Ilość odwiedzin: 
W lipcu na działalność fundacji potrzebujemy 3000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
0,0% / 0,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas dowolną kwotą. Tylko dzięki Tobie będziemy mogli dalej występować.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Ostatni koncert kolędowy w tym roku

Dodane 21.01.2019, 14:55

Tegoroczny sezon kolędowy zakończyliśmy w najbardziej ze wszystkich zaprzyjaźnionym z nami kościele św. Barbary.

Tym razem w składzie Monika Flaga, Natalia Lewandowska, Agnieszka Łozińska, Karol Radwan i Adrian Wyka.

Jeszcze raz więc dziękujemy Państwu za liczne przybycie, wspaniałą energię płynącą z waszej obecności, gorące oklaski i wszystkie dobre słowa.

Księdzu proboszczowi dziękujemy za gościnność i umożliwienie nam po raz kolejny zaśpiewania na Bożą chwałę w tej pięknej świątyni.

Już od teraz czekamy na kolejne wspaniałe spotkania kolędowe z najcudowniejszą publicznością w Krakowie.

XIV Konkurs Hej kolęda, kolęda w Oświęcimiu

Dodane 18.01.2019, 19:13

11 stycznia 2019 r. udaliśmy się do Oświęcimia, aby wraz z Małgorzatą Bartnik wziąć udział w XIV Konkursie Hej kolęda, kolęda. Rozegrany został w kategorii solistów oraz zespołów w trzech grupach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-16 lat.

Małgorzata Bartnik to laureatka nagród w organizowanym przez naszą Fundację Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Krakowskiej oraz wokalistka podczas wielu naszych koncertów. Jedną z nagród, którą Małgosia zdobyła w OFPK były warsztaty wokalne prowadzone przez Prezes Monikę Flagę. To właśnie w ramach tych spotkań, Panie przygotowały materiał kolędowy, z którym udaliśmy się do Oświęcimia. Ponieważ zadanie potraktowaliśmy bardzo kompleksowo, nasi muzycy Karol Radwan (piano) i Adrian Wyka (bas), towarzyszyli Małgosi na scenie. W ich wykonaniu można było usłyszeć "Mario czy już wiesz" z repertuaru TGD oraz "Kolęda cisza" z repertuaru Katarzyny Groniec.

 

Komisja w składzie:

Izabela Mytnik (muzyk, wokalistka, pedagog wokalny)

Joanna Kasperek-Szymonik (wokalistka, pedagog wokalny)

Bernadetta Majcher (nauczyciel kształcenia słuchu, muzyk)

Jacek Furtak (muzyk) po wysłuchaniu prezentacji artystycznych przyznała nagrody i wyróżnienia.

 

Nasi muzycy z Małgosią na czele, zdobyli pierwsze miejsce w swojej kategorii.

To kolejne nagrody, które udaje się zdobywać naszym Wspaniałym podopiecznym i przyjaciołom Fundacji w ostatnich miesiącach.

Jesteśmy bardzo dumni i wiemy, że to nie jest nasze ostatnie słowo.

Kolejna kolędowa niedziela

Dodane 14.01.2019, 17:15

W niedzielę 13 stycznia mieliśmy ogromną przyjemność zagrać dla Państwa aż w dwóch miejscach: w kościele św. Floriana na Starym Mieście (oprawa mszy świętej i krótki koncert po niej) i w auli przy kościele Matki Bożej Różańcowej na Piaskach Nowych (godzinny koncert kolędowy).

W obydwu miejscach zostaliśmy przyjęci bardzo życzliwie.

Dziękujemy za piękne słowa pod naszym adresem, pokazujące nam, że nasze śpiewanie, a zwłaszcza kolędowanie wspólnie z Państwem ma ogromny sens.

Niezwykle urzekł nas komplement małej sześcioletniej damy, która powiedziała, że nasz koncert był lepszy niż bajka. Czujemy się zaszczyceni.

Dziękujemy księżom proboszczom obu parafii za umożliwienie nam spotkania się z Państwem.

Wdzięczni też jesteśmy naszym przyjaciołom za nieocenioną pomoc, bez której te koncerty na pewno by się nie odbyły. Dobrze, że zawsze kiedy tego potrzebujemy jesteście z nami.

Mamy ogromną nadzieję, że i w przyszłym roku spotkamy się wszyscy na wspólnym kolędowaniu.

Koncert kolędowy w kościele św. Stanisława Kostki w Krakowie

Dodane 07.01.2019, 13:05

Nowy rok koncertowy rozpoczęliśmy 6 stycznia wspólnym z Państwem kolędowaniem w kościele św. Stanisława Kostki na Dębnikach. Podczas mszy świętej śpiewaliśmy wraz z wiernymi kolędy tradycyjne, przez wszystkich dobrze znane, natomiast później w ramach krótkiego koncertu pastorałki i piosenki świąteczne. Poza stałym składem fundacji: Monika Flaga, Agnieszka Łozińska, Karol Radwan, Adrian Wyka i Mateusz Popis, wystąpiła z nami również Natalia Lewandowska, która bardzo często wspomaga nasze szeregi zwłaszcza w kolędowym czasie. Serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi za umożliwienie nam z Państwem spotkania, a także za ogromną życzliwość i ciepło do nas skierowane.

Podsumowanie 2018 roku

Dodane 31.12.2018, 13:50

Szanowni Państwo,

Zbliżamy się do końca 2018 roku. Nam, członkom i podopiecznym Fundacji Artystycznej Cantito, wiecznie grającym i rozśpiewanym, upłynął on bardzo szybko. Nadszedł tym samym czas na podsumowanie tegorocznych osiągnięć.

Wierzymy, że kolejny 2019 rok przyniesie mnóstwo nowych wyzwań, koncertów, dobrych ludzi na naszych drogach i wiele wspaniałych chwil.

Jasełka SPdP 2018

Dodane 17.12.2018, 13:03
Na scenie śpiewa pięć osób (trzy kobiety, dwóch mężczyzn). Kobiety są przebrane za aniołki.

12 grudnia mieliśmy ogromną przyjemność współtworzyć przedstawienie adwentowe i okołoświąteczne przygotowywane przez uczniów Szkoły Przysposabiającej Do Pracy przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie.

Prezes fundacji Monika Flaga wymyśliła piękny scenariusz zawierający wiersze, piosenki i teksty okolicznościowe.

Wiceprezes Adrian Wyka pełnił rolę wokalisty, odpowiedzialny był za nagłośnienie oraz grał na gitarze basowej.

Karol Radwan przygotował uczniom profesjonalne akompaniamenty fortepianowe, a od czasu do czasu również śpiewał.

Agnieszka Łozińska jak zwykle spełniała się jako wokalistka, a Mateusz Popis uświetniał spektakl grą na cajonie.

Przedstawienie zostało przyjęte z wielką życzliwością, a trud włożony w jego przygotowanie doceniony przez dyrekcję szkoły i licznie zgromadzoną publiczność.

Jesteśmy dumni z tego, że co roku możemy uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu, towarzysząc uczniom na scenie.

Ela, Agnieszka i Karol laureatami XXVI Festiwalu Poezji Śpiewanej „Mimoza 2018”!

Dodane 03.12.2018, 17:35
Pamiątkowe zdjęcie z rozdania nagród

                1 i 2 grudnia br. podopieczni Fundacji Artystycznej Cantito: Elżbieta Kuzio, Agnieszka Łozińska i Karol Radwan wzięli udział w XXVI Festiwalu Poezji Śpiewanej „Mimoza 2018” we Wrocławiu. Cała trójka powróciła z nagrodami:

- Agnieszka Łozińska otrzymała wyróżnienie,

- Karol Radwan nagrodę dla najświetniejszego akompaniatora,

- Elżbieta Kuzio zdobyła GRAND PRIX.

                Festiwal ujął uczestników przyjazną atmosferą i życzliwym przyjęciem przez organizatorów.

- Każdemu konkursowi towarzyszy stres. Jest to zupełnie normalne. Jadąc na festiwal człowiek zdaje sobie sprawę, że jury będzie oceniało wszystko: śpiew, to jak człowiek prezentuje się na scenie. Dlatego napięcie jest tak duże – mówi Agnieszka.

- Jestem w ogromnym szoku. Nie spodziewałam się najwyższej nagrody zwłaszcza, że rzadko mam okazję współpracować z Karolem. Udało się, bo zgraliśmy się idealnie. – cieszy się Ela.

- To sama radość wystąpić na wspaniałej scenie i akompaniować doskonałym wokalistkom – twierdzi Karol.

Gratulujemy i cieszymy się z waszego ogromnego sukcesu!

Pierwszy w tym sezonie koncert w Uzdrowisku Solec-Zdrój

Dodane 26.11.2018, 13:58

23 listopada pierwszy raz w tym sezonie koncertowym zawitaliśmy do Solca-Zdroju. Bardzo gościnnie przyjęła nas publiczność w sali wypełnionej po brzegi.

Dziękujemy za wspólne śpiewanie i odgadywanie przez Państwa tytułów piosenek, dobre słowa, gromkie oklaski.

Do jak najszybszego ponownego spotkania!

Setna rocznica odzyskania niepodległości uczczona w sanatorium "Marconi"

Dodane 13.11.2018, 12:05

10 listopada spotkaliśmy się z Państwem w sanatorium „Marconi” w Busku-Zdroju.

Był to wyjątkowo udany koncert z licznie przybyłą publicznością. Odbył się także ze szczególnej okazji.

W pierwszej jego części uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wykonując solo i wraz z Państwem kilka pieśni patriotycznych.

Największym powodzeniem wśród panów cieszyło się zaśpiewane z Adrianem „O mój rozmarynie”, natomiast panie wspaniale wykazały się śpiewając z Moniką i Agnieszką „Rozkwitały pąki białych róż”.

Pięknie tę podniosłą część koncertu podsumował Adrian, mówiąc, że gdyby nasz kraj sto lat temu nie stał się wolny, na pewno nie odbyłaby się ta druga, rozrywkowa część naszego spotkania. Dlatego warto również w małych sprawach docenić ten fakt.

Dalsze piosenki także bardzo się Państwu spodobały, na co dowodem były tym razem nawet wspólne zdjęcia po koncercie.

Dziękujemy z serca za tak ciepłe przyjęcie i do zobaczenia następnym razem!

Podziękowania za wsparcie zrzutki #PianoDlaCantito

Dodane 31.10.2018, 12:33

Przez ostatnie cztery miesiące najpierw wymienialiśmy się pomysłami i przygotowywaliśmy, a później przeprowadzaliśmy zbiórkę pieniędzy na wysokiej jakości pianino cyfrowe możliwe do obsłużenia bez pomocy wzroku. Akcja ta odbywała się na portalu zrzutka.pl.

Mimo tego, że nie uzyskaliśmy pełnej potrzebnej kwoty, nowy instrument na koncerty fundacji zostanie zakupiony. Wierzymy, że uda się znaleźć sprzedawcę, który zaproponuje nam wymarzone pianino cyfrowe w niższej cenie.

Ze zbiórki od ponad pięćdziesięciu Darczyńców uzyskaliśmy 4319zł, kolejna kwota, która przyczyni się do zakupu to jeden procent podatku, jaki Państwo nam przekazaliście: 3065 zł.

Jesteśmy przekonani, że dzięki życzliwości sprzedawcy i Państwa dobrej woli resztę potrzebnej kwoty uda nam się dozbierać na koncertach. Bardzo się o to postaramy.

Chcemy wyrazić Państwu ogromną wdzięczność. Bez waszej pomocy finansowej spełnienie naszego marzenia o rozwoju nie byłoby możliwe. Dziękujemy za przekazywanie informacji o tym projekcie dalej. Dziękujemy za zaufanie, za dobre słowa i pozytywną energię, napędzającą nas do działania.

Dziękujemy z serca naszym przyjaciołom, dzieciom, rodzeństwu za pomoc w nagraniu i zmontowaniu filmów promujących tę inicjatywę, bez was na pewno nikt nie miałby szans dowiedzieć się o zbiórce.

Jesteśmy dumni, że mimo swoich skromnych możliwości osiągniemy kolejny sukces i spełnimy jeszcze jedno marzenie, dzięki któremu nasze koncerty staną się dla Państwa bardziej interesujące i profesjonalne.

Mamy nadzieję, że ten wspaniały instrument będziemy mogli usłyszeć już całkiem niedługo.

Po raz kolejny udowodniliście Państwo, że wspólnie możemy zrobić bardzo wiele.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 15 ... 17 ... Starsze >>

Powered by CuteNews