Ilość odwiedzin: 
W styczniu na działalność fundacji potrzebujemy 3000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
10,0% / 300,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Prosimy o Twój 1%. Dzięki Tobie będzie mogła trwać nasza muzyczna przygoda.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Wideo z V Wielkiego Koncertu Kolęd

Dodane 10.01.2020, 20:52

Na naszym kanale na platformie YouTube zamieściliśmy materiały filmowe z V Koncertu Kolęd.
Zachęcamy do oglądania!

V Wielki Koncert Kolędowy 2020 przeszedł do historii!

Dodane 06.01.2020, 11:02

3 stycznia 2020 r. odbył się V Wielki Koncert Kolędowy przygotowany przez Fundację Artystyczną Cantito.

                Podopieczni Fundacji wraz z zaproszonymi gośćmi od połowy października spotykali się na próbach, aby wszystko mogło wybrzmieć bardzo profesjonalnie. Każdy wnosił do grupy coś nowego i to właśnie dzięki temu ciężka praca była równocześnie dla wszystkich ogromną radością i przynosiła satysfakcję. Uczestnicy pracowali nad dykcją, słuchali cennych rad dotyczących techniki śpiewu, ale także interpretacji. W tym roku wybrzmiały głównie tradycyjne, polskie kolędy i pastorałki.

Podsumowanie roku 2019

Dodane 31.12.2019, 10:37

Szanowni Państwo,

Dobiega końca 2019 rok, czas podsumować jego przebieg w Fundacji Artystycznej Cantito.

Jak zwykle, co przyznajemy z ogromną radością, mieliśmy w nim okazje do spotykania się ze wspaniałą publicznością na licznych koncertach.

Czekamy na to, co przyniesie nam 2020 rok. Wierzymy, że wielu ludzi o otwartych sercach, mnóstwo pięknej muzyki i tylko dobry czas.

Na koniec starego roku, krótko podsumujmy, co się u nas zdarzyło w ostatnich miesiącach.

Przedświąteczne spotkanie z Dobrymi Duchami naszej Fundacji

Dodane 23.12.2019, 19:53
Przy stolę siedzi 10 osób, wszyscy się uśmiechają.

20 grudnia odbyło się spotkanie przedświąteczne, na którym mogliśmy złożyć życzenia wszystkim najczęściej nam pomagającym.

Fundacja Artystyczna Cantito zasiadła przy wspólnym stole ze szczególnie drogimi nam ludźmi z rodzin i z oddanymi przyjaciółmi, aby podziękować im za obecność.

Doskonale wiemy, że bez nich nie odbywałyby się nasze koncerty, nie bylibyśmy dobrze zorganizowani, nie moglibyśmy nigdzie dojechać, nie dodawalibyśmy zdjęć i filmów na naszych stronach….

Są wspaniali, otwarci na nasze potrzeby i zawsze życzliwi.

Nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez nich i chcemy wykorzystywać wszystkie okazje, aby ich docenić i spędzić z nimi czas.

Wiemy, że z waszym wsparciem nasza fundacja będzie pomagała muzyką jeszcze przez wiele lat.

Z serca Wam dziękujemy!

Coroczne jasełka ze Szkołą przysposabiającą do pracy z ulicy Tynieckiej

Dodane 19.12.2019, 16:40

17 i 18 grudnia jak co roku pomagaliśmy uczniom Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 5 z Centrum dla Niewidomych przy ulicy Tynieckiej w Krakowie w przygotowaniu przedstawienia jasełkowego. Pierwszy występ odbył się w Centrum dla Niewidomych dla jego uczniów i nauczycieli, drugi w Centrum Młodzieży przy ulicy Krupniczej, gdzie mogliśmy również obejrzeć przedstawienia innych ośrodków. Zawsze chętnie włączamy się w tę inicjatywę swoimi siłami i energią. Nasza pani prezes Monika Flaga przygotowała uczniów, aby mogli jak najpiękniej zaprezentować się przed publicznością oraz wcielała się w różne role. Wiceprezes Adrian Wyka nagłośnił pierwsze przedstawienie, a na każdym pełnił rolę basisty. Karol Radwan zadbał o piękne akompaniamenty, tym razem kolęd tradycyjnych, a Mateusz Popis wprawiał wszystkich w odpowiedni rytm grając na cajonie. Nasze wokalistki Agnieszka Łozińska i Natalia Lewandowska pomagały w anielskim śpiewaniu. Uczniowie wypadli wspaniale, a my byliśmy niezwykle wzruszeni włożonym przez nich wysiłkiem i szczerym zaangażowaniem. Już cieszymy się na współpracę z uczniami w kolejnym roku.

Galeria zdjęć TU i TU

 

V Koncert Kolęd Fundacji Artystycznej Cantito - ZAPRASZAMY!

Dodane 17.12.2019, 11:04
Plakat wydarzenia

Już po raz piąty na scenie Klubu 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie 3 stycznia o godzinie 18.00 spotkają się wspaniali soliści, muzycy i przyjaciele z Fundacji Artystycznej Cantito. Jak co roku specjalnie przygotowany na tę okazję materiał muzyczny, składający się z pięknych polskich pastorałek i utworów świątecznych, wykona 10-osobowy zespół muzyczny, w skład którego wchodzą profesjonalni muzycy, jak i amatorzy pasjonaci, Wokaliści i instrumentaliści, osoby niewidome jak i pełnosprawne. Będą mogli państwo usłyszeć: fortepian, perkusję, gitarę basową oraz obój.
Zabrzmią kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach instrumentalno-wokalnych, ale także instrumentalnych. Tegoroczne utwory w niezwykły sposób przypomną nam radość, która niedługo nastanie w naszych sercach i domach z okazji Bożego Narodzenia.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale podczas koncertu będzie możliwość wsparcia dalszej działalności Fundacji Artystycznej Cantito.

Rozśpiewany weekend w Busku-Zdroju

Dodane 20.11.2019, 10:42
Trzy kobiety stoją, śpiewają. Na pianinie elektrycznym akompaniuje im mężczyzna.

Za nami rozśpiewany weekend, czyli taki, jakie lubimy najbardziej.

Dwa cudowne spotkania z publicznością.

Pierwsze 15 listopada w sanatorium „Krystyna” w Busku-Zdroju, a drugie dzień później, w tym samym mieście, tyle że  w zaprzyjaźnionej z nami od lat i gościnnej „Nidzie-Zdroju”.

Dziękujemy Państwu za przybycie i mnóstwo pozytywnej energii kierowanej do nas. Za wspólne śpiewanie znanych i lubianych piosenek oraz gromkie oklaski.

Do zobaczenia na kolejnych koncertach.

Wyjątkowy koncert w Nidzie

Dodane 28.10.2019, 15:42

25 października spotkaliśmy się z Państwem w sanatorium „Nida” w Busku-Zdroju.

Był to wyjątkowy koncert, ponieważ gościnnie zaśpiewała z nami Elżbieta Kuzio, na co dzień mieszkająca w Tąpadłej koło Świdnicy. Wykonała „Piosenkę o okularnikach” z tekstem Agnieszki Osieckiej. Mamy nadzieję, że mimo dzielących nas kilometrów, będzie z nami występować jak najczęściej.

Dziękujemy Państwu za liczne przybycie i burzliwe oklaski. Do usłyszenia i zobaczenia niebawem.

Słoneczny koncert w Sanatorium Marconi

Dodane 21.10.2019, 12:12
Mężczyzna stoi, śpiewa. Po jego lewej stronie siedzą trzy kobiety, ubrane są w granatowe sukienki.

19 października zagraliśmy dla Państwa w sanatorium „Marconi” w Busku-Zdroju.

Mimo pięknej pogody, zamiast spaceru wybraliście Państwo popołudnie z naszą muzyką, co niezwykle nas cieszy.

Dziękujemy za salę wypełnioną po brzegi wspaniałą publicznością, oklaski, miłe słowa pod naszym adresem, piękne, rozśpiewane i roześmiane spotkanie.

Z niecierpliwością czekamy już na kolejny koncert w „Marconim”.

Październikowy koncert w Nidzie

Dodane 15.10.2019, 10:14
Na zdjęciu znajdują się trzy osoby. Jeden mężczyzna, który gra na basie, i dwie kobiety. Jedna stoi, śpiewa, a druga siedzi.

11 października spotkaliśmy się z Państwem w sanatorium „Nida” w Busku-Zdroju. Był to bardzo udany koncert.

Tak roześmianej, rozklaskanej i rozśpiewanej publiczności nie mieliśmy już dawno. Sprawiliście nam Państwo swoją obecnością ogromną radość.

Ten wieczór po raz kolejny upewnił nas, że muzyczne działania mają sens i ogromną moc.

Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych koncertach.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 13 ... 15 ... 17 ... 19 Starsze >>

Powered by CuteNews