W lipcu na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
0,8% / 84,00 zł
WSPIERAM!
WSPARCIE
MENU

Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAGRAMY DLA CIEBIE! SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ!

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

VI Wielki Koncert Kolędowy za nami!

Dodane 10.01.2023, 21:52
Na zdjęciu są uczestnicy koncertu podczas występu. Kobiety mają na sobie granatowe i czerwone sukienki. Mężczyźni garnitury, białe koszule i krawaty. Na scenie stoją instrumenty.

8 Stycznia 2023 r. odbył się VI Wielki Koncert Kolędowy pt. „Gwiazda wschodzi, Chrystus się rodzi” przygotowany przez Fundację Artystyczną Cantito. 

Próby do tego wspaniałego przedsięwzięcia rozpoczęły się w listopadzie. Przez niemal dwa miesiące podopieczni fundacji i zaproszeni goście spotykali się na próbach, aby doszlifować piosenki pod kątem wokalnym i instrumentalnym. Każdy wnosił do grupy coś nowego. Pracując ciężko nad interpretacją, dykcją i techniką śpiewu wszyscy zgodnie twierdzili, że daje im to ogrom satysfakcji. W tym roku zabrzmiały zarówno tradycyjne kolędy, jak i mniej znane pastorałki. 

Udział w koncercie wzięli:

Katarzyna Zawodnik, zachwycająca publiczność wykonaniem pastorałki „Już gwiazda wschodzi”;

Renata węgrzyn, niesamowicie uśmiechnięty sopran;

Natalia Kaczor, śpiewająca skrzypaczka i flecistka;

Klaudia Jakubowska, subtelny sopran;

Dorota Pęziak, porywająca publiczność pastorałką „Oto o północy”;

Agnieszka Łozińska, mistrzyni interpretacji;

Monika Flaga, która wzruszająco wykonała pastorałkę „Maleńka miłość”;

Karol Radwan, śpiewający pianista;

Mateusz Popis, niesłychanie energiczny perkusista;

Adrian Wyka, basista i wokalista.

Pomysłodawczynią i reżyserem przedsięwzięcia była prezes Fundacji Artystycznej Cantito, Monika Flaga.

Na zdjęciu są uczestnicy koncertu podczas występu. Kobiety mają na sobie granatowe i czerwone sukienki. Mężczyźni garnitury, białe koszule i krawaty. Na scenie stoją instrumenty.

Publiczność w tym roku dopisała, dodając wszystkim wokalistom i instrumentalistom odwagi gromkimi oklaskami i głośno domagając się bisu. To sprawiło, że były ich aż dwa – jeden nawet wspólnie z widownią. Cudowna reakcja państwa na nasz występ mobilizuje nas do myśli o kolejnych tego typu przedsięwzięciach.

W godzinnym montażu muzyczno-słownym mogliśmy usłyszeć tradycyjne kolędy takie jak „Anioł pasterzom mówił”, czy „Zaśnij dziecino”, ale też mniej znane pastorałki, takie jak „Płoną światła w Betlejemie” z repertuaru grupy TGD.

Tegoroczny koncert był muzyczną ucztą, pomiędzy trzynaście utworów wpleciona była minimalna ilość słów. 

Dziękujemy naszym najbliższym, bez których koncert „Gwiazda wschodzi, Chrystus się rodzi” nie mógłby się odbyć. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za możliwość wystąpienia w Auli Świętego Jana Pawła II przy kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Emocje związane z koncertem jeszcze długo pozostaną z nami. Z ogromnym wzruszeniem będziemy wspominać żywiołowe reakcje publiczności i ciepłe słowa, które usłyszeliśmy po występie. 

Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!

Powered by CuteNews