Utwory czyli OSIĄGNIĘCIA

Każdy artysta prezentuje swoim fanom twórczość, nasza Fundacja, jako Artystyczna, również ma na swoim koncie mnóstwo projektów, każdy z nich traktujemy jako osobną kompozycję, do której wkładamy całe serce, talent, pasję i do realizacji których przykładamy się z całych sił.
Poniżej prezentujemy to, co nam się udało stworzyć przez ostatnie lata.

Wielki Koncert Kolędowy Fundacji Cantito - 10 stycznia 2016

Partnerzy:

• Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie
  • Szkoła Muzyczna I stopnia im. Majora Hieronima Henryka Baranowskiego
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Dnia 10 stycznia 2016 roku odbył się przygotowany w całości przez naszą Fundację Wielki Koncert Kolędowy.

Już od listopada, wraz z zaproszonymi do współpracy wokalistami i instrumentalistami, dwa razy w tygodniu spotykaliśmy się na próbach, aby w tym szczególnym dniu jak najbardziej profesjonalnie i najpiękniej zaprezentować krakowskiej publiczności składające się na nasz koncert kolędy i pastorałki.

Na początku prezes fundacji Monika Flaga i zawsze nam przychylny półkownik Stanisław Gardias przywitali w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej rozemocjonowanych wykonawców, a także licznie zgromadzoną publiczność. Zaraz potem Monika Flaga udowodniła, że nie tylko umie i chce pomagać innym, ale również chętnie śpiewa i gra na flecie.

Utwory płynęły spokojnym, nastrojowym rytmem, poruszając serca i wyciskając łzy wzruszenia z oczu słuchaczy. Jednak dość szybko przyszła pora na chwile zaskakujące i niezwykle radosne.

Odtąd niespodziankom i wzruszeniom nie było już końca.

Najbardziej pozytywnie zaskoczonymi i przejętymi wykonawcami stali się Agnieszka Łozińska (podopieczna Fundacji) i Mieczysław Bąk (uczeń Szkoły Zawodowej przy ulicy Tynieckiej w Krakowie), uświetniający koncert grą na skrzypcach. Zostali oni przez Fundację obdarowani wymarzonymi instrumentami muzycznymi, aby dzięki nim mogli nadal rozwijać swoje pasje. Po otrzymaniu gitary wzruszonej Agnieszce trudno było dalej śpiewać, a Mieczysław, płacząc ze szczęścia, nie mógł utrzymać w dłoniach smyczka. Nagrodzeni zdawali sobie doskonale sprawę z tego, że bez pomocy Fundacji nie udałoby im się prędko z własnych funduszy spełnić muzycznych marzeń.

Z ogromną przyjemnością słuchaliśmy utworów wykonanych przez Danutę Jandę i Natalię Lewandowską, niezwykle utalentowane uczennice Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Kolejnymi gośćmi specjalnymi były laureatki II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej - Zofia Sydor i Emilia Azierska. Dziewczyny również zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi oklaskami.

Za energetyczną stronę wydarzenia odpowiedzialni byli perkusiści: Dominik Pawlus i Wiktor Batek, uczniowie Szkoły Muzycznej przy ulicy tynieckiej w Krakowie.

Wiceprezes fundacji Adrian Wyka zaprezentował nie tylko swoje umiejętności wokalne, ale także instrumentalne, wzbogacając koncert grą na gitarze elektrycznej.

Podopieczny fundacji - Karol Radwan na stałe zasiadł przy fortepianie, profesjonalnie akompaniując do wielu utworów.

Na koniec jeszcze raz powitaliśmy świętego Mikołaja, w tej roli Katarzyna Łączak, ponieważ wszyscy wykonawcy otrzymali słodkie upominki, po czym mogliśmy radośnie wraz z publicznością odśpiewać wspólną finałową kolędę.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że projekt ten stał się kolejnym sukcesem Fundacji Artystycznej Cantito i że to, co robimy nie tylko ma sens, ale i służy społecznemu dobru.

Najlepszym na to dowodem są słowa szczęśliwego właściciela nowych skrzypiec, że to jeden z najszczęśliwszych dni w jego życiu oraz publiczności wychodzącej z koncertu, że był to najpiękniejszy koncert kolędowy, na jakim byli i tak żal, że na kolejny trzeba czekać cały rok.

Nie ma dla nas lepszej motywacji do tego, żeby zrealizować kolejny tego typu projekt i zaprezentować uzdolnionych niewidomych wykonawców również w przyszłym roku.

Materiały video z koncertu: