Utwory czyli OSIĄGNIĘCIA

Każdy artysta prezentuje swoim fanom twórczość, nasza Fundacja, jako Artystyczna, również ma na swoim koncie mnóstwo projektów, każdy z nich traktujemy jako osobną kompozycję, do której wkładamy całe serce, talent, pasję i do realizacji których przykładamy się z całych sił.
Poniżej prezentujemy to, co nam się udało stworzyć przez ostatnie lata.

I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej - 29 czerwca 2014

Partnerzy:

• Agencja koncertowa Artpol s.c. Barbara Seroczyńska
  • Dziennik Polski
  • Klub Garnizonowy
  • Magiczny Kraków
  • Miasto Kraków
  • Nasiona Polan
  • Obywatelski-Kraków
  • Ośrodek Polskiego Związku Niewidomych Nestor Muszyna
  • Piekarnia i Cukiernia Zaborowscy
  • Radio Kraków
  • Sklep Muzyczny GAMA
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie
  • TVP Kraków

Największym projektem, który zdecydowaliśmy się stworzyć był I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej. Myśl, jaka przyświecała nam podczas tworzenia tej idei to chęć pokazania, że wiele gwiazd polskiej sceny ma bardzo dużo wspólnego z wspaniałym miastem królów, jakim jest Kraków, że warto promować właśnie tych artystów i zachęcać młodych amatorów muzyki do czerpania z ich umiejętności.

Realizację tego projektu rozpoczęliśmy w marcu 2014 r. Kosztowało nas to ogromnie dużo pracy i zaangażowania, począwszy od znalezienia miejsca do przeprowadzenia Festiwalu, stworzenie regulaminu, rozreklamowanie wydarzenia, aby dotrzeć w pierwszej kolejności do uczestników, a potem do publiczności, skompletowanie jury, stworzenie dekoracji, zapewnienie uczestnikom profesjonalnego nagłośnienia, a skończywszy na samej organizacji w dniu Festiwalu.

Uczestnicy w trakcie konkursu mogli wykazać się nie tylko umiejętnościami muzycznymi, ale również zdolnością wyszukiwania pięknych utworów związanych z Krakowem i prezentacją ich. W naszym Festiwalu wzięli udział także artyści z różnymi niepełnosprawnościami, dzięki czemu kolejny raz mogli się oni zaprezentować szerszej publiczności. Artyści z niepełnosprawnościami nie tylko mieli możliwość pokonywania własnych słabości, ale także integrowali się z innymi pełnosprawnymi uzdolnionymi uczestnikami.

Projekt Festiwalu okazał się dużym sukcesem. Atmosfera, jaka panowała podczas trwania Festiwalu była wspaniała, uczestnicy bardzo dobrze ocenili organizację, publiczność entuzjastycznie reagowała podczas występów młodych artystów oraz w czasie koncertu Lidii Jazgar z zespołem Galicja, który zorganizowaliśmy na zakończenie Festiwalu.

Od razu po zakończeniu Festiwalu wiedzieliśmy, że jesteśmy gotowi i chętni do kontynuacji tego dzieła w kolejnych latach.

Zapis video z Festiwalu: