Ilość odwiedzin: 
W marcu na działalność fundacji potrzebujemy 3000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
0,0% / 0,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Rozlicz szybko i łatwo podatek za 2018 r. Kliknij tutaj! Pomóż sobie i nam.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Wielka Buława dla Natalii!

Dodane 10.06.2018, 14:36

W kwietniu br. odbywał się XVI Przegląd Teatralno-Muzyczny „O Buławę Lajkonika”, którego organizatorem była Dyrekcja Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana i Pełnomocnik Prezydenta m. Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych. W konkursie tym wzięli udział uczniowie SPDP (Natalia Lewandowska i Marcin Joneczko) ze Specjalnego Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących z Tynieckiej 6, którzy są także podopiecznymi naszej Fundacji. 9 czerwca, w ramach rozstrzygnięcia tego przeglądu, odbywał się Integracyjny Piknik organizowany w trakcie XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością” oraz „Dni Bronowic”. Okazało się, że Natalia Lewandowska otrzymała Wielką Buławę w kategorii muzycznej. W nagrody zaśpiewała 3 piosenki „Być kobietą”, „Szukaj mnie” i „Serce jak głaz”. Występ Natalki został przyjęty bardzo entuzjastycznie głośnymi brawami.

Za przygotowanie Natalii i Marcina odpowiadała Monika Flaga.

Gratulujemy Natalii z całego serca występów, a Monice kolejnego sukcesu podopiecznej.

Dzień projektu „Ze Świętymi za pan brat” w SOSW Kraków

Dodane 08.06.2018, 12:14
Kobieta sięga po mikrofon, który jest na statywie, w lewej dłoni trzyma flet poprzeczny. Po jej lewej stronie stoi mężczyzna, a po prawej kobieta. W dłoniach trzymają mikrofony. Za nimi siedzi mężczyzna, który gra na cajonie.

6 czerwca wraz z całą naszą muzyczną ekipą mieliśmy przyjemność wystąpić na scenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie. Na specjalne zaproszenie Pani Ani Pilarskiej wzięliśmy udział w dniu projektu „Ze Świętymi za pan brat” i wykonaliśmy 3 utwory. Projekt ten podsumowywał całoroczną pracę uczniów, która miała na celu poznanie wybranych Świętych, ich historii, niezwykłych czynów i dziedziny życia.

Nasz występ został bardzo pozytywnie odebrany, a na podsumowanie wraz z towarzyszeniem uczniów wykonaliśmy przeróbkę utworu, w trakcie którego można było zobaczyć jak uczniowie tańczyli Cha-chę.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i jest nam miło, że mogliśmy się włączyć w taką inicjatywę.

„Dotyk dźwięku” lat 60-tych w Dąbrowie Górniczej

Dodane 03.06.2018, 12:18
Jedenaście osób stoi na dużej scenie, za nimi zespół.

27 maja na zaproszenie Fundacji „WYGRAJMY RAZEM” uczestniczyliśmy w XI Przeglądzie Piosenki Osób Niewidomych i Słabo Widzących "Dotyk Dźwięku".

Artyści mieli za zadanie oddać klimat stylu big beat, popularnego w latach 60.

Wykonawcy i tłumnie zgromadzona publiczność doskonale się bawili podczas koncertu w parku Hallera w Dąbrowie Górniczej.

Artyści Fundacji Cantito poza okazją do zaśpiewania z zespołem sympatycznych instrumentalistów, mogli spotkać się ze swoimi niewidomymi znajomymi.

Nasi wokaliści z energią zaśpiewali dwa utwory „Pod Papugami” i „Czarny Alibaba”.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie Łukaszowi Baruchowi i mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze wspólne koncertowanie.

Wsparcie od salonu Black&White

Dodane 28.05.2018, 13:33

Z radością informujemy, że salon Black&White sp. z.o.o. z Olsztyna wsparł nasze działania kwotą 300zł.

Dziękujemy z całego serca!

infografika z nazwą firmy

Koncert „To chyba maj, na pewno maj” w krakowskim Klubie Aktora SPATiF

Dodane 25.05.2018, 17:38

22 maja po raz trzeci zagraliśmy w krakowskim Klubie Aktora SPATiF. Kolejny koncert wiosenny otrzymał tytuł „To chyba maj, na pewno maj”.

Tym razem również, co ostatnio zdarza się często, zaprezentowaliśmy wiele utworów premierowych.

Na przykład Adrian, nasz basista i wokalista, zaśpiewał piękną, romantyczną piosenkę Piotra Szczepanika „Kochać, jak to łatwo powiedzieć”; Monika błogosławiła każdą pogodę, wykonując piosenkę Michała Bajora, Agnieszka natomiast, nadal zakochana w utworach Anny German, zaśpiewała „To chyba maj”.

Karol wystąpił jak zwykle w roli niezawodnego akompaniatora. Natomiast Mateusz z zaangażowaniem towarzyszył nam na cajonie.

Dziękujemy Państwu za przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy na kolejne nasze koncerty.

Majowa, muzyczna niedziela w Sanatorium Marconi

Dodane 16.05.2018, 14:00

13 maja mieliśmy ogromną przyjemność zagrać dla Państwa w sanatorium „Marconi” w Busku-Zdroju.

Cieszymy się ogromnie, że pomimo pięknej niedzielnej pogody, tak chętnie i tłumnie przyszliście na nasz koncert.

Dziękujemy za mnóstwo ciepłych słów kierowanych pod naszym adresem, tym razem szczególnie często powtarzaliście Państwo, że koncert zrobił na Was ogromne wrażenie.

Dziękujemy za wspólne żarty, oklaski, domaganie się bisów.

Takie wsparcie jest dla nas bardzo cenne i motywujące

Dziękujemy również Tomaszowi Fladze, który podczas wyjazdu pełnił dla nas rolę asystenta, kierowcy i fotografa.

Do zobaczenia wkrótce!

Koncert „Ważne są tylko te dni” w krakowskim Klubie Aktora SPATIF

Dodane 23.04.2018, 15:10

19 kwietnia mieliśmy ogromną przyjemność ponownie zagrać dla Państwa w krakowskim Klubie Aktora SPATIF. Odbył się tam drugi z cyklu naszych koncertów wiosennych, tym razem pod tytułem „Ważne są tylko te dni”.

Zabrzmiały właściwie same premiery. Śpiewaliśmy dla Państwa przede wszystkim piosenki o miłości, ale także na przykład o tych najważniejszych chwilach, których jeszcze nie znamy (Adrian z repertuaru Marka Grechuty), o pechu i jego konsekwencjach (Agnieszka z repertuaru Anny German) czy o dawnym rozmiłowanym paryskim środowisku artystycznym (Monika z repertuaru Justyny Szafran).

Nasza sekcja instrumentalna spisała się świetnie: Monika Flaga – flecistka, Mateusz Popis – perkusista, na cajonie, Karol Radwan – niezastąpiony pianista i Adrian Wyka – gitara basowa.

Serdecznie dziękujemy Państwu za przybycie i żywiołowe reakcje.

Do zobaczenia w maju!

Wokalnoinstrumentalny weekend w Busku-Zdroju

Dodane 20.04.2018, 10:00
Kobieta gra na flecie poprzecznym. Po jej prawej stronie stoi mężczyzna, który gra na gitarze basowej, po lewej na krześle siedzi kobieta, która w dłoniach trzyma mikrofon, po jej lewej stronie mężczyzna gra na cahonie, obok niego mężczyzna gra na fortepianie.

14 i 15 kwietnia koncertowaliśmy w Busku i Solcu—Zdroju, w sanatoriach „Nida”, „Marconi” i „Solec”.

Wiosna dodała nam energii do intensywnej pracy, dlatego realizujemy nowe pomysły, planujemy kolejne inicjatywy.

W niedzielę mogliście Państwo się o tym przekonać, ponieważ, ku naszej ogromnej radości, zagraliśmy dwa koncerty w pełnym składzie instrumentalnym. Na każdym z nich prezentowaliśmy wiele premierowych utworów z repertuaru m. in. Anny German, Michała Bajora i Maryli Rodowicz.

Tak więc wokalistce Agnieszce Łozińskiej towarzyszyli w dodatkowych rolach: Monika Flaga na flecie poprzecznym, Mateusz Popis na cajonie i perkusjonaliach, Karol Radwan jak zwykle na fortepianie, a Adrian Wyka na gitarze basowej.

Energia tych koncertów pozostanie w nas na długo.

Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie, zwłaszcza do sanatorium Marconi, i gromkie oklaskiwanie podopiecznych fundacji. Dziękujemy za gratulację i mnóstwo ciepłych słów kierowanych pod naszym adresem.

Do zobaczenia już wkrótce.

Wielkanocne życzenia

Dodane 31.03.2018, 11:08

"Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli".

Nasze życie jest drogą, która jest pełna radości, miłości, ale także trudnych chwil.

Zmartwychstały Chrystus pokazuje nam, że cierpienie jest drogą do szczęścia. Bądźmy pokorni wobec trudności i nauczmy się przebaczać, jak On wisząc na Krzyżu.

W imieniu wszystkich członków i podopiecznych Fundacji życzymy, aby każdy z nas potrafił czerpać siły od Jezusa, który umarł za nas na Krzyżu, aby miłość, która nigdy nie umiera była dla nas drogowskazem na całe życie.

Wśród kolorowych pisanek, na pomarańczowym tle, napis: "WESOŁEGO ALLELUJA!". Na początku i na końcu tego napisu umieszczony jest zajączek.

„Wiosna – wszystko kwitnie wkoło”, czyli pierwszy wiosenny koncert za nami

Dodane 22.03.2018, 17:28

21 marca po raz pierwszy zaprosiliśmy Krakowian do Klubu Aktora SPATIF na wspólne przywoływanie wiosny muzyką.

W kameralnej atmosferze tego klimatycznego miejsca bawiliśmy się z Państwem wspaniale.

Z niezwykłą energią śpiewaliśmy dla przybyłej publiczności typowo wiosenny repertuar takich znanych artystów jak: Skaldowie, Zbigniew Wodecki, Ewa Demarczyk czy Grzegorz Turnau. Zupełnie jak na Krakowian przystało.

Poza wokalistką Agnieszką Łozińską, wspaniale spisała się nasza sekcja instrumentalna: Monika Flaga na flecie poprzecznym, Mateusz Popis na cajonie i perkusjonaliach, Karol Radwan przy fortepianie i Adrian Wyka na gitarze basowej. Monikę i Adriana można było także usłyszeć w solowych utworach wokalnych oraz w piosenkach zbiorowych.

Za dźwięk odpowiedzialny był nasz wieloletni przyjaciel Mateusz Sieniawski.

Jesteśmy przekonani, wnioskując z Państwa przychylnych reakcji i próśb o bis, że wiosna lada chwila zapuka do naszych drzwi i na kwietniowym koncercie będziemy ją radośnie witać w znacznie większym gronie.

Do zobaczenia 19 kwietnia ponownie w Klubie Aktora SPATIF, gdzie zagramy kolejne, nowe, specjalnie przygotowane dla Państwa utwory!

 

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 15 ... Starsze >>

Powered by CuteNews