W październiku na działalność fundacji potrzebujemy 5680 zł. Do tej pory zebraliśmy:
5,3% / 300,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas dowolną kwotą.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

IV koncert charytatywny dla Ani Wojtachnio

Dodane 17.10.2016, 18:01
Plakat zapraszający na koncert

Szanowni Państwo,
29.10.2016 r. o 18:30 serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz Ani Wojtachnio i innych podopiecznych fundacji Agape, do "Siedziby u Edka"- budynek Miastoprojektu (ul. Kraszewskiego 36) w Krakowie, podczas którego mamy przyjemność zaśpiewać.

W tym roku wraz z wolontariuszami fundacji Agape łączymy siły, aby z Państwa pomocą zapewnić Ani i innym podopiecznym środki na dwutygodniowy letni obóz rehabilitacyjny. Taki wyjazd jest jedyną formą codziennej rehabilitacji koniecznej dla poprawy stanu zdrowia osób niepełnosprawnych ruchowo.

Ania Wojtachnio choruje na dziecięce porażenie mózgowe, wymaga całodobowej opieki. Za wsparcie dziękuje pięknym uśmiechem, którym chętnie obdarza swoich bliskich. Jest osobą towarzyską i komunikatywną, z radością spotyka i poznaje nowych ludzi. Na co dzień wspierają ją rodzice.

Najchętniej przebywa wśród przyjaciół, uwielbia pisać listy (zbiera także papeterie). Bardzo lubi zwierzęta i muzykę, dlatego na koncercie dla niej podopieczni Fundacji Artystycznej Cantito poczują się na właściwym miejscu.

"Poza potrzebną mi rehabilitacją, najważniejsze na obozach rehabilitacyjnych jest dla mnie to, że możemy pobyć ze sobą wszyscy razem - my - niepełnosprawni - i nasi opiekunowie".

Spotkajmy się wszyscy w sobotę 29 października, aby poznać Anię i wspomóc ją, dając jej tym samym szansę na poprawę samopoczucia, odpoczynek od codziennych trosk i tak cenną dla niepełnosprawnych ludzi integrację!

Święto 6 Brygady

Dodane 14.10.2016, 7:28

Szanowni Państwo,
Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej to nasi długoletni Partnerzy, z którymi współpracujemy podczas większych koncertów organizowanych przez naszą Fundację dla szerszej publiczności w Krakowie. To u nich odbywają się nasze koncerty kolędowe, czy chociażby Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej. Z tym większą radością przyjęliśmy zaproszenie Pana płk. Stanisława Gardiasa do koncertu podczas Święta 6 Brygady, którego obchody odbywały się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Mimo iście jesiennej atmosfery zagraliśmy kilka znanych piosenek, które zostały bardzo pozytywnie przyjęte. Podczas tego koncertu zaśpiewała z nami także rzadko widywana Natalia Lewandowska.

Pomimo chłodu panowała wesoła piknikowa atmosfera, podczas której można było zjeść prawdziwą wojskową grochówkę oraz kiełbaski z grilla. Oprócz nas na scenie prezentowało się kilku uzdolnionych wokalistów. Niesamowicie zabrzmiał zespół Czasza, składający się z aktywnych spadochroniarzy.

Całej 6 Brygadzie życzymy wszystkiego, co najlepsze i polecamy się na przyszłość!

Na scenie stoi  5 osób. Trzy kobiety i dwóch mężczyzn. W dłoniach trzymają mikrofony.

Ostatni dzień września w Solcu

Dodane 04.10.2016, 7:24

Szanowni Państwo,

w ostatni weekend nie próżnowaliśmy i w piątek 30 września ruszyliśmy w  podróż do Solca-Zdroju, żeby zaprezentować się przed Publicznością w Uzdrowisku Solec.

Atmosfera w tym miejscu, jak zwykle, była wspaniała. Publiczność przyjęła nas bardzo ciepło i z wielką uwagą wysłuchała przygotowanego przez nas materiału muzycznego.

Bardzo dziękujemy Państwu, że zechcieliście z nami spędzić ostatni dzień września.

Kolejny raz serdecznie dziękujemy Władzom uzdrowiska za przyjmowanie nas u siebie, wielkie serce i okazywaną życzliwość.

Cztery osoby (dwóch mężczyzn, dwie kobiety) stoją na scenie, uśmiechają się, w dłoniach trzymają mikrofony. Pod sceną, po prawej stronie, stoi roll up fundacji.

Do zobaczenia już za niecały miesiąc.

Po długiej przerwie jesienne koncerty w Busku-Zdroju

Dodane 28.09.2016, 7:39

Szanowni Państwo,

Po letniej przerwie wróciliśmy do koncertowania. W weekend 24-25 września nasze muzyczne drogi zawiodły nas ponownie do Buska-Zdroju. W sobotę zagraliśmy w sanatorium „Nida”, gdzie jak zwykle atmosfera była bardzo ciepła i rodzinna. Natomiast w niedzielę mieliśmy okazję ponownie wystąpić na dużej scenie w sanatorium „Marconi”.

Oba koncerty, mimo długiej przerwy, były bardzo udane i zostały pozytywnie przyjęte.

Zdjęcie zrobione z oddali. Cztery osoby (dwie kobiety i dwóch mężczyzna) stoją na scenie. W dłoniach trzymają mikrofony.

Dziękujemy wszystkim Państwu za to, że zechcieliście zasiąść naprzeciwko nas na publiczności i wysłuchać naszych aranżacji znanych piosenek polskiej sceny muzycznej. Dziękujemy za okazane serce podczas zbiórki publicznej i wszystkie dobre słowa.

Władzom obu sanatoriów dziękujemy za stworzenie kolejnej możliwości do zorganizowania koncertu i ciepłe przyjęcie.

Do usłyszenia na kolejnych.

Warsztaty "Wypoczynek z muzyką" Ustronie Morskie 2016

Dodane 14.08.2016, 20:21
Uczestnicy warsztatów na tle morza.

Drodzy Państwo,

Nasza Fundacja po raz kolejny zorganizowała 2-tygodniowe warsztaty artystyczne dla podopiecznych. Przez cały ten czas w Ustroniu Morskim mieliśmy możliwość podnoszenia swoich umiejętności, które są bardzo potrzebne podczas występów na scenie. W tym roku Prezes Fundacji, ale i prowadząca warsztaty Monika Flaga, jako główny cel wybrała rozwój indywidualny. Już przed rozpoczęciem wszyscy uczestnicy musieli określić, co chcieliby osiągnąć podczas dwutygodniowej pracy. W tym roku zgodnie postawiono na poprawę dykcji w mowie i śpiewie. Jednak, aby nie było bardzo monotonnie i nudno, każdy pracował nad dalszym rozwojem repertuaru, dzięki czemu już podczas jesiennej trasy koncertowej będzie można usłyszeć piękne wykonania znanych i lubianych piosenek, nieraz w zaskakujących aranżacjach.

Dodatkowo nasi podopieczni to również zdolni instrumentaliści, dzięki czemu możliwe było wspólne muzykowanie na gitarach, instrumentach klawiszowych, czy instrumentach dętych.

Mężczyzna gra na gitarze, obok niego siedzą dwie kobiety i mężczyzna.

Pogoda w tym roku nas nie rozpieszczała, a więc zamiast wylegiwać się na plaży, łapać promienie słońca, czas głównie poświęciliśmy na wprowadzanie uwag przekazywanych przez prowadzącą. Znaleźliśmy czas na spacery podziwiając uroki tego miasta.

Do Krakowa wróciliśmy bardzo szczęśliwi, że po raz kolejny udało nam się przeprowadzić nasz projekt, ale i nieco zawiedzeni, że tak fantastyczny czas szybko minął.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy przyczynili się do tego, aby to przedsięwzięcie się udało.
Dziękujemy Babci Marysi za dwutygodniową opiekę i wsparcie w każdej chwili. To dzięki niej wyjazd z grupą samych niewidomych mógł się udać.
Dziękujemy Panu Maciejowi Radwanowi, tacie Karola, który pokonując tysiące kilometrów zawiózł nas bezpiecznie na miejsce, a po zakończeniu warsztatów dostarczył z powrotem do Krakowa.
Dziękujemy Pani Dyrektor Ośrodka Klimczok i całej obsłudze, którzy od lat goszczą nas u siebie, zapewniają nam przytulne warunki noclegowe, doskonałą bazę warsztatową, pyszne jedzenie i niesamowitą atmosferę.

Mamy nadzieję, że za rok po raz kolejny uda nam się stworzyć Warsztaty artystyczne „Wypoczynek z muzyką”.

Kolejne 6 miesięcy zbiórki publicznej za nami

Dodane 08.07.2016, 11:51

Drodzy Darczyńcy,

kolejny raz wykazujecie się ogromnym sercem biorąc udział w naszej zbiórce publicznej, która prowadzona jest podczas każdego koncertu Fundacji.

Bardzo dziękujemy za okazane nam serce i wsparcie finansowe, dzięki któremu możemy realizować wszystkie nasze przedsięwzięcia, a tym Samym przyczyniać się do rozwoju muzycznego oraz rewalidacji naszych podopiecznych.

Dzięki Wam w okresie Od 4 stycznia 2016 do 7 lipca 2016 zebraliśmy 7871,32 zł. Koszty, jakie ponieśliśmy na zorganizowanie tych zbiórek wyniosły 505 zł.

Dziękujemy zarówno w imieniu członków Fundacji, jak i niepełnosprawnych artystów - głównych beneficjentów otrzymanego wsparcia.

Sprawozdanie za 2015 rok

Dodane 05.07.2016, 12:17

Szanowni Państwo,

W zakładce sprawozdania można zapoznać się z wszystkimi dokumentami sprawozdawczymi Fundacji za zeszły rok.

II Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Seniorów „YOU WIN!”

Dodane 27.06.2016, 12:14

25 czerwca br. podopieczni naszej Fundacji zaśpiewali podczas II Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Seniorów „YOU WIN!” na terenie AWF w Krakowie. Zostaliśmy bardzo miło i ciepło przyjęci, a atmosfera, jaka tam panowała pokazała nam wszystkim, że właśnie rozpoczęły się wakacje.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie.


Cztery osoby stoją na scenie pod namiotem (dwie kobiety, dwóch mężczyzn) śpiewają.

III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej już za nami

Dodane 23.06.2016, 21:38

W dniach 18-19 czerwca 2016 r. odbyła się trzecia już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej organizowanego jak zawsze przez Fundację Artystyczną Cantito. Tym razem zainteresowanie projektem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, ponieważ w trzech kategoriach - soliści do lat osiemnastu, soliści dorośli i zespoły wokalne zgłosiło się aż 46 podmiotów wykonawczych. Ogromnie ucieszył wszystkich fakt, że piosenka krakowska zgromadziła uzdolnionych wokalnie zdrowych i niepełnosprawnych ludzi z całej Polski i w każdym wieku - od małych dzieci aż po seniorów.

Przesłuchania wykonawców trwały dwa dni i odbyły się w SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie oraz w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ulicy Zyblikiewicza 1, gdzie następnie miało miejsce uroczyste odczytanie werdyktu, koncert laureatów i występ gwiazdy wieczoru Basi Stępniak-Wilk.

Jurorami tegorocznej edycji zostali przewodnicząca - Lidia Jazgar, od samego początku dobry duch naszego festiwalu, niezwykle utalentowana wokalistka i autorka tekstów - Basia Stępniak-Wilk oraz gitarzysta i kompozytor Ryszard Brączek.

Ogłoszenie wyników. Na scenie stoją członkowie Jury, konferansjer oraz prezesi Fundacji

Podczas ogłaszania werdyktu przewodnicząca kolejny raz podkreślała, że konkursy są niesprawiedliwe i we wszystkich kategoriach zawsze nagród jest mniej niż utalentowanych wokalistów. Jurorzy doceniali wysoki poziom uczestników, ich umiejętności techniczne, różnorodność repertuaru, chęć sięgania zarówno po utwory klasyczne, na przykład "Nie dokazuj" Marka Grechuty, jak też bardzo rzadko słyszane piosenki o Krakowie, choćby  "Dzień dobry, panie Barbakanie".

Poza wyróżnionymi nagrodzeni zostali - w kategorii solistów do 18 lat: miejsce I Zofia Sydor, miejsce II Małgorzata Bartnik, miejsce III Wiktoria Sikorska (wszystkie wykonawczynie z Krakowa) oraz Emilia Azierska z Niepołomic.

W kategorii solistów dorosłych zwyciężyły: miejsce I - Adrianna Dijuk, miejsce II - Edyta Niziołek, miejsce III - Anita Noworyta (wszystkie reprezentowały Krzeszowice) oraz Katarzyna Surowiak z Raby Wyżnej.

Laureaci Festiwalu, zespół Verso.

W kategorii zespoły wokalne sukces osiągnęli: miejsce I - zespół Verso z Krzeszowic, miejsce II - Gabriela Murzyn i Zuzanna Węglarz z Dobczyc oraz zespół Calisia z Tarnowa, miejsce III - Szalona Piątka Plus z Poraju.

Atmosfera podczas festiwalu sprzyjała nawiązywaniu nowych znajomości, a także spotkaniom uczestników, którzy występowali na festiwalowej scenie w latach ubiegłych. Nie bez znaczenia pozostaje aspekt integracyjny, zarówno wśród wykonawców, jak i podopiecznych fundacji.

Basia Stępniak - Wilk ze swoim zespołem.

Dodatkowo koncert Finałowy naszego Festiwalu odbył się w dniu wyjątkowym, gdyż 19 czerwca obchodziliśmy 4 rocznicę powstania naszej Fundacji. Tym bardziej się cieszymy, że mogliśmy świętować w tak licznym gronie, z tyloma wspaniałymi artystami i podczas przedsięwzięcia, które jest wspaniałą wizytówką zarówno dla nas jak i dla podejmowanych przez nas działań. Podczas tego Festiwalu, gdzie na scenie spotkali się wokaliści niepełnosprawni jak i pełnosprawni, ludzie młodzi i starsi, ludzie muzycznie już ukształtowani, jak i ciągle jeszcze się uczący, czuliśmy, że nasze działania doskonale wpisują się w potrzeby społeczne, a ludzie potrzebują takiej organizacji jak Fundacja Artystyczna Cantito.

Organizatorzy z Fundacji Artystycznej Cantito z całego serca dziękują wszystkim tegorocznym partnerom i przyjaciołom, których liczba z roku na rok wzrasta. Bez was ta impreza nigdy nie doszłaby do skutku. Poza tym już teraz pragniemy zaprosić Państwa na kolejną, czwartą już edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.

Koncert Finałowy III OFPK z Basią Stępniak-Wilk

Dodane 13.06.2016, 11:29

Szanowni Państwo,

w imieniu wszystkich finalistów serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie galowym III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej o godzinie 17:00 w najbliższą niedzielę 19 czerwca 2016 w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1!

Mnóstwo znanych krakowskich utworów, świetni wykonawcy, doskonała zabawa.
Gościem specjalnym wieczoru będzie Basia Stępniak-Wilk wraz z zespołem.

 

<< Nowsze ... 2 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Starsze >>

Powered by CuteNews