W kwietniu na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
18,0% / 1800,00 zł
WSPIERAM!
WSPARCIE
MENU

Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAGRAMY DLA CIEBIE! SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ!

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Podsumowanie roku 2016

Dodane 31.12.2016, 12:31

Drodzy Państwo,

kolejny rok za nami. Zanim jednak przekroczymy próg do kolejnego chcielibyśmy podsumować mijające 366 dni, które dla naszej Fundacji wiązały się nie tylko z rzeczami przyjemnymi, ale także z pewnymi kłopotami, problemami, jak i decyzjami reorganizacyjnymi. Jednak w nowy rok wchodzimy pełni nadziei, że wszystko, co złe jest już za nami, a nasza organizacja będzie w dalszym ciągu mogła wspierać i reprezentować osoby niepełnosprawne podczas artystycznej drogi. Zapraszamy do naszego podsumowania.

W mijającym roku Fundacja Artystyczna Cantito była inicjatorem wielu ciekawych przedsięwzięć, które uznajemy za nasz duży sukces. Niektóre z nich odbywały się po raz wtóry, niektóre po raz pierwszy. Jednak wiemy, że wszystkie miały wpływ na prezentację, rozwój i postrzeganie uzdolnionych, niepełnosprawnych artystów.

  1. 10 stycznia po raz kolejny zorganizowaliśmy wielki koncert kolędowy, który, jak co roku, odbył się w Klubie 6 Brygady Powietrzno-desantowej przy ulicy Zyblikiewicza 1 w Krakowie. Podczas tego koncertu na scenie zaprezentowało się 10 osób, zarówno niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych, które wykonały polskie kolędy i pastorałki w tradycyjnych, ale i nowatorskich aranżacjach. Podczas koncertu zaśpiewali i zagrali podopieczni naszej Fundacji wraz z uczniami Szkoły Muzycznej I stopnia im. Majora Hieronima Henryka Baranowskiego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, a także laureatki II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej. Cieszymy się, że po raz kolejny stworzyliśmy okazję do integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, do prezentowania talentów, wspólnego kolędowania i cieszenie się przebywaniem w gronie wielu wspaniałych ludzi.
  2. W styczniu Nasza Fundacja dla podopiecznych zdecydowała się zakupić instrumenty muzyczne, które wręczyliśmy podczas koncertu kolędowego. Dla Mieczysława Bąka sprezentowaliśmy skrzypce. Ucząc się wiele lat gry na tym wymagającym instrumencie musiał on pożyczać go ze szkoły. Marzył od dawna o własnych, prywatnych skrzypcach, które umożliwiłyby mu dalszy rozwój, a także pozwoliłyby zarabiać swoją grą pieniądze na życie.
    Natomiast Agnieszce Łozińskiej podarowaliśmy gitarę klasyczną, dzięki czemu i ona mogła zacząć rozwijać swój talent kompozytorski pisząc kolejne piękne piosenki. Cieszymy się, że działaniem takim kolejny raz mogliśmy się przyczynić do spełnienia marzeń niepełnosprawnych artystów i wspomóc ich rozwój.
  3. Styczeń to także okres kolędowania. I my w tym czasie przy współpracy z kościołami w Krakowie, a także różnymi sanatoriami zorganizowaliśmy koncerty, podczas których nasi podopieczni mieli możliwość zaśpiewania polskich kolęd i pastorałek. Zawsze są to bardzo świąteczne i miłe spotkania z wieloma ludźmi, którzy chcą ten czas przeżywać w sposób wyjątkowy, w większej wspólnocie, radując się z Bożego Narodzenia.
  4. 22 kwietnia nasz podopieczny i pianista Karol Radwan został zaproszony przez laureatkę pierwszej nagrody II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej do udziału w Festiwalu Piosenki Francuskiej. Stworzył on akompaniament i zagrał piosenkę Partir là-bas. Wykonanie duetu Emilki i Karola spotkało się z zachwytem tamtejszej publiczności i jurorów i zajęli pierwsze miejsce w kategorii dzieci ze szkół podstawowych. Współpraca ta dała Karolowi także możliwość wystąpienia przed publicznością kawiarni Loch Camelot.
  5. 4 czerwca w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością” na terenie klubu sportowego Bronowianka odbył się piknik, podczas którego miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu O Buławę Lajkonika. Konkurs ten odbył się 12-15 kwietnia. Wzięły w nim udział dwie podopieczne naszej Fundacji ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przygotowywane przez Monikę Flagę: Danuta Janda i Natalia Lewandowska. Dziewczyny podczas konkursu odniosły duży sukces. Natalia otrzymała dużą Buławę, natomiast Danusia dostała wyróżnienie. Był to kolejny moment, gdy poczuliśmy, że ciężka praca naszych podopiecznych przynosi niesamowite efekty. Cieszymy się, że możemy przyczyniać się do osiągania takich sukcesów.
  6. 6 czerwca wraz z Moniką Flagą i Agnieszką Łozińską odwiedziliśmy Warszawę. Dwie nasze wokalistki postanowiły wziąć udział w tegorocznych przesłuchaniach do 19. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wykonały 2 piosenki, Monika: „Sztuczny miód”, a Agnieszka: „Kołysanka Jaszy”. Po ogromnych nerwach przed występem usłyszeliśmy bardzo dobre wykonania. Pomimo tego, że naszym dziewczynom w tym roku nie udało się zakwalifikować dalej, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że miały odwagę wystartować w tym konkursie na równych zasadach z osobami pełnosprawnymi i pokazywać, że sztuka osób niewidomych może stać na bardzo wysokim poziomie. Właśnie takie cele ma realizować nasza Fundacja, dlatego ogromie się cieszymy, że mogliśmy je w tym działaniu wspomóc.
  7. 18-19 czerwca odbyła się trzecia już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej. Gdy zaczynaliśmy ten projekt w naszych najśmielszych snach nie spodziewaliśmy się że będzie cieszył się on aż takim zainteresowaniem ze strony uzdolnionych ludzi w różnym wieku. Do wszystkich kategorii zgłosiło się 46 podmiotów wykonawczych, co daje ponad 60 osób. Przesłuchania wykonawców trwały dwa dni i odbyły się w SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie oraz w Klubie 6 Brygady Powietrzno-desantowej przy ulicy Zyblikiewicza 1, gdzie następnie miało miejsce uroczyste odczytanie werdyktu, koncert laureatów i występ gwiazdy wieczoru Basi Stępniak-Wilk. Od samego początku głównym celem naszego Festiwalu miała być prezentacja pięknych krakowskich piosenek, przypomnienie dorobku krakowskich artystów, a także pokazywanie talentów różnych osób, z różnych środowisk. Dodatkowo od samego początku staramy się stawiać na wysoką jakość organizacyjną tego wydarzenia. Rozmawiając po zakończeniu kolejnych edycji z uczestnikami mamy poczucie, że zakładane przez nas cele udaje nam się realizować, gdyż ich opinie są dla nas bardzo dobre. Z każdej kolejnej edycji staramy się wyciągać wnioski tak, aby w kolejnym roku pozytywnie zaskoczyć i udowodnić, że da się to zrobić jeszcze lepiej.
  8. 29 lipca – 11 sierpnia przez dwa tygodnie realizowaliśmy po raz kolejny duży projekt warsztatów muzycznych "Wypoczynek z muzyką”. Przez cały ten czas w Ustroniu Morskim mieliśmy możliwość podnoszenia swoich umiejętności, które są bardzo potrzebne podczas występów na scenie. W tym roku Prezes Fundacji, ale i prowadząca warsztaty Monika Flaga, jako główny cel wybrała rozwój indywidualny. Podczas zajęć pracowaliśmy z uczestnikami nad dykcją, interpretacją, a także rozwijaliśmy umiejętności instrumentalne i poszerzaliśmy repertuar muzyczny. Ponieważ pogoda w te wakacje nam nie dopisała, więcej czasu poświęciliśmy zajęciom muzycznym, co świetnie wpłynęło na nasze kreatywne, muzyczne dusze. Projekt takich warsztatów staramy się realizować każdego roku, gdyż mamy poczucie, że tylko ciężką pracą można osiągać rzeczy wielkie i wspaniałe.
  9. 7 października mieliśmy ogromną przyjemność zagrać koncert na Święcie 6 brygady, którego obchody odbywały się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Klub 6 Brygady i Pan płk Stanisław Gardias to nasi wieloletni przyjaciele, którzy wspierają nas podczas większych wydarzeń, użyczając nam scenę w klubie. Z tym większą radością zawsze angażujemy się do przedsięwzięć osób, które są nam bliskie, gdyż przekazując swoją wrażliwość, talent, umiejętności i muzykę możemy wraz z podopiecznymi podziękować za całe okazane serce. Jednocześnie koncerty takie są świetną okazją do prezentowania niepełnosprawnych artystów szerszej publiczności, co jest naszym głównym celem.
  10. 29 października zaangażowaliśmy się w koncert charytatywny dla Ani Wojtachnio i podopiecznych fundacji Agape, który odbywał się w budynku Miastoprojektu. Obok muzycznych prezentacji zaproszonych artystów, prowadzona była zbiórka do puszek oraz licytacje wielu cennych przedmiotów, ze sprzedaży których udało się uzbierać kwotę 3180 ZŁ. Jako Fundacja zajmująca się osobami niepełnosprawnymi jesteśmy bardzo wrażliwi na pomoc innym potrzebującym i tym chętniej włączamy się w wydarzenia, które za cel stawiają sobie poprawę warunków życia osób najbardziej potrzebujących. Jeśli naszą muzyką i talentami możemy pomóc w tak szczytnym celu, zawsze z ogromną chęcią dołączamy się do tego typu inicjatyw.
  11. 2016 rok to także czas realizacji naszego dużego projektu koncertowania w różnych ośrodkach rehabilitacyjnych, uzdrowiskowych, sanatoriach i innych miejscach, w których nasi artyści mogą się zaprezentować szerszej publiczności. W miejscowościach takich, jak Busko-Zdrój, Solec-Zdrój, Krynica-Zdrój, Muszyna, Wisła, Goczałkowice-Zdrój, Ustroń zagraliśmy ponad 35 koncertów, podczas których na publiczności zasiadło ponad 3500 wspaniałych ludzi. Po takich spotkaniach wielokrotnie podkreślali oni, jak ważne jest to, co robimy, wysoki poziom sztuki, oraz składali nam życzenia, aby nie brakło nam sił do dalszej pracy.
  12. Mijający rok dał nam szanse po raz kolejny do realizowania naszych wieczorków muzycznych, podczas których kilka razy w tygodniu mogliśmy się spotykać na wspólnym śpiewaniu, graniu na instrumentach i rozwijaniu naszych umiejętności, aby nasze koncerty były coraz lepsze.
  13. W roku 2016 po raz pierwszy jako Organizacja Pożytku Publicznego prowadziliśmy kampanię na rzecz przekazania naszej Fundacji 1% z podatku za rok ubiegły. Nasze starania, a co ważniejsze Państwa hojność pozwoliła nam z tego tytułu uzbierać 2357,6 zł. Środki te w całości przekazaliśmy na dofinansowanie organizacji warsztatów muzycznych.
  14. Mijający rok to także kolejny okres prowadzonej przez nas zbiórki publicznej. Między 1 stycznia, a 31 grudnia przekazaliście Państwo naszej Fundacji gigantyczną kwotę 14254,58 zł. Dzięki tej kwocie możliwe było zorganizowanie wszystkich koncertów wyjazdowych, częściowe zorganizowanie Festiwalu Piosenki Krakowskiej i warsztatów muzycznych.

Jak sami Państwo widzicie cały rok 2016 dla naszej Fundacji był bardzo wyjątkowy, ale także pracowity i wymagający. Podczas 12 mijających miesięcy zorganizowaliśmy wiele wydarzeń, które miały w jak najlepszy sposób realizować nasze cele statutowe, czyli pomoc osobom niepełnosprawnym w artystycznej drodze. Angażowaliśmy się także w kilka przedsięwzięć zewnętrznych, które dawały szansę na wspieranie i poprawę środowiska osób niepełnosprawnych oraz potrzebujących.

Kończąc ten rok składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia, niech nadchodzące 12 miesięcy przynoszą z każdym dniem satysfakcję z życia. Niech nigdy w Państwa świecie nie zabraknie miejsca na miłość, dobre serce i hojność. Warto kolejny rok przeżyć tak, aby w jego podsumowaniu można było stwierdzić, że nie przeszło się obojętnie obok tych, którzy na Waszą pomoc liczą najbardziej.

Natomiast sobie życzymy, aby na naszej drodze kolejny raz pojawili się ludzie, którzy będą nas wspierać, którzy będą pokazywać, że to co robimy ma głęboki sens i nie przechodzi bez echa., Którzy będą wierzyć w nasze cele i będą mieli siłę i chęci aby się do nas przyłączyć, gdyż Wspólnie możemy zmieniać świat artystów niepełnosprawnych.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2017 ROKU!!!

Powered by CuteNews