W kwietniu na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
18,0% / 1800,00 zł
WSPIERAM!
WSPARCIE
MENU

Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAGRAMY DLA CIEBIE! SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ!

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Kolejne jasełka Fundacji Cantito i SPDP przy ul. Tynieckiej

Dodane 28.01.2017, 12:52

25 stycznia br. po raz kolejny nasza Fundacja wzięła udział w przedstawieniu jasełkowym, które zostało przygotowane przez uczniów i nauczycieli Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy ulicy Tynieckiej w Krakowie.
Podczas prób do tego przedstawienia i w czasie samego występu panowała wspaniała atmosfera. Na każdym kroku było widać współpracę i bardzo duże zaangażowanie. To dowiodło, że żadna niepełnosprawność nigdy nie jest przeszkodą do prezentowania własnych talentów i nawiązywania nowych znajomości.

Wiceprezes Fundacji Adrian Wyka, jak co roku, był odpowiedzialny za realizację dźwięku i po raz kolejny spisał się bardzo dobrze. Agnieszka Łozińska wcieliła się w rolę Anioła oraz uświetniła tę uroczystość swoim głosem. Monika Flaga – prezes Fundacji i nauczyciel w tej szkole - była odpowiedzialna za przygotowanie całego scenariusza, recytację tekstów, śpiew oraz akompaniament.

Uczniowie w czasie pobytu w tej szkole czują się bezpiecznie, są dowartościowywani na wielu płaszczyznach, rozwijają swoje zainteresowania i pasje. Dowodem na to jest chociażby fakt, że w tegorocznych jasełkach wzięli udział również absolwenci SPDP i odgrywali znaczące role.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc w ten sposób i mamy nadzieję, że jeszcze wiele takich przedsięwzięć przed nami.

III Wielki koncert kolęd 2017 już za nami

Dodane 25.01.2017, 13:57
Prezes Fundacji przebrana za anioła

22 stycznia 2017 r. w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ulicy Zyblikiewicza 1 odbył się III Wielki Koncert Kolędowy przygotowany przez fundację Artystyczną Cantito.

Od sześciu tygodni podopieczni fundacji i zaproszeni na tę okoliczność goście spotykali się na próbach, aby prezentowane przez nich kolędy i pastorałki zabrzmiały profesjonalnie i pięknie.

W trakcie tych dni ciężkiej pracy wszyscy artyści dawali z siebie mnóstwo zaangażowania, talentu i radości. Spotkania te były dobrą okazją do integracji, wspólnego przebywania i dobrej zabawy. Dodatkowo realizowany był aspekt warsztatowy, gdyż wszyscy otrzymywali mnóstwo cennych rad, które miały poprawić technikę wokalną, dykcję oraz interpretację wykonywanych utworów. Ponadto, po raz pierwszy, specjalnie na tę okazję, udało nam się skompletować zespół instrumentalny, który musiał się zintegrować, zacząć zgrywać i nauczyć pracy zespołowej, co również wymagało czasu. Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich zaangażowanych artystów, gdyż założone cele warsztatowe zostały zrealizowane w stu procentach.

Śpiewająca Maryja. Obok niej stoi pięć dziewczyn w strojach krakowskich i Prezes Fundacji w stroju anioła

W tym roku w koncercie udział wzięli:

Agnieszka Łozińska (wokalistka o czarującej barwie głosu)
Marzena Bysiek i Jacek Kochanek (w roli Maryi i Józefa)
Natalia Lewandowska i Danuta Janda (wokalistki, uczennice Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy ulicy Tynieckiej)
Małgorzata Bartnik (laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej)
Elżbieta Kuzio (śpiewająca studentka dziennikarstwa z Wrocławia)

Instrumentalnie występ uświetnili:
wiceprezes fundacji Adrian Wyka (w świeżo wyuczonej roli basisty)
Mateusz Popis (niezwykle zaangażowany perkusista)
Mieczysław Bąk (szlachetne brzmienie skrzypiec)
Karol Radwan (ogromna wrażliwość i profesjonalizm w akompaniamentach klawiszowych)
Piotr Marczak (nauczyciel akordeonu w szkole muzycznej przy ul. Tynieckiej 6)

Pomysłodawczynią i reżyserem spektaklu była prezes fundacji Monika Flaga, prowadząca tegoroczny koncert i towarzysząca nam również wokalnie.

Krakowska publiczność jak zwykle nie zawiodła i licznie przybyła, aby podziwiać efekty naszej pracy. W godzinnym przedstawieniu można było usłyszeć tradycyjne kolędy, między innymi: „Nie było miejsca”, „W żłobie leży”, „Lulajże Jezuniu” oraz polskie pastorałki m. in. „Mario czy ty wiesz”, „Niech się kochają”, „Być tam gdzie Ty”, „Kolęda samotnej”, czy „Kolęda krakowska”. Między 13 utworów wplecione były m. in. fragmenty Ewangelii, fragmenty twórczości Romana Brandstaettera. Po zejściu ze sceny na wszystkich wykonawców czekały słodkie upominki od Mikołaja, które ufundowały Delikatesy „Złoty Róg” przy ul. Bałuckiego.

Wszyscy występujący

Koncert okazał się wielkim sukcesem, wywołał wiele emocji: od wybuchów radosnego śmiechu po łzy szczerego wzruszenia.

Z całego serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom i naszym najdroższym bliskim, gdyż bez nich koncert na taką skalę na pewno by się nie odbył.

Naładowani całą masą pozytywnej energii wszyscy wróciliśmy do naszych codziennych zajęć, wierząc gorąco, że w przyszłym roku spotkamy się podczas kolejnego koncertu kolęd, a może wcześniej. Kto wie, co przyniesie los.

Materiał video:

III Wielki Koncert Kolędowy 2017

Dodane 17.01.2017, 13:03
Plakat zapraszający na koncert

Fundacja Artystyczna Cantito ma ogromny zaszczyt  po raz trzeci zaprosić Państwa na wspólne, wielkie kolędowanie. W tym roku łączymy i integrujemy różne środowiska, dzięki temu 22 stycznia br. o godzinie 17:00 w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie, będzie można usłyszeć piękne polskie pastorałki w wykonaniu uzdolnionych niepełnosprawnych i pełnosprawnych artystów z całej Polski, którzy po raz pierwszy, w takim składzie, zabrzmią na krakowskiej scenie.

Kolędy płynące z Arki Pana w Krakowie

Dodane 07.01.2017, 23:22

Wczoraj, w Święto Trzech Króli, podczas Mszy Świętej, mieliśmy przyjemność zagrać krótki koncert w Arce Pana w Krakowie.
Bardzo Państwu dziękujemy za to, że pomimo chłodu zechcieliście z nami pokolędować.

A tu mała pamiątka z tego wydarzenia. Kolęda „W żłobie leży” w wykonaniu  naszej podopiecznej - Danusi Jandy.
Życzymy miłego odbioru

Podsumowanie roku 2016

Dodane 31.12.2016, 12:31

Drodzy Państwo,

kolejny rok za nami. Zanim jednak przekroczymy próg do kolejnego chcielibyśmy podsumować mijające 366 dni, które dla naszej Fundacji wiązały się nie tylko z rzeczami przyjemnymi, ale także z pewnymi kłopotami, problemami, jak i decyzjami reorganizacyjnymi. Jednak w nowy rok wchodzimy pełni nadziei, że wszystko, co złe jest już za nami, a nasza organizacja będzie w dalszym ciągu mogła wspierać i reprezentować osoby niepełnosprawne podczas artystycznej drogi. Zapraszamy do naszego podsumowania.

Wspieraj nas na FaniMani

Dodane 29.12.2016, 10:59

Drodzy Państwo,

Wszyscy, którzy lubią robić zakupy w sieci, mają teraz możliwość wsparcia naszej Fundacji, łącząc przyjemne z pomocnym, dzięki portalowi FaniMani!

Jak to zrobić? To naprawdę proste!

Dzięki aplikacji, która jest dostępna na naszym profilu na Facebooku lub pod tym adresem, klikamy w przycisk „Wspieraj nas”, wybieramy sklep, i… już czerpiemy przyjemność z robienia zakupów.

Korzystanie z serwisu FaniMani nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, gdyż to sklep, w którym dokonujecie zakupu, przekazuje określony procent od wartości zamówienia!

Dodatkowo zachęcamy do zainstalowania w przeglądarce odpowiedniej wtyczki, która sprawi że nigdy nie zapomnicie Państwo o takiej możliwości, gdyż przeglądarka Wam o tym przypomni, kiedy wejdziecie na stronę sklepu.

Gorąco zachęcamy do wspierania nas podczas każdych zakupów w sieci i dołączenia do Darczyńców naszej Fundacji.

Z całego serca dziękujemy za każdy przekazany grosz.

Logo FaniMani

Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia

Dodane 24.12.2016, 9:39

"Gdy Nowiny Dobrej gwiazda
Ponad Ziemię wznosi się,
Przebacz bratu swemu, porzuć gniew!
Niech wreszcie stanie się pokoju świat!"

Aniołowie się radują i my także się radujmy z Narodzonej Dzieciny.
Święta Bożego Narodzenia to czas życzliwości i miłości.
Od wszystkich podopiecznych, pracowników i Zarządu Fundacji Artystycznej Cantito życzenia zdrowia, spokoju, wzajemnego zrozumienia, niezapomnianego czasu w gronie najbliższych.
Dziękując za całą życzliwość w mijającym roku, Nowy niech będzie pełen sukcesów i dobrych decyzji.


Kobieta trzyma w dłoniach czerwoną bombkę. Foto: Ben White

Koncerty mikołajkowe w Busku

Dodane 13.12.2016, 11:11

Drodzy Państwo,

W dniach 9-11 grudnia pojawiliśmy się ponownie w Solcu i Busku.  Był to ostatni koncertowy wyjazd w tym roku, który przyniósł nam mnóstwo emocji, zaskoczeń i nieprzewidzianych sytuacji.

W piątek, 9 grudnia, z przyczyn od nas niezależnych, koncert w Solcu został odwołany za co wszystkich przybyłych jeszcze raz bardzo przepraszamy. Do ostatnich chwil staraliśmy się zrobić wszystko, aby móc dla Was zaśpiewać.

10 grudnia zagraliśmy dla wspaniałej publiczności w Sanatorium Nida. W naszych szeregach można było zaobserwować pewne braki, które były spowodowane nagłą chorobą Agnieszki, to jednak nie wpłynęło na odbiór naszego występu, czemu daliście wyraz po koncercie, w rozmowach z nami.

11 grudnia, już w pełnym składzie, zagraliśmy w Sanatorium Marconi, gdzie liczba osób zasiadających na publiczności była naprawdę imponująca. Tutaj również Wasze opinie o naszym występie były bardzo przychylne, co nas niezmiernie cieszy.

Wszystkim Państwu, którzy poświęcili swój czas na spotkanie z nami, z całego serca dziękujemy! Mamy nadzieję, że nasza muzyka zostanie z Wami na długo.

Wyrazy wdzięczności  kierujemy także do osób, które przyczyniły się do tego, że koncerty mogły dojść do skutku.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziecie Państwo równie chętnie przybywać na nasze koncerty.

 

Do zobaczenia!

Wisła, Goczałkowice i Ustroń na naszej andrzejkowej trasie koncertowej

Dodane 29.11.2016, 14:43

Szanowni Państwo,

W miniony weekend 25-27 listopada z naszą muzyką zajechaliśmy do 3 miejscowości w Beskidzie Śląskim. Do Sanatorium „Jubilat” w Wiśle, do Uzdrowiska „Goczałkowice” w Goczałkowicach-Zdroju oraz do Sanatorium „Róża” w Ustroniu. Pomimo zimowego chłodu panującego na zewnątrz były to bardzo ciepłe i udane spotkania z Państwem. Bardzo się cieszymy, że zechcieliście przybyć, aby posłuchać tego, co dla Was przygotowaliśmy. Był to weekend także andrzejkowy, a więc i my przygotowaliśmy bardziej energetyczne i zachęcające do tańczenia utwory. Na Państwa twarzach gościł uśmiech i zadowolenie. Mamy nadzieję, że był to dla Was miły czas, spędzony w naszym towarzystwie.

Sanatoriom, które nas gościły dziękujemy za stworzenie warunków i atmosfery do występów.

Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejne koncerty, które niebawem.

Patriotyczny weekend w Solcu i Busku-Zdroju

Dodane 16.11.2016, 11:44

Szanowni Państwo,

Ależ to był wspaniały długi weekend, który spędziliśmy w Solcu i Busku-Zdroju. Było patriotycznie, podniośle i bardzo miło. Tym razem nasz wyjazd wypadł w dniach 11-13 listopada, a ponieważ wszem i wobec wiadomo, że w tych dniach Polska świętuje odzyskanie niepodległości, postanowiliśmy uczcić to wydarzenie na swój sposób, przygotowując kilka patriotycznych utworów. Zabrzmiały takie pieśni, jak: „Legiony”, „Miejcie nadzieję”, „Biały krzyż”, czy nawet „Przybyli ułani”. Niezwykle podniośle zrobiło się w momencie gdy wszyscy przybyli zaczęli śpiewać razem z nami, a kilkadziesiąt gardeł zabrzmiało z niesamowitą mocą. Oprócz wyjątkowych patriotycznych akcentów w naszym repertuarze znalazło się także mnóstwo innych Polskich, znanych utworów, które publiczność doskonale znała i wykonywała razem z nami.

Mamy nadzieje, że wszystkim Państwu, którzy spędzili z nami koncerty w Uzdrowisku „Solec”, w Sanatorium „Nida” i Sanatorium „Marconi” podobało się tak, jak nam. Będziemy Państwa bardzo długo i ciepło wspominać.

Mamy nadzieje, że na kolejnych naszych koncertach publika będzie dopisywać jak podczas minionego weekendu.

Do zobaczenia.

<< Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Starsze >>

Powered by CuteNews