W kwietniu na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
18,0% / 1800,00 zł
WSPIERAM!
WSPARCIE
MENU

Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAGRAMY DLA CIEBIE! SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ!

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Ostatni koncert w sezonie 2016/2017

Dodane 08.07.2017, 21:21

Szanowni Państwo,

Po niezwykle pracowitych dziesięciu miesiącach nadszedł czas wakacji i dla nas. Wczoraj 7 lipca w Uzdrowisku Solec-Zdrój zagraliśmy ostatni koncert w sezonie 2016/2017. Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ nasz ostatni występ został przyjęty bardzo miło, a przybyła publiczność bawiła się świetnie. Zabrzmiały, jak zawsze, znane polskie utwory zarówno z dawnych lat, jak i współczesne.

Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy przez te ostatnie miesiące bywali z nami,  Słuchali nas śpiewali i obdarzali nas ciepłem, słowami wsparcia i pozytywną energią. Wierzymy, że przekazywana przez nas muzyka i emocje zawsze do Państwa docierają.

Dziękujemy wszystkim osobom z zaprzyjaźnionych sanatoriów i uzdrowisk, dzięki którym w każdym roku mamy gdzie grać.

Dziękujemy naszym współpracownikom, którzy pracują za kulisami naszej organizacji, aby wszystkie projekty wychodziły jak najlepiej.

Ogromnie dziękujemy naszym Wolontariuszom, dzięki którym jesteśmy w stanie docierać do wszystkich miejscowości koncertowych. To dzięki Wam możemy dzielić się naszą muzyką z innymi.

Zawsze stawiamy na rozwój, dlatego już od września chcielibyśmy zaskoczyć Państwa jeszcze większą dawką muzyki, humoru, talentu i może czymś więcej. Trzymajcie za nas mocno kciuki, bo plany mamy bardzo bogate.

Zapraszamy już po wakacjach na kolejne koncerty z Fundacją Artystyczną Cantito, a tymczasem odpoczywajcie, cieszcie się słońcem i od czasu do czasu zaglądajcie na nasze strony.

Letnie warsztaty wokalne nie odbędą się!

Dodane 03.07.2017, 20:03

Drodzy Państwo,
W związku z bardzo słabym zainteresowaniem naszymi warsztatami muzycznymi, które miały się odbyć w dniach 31 lipca do 13 sierpnia br. Informujemy, że nie zostaną one przeprowadzone w takiej formule.

Nie rezygnujemy całkowicie i już teraz planujemy w tych dniach coś ciekawego i twórczego, dostępnego jednak tylko dla podopiecznych naszej Fundacji.

Czerwcowo w Solcu i Busku

Dodane 26.06.2017, 17:03

23-25 czerwca po raz kolejny mieliśmy przyjemność koncertować w Solcu i Busku-Zdroju. Gościnne uzdrowiska: Solec, Nida i Marconi zagwarantowały nam tym razem wyjątkowo zaangażowaną publiczność – rozklaskaną i rozśpiewaną. Było nam niezmiernie miło spędzić z Państwem te muzyczne godziny. Bardzo się cieszymy, że pomimo pięknej, letniej pogody chcecie Państwo przychodzić na nasze koncerty. Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy w tym sezonie jeszcze za dwa tygodnie.

Do zobaczenia!

5 lat już minęło

Dodane 19.06.2017, 19:26

Drodzy Państwo,

Dzisiaj mija 5 lat od momentu powołania naszej organizacji do życia. Jesteśmy bardzo dumni, bo przez ten czas udało nam się osiągnąć naprawdę bardzo wiele:

 • Ponad 200 koncertów w całej Polsce
 • 4 Ogólnopolskie Festiwale Piosenki Krakowskiej
 • 4 warsztaty muzyczne „Wypoczynek z muzyką”
 • 3 koncerty kolęd
 • 1 wydana płyta
 • Kilka imprez charytatywnych
 • Kilka ufundowanych instrumentów
 • Różne wygrane festiwale

oraz wiele innych drobnych akcji, które także rozwijały naszą Fundację i naszych muzyków.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, Wolontariuszom i ludziom, bez których to wszystko nie mogłoby się udać.

To wspaniale, że jesteście z nami!

100 Lat!

IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej za nami

Dodane 19.06.2017, 10:33

18 czerwca w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie odbył się finał IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.

Poprzedniego dnia przesłuchane zostały 32 podmioty wykonawcze (ponad 60 piosenek), które zasiadły na widowni, niecierpliwie czekając na ogłoszenie wyników.

Zanim to jednak nastąpiło prezes Fundacji Artystycznej Cantito Monika Flaga i wiceprezes Adrian Wyka, jako organizatorzy, przywitali uczestników i licznie zgromadzoną publiczność oraz wymienili wszystkich Darczyńców, bez których to piękne wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni, że tworzą ten krakowski konkurs razem z nami.

Prezes Fundacji Monika Flaga i viceprezes Adrian Wyka przemawiają. Oprócz nich na scenie stoi laureatka festiwalu, jej akompaniator i konferansjer Festiwalu

Już po raz drugi konferansjerem był przyjaciel fundacji Grzegorz Juras, niezrównany w swojej roli.

Przedstawiciele fundacji Artystycznej Cantito - wokalistka Agnieszka Łozińska i pianista Karol Radwan z niezwykłym przejęciem rozpoczęli koncert piękną Piosenką Krakowską, z tekstem Agnieszki i muzyką Nataszy Smirnowej.

Prezentację laureatów poprzedniej edycji konkursu rozpoczęła Zofia Sydor, bardzo dojrzale śpiewając między innymi piosenkę z repertuaru Lary Fabian J'y crois encore, za którą otrzymała ogromny aplauz.

Adrianna Dijuk swój występ rozpoczęła przypomnieniem trudnego utworu „Kantata”, z repertuaru Marka Grechuty.

Natomiast zespół Verso poruszył wszystkich upamiętniając niedawno zmarłego wspaniałego muzyka Zbigniewa Wodeckiego. Wybrzmiały piosenki „Nauczmy się żyć obok siebie” i „Zacznij od Bacha”.

Werdykt uroczyście odczytała Lidia Jazgar (przewodnicząca jury), podkreślając, że nie ma sprawiedliwości na tym świecie, a nie wszyscy zostali uhonorowani wyłącznie dlatego, że zabrakło nagród. Każdy z uczestników to indywidualność, a kryteriów, które zostały przez jurorów wzięte pod uwagę, było bardzo wiele. W końcu jednak podjęto decyzje.

Jury w składzie – Lidia Jazgar, Barbara Stępniak-Wilk i Ryszard Brączek nagrodziło następujących wykonawców:

- w kategorii duety i zespoły – III miejsce wyśpiewał duet AliZet, II miejsce otrzymała znana z poprzedniego roku Szalona Piątka Plus, a na I miejsce zapracował Chór Rozrywkowy Jaszczury

- w kategorii soliści od lat 13 do lat 17 zwyciężyli: III miejsce Ex aequo znani wszystkim Małgorzata Bartnik i Mikołaj Dyka, II miejsce otrzymała Emilia Azierska, a pierwszą nagrodę Zuzanna Rosa

- w kategorii soliści powyżej lat 17 nagrodzeni zostali: wyróżnieniem – Katarzyna Ignatowicz, III miejsce Karolina Rakowska, II miejsce Klaudia Szwajkosz, a pierwsza nagroda wyśpiewana została przez Elżbietę Kuzio.

Laureaci festiwalu

Uszczęśliwieni laureaci doskonale wykonali swoje utwory i zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. W garderobie uczestnicy, jury i Fundacja Artystyczna Cantito ściskali się serdecznie, gratulowali sobie nawzajem poruszających wykonań i godnej podziwu organizacji, robili pamiątkowe zdjęcia, z przejęciem rozmawiali o walorach poszczególnych piosenek, stwarzając ciepłą, życzliwą i rodzinną atmosferę.

Wszyscy z ogromną niecierpliwością czekają na kolejną edycję tej imprezy i nie wyobrażają sobie, że mogłaby się nie odbyć.

Fundacja Artystyczna Cantito z dumą świętuje kolejny sukces, do którego nie doszłoby bez wsparcia rodzin i przyjaciół członków i podopiecznych, którym serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia za rok!  

Setne urodziny pani Marii

Dodane 08.06.2017, 7:41

Wczoraj Fundacja Artystyczna Cantito miała ogromny zaszczyt i przyjemność uświetnić swoim występem obchody setnych urodzin.

Nasza szanowna jubilatka, pani Maria, jest w tym wyjątkowym wieku nadal pogodna, uśmiechnięta i cieszy się nie najgorszym zdrowiem.

W tej pięknej, wzruszającej uroczystości uczestniczyli również między innymi, poza rodziną i przyjaciółmi pani Marysi, przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wspaniałe urodziny zostały zorganizowane w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Krakowie, gdzie nad wszystkim czuwali pracownicy tej placówki.

My również z całego serca życzymy kolejnych lat w dobrym zdrowiu i z uśmiechem na twarzy, mając nadzieję na równie niezwykły koncert z okazji kolejnych urodzin.

Na scenie znajdują się cztery osoby. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Jeden stoi, w ręce trzyma mikrofon, obok niego stoją kobiety. Drugi gra na pianinie.

Zapraszamy na letnie warsztaty wokalne!

Dodane 05.06.2017, 14:13

Fundacja Artystyczna Cantito zaprasza na letnie warsztaty wokalne „Wypoczynek z muzyką”.

Odbędą się one w dniach od 31 lipca do 11 sierpnia 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie.

Nasze zaproszenie kierujemy do osób niewidomych i słabowidzących w wieku od trzynastu do trzydziestu pięciu lat.

Proponujemy profesjonalne lekcje śpiewu, emisji głosu, dykcji i interpretacji. Celem spotkań jest także poprawa techniki wokalnej, poszerzanie repertuaru zgodnego z indywidualnymi predyspozycjami wokalisty, rozwijanie słuchu i wrażliwości wykonawczej.

Wszystkie zajęcia są dla uczestników warsztatów bezpłatne, za wyżywienie i noclegi odpowiadają Państwo we własnym zakresie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca br. pod adresem mailowym kontakt@fundacjacantito.pl. W temacie wiadomości prosimy wpisać "Warsztaty wokalne Wypoczynek z muzyką 2017".

W treści maila prosimy podać:

 • Imię i nazwisko
 • Numer telefonu
 • Adres e-mail
 • Datę urodzenia
 • Stopień niepełnosprawności

Do zgłoszenia należy dołączyć nagranie dowolnej wykonanej przez siebie piosenki.

Spotkajmy się latem w Krakowie, aby w przyjaznej atmosferze rozwijać swoje zdolności artystyczne.

Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 607-305-301 lub pod adresem mailowym kontakt@fundacjacantito.pl

Serdecznie zapraszamy!

Majowo koncertowo w Solcu i Busku

Dodane 30.05.2017, 10:14

26 i 27 maja zagraliśmy trzy bardzo udane koncerty w Solcu i Busku-Zdroju, w uzdrowiskach Solec, Marconi i Nida.

Motywem przewodnim naszych spotkań było święto wszystkich mam, którym Adrian Wyka z radością dedykował piękną krakowską piosenkę z repertuaru Marka Grechuty „Będziesz zbierać kwiaty”.

Niestety z przyczyn zdrowotnych nie było z nami wspaniałej konferansjerki, wokalistki i prezes fundacji Moniki Flagi, co zdarzyło się po raz pierwszy od wielu lat. Wszystkim nam jej bardzo brakowało. Mamy nadzieję, że na czerwcowe koncerty wróci w pełni sił fizycznych i wokalnych.

Dziękujemy cudownej publiczności, wypełniającej sale po brzegi. Dostajemy od Państwa mnóstwo cennej energii, nabieramy motywacji do dalszego działania. Spędzany wspólnie czas podczas koncertów i słuchanie wielu ciepłych słów uznania jest dla podopiecznych fundacji prawdziwą przyjemnością.

Do zobaczenia w czerwcu!

Poszukujemy biura rachunkowego

Dodane 04.05.2017, 17:17

Szanowni Państwo,

Fundacja Cantito poszukuje rzetelnego, skrupulatnego i odpowiedzialnego biura rachunkowego, które zajmie się naszą księgowością i sprawami kadrowymi, a dodatkowo będzie w stanie nam pomóc w czynnościach związanych z wypełnianiem dokumentów i  przesyłaniem ich do odpowiednich urzędów, a także  baz elektronicznych.

Ze względu na fakt, że pracują u nas wyłącznie osoby, które mają problemy ze wzrokiem, taka pomoc jest nam niezbędna.

Dodatkowo chcemy mieć poczucie bezpieczeństwa w związku z prowadzoną dokumentacją i wszystkimi skomplikowanymi procedurami rachunkowymi. Zależy nam także na przestrzeganiu wymaganych terminów.

Więcej szczegółów udzielimy pod naszym adresem email lub numerem telefonu: (+48) 607 305 301

 

Czekamy na Państwa oferty!

Solcowo-Buskowe koncerty

Dodane 02.05.2017, 14:05

W dniach 28-29 kwietnia gościliśmy w Solcu i Busku-Zdroju w zawsze chętnie oczekujących nas uzdrowiskach Solec, Marconi i Nida.

Koncerty i tym razem cieszyły się wielką popularnością. Dla przybyłej do nas wspaniałej publiczności przygotowaliśmy kilka premierowych piosenek tak znaczących artystów jak Ewa Demarczyk, Grzegorz Turnau czy Jacques Brel. Spotkały się one z entuzjastycznym przyjęciem i na pewno często będziemy teraz do nich powracać. 
Nie spoczywamy na laurach i przygotowujemy następne ciekawe premiery, które będzie można usłyszeć na kolejnych koncertach.

Dziękujemy publiczności za moc ciepłych słów kierowanych pod naszym adresem i za ogromne zainteresowanie koncertami, aż do braku miejsc siedzących.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Państwem!

<< Nowsze ... 2 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Starsze >>

Powered by CuteNews