WARSZTATY MUZYCZNE - INTEGRACJA PRZEZ MUZYKĘ

Dodane 23.06.2022, 10:21

Logo miasta Kraków

Serdecznie zapraszamy  na wspólne świętowanie

XXIII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych w Krakowie.

Na Rynku Głównym w piątek 1 lipca od godziny 10:00 wiele atrakcji

w tym zabawa z nami i muzyką w niesamowitej integracyjnej atmosferze.

Link do wydarzenia na FaceBooku.

W programie:

• 10:00 - Prezentacja Fundacji, czym się zajmuje, co osiągnęła przez 10 lat
  • 10:20 - Przedstawienie naszych niewidomych muzyków
  • 10:50 - Prezentacja naszych instrumentów
  • 11:20 - Jak wygląda nasza próba
  • 12:00 - Jak pracujemy nad nowymi utworami
  • 12:30 - Muzykowanie na instrumentach w ciemności przy wsparciu naszych muzyków
  • 13:00 - Przerwa
  • 17:00 - Koncert na scenie Rynku Głównego

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zadanie Publiczne jest finansowane ze Środków Miasta Krakowa

Jubileusz dziesięciolecia Fundacji Artystycznej Cantito!

Dodane 20.06.2022, 20:56
Na zdjęciu tort czekoladowy w białej polewie z owocami. Na torcie napis „10 lat Cantito” oraz płonąca raca. Obok na metalowej tacy otwarta butelka szampana i kilka kieliszków napełnionych szampanem.

19 Czerwca 2022 roku w Auli Św. Jana Pawła II przy ulicy Siostry Faustyny 3, odbył się uroczysty koncert pt. „Życie jest muzyką”, który był zwieńczeniem dziesięciu lat działalności fundacji.

Empatyk, czyli edukacja jak pokonywać bariery

Dodane 03.06.2022, 11:41
Siedem osób siedzi przy okrągłym stole. Wśród nich jesteśmy My - Adrian, Agnieszka, Karol i Monika. Zabawa się zaczyna.

Jako że nie samą muzyką człowiek żyje, ostatnio postanowiliśmy przyczynić się nieco do edukacji społeczeństwa. 😁

Na zaproszenie chłopaków z firmy Accens, z którymi na co dzień współpracuje Adrian, dostosowywaliśmy grę „Empatyk”.

Założenie zabawy dla całej rodziny jest bardzo proste i genialne. Nasza fantastyczna czwórka musiała zjednoczyć się przeciwko panu Barierze, zebrać wszelkie pokłady empatii i rozwiązywać zwykłe codzienne problemy ludzi z niepełnosprawnościami: niewidomych, niskorosłych, niesłyszących.

Oczywiście, z wiadomych względów, głównie skupiliśmy się na niewidomych. Próbowaliśmy ocenić, jak szybko widzący są w stanie zmierzyć się z trudnościami, które na co dzień stawia przed nami życie.

Bawiliśmy się wspaniale, przerzucaliśmy pomysłami i anegdotami. Ciekawie było zastanawiać się, jak z naszymi problemami poradziłyby sobie na przykład bliskie nam osoby lub ci, którzy z niewidomymi do tej pory nie zetknęli się w ogóle. 😀

Serdeczne dzięki za zaproszenie. Mamy nadzieję, że gra już niedługo ujrzy światło dzienne, a wtedy wspólnie z premedytacją damy niezły wycisk panu Barierze. 👐 👏 🤝 👍

Koncert "Życie jest muzyką" - 10 lat działalności Fundacji!

Dodane 28.05.2022, 1:00
Plakat, na którym są wszystkie informacje o koncercie "Życie jest muzyką"

Serdecznie zapraszamy na obchody 10-lecia  naszej działalności!

Koncert pt. "Życie jest muzyką" zgromadzi na scenie wokalistów i instrumentalistów, którzy przez 10 lat mieli wkład w rozwój fundacji.

Podczas wydarzenia zaprezentujemy polskie piosenki w ciekawych aranżacjach. Usłyszycie państwo solistów, duety, a także utwory na kilka głosów.

Koncert odbędzie się 19 czerwca 2022 r. o godzinie 17:00 w auli Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ul. Siostry Faustyny 3 w Krakowie.

A tutaj link do wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Życzymy błogosławionych Świąt Wielkiej nocy!

Dodane 16.04.2022, 10:35
Koszyk, w którym są kolorowe pisanki. Obok niego zajączek, a nad nim napis Wesołego Alleluja!

Kochani!

Życzymy błogosławionych Świąt Wielkiej nocy!

Niech zmartwychwstały Chrystus wleje w Wasze serca otuchę i radość. Pragniemy, aby ten czas był dla Was pełen spokoju i uśmiechu najbliższych osób.

Wesołego Alleluja!

Wojna w Ukrainie

Dodane 02.03.2022, 15:29

🇺🇦💙💛

Kochani,

to, co dzieje się od 7 dni za naszą wschodnią granicą jest nie do pojęcia ludzkim umysłem. Od tygodnia z niepokojem i smutkiem śledzimy doniesienia z Ukrainy.

Odwaga, waleczność i zaangażowanie tego Bohaterskiego Narodu w tej strasznej chwili napełnia nasze serca nadzieją.

W trakcie naszych wszystkich wydarzeń zawsze stawialiśmy na przekazywanie prostych prawd o miłości, nadziei, solidarności.

Nasza Fundacja od lat to miejsce realizacji naszych pasji, dlatego aby istnieć wspieramy ją także z własnych prywatnych budżetów.

Z powodu ograniczeń statutowych nie możemy wspierać finansowo pomocy dla uciekających ludzi z terenu wojny.

Mając na uwadze ogromne potrzeby w tym czasie, podjęliśmy decyzję, że część finansowego wsparcia, które do tej pory wykorzystywane  było na utrzymanie naszej fundacji, prywatnie przekazujemy na różne zbiórki pomocowe dla Ukrainy.

Obserwujemy w tym trudnym czasie, jak dużo dobra okazujecie i bardzo dziękujemy za Wasze ogromne serce.   Zachęcamy do dalszej pomocy.

Niech żyje wolna ukraina.

Хай живе вільна Україна.

Prosimy o Twój 1%

Dodane 15.02.2022, 22:19

Drodzy,
w kolejnym roku prosimy o Wasz 1% dla naszej fundacji.

Pieniądze z poprzednich lat, pozwoliły nam realizować nasze projekty, a także działać w trakcie Pandemii.

Liczymy na Wasze wsparcie.

Więcej o 1%

Podsumowanie 2021 r.

Dodane 30.12.2021, 19:43

Szanowni Państwo,

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Czas podsumować nasze działania.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 15 ... 17 ... 19 ... 21 ... 23 ... Starsze >>