W kwietniu na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
18,0% / 1800,00 zł
WSPIERAM!
WSPARCIE
MENU

Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAGRAMY DLA CIEBIE! SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ!

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Wokalnoinstrumentalny weekend w Busku-Zdroju

Dodane 20.04.2018, 11:00
Kobieta gra na flecie poprzecznym. Po jej prawej stronie stoi mężczyzna, który gra na gitarze basowej, po lewej na krześle siedzi kobieta, która w dłoniach trzyma mikrofon, po jej lewej stronie mężczyzna gra na cahonie, obok niego mężczyzna gra na fortepianie.

14 i 15 kwietnia koncertowaliśmy w Busku i Solcu—Zdroju, w sanatoriach „Nida”, „Marconi” i „Solec”.

Wiosna dodała nam energii do intensywnej pracy, dlatego realizujemy nowe pomysły, planujemy kolejne inicjatywy.

W niedzielę mogliście Państwo się o tym przekonać, ponieważ, ku naszej ogromnej radości, zagraliśmy dwa koncerty w pełnym składzie instrumentalnym. Na każdym z nich prezentowaliśmy wiele premierowych utworów z repertuaru m. in. Anny German, Michała Bajora i Maryli Rodowicz.

Tak więc wokalistce Agnieszce Łozińskiej towarzyszyli w dodatkowych rolach: Monika Flaga na flecie poprzecznym, Mateusz Popis na cajonie i perkusjonaliach, Karol Radwan jak zwykle na fortepianie, a Adrian Wyka na gitarze basowej.

Energia tych koncertów pozostanie w nas na długo.

Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie, zwłaszcza do sanatorium Marconi, i gromkie oklaskiwanie podopiecznych fundacji. Dziękujemy za gratulację i mnóstwo ciepłych słów kierowanych pod naszym adresem.

Do zobaczenia już wkrótce.

Wielkanocne życzenia

Dodane 31.03.2018, 12:08

"Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli".

Nasze życie jest drogą, która jest pełna radości, miłości, ale także trudnych chwil.

Zmartwychstały Chrystus pokazuje nam, że cierpienie jest drogą do szczęścia. Bądźmy pokorni wobec trudności i nauczmy się przebaczać, jak On wisząc na Krzyżu.

W imieniu wszystkich członków i podopiecznych Fundacji życzymy, aby każdy z nas potrafił czerpać siły od Jezusa, który umarł za nas na Krzyżu, aby miłość, która nigdy nie umiera była dla nas drogowskazem na całe życie.

Wśród kolorowych pisanek, na pomarańczowym tle, napis: "WESOŁEGO ALLELUJA!". Na początku i na końcu tego napisu umieszczony jest zajączek.

„Wiosna – wszystko kwitnie wkoło”, czyli pierwszy wiosenny koncert za nami

Dodane 22.03.2018, 18:28

21 marca po raz pierwszy zaprosiliśmy Krakowian do Klubu Aktora SPATIF na wspólne przywoływanie wiosny muzyką.

W kameralnej atmosferze tego klimatycznego miejsca bawiliśmy się z Państwem wspaniale.

Z niezwykłą energią śpiewaliśmy dla przybyłej publiczności typowo wiosenny repertuar takich znanych artystów jak: Skaldowie, Zbigniew Wodecki, Ewa Demarczyk czy Grzegorz Turnau. Zupełnie jak na Krakowian przystało.

Poza wokalistką Agnieszką Łozińską, wspaniale spisała się nasza sekcja instrumentalna: Monika Flaga na flecie poprzecznym, Mateusz Popis na cajonie i perkusjonaliach, Karol Radwan przy fortepianie i Adrian Wyka na gitarze basowej. Monikę i Adriana można było także usłyszeć w solowych utworach wokalnych oraz w piosenkach zbiorowych.

Za dźwięk odpowiedzialny był nasz wieloletni przyjaciel Mateusz Sieniawski.

Jesteśmy przekonani, wnioskując z Państwa przychylnych reakcji i próśb o bis, że wiosna lada chwila zapuka do naszych drzwi i na kwietniowym koncercie będziemy ją radośnie witać w znacznie większym gronie.

Do zobaczenia 19 kwietnia ponownie w Klubie Aktora SPATIF, gdzie zagramy kolejne, nowe, specjalnie przygotowane dla Państwa utwory!

Mroźne, przedwiosenne muzykowanie

Dodane 08.03.2018, 16:45
Trzy osoby stoją, (dwie kobiety i mężczyzna) śpiewają. Po ich lewej stronie drugi mężczyzna gra na pianinie elektycznym.

2 i 3 marca mieliśmy okazję spotkać się z naszą publicznością w Busku-Zdroju, w sanatoriach „Nida” i „Krystyna”. Kolejny raz były to bardzo muzyczne i ciepłe spotkania. Ponieważ mamy okres rozliczeń 1%,, w trakcie naszych koncertów zachęcamy do przekazania go na naszą działalność.

Z serca dziękujemy Państwu za obecność, dobrą energię, wspólne śpiewanie i nagradzanie nas gromkimi oklaskami.

Nie możemy doczekać się kolejnego z wami spotkania!

Powrót do koncertowania po długiej, świątecznej przerwie

Dodane 21.02.2018, 16:15

17 i 18 lutego, po dwumiesięcznej kolędowej przerwie, gościliśmy w Solcu i Busku-Zdroju, w sanatoriach „Marconi”, „Krystyna” i „Solec”.

Publiczność jak zwykle dopisała. Kto wie? Może stęskniła się za naszymi koncertami tak samo jak my. ;)

Muzyczną premierą tego miesiąca została wykonana przez Agnieszkę piosenka Hanny Banaszak „Ja dla pana czasu nie mam”. Słuchacze przyjęli ją z wielkim zainteresowaniem.

Nowością, a jednocześnie dodatkową atrakcją obecnych koncertów są Muzyczne Krówki Cantitówki – słodkie upominki, które zachęcają do wsparcia naszej Fundacji przekazując 1% podatku.

Serdecznie dziękujemy Państwu za obecność, wspólne śpiewanie i mnóstwo dobrej energii.

Mamy nadzieję na ponowne spotkanie w przyszłości!

Ruszamy z V edycją Festiwalu

Dodane 01.02.2018, 9:50

Kochani,

Wiemy,, że długo czekaliście na ten dzień, więc cieszymy się, że V, jubileuszowa edycja naszego Festiwalu rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń.

W tym roku jest kilka nowości w regulaminie, więc zanim wyślecie nam swoje propozycje prosimy, abyście się z tym dokumentem dobrze zapoznali. Jak zawsze, jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania i wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z nami.

Poniżej podajemy wg nas te najważniejsze informacje związane z regulaminem:

 1. Konkurs składa się z trzech etapów:
  1. ETAP I: Nadsyłanie Zgłoszeń - do dnia 15 maja 2018 r. i wyłonienie spośród nadesłanych zgłoszeń 36 podmiotów wykonawczych do II etapu
  2. ETAP II: Przesłuchania konkursowe - 16 czerwca 2018 r.
  3. ETAP III: Koncert finałowy - 17 czerwca 2018 r.
 2. Zgłoszenia mogą być przesłane wyłącznie za pomocą specjalnego formularza elektronicznego dostępnego pod tym adresem.
 3. Uczestnik festiwalu ma obowiązek przygotować dwie piosenki związane z Krakowem.
 4. Do zgłoszenia uczestnik dołącza nagranie audio jedynie jednego z dwóch przygotowanych utworów (dopuszczalny akompaniament, półplaybacki lub śpiew a cappella).
 5. W konkursie mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne w wieku od 13 lat, których pasją jest śpiew i które starają się tę pasję rozwijać.
 6. W zespołach wokalnych oraz zespołach wokalno-instrumentalnych średnia wieku wszystkich członków nie może być mniejsza, niż 13 lat, jednak najmłodszy członek nie może mieć mniej niż 10 lat.
 7. W roku 2018 w Festiwalu mogą wziąć udział osoby, które urodziły się nie później, niż w roku 2005.
 8. W roku 2018 do festiwalu zostanie zakwalifikowanych 36 podmiotów wykonawczych, to jest po 12 do każdej z kategorii.
 9. W przypadku dużej ilości zgłoszeń pod uwagę będzie brana kolejność ich nadsyłania.

Czekamy już z niecierpliwością na wasze zgłoszenia.

Powodzenia i do zobaczenia w czerwcu w Krakowie!

IV Wielki Koncert kolędowy 2018 Szukamy stajenki już za nami

Dodane 16.01.2018, 11:50
Sześć dziewczyn stoi na scenie, śpiewa. Za nimi mężczyzna gra na gitarze basowej.

14 stycznia 2018 r. odbył się IV Wielki Koncert Kolędowy „Szukamy stajenki” przygotowany przez Fundację Artystyczną Cantito.

                Podopieczni fundacji, a także zaproszeni goście od połowy listopada spotykali się na próbach, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik, dzięki czemu kolędy i pastorałki mogły zabrzmieć dojrzale i  profesjonalnie. Przygotowania to nie tylko ciężka praca, ale także radość ze wspólnych spotkań, długie rozmowy, słuchanie cennych rad i integracja. Uczestnicy pracowali nad dykcją, interpretacją i techniką wokalną. Musieli nauczyć się ze sobą współpracować, gdyż jak wiadomo każdy człowiek jest inny, a na scenie zgranie jest niezwykle istotne.

                W tym roku w koncercie udział wzięli:

Małgorzata Bartnik (Laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej),  która czarowała publiczność  delikatną barwą głosu

Danuta Janda (podopieczna fundacji), ciepły sopran

Elżbieta Kuzio (wokalistka spod Wrocławia) mocny alt, który czasami wspomagał śpiewających mężczyzn

Natalia Lewandowska (uczennica Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy ulicy Tynieckiej)o wspaniałej dykcji

 Agnieszka Łozińska (wokalistka i podopieczna fundacji) wzruszająca publiczność piękną interpretacją pastorałki Ewy Bem.

Mężczyzna gra na skrzypcach

                W tym roku śpiewali również niektórzy instrumentaliści:

Monika Flaga (flet) wprowadzająca ludzi w żeglarskie kołysanie dzięki morskiej pastorałce

Karol Radwan (fortepian)  dodający animuszu i fascynujący niską barwą głosu

Adrian Wyka (gitara basowa) wiceprezes fundacji po raz  kolejny udowodnił, że można bardzo szybko nauczyć się grać i śpiewać jednocześnie

Mieczysław Bąk (skrzypce) wirtuoz smyczka

Mateusz Popis (instrumenty perkusyjne) dzięki niemu artyści trzymali odpowiedni rytm

Zofia Trystuła-Hovhannisyan (obój i duduk) pierwszy raz grała z nami i wywoływała łzy wzruszenia ciepłym brzmieniem tych dwóch, cudownych instrumentów.

                Pomysłodawczynią i reżyserem koncertu była prezes fundacji Monika Flaga, której rady i wskazówki na pewno na długo zapamiętamy.

                Publiczność zgromadzona na widowni jak zawsze dodawała nam sił i oklaskami pokazywała, że już teraz możemy myśleć o kolejnych tego typu przedsięwzięciach.  W godzinnym montażu muzycznosłownym można było usłyszeć wzruszające i spokojne pastorałki takie jak „Wigilia na Syberii” Jacka Kaczmarskiego, czy energetyczną i radosną piosenkę Piotra Rubika „Biały śnieg i ty”. Pomiędzy dwanaście utworów wplecione były  fragmenty wierszy m.in. księdza Jana Twardowskiego.

                Koncert wywołał u uczestników wiele emocji: od zdenerwowania tuż przed wejściem na scenę, do wybuchów szczerego śmiechu, który doskonale rozładowywał napięcie.

                Dziękujemy naszym najbliższym, bez których IV Wielki Koncert Kolędowy nie mógłby się odbyć. Jesteśmy wdzięczni także Klubowi 6 Brygady Powietrznodesantowej, który gościł nas w swych progach  i na scenie.

                Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

 

IV Wielki Koncert Kolęd 2018 – Szukamy stajenki

Dodane 04.01.2018, 10:19
Plakat zapraszający na koncert
 

Już po raz czwarty na scenie Klubu 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie 14 stycznia o godzinie 17:00 spotkają się wspaniali soliści, muzycy i przyjaciele z Fundacji Artystycznej Cantito. Jak co roku specjalnie przygotowany na tę okazję materiał muzyczny, składający się z pięknych polskich pastorałek i utworów świątecznych przeplatanych wierszami i tekstami świątecznymi, wykona 12-osobowy zespół muzyczny, w skład którego wchodzą profesjonalni muzycy, jak i amatorzy pasjonaci, Wokaliści i instrumentaliści, osoby niewidome jak i pełnosprawne. Wśród bogatego instrumentarium tegorocznego koncertu będzie można usłyszeć fortepian, perkusję, gitarę basową, ale także skrzypce, flet i po raz pierwszy obój, czy duduk.

Płynąc przez dźwięki pastorałek takich artystów, jak: Jacek Kaczmarski, Piotr Rubik, Andrzej Piaseczny, czy Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, będziemy przemierzać muzyczny świat szukając stajenki, gdzie kwili Dziecina. Tegoroczne utwory w niezwykły sposób przypomną nam radość, która tak niedawno nastała w naszych sercach i domach z okazji Bożego Narodzenia.

 

W Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej, przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie, który od lat wspiera naszą działalność, taki koncert musi zabrzmieć wyjątkowo. Nie może zabraknąć tam Państwa.

Spotkajmy się więc 14 stycznia o godzinie 17:00 na kolejnym wielkim wspólnym kolędowaniu z Fundacją Artystyczną Cantito.

Koncert jest bezpłatny, jednak podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka publiczna na dalsze działania Fundacji.

 

Spędźcie ten czas właśnie z nami!

Zapraszamy!

Podsumowanie roku 2017

Dodane 31.12.2017, 15:48

Szanowni Państwo,

Bardzo szybko leci czas. Pamiętamy, jak całkiem niedawno pisaliśmy podobne podsumowanie mijającego roku, a nim zdążyliśmy się obejrzeć, przeminęło kolejne 365 dni. Nadszedł więc ten moment, kiedy musimy pochylić się nad naszymi osiągnięciami z roku 2017, aby w 2018 wejść z nową, czystą kartą, którą będziemy mogli zapisać kolejnymi działaniami na rzecz propagowania kultury muzycznej osób niepełnosprawnych. Zapraszamy więc do podsumowania roku 2017 w naszej Fundacji.

Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia 2017

Dodane 23.12.2017, 20:20

Szanowni Państwo!
Z okazji świąt Bożego Narodzenia przesyłamy najserdeczniejsze życzenia od całej naszej muzycznej ekipy!
Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

<< Nowsze ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 24 Starsze >>

Powered by CuteNews