Skórki: Niebieska Większy kontrast
Witamy na oficjalnej stronie Festiwalu organizowanego przez Fundację Artystyczną Cantito.
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej odbędzie się w dniach 10 kwietnia - 19 czerwca 2019 r. w internecie. Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się 10 kwietnia, a zakończy za 52 dni - 10 maja 2019! Zachęcamy do wsparcia!
Więcej informacji na tej stronie lub naszym fanpage na Facebooku pod tym adresem.
AKTUALNOŚCI IDEA ZGŁOSZENIA PARTNERZY PYTANIA I ODPOWIEDZI KONTAKT FUNDACJA ARTYSTYCZNA CANTITO

Pliki do pobrania:

Regulamin

AKTUALNOŚCI

Uzasadnienie utworów zgłaszanych do festiwalu

Dodane 28.05.2017, 22:54

Kochani.

Chcemy Wam wyjaśnić jedno pole w formularzu zgłoszeniowym, gdyż macie z nim pewne problemy.

"Uzasadnienie wyboru pierwszego/drugiego utworu pod kątem zgodności z tematyką Festiwalu" - W tym miejscu macie dokładnie napisać jakie powiązanie ma dana piosenka lub wykonujący ją artysta lub osoba, która napisała tekst czy muzykę, z Krakowem.

Nie wystarczy napisać: "Andrzej Sikorowski związany jest z Krakowem", bo skoro wybraliście jego piosenkę, to jest to dla nas oczywiste.

Trzeba napisać np.: "Andrzej Sikorowski ur. 10 października 1949 w Krakowie"

To pole nie służy również do wspominania o tym, że podoba się Wam ta piosenka i dlatego ją wybraliście, czy opisywania Waszych dokonań. 

Mamy nadzieję, że teraz łatwiej Wam będzie wypełniać kartę zgłoszeniową. W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości  - odpowiadamy na nie na naszym Facebooku, mailu i pod numerem telefonu.

Trzymamy kciuki i powodzenia!

Miasto Kraków i Magiczny Kraków razem z nami

Dodane 19.04.2017, 13:39
Logo Miasto Kraków
 
Logo Magiczny Kraków
 

IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej zyskał partnerstwo Miasta Kraków oraz został objęty patronatem medialnym przez Magiczny Kraków.

Cieszymy się, że jesteście z nami!

Kolejnym Partnerem Szkoła Wokalno - Aktorska

Dodane 18.04.2017, 14:36

Z przyjemnością informujemy, że kolejnym partnerem tegorocznej edycji Festiwalu jest Szkoła Wokalno - Aktorska w Krakowie.

Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi Bogdanowi Kalarusowi za wsparcie.

 

logo szkoły Wokalno - Aktorskiej

Patronat medialny TVP3 Kraków

Dodane 06.04.2017, 10:49
logo TVP3 Kraków

Dzisiaj IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej otrzymał patronat medialny TVP3 Kraków.

Bardzo się cieszymy, że jesteście z nami.

Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej po raz czwarty z nami

Dodane 31.03.2017, 16:53
Logo Klubu 6 Brygady Powietrznodesantowej

Z ogromną radością, informujemy, że kolejny raz naszym strategicznym Partnerem IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej jest Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej.

Bardzo dziękujemy za to, że od lat jesteście z nami!

Patronat medialny Dziennika Polskiego

Dodane 30.03.2017, 15:10
Logo Dziennik Polski


Miło nam poinformować, że dzisiaj IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej został obięty patronatem medialnym przez Dziennik Polski.

Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny jesteście z nami.

 

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej przyjmuje zgłoszenia

Dodane 15.02.2017, 14:02

Po raz czwarty zapraszamy wszystkich, którzy kochają śpiewać i grać do kolejnej edycji OFPK. Festiwal ten daje możliwość prezentacji swoich umiejętności muzycznych w repertuarze związanym z Krakowem lub krakowskimi artystami. Tylko od Was zależy, jakie piosenki chcecie nam zaprezentować i w jakich aranżacjach, ważne jedynie żeby były one związane z tematyką naszego Festiwalu. Aby ułatwić wysyłanie zgłoszeń, stworzyliśmy dla Was specjalny formularz i to przez niego głównie prosimy je przesyłać. W sytuacjach wyjątkowych można to zrobić drogą pocztową. Dokładne informacje znajdziecie w zakładce zgłoszenia. Pamiętajcie także, aby zapoznać się dokładnie z Regulaminem festiwalu.

  • Zgłoszenia jak zwykle przyjmujemy do 31 maja br.
  • Festiwal odbędzie się w dniach 16-18 czerwca w Krakowie.
  • Koncert finałowy będzie miał miejsce w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie.

Resztę informacji będziemy umieszczać tutaj w przyszłości, dlatego zachęcamy Was do odwiedzania naszej strony, aby być na bieżąco, i do polubienia naszego fanpage na Facebooku.

Jeszcze raz zapraszamy serdecznie.
Czekamy na tegoroczne niespodzianki muzyczne, które dla nas przygotujecie.

Fotorelacja z OFPK 2016

Dodane 24.06.2016, 8:34

Na naszym Facebooku dostępne są już zdjęcia z III OFPK.
Zapraszamy do oglądania i oznaczania się!

III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej już za nami

Dodane 23.06.2016, 21:38

W dniach 18-19 czerwca 2016 r. odbyła się trzecia już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej organizowanego jak zawsze przez Fundację Artystyczną Cantito. Tym razem zainteresowanie projektem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, ponieważ w trzech kategoriach - soliści do lat osiemnastu, soliści dorośli i zespoły wokalne zgłosiło się aż 46 podmiotów wykonawczych. Ogromnie ucieszył wszystkich fakt, że piosenka krakowska zgromadziła uzdolnionych wokalnie zdrowych i niepełnosprawnych ludzi z całej Polski i w każdym wieku - od małych dzieci aż po seniorów.

Przesłuchania wykonawców trwały dwa dni i odbyły się w SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie oraz w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ulicy Zyblikiewicza 1, gdzie następnie miało miejsce uroczyste odczytanie werdyktu, koncert laureatów i występ gwiazdy wieczoru Basi Stępniak-Wilk.

Jurorami tegorocznej edycji zostali przewodnicząca - Lidia Jazgar, od samego początku dobry duch naszego festiwalu, niezwykle utalentowana wokalistka i autorka tekstów - Basia Stępniak-Wilk oraz gitarzysta i kompozytor Ryszard Brączek.

Ogłoszenie wyników. Na scenie stoją członkowie Jury, konferansjer oraz prezesi Fundacji

Podczas ogłaszania werdyktu przewodnicząca kolejny raz podkreślała, że konkursy są niesprawiedliwe i we wszystkich kategoriach zawsze nagród jest mniej niż utalentowanych wokalistów. Jurorzy doceniali wysoki poziom uczestników, ich umiejętności techniczne, różnorodność repertuaru, chęć sięgania zarówno po utwory klasyczne, na przykład "Nie dokazuj" Marka Grechuty, jak też bardzo rzadko słyszane piosenki o Krakowie, choćby  "Dzień dobry, panie Barbakanie".

Poza wyróżnionymi nagrodzeni zostali - w kategorii solistów do 18 lat: miejsce I Zofia Sydor, miejsce II Małgorzata Bartnik, miejsce III Wiktoria Sikorska (wszystkie wykonawczynie z Krakowa) oraz Emilia Azierska z Niepołomic.

W kategorii solistów dorosłych zwyciężyły: miejsce I - Adrianna Dijuk, miejsce II - Edyta Niziołek, miejsce III - Anita Noworyta (wszystkie reprezentowały Krzeszowice) oraz Katarzyna Surowiak z Raby Wyżnej.

Laureaci Festiwalu, zespół Verso.

W kategorii zespoły wokalne sukces osiągnęli: miejsce I - zespół Verso z Krzeszowic, miejsce II - Gabriela Murzyn i Zuzanna Węglarz z Dobczyc oraz zespół Calisia z Tarnowa, miejsce III - Szalona Piątka Plus z Poraju.

Atmosfera podczas festiwalu sprzyjała nawiązywaniu nowych znajomości, a także spotkaniom uczestników, którzy występowali na festiwalowej scenie w latach ubiegłych. Nie bez znaczenia pozostaje aspekt integracyjny, zarówno wśród wykonawców, jak i podopiecznych fundacji.

Basia Stępniak - Wilk ze swoim zespołem.

Dodatkowo koncert Finałowy naszego Festiwalu odbył się w dniu wyjątkowym, gdyż 19 czerwca obchodziliśmy 4 rocznicę powstania naszej Fundacji. Tym bardziej się cieszymy, że mogliśmy świętować w tak licznym gronie, z tyloma wspaniałymi artystami i podczas przedsięwzięcia, które jest wspaniałą wizytówką zarówno dla nas jak i dla podejmowanych przez nas działań. Podczas tego Festiwalu, gdzie na scenie spotkali się wokaliści niepełnosprawni jak i pełnosprawni, ludzie młodzi i starsi, ludzie muzycznie już ukształtowani, jak i ciągle jeszcze się uczący, czuliśmy, że nasze działania doskonale wpisują się w potrzeby społeczne, a ludzie potrzebują takiej organizacji jak Fundacja Artystyczna Cantito.

Organizatorzy z Fundacji Artystycznej Cantito z całego serca dziękują wszystkim tegorocznym partnerom i przyjaciołom, których liczba z roku na rok wzrasta. Bez was ta impreza nigdy nie doszłaby do skutku. Poza tym już teraz pragniemy zaprosić Państwa na kolejną, czwartą już edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Starsze >>

Powered by CuteNews