miniony weekend nasza Fundacja zorganizowała trzy koncerty: w Krynicy-Zdroju oraz w Muszynie.
Zagraliśmy w sanatorium uzdrowiskowym "Mielec", w sanatorium "Energetyk", a także w Muszynie w sanatorium "Wiarus".
Każdy z tych koncertów był wyjątkowy, ponieważ spotykaliśmy wspaniałych ludzi, dla których nasze koncerty stanowiły odskocznię od codzienności i dostarczały wiele emocji.
Bardzo dziękujemy Dyrektorom wszystkich tych miejsc za to, że mieliśmy możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, a wspaniałej publiczności za tak liczne przybycie oraz za wszystkie ciepłe słowa w naszym kierunku.
Granie dla Państwa jest zawsze wielką przyjemnością.

Dwie kobiety i dwóch mężczyzn śpiewa, w dłoniach trzymają mikrofony. Po prawej stronie stoi stół z mikserem.Kobieta stoi śpiewa, po jej prawej stronie siedzi kobieta i mężczyzna, mężczyzna ma przed sobą instrument klawiszowy. Po lewej stronie siedzi mężczyzna przy mikserze.

Kolejne spełnione marzenie!

Dodane 11.04.2015, 22:13
Logo firmy Roland Polska

Już za nami kolejny koncert w Uzdrowisku Kraków Swoszowice.

Bardzo dziękujemy całej publiczności za przybycie i miłe przyjęcie.

Dzisiejszy dzień był dla nas wyjątkowy. Po raz pierwszy zagraliśmy na naszym nowym instrumencie klawiszowym. Od dawna zamierzaliśmy go kupić. Marzenie to udało się spełnić dzięki pomocy firmy Roland Polska oraz wszystkim, którzy na naszych koncertach wsparli nas finansowo.

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy!

WIELKANOC

Dodane 04.04.2015, 9:24

Niech wielkanocne życzenia pełne nadziei i miłości przyniosą sercu zadowolenie dzisiaj i w przyszłości!

Życzymy, aby Święta Wielkanocne wypełnione były nadzieją budzącej się do życia wiosny,
aby przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...
Z serdecznymi życzeniami od całej Fundacji Cantito!

Kolorowe pisanki pośród kilku kwiatków w różnych kolorach i napis na środku, u góry grafiki: Wesołego Alleluja.

Koncertowy weekend dobiegł końca

Dodane 29.03.2015, 22:23

Busko-Zdrój oraz Solec-Zdrój to miasta, które od wielu lat przyjmują nas bardzo miło. Tak było i tym razem. Zagraliśmy trzy koncerty: w Uzdrowisku "Solec", w sanatorium "Nida", a także w sanatorium "Marconi". W każdym z tych miejsc spotkaliśmy wspaniałą publiczność, która bardzo żywiołowo reagowała na nasz śpiew oraz konferansjerkę, za co serdecznie wszystkim Państwu dziękujemy.

Bardzo dziękujemy również władzom oraz pracownikom KO każdego z trzech uzdrowisk, za to, że od początku są nam przychylne i zawsze możemy na nich liczyć.

Zapraszamy na kolejne koncerty.

Z koncertem w Ustroniu

Dodane 18.03.2015, 17:55

Drodzy Państwo,

W weekend 13-15 marca 2015 r. nasze muzyczne drogi zaprowadziły nas do Ustronia. Mieliśmy możliwość zagrać dla wspaniałej publiczności w 3 miejscach, za co serdecznie dziękujemy:
- Pani Dorocie Wlaźlak z Ośrodka Magnolia
- Pani Beacie Heczko z Hotelu Mazowsze Medi-SPA,
- Pani Jadwidze Zagrajek z sanatorium Róża

Wszystkim dziękujemy za przybycie, cudowne przyjęcie i dobre słowa.
Zapraszamy serdecznie na kolejne koncertowe spotkania z naszymi podopiecznymi.

<< Nowsze ... 2 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Starsze >>

Powered by CuteNews