Skórki: Niebieska Większy kontrast
Witamy na oficjalnej stronie Festiwalu organizowanego przez Fundację Artystyczną Cantito.
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej odbędzie się w dniach 10 kwietnia - 19 czerwca 2019 r. w internecie. Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się 10 kwietnia, a zakończy - 10 maja 2019! Zachęcamy do wsparcia!
Więcej informacji na tej stronie lub naszym fanpage na Facebooku pod tym adresem.
AKTUALNOŚCI IDEA ZGŁOSZENIA PARTNERZY PYTANIA I ODPOWIEDZI KONTAKT FUNDACJA ARTYSTYCZNA CANTITO

Pliki do pobrania:

Regulamin

AKTUALNOŚCI

Relacja z przesłuchań OFPK 2017

Dodane 18.06.2017, 13:36

17 czerwca 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej w Krakowie odbyły się przesłuchania IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.

Jury w składzie: Lidia Jazgar (przewodnicząca jury od I edycji konkursu), Barbara Stępniak-Wilk i Ryszard Brączek przesłuchało ponad 60 utworów, wykonanych przez ponad trzydziestu uczestników w trzech kategoriach: soliści od lat 13 do lat 17, soliści powyżej lat 17 oraz duety, zespoły wokalne i zespoły wokalno-instrumentalne.

Festiwalowe Jury: Lidia Jazgar, Basia Stępniak-Wilk i Ryszard Brączek

Gościliśmy zarówno rodowitych Krakowian, jak i przyjezdnych z całej Polski (na przykład ze Szczecina, Starachowic, Częstochowy), którzy zechcieli zaprezentować piosenki krakowskich wykonawców, kompozytorów i autorów tekstów.

Ciepła i życzliwa atmosfera festiwalu sprzyjała bardzo dobrym prezentacjom.

Ważnym elementem przesłuchań stała się integracja zdrowych wokalistów z niepełnosprawnymi.

Z uwagą słuchaliśmy pięknych i znanych piosenek wykonywanych wcześniej przez: Grzegorza Turnaua, Zbigniewa Wodeckiego czy Ewe Demarczyk. Artyści wykazali się także kreatywnością, wybierając mniej znane utwory z repertuaru: Andrzeja Zaryckiego, Zygmunta Koniecznego czy Joanny Słowińskiej.

6 pięknych kobiet, które brały udział w przesłuchaniach.

Poziom artystyczny był bardzo zróżnicowany, wystąpili profesjonaliści, ale też amatorzy, stawiający na scenie swoje pierwsze kroki.

Licznie zgromadzona publiczność z zaangażowaniem kibicowała wykonawcom.

Lidia Jazgar jak co roku podkreślała, że nie ma sprawiedliwości na świecie, a werdykt spędzi jurorom sen z powiek.

Podczas konkursu nie zabrakło również członków i podopiecznych Fundacji Artystycznej Cantito, organizatora festiwalu, którzy cieszyli się ze swojego kolejnego sukcesu.

Fundacja Artystyczna Cantito serdecznie dziękuje dyrektor SOSW Barbarze Plancie za niezmienną od lat gościnność, a Darczyńcom za pomoc w ufundowaniu cennych nagród dla najlepszych artystów.

Uśmiechnięte Jury na tle sceny.
Wstecz
Powered by CuteNews