Ilość odwiedzin: 
We wrześniu na działalność fundacji potrzebujemy 3000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
10,0% / 300,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas dowolną kwotą. Tylko dzięki Tobie będziemy mogli dalej występować.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Setne urodziny pani Marii

Dodane 08.06.2017, 6:41

Wczoraj Fundacja Artystyczna Cantito miała ogromny zaszczyt i przyjemność uświetnić swoim występem obchody setnych urodzin.

Nasza szanowna jubilatka, pani Maria, jest w tym wyjątkowym wieku nadal pogodna, uśmiechnięta i cieszy się nie najgorszym zdrowiem.

W tej pięknej, wzruszającej uroczystości uczestniczyli również między innymi, poza rodziną i przyjaciółmi pani Marysi, przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wspaniałe urodziny zostały zorganizowane w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Krakowie, gdzie nad wszystkim czuwali pracownicy tej placówki.

My również z całego serca życzymy kolejnych lat w dobrym zdrowiu i z uśmiechem na twarzy, mając nadzieję na równie niezwykły koncert z okazji kolejnych urodzin.

Na scenie znajdują się cztery osoby. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Jeden stoi, w ręce trzyma mikrofon, obok niego stoją kobiety. Drugi gra na pianinie.

Zapraszamy na letnie warsztaty wokalne!

Dodane 05.06.2017, 13:13

Fundacja Artystyczna Cantito zaprasza na letnie warsztaty wokalne „Wypoczynek z muzyką”.

Odbędą się one w dniach od 31 lipca do 11 sierpnia 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie.

Nasze zaproszenie kierujemy do osób niewidomych i słabowidzących w wieku od trzynastu do trzydziestu pięciu lat.

Proponujemy profesjonalne lekcje śpiewu, emisji głosu, dykcji i interpretacji. Celem spotkań jest także poprawa techniki wokalnej, poszerzanie repertuaru zgodnego z indywidualnymi predyspozycjami wokalisty, rozwijanie słuchu i wrażliwości wykonawczej.

Wszystkie zajęcia są dla uczestników warsztatów bezpłatne, za wyżywienie i noclegi odpowiadają Państwo we własnym zakresie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca br. pod adresem mailowym kontakt@fundacjacantito.pl. W temacie wiadomości prosimy wpisać "Warsztaty wokalne Wypoczynek z muzyką 2017".

W treści maila prosimy podać:

  • Imię i nazwisko
  • Numer telefonu
  • Adres e-mail
  • Datę urodzenia
  • Stopień niepełnosprawności

Do zgłoszenia należy dołączyć nagranie dowolnej wykonanej przez siebie piosenki.

Spotkajmy się latem w Krakowie, aby w przyjaznej atmosferze rozwijać swoje zdolności artystyczne.

Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 607-305-301 lub pod adresem mailowym kontakt@fundacjacantito.pl

Serdecznie zapraszamy!

Majowo koncertowo w Solcu i Busku

Dodane 30.05.2017, 9:14

26 i 27 maja zagraliśmy trzy bardzo udane koncerty w Solcu i Busku-Zdroju, w uzdrowiskach Solec, Marconi i Nida.

Motywem przewodnim naszych spotkań było święto wszystkich mam, którym Adrian Wyka z radością dedykował piękną krakowską piosenkę z repertuaru Marka Grechuty „Będziesz zbierać kwiaty”.

Niestety z przyczyn zdrowotnych nie było z nami wspaniałej konferansjerki, wokalistki i prezes fundacji Moniki Flagi, co zdarzyło się po raz pierwszy od wielu lat. Wszystkim nam jej bardzo brakowało. Mamy nadzieję, że na czerwcowe koncerty wróci w pełni sił fizycznych i wokalnych.

Dziękujemy cudownej publiczności, wypełniającej sale po brzegi. Dostajemy od Państwa mnóstwo cennej energii, nabieramy motywacji do dalszego działania. Spędzany wspólnie czas podczas koncertów i słuchanie wielu ciepłych słów uznania jest dla podopiecznych fundacji prawdziwą przyjemnością.

Do zobaczenia w czerwcu!

Poszukujemy biura rachunkowego

Dodane 04.05.2017, 16:17

Szanowni Państwo,

Fundacja Cantito poszukuje rzetelnego, skrupulatnego i odpowiedzialnego biura rachunkowego, które zajmie się naszą księgowością i sprawami kadrowymi, a dodatkowo będzie w stanie nam pomóc w czynnościach związanych z wypełnianiem dokumentów i  przesyłaniem ich do odpowiednich urzędów, a także  baz elektronicznych.

Ze względu na fakt, że pracują u nas wyłącznie osoby, które mają problemy ze wzrokiem, taka pomoc jest nam niezbędna.

Dodatkowo chcemy mieć poczucie bezpieczeństwa w związku z prowadzoną dokumentacją i wszystkimi skomplikowanymi procedurami rachunkowymi. Zależy nam także na przestrzeganiu wymaganych terminów.

Więcej szczegółów udzielimy pod naszym adresem email lub numerem telefonu: (+48) 607 305 301

 

Czekamy na Państwa oferty!

Solcowo-Buskowe koncerty

Dodane 02.05.2017, 13:05

W dniach 28-29 kwietnia gościliśmy w Solcu i Busku-Zdroju w zawsze chętnie oczekujących nas uzdrowiskach Solec, Marconi i Nida.

Koncerty i tym razem cieszyły się wielką popularnością. Dla przybyłej do nas wspaniałej publiczności przygotowaliśmy kilka premierowych piosenek tak znaczących artystów jak Ewa Demarczyk, Grzegorz Turnau czy Jacques Brel. Spotkały się one z entuzjastycznym przyjęciem i na pewno często będziemy teraz do nich powracać. 
Nie spoczywamy na laurach i przygotowujemy następne ciekawe premiery, które będzie można usłyszeć na kolejnych koncertach.

Dziękujemy publiczności za moc ciepłych słów kierowanych pod naszym adresem i za ogromne zainteresowanie koncertami, aż do braku miejsc siedzących.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Państwem!

Wesołego Alleluja!

Dodane 15.04.2017, 11:18

Alleluja niechaj zabrzmi w każdym z nas

I niech serca wszystkich napełni miłością

W ten piękny, świąteczny czas

przepełniony Zmartwychwstaniem i radością!

Niech Zmartwychwstały Chrystus daje nam tyle siły, ile miał niosąc Krzyż

Bądźmy pokorni wobec trudności i nauczmy się przebaczać, jak On wisząc na Krzyżu

Rodzinnych, pełnych ciepła Świąt Wielkiej Nocy

Życzą członkowie i podopieczni Fundacji Cantito

Kilkanaście pisanek na kolorowym tle. W prawym dolnym rogu jest napisane "Wesołego Alleluja!"

Koncert na gali fundacji Vital

Dodane 28.03.2017, 17:32

Dnia 27 marca Fundacja Cantito miała przyjemność swoim koncertem uświetnić galę zorganizowaną przez fundację Vital w celu wyrażenia wdzięczności i rozdania kart Info-med honorowym partnerom tego projektu.

Istotą przedsięwzięcia jest rozpropagowanie wśród mieszkańców naszego miasta kart podstawowej informacji medycznej; małych dokumentów (wielkości dowodu osobistego, mieszczących się w portfelu), w których znajdą się podstawowe informacje na przykład o przebytych chorobach czy operacjach, wszczepionych implantach lub uczuleniach na określone leki.

Również podopieczni Fundacji Artystycznej Cantito otrzymali blankiety do rozdania swoim rodzinom i znajomym.

Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć artystycznie tak ważny dla miasta projekt.

Mamy nadzieję, że karty Info-med w znaczący sposób przyczynią się do szybszego ratowania życia i zdrowia zwłaszcza starszych Krakowian.

Przedwiosenne koncerty

Dodane 20.03.2017, 19:38

Szanowni Państwo,

17 i 18 marca po raz kolejny gościliśmy w Solcu i Busku- Zdroju, gdzie mieliśmy przyjemność zagrać w uzdrowisku Solec i sanatorium Nida.

Również tym razem obie sale wypełnione były radosną, entuzjastyczną publicznością, z którą muzycznie przywoływaliśmy wytęsknioną już przez wszystkich wiosnę.

Wraz z naszymi drogimi słuchaczami śmialiśmy się do łez, sympatycznie żartując i śpiewając (także wspólnie) znane polskie piosenki.

Dziękujemy wszystkim za liczną obecność, a władzom obu ośrodków za umożliwienie tych pięknych, ciepłych spotkań!

Przekaż nam Twój 1%

Dodane 08.03.2017, 16:28

Dla osób niewidomych przygotowaliśmy opis filmu. Można go przeczytać po kliknięciu w czytaj więcej.

Piątkowy koncert w Solcu

Dodane 05.03.2017, 14:24

Szanowni Państwo,
W miniony piątek, 3 marca, mieliśmy przyjemność zagrać koncert w uzdrowisku „Solec” w Solcu-Zdroju. Po raz kolejny licznie przybyła publiczność nas nie zawiodła – świetnie się razem bawiliśmy.

Wszystkim, którzy pojawili się na tym koncercie, bardzo dziękujemy i gorąco wierzymy, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.

Dziękujemy również władzom uzdrowiska „Solec” za to, że od lat zawsze bardzo ciepło przyjmują nas w swoich progach.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Starsze >>

Powered by CuteNews