Ilość odwiedzin: 
W sierpniu na działalność fundacji potrzebujemy 3000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
0,0% / 0,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas dowolną kwotą. Tylko dzięki Tobie będziemy mogli dalej występować.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Podsumowanie 2018 roku

Dodane 31.12.2018, 13:50

Szanowni Państwo,

Zbliżamy się do końca 2018 roku. Nam, członkom i podopiecznym Fundacji Artystycznej Cantito, wiecznie grającym i rozśpiewanym, upłynął on bardzo szybko. Nadszedł tym samym czas na podsumowanie tegorocznych osiągnięć.

Wierzymy, że kolejny 2019 rok przyniesie mnóstwo nowych wyzwań, koncertów, dobrych ludzi na naszych drogach i wiele wspaniałych chwil.

Ale zanim to nastąpi, podsumujmy nasze ostatnie działania.

 • Pierwszym ważnym wydarzeniem stał się 14 stycznia IV Wielki Koncert Kolędowy. Przygotowany z największym jak dotąd rozmachem, z zaproszonymi gośćmi, z Krakowa i nie tylko, sprawnymi i niepełnosprawnymi wokalistami, instrumentalistami. Dzięki temu mogliśmy wystawić piękne, wzruszające i profesjonalne widowisko słowno-muzyczne, bardzo dobrze odebrane przez publiczność. Także dzięki bogatej oprawie instrumentalnej i wielogłosowości w znanych i mniej znanych kolędach i pastorałkach. Raduje nas ten wielki sukces.
 • Wspólne z publicznością kolędowanie odbyło się dla nas również 7 stycznia w kościele Św. Barbary. Ogromnie cieszymy się z ciepłego przyjęcia nas tam przez księdza proboszcza. Z wielkim zaangażowaniem co roku kolędujemy w kościołach w ten styczniowy zimowy czas.
 • 16-17 czerwca odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej. Tym razem zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, gdyż zgłosiło się więcej podmiotów wykonawczych, niż byliśmy w stanie przesłuchać w ciągu jednego dnia. Nic tak nie cieszy organizatorów, jak duże zainteresowanie ich przedsięwzięciem, ograniczyliśmy przesłuchania do 36 najzdolniejszych podmiotów wykonawczych w 3 kategoriach. Ze skromnych środków fundacji i z pomocą naszych Darczyńców postaraliśmy się jak najhojniej nagrodzić zwycięzców. Siły do działania dodawała ciepła, życzliwa atmosfera festiwalu i najważniejszy dla nas aspekt integracyjny.
 • W tym roku zagraliśmy 18 koncertów specjalnie dla Państwa, najlepszej publiczności na świecie. Odbyły się one zarówno w krakowskim Klubie Aktora SPATiF, gdzie mogliśmy wreszcie zaprezentować nasze piosenki słuchaczom z naszego miasta, jak i w zaprzyjaźnionych z nami od lat sanatoriach w Solcu i Busku-Zdroju, gdzie przybywaliście Państwo licznie, udowadniając nam, że działania naszej fundacji mają ogromny sens i dają wiele radości nie tylko nam.
 • Kolejne wydarzenia to nasze sukcesy i koncerty, do których zostaliśmy zaproszeni. 27 maja przegląd twórczości osób niewidomych „Dotyk Dźwięku” w Dąbrowie Górniczej. Mieliśmy tam możliwość zmierzyć się z muzyką bigbit, popularną w latach 60.
 • 6 czerwca na zaproszenie SOSW w Krakowie śpiewaliśmy w projekcie „Ze świętymi za pan brat”, pomagając uczniom zaprezentować ich kolegom znane i mniej oczywiste postacie świętych
 •  27 października śpiewaliśmy i graliśmy w niezwykle licznym gronie podczas koncertu absolwentów z okazji obchodów 70-lecia SOSW przy ulicy Tynieckiej w Krakowie. Mogliśmy zaprezentować się naszym nauczycielom, a także absolwentom z niemal wszystkich roczników szkoły.
 • Przez cały wrzesień i październik prezentowaliśmy nasze osiągnięcia, pasje, czas prywatny a także jakimi jesteśmy ludźmi na co dzień. To wszystko w ramach prowadzonej zbiórki CroftFundingowej na nasz nowy instrument. Zrzutka chociaż nie zakończyła się stuprocentowym sukcesem, to jednak kwota 4319 zł plus środki pozyskane z 1% oraz zbiórki publicznej pozwoliły na zakup wymarzonego instrumentu, który będzie można usłyszeć na naszych koncertach już w przyszłym roku. Bardzo dziękujemy.  
 • 2 grudnia podopieczne fundacji Elżbieta Kuzio i Agnieszka Łozińska otrzymały Grand Prix i wyróżnienie na XXVI Festiwalu Poezji Śpiewanej „Mimoza” 2018. Jesteśmy dumni z ich sukcesu, do którego fundacja przyczyniła się finansowo.
 • 12 grudnia, jak co roku pomagaliśmy przy tworzeniu i uczestniczyliśmy w jasełkach SPDP przy ulicy Tynieckiej w Krakowie. Zawsze to dla nas niezwykle budujące i wzruszające wydarzenie, w które chętnie całym sercem się angażujemy, śpiewając, grając, tworząc scenariusz i dbając o kwestie dźwięku podczas przedstawienia.
 • Przez cały rok prowadziliśmy zbiórkę publiczną na działanie naszej fundacji, podczas której przekazali nam Państwo 6599,06 zł. Gdyby nie Państwa hojność, nie moglibyśmy dla was grać, śpiewać, spotykać się z wami i prezentować tego, co mamy najlepszego. Dziękujemy Wam z całego serca i zapewniamy o naszej pamięci.
 • W 2018 roku po raz trzeci mogliście Państwo przekazywać nam swój 1 procent podatku za rok ubiegły. Była to kwota 3065,10 zł. za którą serdecznie dziękujemy.         

Jesteśmy szczęśliwi, że w tym roku wokół nas, mimo skromnych środków finansowych, wydarzyło się tak wiele. Mamy nadal mnóstwo chęci i wiary w powodzenie naszych przyszłych planów i celów. Przy Państwa udziale będziemy w nadchodzącym roku mogli zrobić jeszcze więcej.

Za modlitwę, finansowe wsparcie, dobre słowa, uśmiech i gesty, pamięć o nas i przekazywanie informacji o naszym istnieniu znajomym, serdecznie Państwu dziękujemy.

Przed nami kolejne ekscytujące wyzwania, projekty i koncerty, na które już teraz Państwa zapraszamy!

Życzymy w nadchodzącym roku zdrowia, spełnienia marzeń i postanowień, zawsze otwartego serca na potrzeby innych, wiele ludzkiej dobroci i muzyki wokół każdego dnia.

Szczęśliwego 2019 roku życzy z radością Fundacja Artystyczna Cantito!

Powered by CuteNews