Skórki: Niebieska Większy kontrast
Witamy na oficjalnej stronie Festiwalu organizowanego przez Fundację Artystyczną Cantito.
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej odbędzie się w dniach 10 kwietnia - 19 czerwca 2019 r. w internecie. Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się 10 kwietnia, a zakończy za 52 dni - 10 maja 2019! Zachęcamy do wsparcia!
Więcej informacji na tej stronie lub naszym fanpage na Facebooku pod tym adresem.
AKTUALNOŚCI IDEA ZGŁOSZENIA PARTNERZY PYTANIA I ODPOWIEDZI KONTAKT FUNDACJA ARTYSTYCZNA CANTITO

Pliki do pobrania:

Regulamin

AKTUALNOŚCI

Eurobłysk nowym Partnerem Festiwalu

Dodane 29.05.2018, 11:50

Miło nam poinformować, że firma sprzątająca Eurobłysk Halina Radzikowska, która działa na terenie Świdnicy i Wałbrzycha, została Partnerem naszego Festiwalu.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jesteście razem z nami! :)

Infografika z nazwą sklepu

Lista zakwalifikowanych do V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej 2018

Dodane 25.05.2018, 8:30

Drodzy uczestnicy,

Przedstawiamy listę zakwalifikowanych do tegorocznej edycji festiwalu.

Bardzo się cieszymy, że kolejny raz będziemy mogli się z Wami spotkać i usłyszeć podczas największego, muzycznego święta piosenki krakowskiej.

Dokładny harmonogram przesłuchań pojawi się na naszej stronie najpóźniej 1 czerwca 2018.

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT

Dodane 23.05.2018, 12:27

Lista uczestników zakwalifikowanych do przesłuchań V edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej zostanie opublikowana najpóźniej 25 maja. 

Prosimy o cierpliwość.

Głos24 razem z nami!

Dodane 17.05.2018, 10:06

Portal Gazet Lokalnych Głos24 objął OFPK patronatem medialnym.

Bardzo się cieszymy, że jesteście z nami!

Logo Glos24

Festiwal ma kolejnego Partnera

Dodane 07.05.2018, 17:12

Miło nam poinformować, że nasz Festiwal zyskał nowego Partnera. Jest nim Sklep Spożywczy "Astra", który znajduję się w Tąpadłej, niewielkiej miejscowości koło Świdnicy.

Bardzo się cieszymy, że możemy liczyć na Wasze wsparcie.

Dziękujemy z całego serca!

 

Logo sklepu

IP Studio pierwszym partnerem V OFPK

Dodane 09.04.2018, 13:38

Miło nam poinformować, iż krakowskie profesjonalne studio nagrań IP STUDIO po raz drugi zdecydowało się wesprzeć nasz Festiwal.

Serdecznie dziękujemy, że jesteście z nami!

Logo IP STUDIO

Ruszamy z V edycją Festiwalu

Dodane 01.02.2018, 8:50

Kochani,

Wiemy,, że długo czekaliście na ten dzień, więc cieszymy się, że V, jubileuszowa edycja naszego Festiwalu rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń.

W tym roku jest kilka nowości w regulaminie, więc zanim wyślecie nam swoje propozycje prosimy, abyście się z tym dokumentem dobrze zapoznali. Jak zawsze, jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania i wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z nami.

Poniżej podajemy wg nas te najważniejsze informacje związane z regulaminem:

 1. Konkurs składa się z trzech etapów:
  1. ETAP I: Nadsyłanie Zgłoszeń - do dnia 15 maja 2018 r. i wyłonienie spośród nadesłanych zgłoszeń 36 podmiotów wykonawczych do II etapu
  2. ETAP II: Przesłuchania konkursowe - 16 czerwca 2018 r.
  3. ETAP III: Koncert finałowy - 17 czerwca 2018 r.
 2. Zgłoszenia mogą być przesłane wyłącznie za pomocą specjalnego formularza elektronicznego dostępnego pod tym adresem.
 3. Uczestnik festiwalu ma obowiązek przygotować dwie piosenki związane z Krakowem.
 4. Do zgłoszenia uczestnik dołącza nagranie audio jedynie jednego z dwóch przygotowanych utworów (dopuszczalny akompaniament, półplaybacki lub śpiew a cappella).
 5. W konkursie mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne w wieku od 13 lat, których pasją jest śpiew i które starają się tę pasję rozwijać.
 6. W zespołach wokalnych oraz zespołach wokalno-instrumentalnych średnia wieku wszystkich członków nie może być mniejsza, niż 13 lat, jednak najmłodszy członek nie może mieć mniej niż 10 lat.
 7. W roku 2018 w Festiwalu mogą wziąć udział osoby, które urodziły się nie później, niż w roku 2005.
 8. W roku 2018 do festiwalu zostanie zakwalifikowanych 36 podmiotów wykonawczych, to jest po 12 do każdej z kategorii.
 9. W przypadku dużej ilości zgłoszeń pod uwagę będzie brana kolejność ich nadsyłania.

Czekamy już z niecierpliwością na wasze zgłoszenia.

Powodzenia i do zobaczenia w czerwcu w Krakowie!

Zapis audio z IV OFPK

Dodane 27.06.2017, 11:03

Na naszym oficjalnym kanale na YouTube opublikowaliśmy audio z IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.

Zapraszamy do słuchania!
 

Fotorelacja z OFPK 2017

Dodane 21.06.2017, 12:52

Na naszym Facebooku jest już fotorelacja z OFPK 2017.
Zachęcamy do oglądania i oznaczania się!

IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej przeszedł do historii

Dodane 19.06.2017, 9:58

18 czerwca w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie odbył się finał IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.

Poprzedniego dnia przesłuchane zostały 32 podmioty wykonawcze (ponad 60 piosenek), które zasiadły na widowni, niecierpliwie czekając na ogłoszenie wyników.

Zanim to jednak nastąpiło prezes Fundacji Artystycznej Cantito Monika Flaga i wiceprezes Adrian Wyka, jako organizatorzy, przywitali uczestników i licznie zgromadzoną publiczność oraz wymienili wszystkich Darczyńców, bez których to piękne wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni, że tworzą ten krakowski konkurs razem z nami.

Prezes Fundacji Monika Flaga i viceprezes Adrian Wyka przemawiają. Oprócz nich na scenie stoi laureatka festiwalu, jej akompaniator i konferansjer Festiwalu

Już po raz drugi konferansjerem był przyjaciel fundacji Grzegorz Juras, niezrównany w swojej roli.

Przedstawiciele fundacji Artystycznej Cantito - wokalistka Agnieszka Łozińska i pianista Karol Radwan z niezwykłym przejęciem rozpoczęli koncert piękną Piosenką Krakowską, z tekstem Agnieszki i muzyką Nataszy Smirnowej.

Prezentację laureatów poprzedniej edycji konkursu rozpoczęła Zofia Sydor, bardzo dojrzale śpiewając między innymi piosenkę z repertuaru Lary Fabian J'y crois encore, za którą otrzymała ogromny aplauz.

Adrianna Dijuk swój występ rozpoczęła przypomnieniem trudnego utworu „Kantata”, z repertuaru Marka Grechuty.

Natomiast zespół Verso poruszył wszystkich upamiętniając niedawno zmarłego wspaniałego muzyka Zbigniewa Wodeckiego. Wybrzmiały piosenki „Nauczmy się żyć obok siebie” i „Zacznij od Bacha”.

Werdykt uroczyście odczytała Lidia Jazgar (przewodnicząca jury), podkreślając, że nie ma sprawiedliwości na tym świecie, a nie wszyscy zostali uhonorowani wyłącznie dlatego, że zabrakło nagród. Każdy z uczestników to indywidualność, a kryteriów, które zostały przez jurorów wzięte pod uwagę, było bardzo wiele. W końcu jednak podjęto decyzje.

Jury w składzie – Lidia Jazgar, Barbara Stępniak-Wilk i Ryszard Brączek nagrodziło następujących wykonawców:

- w kategorii duety i zespoły – III miejsce wyśpiewał duet AliZet, II miejsce otrzymała znana z poprzedniego roku Szalona Piątka Plus, a na I miejsce zapracował Chór Rozrywkowy Jaszczury

- w kategorii soliści od lat 13 do lat 17 zwyciężyli: III miejsce Ex aequo znani wszystkim Małgorzata Bartnik i Mikołaj Dyka, II miejsce otrzymała Emilia Azierska, a pierwszą nagrodę Zuzanna Rosa

- w kategorii soliści powyżej lat 17 nagrodzeni zostali: wyróżnieniem – Katarzyna Ignatowicz, III miejsce Karolina Rakowska, II miejsce Klaudia Szwajkosz, a pierwsza nagroda wyśpiewana została przez Elżbietę Kuzio.

Laureaci festiwalu

Uszczęśliwieni laureaci doskonale wykonali swoje utwory i zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. W garderobie uczestnicy, jury i Fundacja Artystyczna Cantito ściskali się serdecznie, gratulowali sobie nawzajem poruszających wykonań i godnej podziwu organizacji, robili pamiątkowe zdjęcia, z przejęciem rozmawiali o walorach poszczególnych piosenek, stwarzając ciepłą, życzliwą i rodzinną atmosferę.

Wszyscy z ogromną niecierpliwością czekają na kolejną edycję tej imprezy i nie wyobrażają sobie, że mogłaby się nie odbyć.

Fundacja Artystyczna Cantito z dumą świętuje kolejny sukces, do którego nie doszłoby bez wsparcia rodzin i przyjaciół członków i podopiecznych, którym serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia za rok!

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Starsze >>

Powered by CuteNews