Utwory czyli OSIĄGNIĘCIA

Każdy artysta prezentuje swoim fanom twórczość, nasza Fundacja, jako Artystyczna, również ma na swoim koncie mnóstwo projektów, każdy z nich traktujemy jako osobną kompozycję, do której wkładamy całe serce, talent, pasję i do realizacji których przykładamy się z całych sił.
Poniżej prezentujemy to, co nam się udało stworzyć przez ostatnie lata.

Wydanie płyty „Rzeki Nadziei” - sierpień 2012

Wydanie płyty Rzeki Nadziei to pierwszy duży sukces naszej Fundacji, w który się zaangażowaliśmy już na samy początku naszej drogi.

Zespół wokalno-instrumentalny Cantito, składający się z podopiecznych naszej Fundacji powstał w 2007 roku. Była to grupa osób niewidomych i słabowidzących, których połączyła wspólna pasja, jaką jest śpiewanie. Pod okiem wykształconych muzyków członkowie zespołu systematycznie rozwijali swój warsztat wokalny, pracowali nad repertuarem. Już w tych początkowych miesiącach działalności zespołu powstała myśl o nagraniu płyty z utworami napisanymi specjalnie dla zespołu przez grupę przyjaciół. Rozpoczęto gromadzić teksty, do których kierownik muzyczny zespołu pisał muzykę.

Na pierwszych wakacyjnych warsztatach (2008) członkowie zespołu Cantito rozpoczęli pracę nad materiałem do płyty. Proces ten trwał kilka lat. Trzeba było opracować utwory na zespół i solistów, opracować partie instrumentalne do kilkunastu piosenek i zarejestrować to w studiu nagrań. Nasza Fundacja powstała w czasie, gdy prace nad wydaniem płyty dobiegały końca (2012). Staliśmy się więc wydawcami tej płyty; sfinansowaliśmy miks i mastering w studiu nagrań, stworzyliśmy projekt okładki, opłaciliśmy firmę fonograficzną oraz ZAiKS.

Od tego czasu odpowiadamy za promowanie i sprzedaż tej płyty w całym kraju. Ten ogromny sukces Fundacji Cantito oraz jej podopiecznych pokazuje, że warto dążyć do celu, mimo napotykania trudności, jakie spotykamy na swojej drodze. Dzięki temu podopieczni mają świadomość, że dzielą się swoim talentem nie tylko poprzez koncerty, ale także poprzez płytę, trafiającą do szerokiego kręgu odbiorców.

Najważniejszym celem w dążeniu do nagrania płyty „Rzeki nadziei” było uwiecznienie całego materiału, który powstał w wyniku ogromnej pracy Zespołu. Płyta ta stanowi cenną pamiątkę zarówno dla członków zespołu Cantito, jak i dla naszej Fundacji.