Utwory czyli OSIĄGNIĘCIA

Każdy artysta prezentuje swoim fanom twórczość, nasza Fundacja, jako Artystyczna, również ma na swoim koncie mnóstwo projektów, każdy z nich traktujemy jako osobną kompozycję, do której wkładamy całe serce, talent, pasję i do realizacji których przykładamy się z całych sił.
Poniżej prezentujemy to, co nam się udało stworzyć przez ostatnie lata.

XIX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie - od 17 do 20 Stycznia 2013

Od roku 1995 w Będzinie odbywa się coroczny Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W roku 2012 Fundacja Cantito postanowiła przygotować swoich podopiecznych (należących do zespołu Cantito) do udziału w tym przedsięwzięciu. W ramach przygotowań dwa razy w tygodniu organizowano próby muzyczne, na których zespół Cantito pracował nad doborem repertuaru, a także nad wokalnym i instrumentalnym opracowaniem wybranych kolęd i pastorałek.

Nasi podopieczni wzięli udział w eliminacjach do tego prestiżowego festiwalu zorganizowanych w Krakowie. Już na tym etapie odnieśli wielki sukces, gdyż zostali zakwalifikowani do półfinału, który odbył się w dniach 17-20 stycznia 2013 roku. Prawdziwym sukcesem zespołu było jednak otrzymanie na tej prestiżowej imprezie II miejsca w kategorii zespołów wokalnych oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie tradycyjnej kolędy.

Jest to ogromne osiągnięcie, które bardzo zmotywowało zespół Cantito do dalszej pracy. Niepełnosprawni podopieczni mieli okazję zmierzyć się z pełnosprawnymi, bardzo zdolnymi wykonawcami, nabierając przekonania, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody w rywalizacji, i że liczą się przede wszystkim uzdolnienia muzyczne i ogólny wyraz artystyczny.

Nasza Fundacja zorganizowała i sfinansowała w tym przedsięwzięciu także dojazd do miejsca festiwalowego, noclegi, wyżywienie oraz powrót do Krakowa.

Po powrocie z festiwalu zespół Cantito, bardzo zmotywowany, podjął pracę nad nowym repertuarem, aby nadal dzielić się z innymi swoim talentem, m.in. poprzez koncerty.