W kwietniu na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
18,0% / 1800,00 zł
WSPIERAM!
WSPARCIE
MENU

Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAGRAMY DLA CIEBIE! SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ!

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Udany koncert charytatywny dla Ani

Dodane 01.11.2016, 9:55
Mężczyzna stoi, śpiewa. Po jego prawej stronie stoją dwie kobiety.

Szanowni Państwo,

29 października w budynku Miastoprojektu mieliśmy przyjemność zagrać koncert charytatywny dla Ani Wojtachnio i podopiecznych fundacji Agape. Był to już 4 koncert charytatywny, podczas którego obok muzycznych prezentacji zaproszonych artystów, prowadzona była zbiórka do puszek oraz licytacje wielu cennych przedmiotów. Na wydarzenie to dotarło mnóstwo ludzi, którzy chcieli wesprzeć ten szczytny cel, nie tylko finansowo, ale także swoją obecnością pokazać, że dostrzegają potrzeby ludzi niepełnosprawnych.

Dzięki Państwa szczodrości, w trakcie koncertu udało nam się zebrać kwotę 3180 ZŁ. Środki te przyczynią się do spełnienia marzenia Ani i jej niepełnosprawnych przyjaciół pozwalając im wyjechać na turnus rechabilitacyjny, który zwiększy szansę poprawy sprawności fizycznej oraz będzie świetną okazją do przebywania we własnym gronie, rozmów i integracji.

Podopieczni Fundacji Cantito to także osoby niepełnosprawne, dlatego tym chętniej włączamy się w takie wydarzenia, czując ich głęboki sens.

Wspaniale jest grać dla pełnej sali ze świadomością, że przy okazji tego, co kochamy najbardziej, czyli dzielenia się z Państwem naszą muzyczną pasją i wrażliwością, możemy jeszcze pomagać ludziom w potrzebie. Koncerty takie dodają nam mnóstwo energii do dalszego działania i pozwalają patrzeć w przyszłość z przekonaniem, że wszystkie założone przez nas cele są do zrealizowania.

Fundacja Artystyczna Cantito dziękuje pani Barbarze Stelmach za zaproszenie, bardzo ciepłe przyjęcie i okazaną gościnność! Dziękujemy Babci Marysi, Panu Mariuszowi i Michałowi za pomoc na miejscu i w sprawach technicznych!

Licząc na kolejne zaproszenia na takie wydarzenia, jesteśmy przekonani, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.

Październik w Busku i Solcu

Dodane 27.10.2016, 8:00

Szanowni Państwo,
w październiku po raz kolejny udaliśmy się z koncertami do Solca i Buska-Zdroju, jednak tej jesieni to nie był ostatni raz.

W piątek, 21 października, graliśmy dla wspaniałej publiczności w uzdrowisku „Solec”. Z sanatorium tym mamy przyjemność współpracować już od kilku lat i zawsze jesteśmy tam chętnie zapraszani, a osoby zasiadające na widowni przyjmują nas niezwykle miło dobrze się z nami bawiąc.

Natomiast 22 oraz 23 października graliśmy w dwóch sanatoriach w Busku- Zdroju: w „Nidzie” i „Marconim”. Z tymi miejscami również współpracujemy od bardzo dawna, zagraliśmy tam pewnie ponad 100 koncertów. Osoby, które przychodzą na nasze występy, zawsze są uśmiechnięte, pełne energii i życzliwości.

Bardzo się cieszymy, że od tylu lat zarówno w Solcu, jak i Busku mamy takie miejsca, gdzie możemy realizować swoją pasję, jaką jest muzyka, że zaufaliście nam Państwo kiedyś i wpuściliście w swoje progi wykazując się ogromną gościnnością. Mamy nadzieję, że jak do tej pory nie zawiedliśmy Waszych oczekiwań. Jest to dla nas ogromna radość, że przez wszystkie te lata możemy na Waszych oczach się rozwijać, prezentować swoją wrażliwość i talent, a Wy dokładacie wszelkich starań, aby nasze koncerty cieszyły się wysoką frekwencją. Natomiast Państwu, którzy przychodzicie na nasze muzyczne wieczorki, dziękujemy z całego serca za to, że zawsze jesteście, chcecie nas słuchać, żywiołowo reagujecie i liczymy, że zostajemy w Waszej pamięci wraz z pozytywnymi emocjami.

Bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne koncerty do Buska i Solca, które już w listopadzie.

Na zdjęciu znajdują się trzy osoby. Mężczyzna gra na klawiszach, a po jego prawej stronie znajdują się dwie kobiety. Jedna stoi, śpiewa, a druga siedzi na krześle.

IV koncert charytatywny dla Ani Wojtachnio

Dodane 17.10.2016, 19:01
Plakat zapraszający na koncert

Szanowni Państwo,
29.10.2016 r. o 18:30 serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz Ani Wojtachnio i innych podopiecznych fundacji Agape, do "Siedziby u Edka"- budynek Miastoprojektu (ul. Kraszewskiego 36) w Krakowie, podczas którego mamy przyjemność zaśpiewać.

W tym roku wraz z wolontariuszami fundacji Agape łączymy siły, aby z Państwa pomocą zapewnić Ani i innym podopiecznym środki na dwutygodniowy letni obóz rehabilitacyjny. Taki wyjazd jest jedyną formą codziennej rehabilitacji koniecznej dla poprawy stanu zdrowia osób niepełnosprawnych ruchowo.

Ania Wojtachnio choruje na dziecięce porażenie mózgowe, wymaga całodobowej opieki. Za wsparcie dziękuje pięknym uśmiechem, którym chętnie obdarza swoich bliskich. Jest osobą towarzyską i komunikatywną, z radością spotyka i poznaje nowych ludzi. Na co dzień wspierają ją rodzice.

Najchętniej przebywa wśród przyjaciół, uwielbia pisać listy (zbiera także papeterie). Bardzo lubi zwierzęta i muzykę, dlatego na koncercie dla niej podopieczni Fundacji Artystycznej Cantito poczują się na właściwym miejscu.

"Poza potrzebną mi rehabilitacją, najważniejsze na obozach rehabilitacyjnych jest dla mnie to, że możemy pobyć ze sobą wszyscy razem - my - niepełnosprawni - i nasi opiekunowie".

Spotkajmy się wszyscy w sobotę 29 października, aby poznać Anię i wspomóc ją, dając jej tym samym szansę na poprawę samopoczucia, odpoczynek od codziennych trosk i tak cenną dla niepełnosprawnych ludzi integrację!

Święto 6 Brygady

Dodane 14.10.2016, 8:28

Szanowni Państwo,
Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej to nasi długoletni Partnerzy, z którymi współpracujemy podczas większych koncertów organizowanych przez naszą Fundację dla szerszej publiczności w Krakowie. To u nich odbywają się nasze koncerty kolędowe, czy chociażby Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej. Z tym większą radością przyjęliśmy zaproszenie Pana płk. Stanisława Gardiasa do koncertu podczas Święta 6 Brygady, którego obchody odbywały się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Mimo iście jesiennej atmosfery zagraliśmy kilka znanych piosenek, które zostały bardzo pozytywnie przyjęte. Podczas tego koncertu zaśpiewała z nami także rzadko widywana Natalia Lewandowska.

Pomimo chłodu panowała wesoła piknikowa atmosfera, podczas której można było zjeść prawdziwą wojskową grochówkę oraz kiełbaski z grilla. Oprócz nas na scenie prezentowało się kilku uzdolnionych wokalistów. Niesamowicie zabrzmiał zespół Czasza, składający się z aktywnych spadochroniarzy.

Całej 6 Brygadzie życzymy wszystkiego, co najlepsze i polecamy się na przyszłość!

Na scenie stoi  5 osób. Trzy kobiety i dwóch mężczyzn. W dłoniach trzymają mikrofony.

Ostatni dzień września w Solcu

Dodane 04.10.2016, 8:24

Szanowni Państwo,

w ostatni weekend nie próżnowaliśmy i w piątek 30 września ruszyliśmy w  podróż do Solca-Zdroju, żeby zaprezentować się przed Publicznością w Uzdrowisku Solec.

Atmosfera w tym miejscu, jak zwykle, była wspaniała. Publiczność przyjęła nas bardzo ciepło i z wielką uwagą wysłuchała przygotowanego przez nas materiału muzycznego.

Bardzo dziękujemy Państwu, że zechcieliście z nami spędzić ostatni dzień września.

Kolejny raz serdecznie dziękujemy Władzom uzdrowiska za przyjmowanie nas u siebie, wielkie serce i okazywaną życzliwość.

Cztery osoby (dwóch mężczyzn, dwie kobiety) stoją na scenie, uśmiechają się, w dłoniach trzymają mikrofony. Pod sceną, po prawej stronie, stoi roll up fundacji.

Do zobaczenia już za niecały miesiąc.

Po długiej przerwie jesienne koncerty w Busku-Zdroju

Dodane 28.09.2016, 8:39

Szanowni Państwo,

Po letniej przerwie wróciliśmy do koncertowania. W weekend 24-25 września nasze muzyczne drogi zawiodły nas ponownie do Buska-Zdroju. W sobotę zagraliśmy w sanatorium „Nida”, gdzie jak zwykle atmosfera była bardzo ciepła i rodzinna. Natomiast w niedzielę mieliśmy okazję ponownie wystąpić na dużej scenie w sanatorium „Marconi”.

Oba koncerty, mimo długiej przerwy, były bardzo udane i zostały pozytywnie przyjęte.

Zdjęcie zrobione z oddali. Cztery osoby (dwie kobiety i dwóch mężczyzna) stoją na scenie. W dłoniach trzymają mikrofony.

Dziękujemy wszystkim Państwu za to, że zechcieliście zasiąść naprzeciwko nas na publiczności i wysłuchać naszych aranżacji znanych piosenek polskiej sceny muzycznej. Dziękujemy za okazane serce podczas zbiórki publicznej i wszystkie dobre słowa.

Władzom obu sanatoriów dziękujemy za stworzenie kolejnej możliwości do zorganizowania koncertu i ciepłe przyjęcie.

Do usłyszenia na kolejnych.

Warsztaty "Wypoczynek z muzyką" Ustronie Morskie 2016

Dodane 14.08.2016, 21:21
Uczestnicy warsztatów na tle morza.

Drodzy Państwo,

Nasza Fundacja po raz kolejny zorganizowała 2-tygodniowe warsztaty artystyczne dla podopiecznych. Przez cały ten czas w Ustroniu Morskim mieliśmy możliwość podnoszenia swoich umiejętności, które są bardzo potrzebne podczas występów na scenie. W tym roku Prezes Fundacji, ale i prowadząca warsztaty Monika Flaga, jako główny cel wybrała rozwój indywidualny. Już przed rozpoczęciem wszyscy uczestnicy musieli określić, co chcieliby osiągnąć podczas dwutygodniowej pracy. W tym roku zgodnie postawiono na poprawę dykcji w mowie i śpiewie. Jednak, aby nie było bardzo monotonnie i nudno, każdy pracował nad dalszym rozwojem repertuaru, dzięki czemu już podczas jesiennej trasy koncertowej będzie można usłyszeć piękne wykonania znanych i lubianych piosenek, nieraz w zaskakujących aranżacjach.

Dodatkowo nasi podopieczni to również zdolni instrumentaliści, dzięki czemu możliwe było wspólne muzykowanie na gitarach, instrumentach klawiszowych, czy instrumentach dętych.

Mężczyzna gra na gitarze, obok niego siedzą dwie kobiety i mężczyzna.

Pogoda w tym roku nas nie rozpieszczała, a więc zamiast wylegiwać się na plaży, łapać promienie słońca, czas głównie poświęciliśmy na wprowadzanie uwag przekazywanych przez prowadzącą. Znaleźliśmy czas na spacery podziwiając uroki tego miasta.

Do Krakowa wróciliśmy bardzo szczęśliwi, że po raz kolejny udało nam się przeprowadzić nasz projekt, ale i nieco zawiedzeni, że tak fantastyczny czas szybko minął.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy przyczynili się do tego, aby to przedsięwzięcie się udało.
Dziękujemy Babci Marysi za dwutygodniową opiekę i wsparcie w każdej chwili. To dzięki niej wyjazd z grupą samych niewidomych mógł się udać.
Dziękujemy Panu Maciejowi Radwanowi, tacie Karola, który pokonując tysiące kilometrów zawiózł nas bezpiecznie na miejsce, a po zakończeniu warsztatów dostarczył z powrotem do Krakowa.
Dziękujemy Pani Dyrektor Ośrodka Klimczok i całej obsłudze, którzy od lat goszczą nas u siebie, zapewniają nam przytulne warunki noclegowe, doskonałą bazę warsztatową, pyszne jedzenie i niesamowitą atmosferę.

Mamy nadzieję, że za rok po raz kolejny uda nam się stworzyć Warsztaty artystyczne „Wypoczynek z muzyką”.

Kolejne 6 miesięcy zbiórki publicznej za nami

Dodane 08.07.2016, 12:51

Drodzy Darczyńcy,

kolejny raz wykazujecie się ogromnym sercem biorąc udział w naszej zbiórce publicznej, która prowadzona jest podczas każdego koncertu Fundacji.

Bardzo dziękujemy za okazane nam serce i wsparcie finansowe, dzięki któremu możemy realizować wszystkie nasze przedsięwzięcia, a tym Samym przyczyniać się do rozwoju muzycznego oraz rewalidacji naszych podopiecznych.

Dzięki Wam w okresie Od 4 stycznia 2016 do 7 lipca 2016 zebraliśmy 7871,32 zł. Koszty, jakie ponieśliśmy na zorganizowanie tych zbiórek wyniosły 505 zł.

Dziękujemy zarówno w imieniu członków Fundacji, jak i niepełnosprawnych artystów - głównych beneficjentów otrzymanego wsparcia.

Sprawozdanie za 2015 rok

Dodane 05.07.2016, 13:17

Szanowni Państwo,

W zakładce sprawozdania można zapoznać się z wszystkimi dokumentami sprawozdawczymi Fundacji za zeszły rok.

II Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Seniorów „YOU WIN!”

Dodane 27.06.2016, 13:14

25 czerwca br. podopieczni naszej Fundacji zaśpiewali podczas II Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Seniorów „YOU WIN!” na terenie AWF w Krakowie. Zostaliśmy bardzo miło i ciepło przyjęci, a atmosfera, jaka tam panowała pokazała nam wszystkim, że właśnie rozpoczęły się wakacje.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie.


Cztery osoby stoją na scenie pod namiotem (dwie kobiety, dwóch mężczyzn) śpiewają.

<< Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Starsze >>

Powered by CuteNews