Ilość odwiedzin: 
W maju na działalność fundacji potrzebujemy 3000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
0,0% / 0,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Rozlicz szybko i łatwo podatek za 2018 r. Kliknij tutaj! Pomóż sobie i nam.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Podsumowanie roku 2017

Dodane 31.12.2017, 14:48

Szanowni Państwo,

Bardzo szybko leci czas. Pamiętamy, jak całkiem niedawno pisaliśmy podobne podsumowanie mijającego roku, a nim zdążyliśmy się obejrzeć, przeminęło kolejne 365 dni. Nadszedł więc ten moment, kiedy musimy pochylić się nad naszymi osiągnięciami z roku 2017, aby w 2018 wejść z nową, czystą kartą, którą będziemy mogli zapisać kolejnymi działaniami na rzecz propagowania kultury muzycznej osób niepełnosprawnych. Zapraszamy więc do podsumowania roku 2017 w naszej Fundacji.

 1. 22 stycznia zagraliśmy jak co roku wielki koncert kolęd. Była to już III edycja, która okazała się niezwykłym wydarzeniem słowno-muzycznym. W tegorocznym koncercie udział wzięło 13 wspaniałych wokalistów i instrumentalistów, zarówno pełnosprawnych, jak i niewidomych. Cieszymy się bardzo, gdyż udało nam się ten koncert zaaranżować na różne instrumenty, a nasi wokaliści pochodzili nie tylko z Krakowa. Koncert ten pokazuje wspaniałą moc integracji i fakt, że działania naszej Fundacji zaczynają docierać w różne zakątki Polski.
 2. 25 stycznia po raz kolejny nasza Fundacja wzięła udział w przedstawieniu jasełkowym, które zostało przygotowane przez uczniów i nauczycieli Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy ulicy Tynieckiej w Krakowie. Podczas prób do tego przedstawienia i w czasie samego występu panowała wspaniała atmosfera. Na każdym kroku było widać współpracę i bardzo duże zaangażowanie wszystkich. To dowiodło, że żadna niepełnosprawność nigdy nie jest przeszkodą do prezentowania własnych talentów i nawiązywania nowych znajomości.
 3. Jak zawsze w styczniu, tak i w tym roku, zagraliśmy w kilku kościołach prezentując nasze kolędy. Koncerty te są możliwe dzięki wspaniałej współpracy z proboszczami. Cieszymy się, że i w takich miejscach mamy możliwość prezentowania naszej muzycznej twórczości.
 4. 27 marca Fundacja Cantito miała przyjemność swoim koncertem uświetnić galę zorganizowaną przez fundację Vital w celu wyrażenia wdzięczności i rozdania kart Info-med honorowym partnerom tego projektu. Bardzo nam miło, że nasze muzyczne działania po raz kolejny zostały zauważone i przyczyniły się do stworzenia możliwości zagrania podczas takiego wydarzenia.
 5. 7 czerwca nasza Fundacja miała ogromny zaszczyt i przyjemność uświetnić swoim występem obchody setnych urodzin Pani Marii. W tej pięknej, wzruszającej uroczystości uczestniczyli również między innymi, poza rodziną i przyjaciółmi Pani Marysi, przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wspaniałe urodziny zostały zorganizowane w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Krakowie, gdzie nad wszystkim czuwali pracownicy tej placówki.
 6. 17-18 czerwca odbył się finał IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej. Od roku 2014, kiedy wystartowaliśmy z tym projektem, cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem ze strony muzyków amatorów. W dniu przesłuchań na scenie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zaprezentowało się 32 podmioty wykonawcze (obejmujące ponad 50 osób, zarówno jako soliści, ale i zespoły). W tej edycji zmieniliśmy nieco formę, stawiając na prezentację naszych mniej znanych artystów. Dlatego na scenie podczas koncertu finałowego zaprezentowali się zarówno nasi fundacyjni soliści, jak i laureaci z poprzedniej edycji. IV edycja Festiwalu Piosenki Krakowskiej po raz kolejny odniosła ogromny sukces, uczestnicy podkreślali wysoki poziom organizacyjny i wykonawczy, publiczność cieszyła się z możliwości wysłuchania krakowskich utworów, a aspekt integracyjny, na który stawia nasza Fundacja realizowany był przez cały niezwykły czas trwania konkursu. Smuci jedynie fakt, że Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej nadal nie został dostrzeżony przez żadne organizacje, a środki finansowe przekazywane są jedynie przez naszą Fundację. Dlatego prosimy Państwa, jeśli chcecie, aby przyszłoroczna edycja konkursu odbyła się, jak zawsze, wspomóżcie tą inicjatywę wpłacając darowiznę na nasze konto lub angażując znane Wam firmy, organizacje, czy urzędy. Dziękujemy Darczyńcom, którzy ufundowali tegoroczne nagrody rzeczowe.
 7. Na przełomie czerwca i lipca Zaczęliśmy współpracę z nowym biurem rachunkowym. To kolejna zmiana w przeciągu roku. Jednak jako Organizacja Pożytku Publicznego musimy mieć 1000 procent pewności, że nasze finanse prowadzone są w sposób prawidłowy i rzetelny, gdyż są to Wasze pieniądze, które oddajecie nam wierząc, że wykorzystamy je mądrze i uczciwie. My nie możemy zawieść Waszego zaufania!
 8. 31 lipca - 13 sierpnia miał być to czas kolejnych warsztatów muzycznych „Wypoczynek z muzyką”. W związku jednak ze znikomym zainteresowaniem ze strony osób niewidomych, w tym czasie wraz z naszymi solistami zorganizowaliśmy mini warsztaty kompozycyjne. Podczas dwóch tygodni aranżowaliśmy i ćwiczyliśmy nasze i Wasze ulubione utwory, aby móc zaprezentować je w nowych wersjach. Aby efekt był niesamowity, musimy poświęcić mu bardzo dużo czasu i precyzyjnej pracy, dlatego na wyniki i przedstawienie będzie trzeba jeszcze poczekać, ale mamy nadzieję, że dla naszych wiernych Fanów ten czas się opłaci.
 9. 22 września Fundacja Artystyczna Cantito uczestniczyła w Święcie Szkoły w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej 6. Nasi wspaniali soliści wspomogli występ uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, zarówno wokalnie, jak i instrumentalnie. Cieszymy się, że nasza współpraca i integracja z Ośrodkiem w dalszym ciągu przebiega w dobrej atmosferze.
 10. 15 października 2017 r. Fundacja Artystyczna Cantito wraz z przyjaciółmi wzięła udział w recitalu dyplomowym naszej prezes - Moniki Flagi. Odbył się on w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1 jako podsumowanie i zakończenie dwóch lat nauki w Szkole Wokalno-Aktorskiej. Od komisji oceniającej występ wokalistka otrzymała ocenę celującą, co świadczy o wysokim poziomie artystycznym. Cieszymy się, że taka osoba, jak Monika stoi na czele naszej Fundacji oraz, że to niezwykłe wydarzenie mogliśmy wspomóc w kwestiach organizacyjnych.
 11. 18 grudnia odświeżyliśmy wygląd naszej strony internetowej. Dzięki dostosowaniu jej do nowych standardów powinna być bardziej przyjazna i lepiej prezentować się na urządzeniach mobilnych.
 12. W roku 2017 zagraliśmy 35 koncertów, a na naszej widowni zasiadło ponad 2000 osób. Na tegorocznej trasie odwiedzaliśmy jedynie uzdrowiska i sanatoria w Busku-Zdroju i Solcu-Zdroju oraz różne miejsca w Krakowie. Bardzo dziękujemy, że chcecie Państwo przychodzić na nasze występy, słuchać nas i wspierać nasze działania. Gramy dla Was, najlepszej publiczności na świecie!
 13. W roku 2017 prowadziliśmy zbiórkę publiczną na dalsze działanie naszej Fundacji. W ciągu całego roku udało nam się uzbierać 14206,23 zł. To wszystko dzięki Wam. Z całego serca dziękujemy.
 14. W 2017 roku już po raz drugi mogliście nam Państwo przekazywać 1% z rozliczenia podatku za rok 2016. Dzięki Waszemu zaufaniu i wielkim sercom otrzymaliśmy 3926,50 zł, co stanowi wzrost o 67% w stosunku do roku 2016. Bardzo dziękujemy.

Działając każdego dnia nie zauważamy, ile wokół naszej Fundacji dzieje się niesamowitych wydarzeń i przedsięwzięć. Pisząc to podsumowanie dla Państwa i my mogliśmy sobie uświadomić, że nasze organizacja prężnie się rozwija i jak pokazuje powyższa lista jest potrzebna. Kolejny raz cieszymy się bardzo, że aż tyle udało nam się dokonać w tak krótkim czasie, jakim jest rok.

Państwu natomiast po raz kolejny z całego Serca dziękujemy, że jesteście z nami, wspieracie nas, przekazujecie tyle pozytywnych słów i energii, a co najważniejsze, chcecie spotykać się z nami na naszych koncertach muzycznych w całej Polsce.

Licząc na jeszcze więcej ciekawych i ekscytujących wyzwań w kolejnym roku, składamy Wam najserdeczniejsze życzenia, aby nadchodzący rok przynosił same dobre chwile, aby muzyka gościła w waszym życiu na co dzień, Aby Wasze serca nigdy nie zamykały się na potrzeby drugiego człowieka.

Szczęśliwego 2018 roku Życzy cała Fundacja Artystyczna Cantito!

Powered by CuteNews