W kwietniu na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
18,0% / 1800,00 zł
WSPIERAM!
WSPARCIE
MENU

Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAGRAMY DLA CIEBIE! SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ!

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej już za nami

Dodane 23.06.2016, 22:38

W dniach 18-19 czerwca 2016 r. odbyła się trzecia już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej organizowanego jak zawsze przez Fundację Artystyczną Cantito. Tym razem zainteresowanie projektem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, ponieważ w trzech kategoriach - soliści do lat osiemnastu, soliści dorośli i zespoły wokalne zgłosiło się aż 46 podmiotów wykonawczych. Ogromnie ucieszył wszystkich fakt, że piosenka krakowska zgromadziła uzdolnionych wokalnie zdrowych i niepełnosprawnych ludzi z całej Polski i w każdym wieku - od małych dzieci aż po seniorów.

Przesłuchania wykonawców trwały dwa dni i odbyły się w SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie oraz w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ulicy Zyblikiewicza 1, gdzie następnie miało miejsce uroczyste odczytanie werdyktu, koncert laureatów i występ gwiazdy wieczoru Basi Stępniak-Wilk.

Jurorami tegorocznej edycji zostali przewodnicząca - Lidia Jazgar, od samego początku dobry duch naszego festiwalu, niezwykle utalentowana wokalistka i autorka tekstów - Basia Stępniak-Wilk oraz gitarzysta i kompozytor Ryszard Brączek.

Ogłoszenie wyników. Na scenie stoją członkowie Jury, konferansjer oraz prezesi Fundacji

Podczas ogłaszania werdyktu przewodnicząca kolejny raz podkreślała, że konkursy są niesprawiedliwe i we wszystkich kategoriach zawsze nagród jest mniej niż utalentowanych wokalistów. Jurorzy doceniali wysoki poziom uczestników, ich umiejętności techniczne, różnorodność repertuaru, chęć sięgania zarówno po utwory klasyczne, na przykład "Nie dokazuj" Marka Grechuty, jak też bardzo rzadko słyszane piosenki o Krakowie, choćby  "Dzień dobry, panie Barbakanie".

Poza wyróżnionymi nagrodzeni zostali - w kategorii solistów do 18 lat: miejsce I Zofia Sydor, miejsce II Małgorzata Bartnik, miejsce III Wiktoria Sikorska (wszystkie wykonawczynie z Krakowa) oraz Emilia Azierska z Niepołomic.

W kategorii solistów dorosłych zwyciężyły: miejsce I - Adrianna Dijuk, miejsce II - Edyta Niziołek, miejsce III - Anita Noworyta (wszystkie reprezentowały Krzeszowice) oraz Katarzyna Surowiak z Raby Wyżnej.

Laureaci Festiwalu, zespół Verso.

W kategorii zespoły wokalne sukces osiągnęli: miejsce I - zespół Verso z Krzeszowic, miejsce II - Gabriela Murzyn i Zuzanna Węglarz z Dobczyc oraz zespół Calisia z Tarnowa, miejsce III - Szalona Piątka Plus z Poraju.

Atmosfera podczas festiwalu sprzyjała nawiązywaniu nowych znajomości, a także spotkaniom uczestników, którzy występowali na festiwalowej scenie w latach ubiegłych. Nie bez znaczenia pozostaje aspekt integracyjny, zarówno wśród wykonawców, jak i podopiecznych fundacji.

Basia Stępniak - Wilk ze swoim zespołem.

Dodatkowo koncert Finałowy naszego Festiwalu odbył się w dniu wyjątkowym, gdyż 19 czerwca obchodziliśmy 4 rocznicę powstania naszej Fundacji. Tym bardziej się cieszymy, że mogliśmy świętować w tak licznym gronie, z tyloma wspaniałymi artystami i podczas przedsięwzięcia, które jest wspaniałą wizytówką zarówno dla nas jak i dla podejmowanych przez nas działań. Podczas tego Festiwalu, gdzie na scenie spotkali się wokaliści niepełnosprawni jak i pełnosprawni, ludzie młodzi i starsi, ludzie muzycznie już ukształtowani, jak i ciągle jeszcze się uczący, czuliśmy, że nasze działania doskonale wpisują się w potrzeby społeczne, a ludzie potrzebują takiej organizacji jak Fundacja Artystyczna Cantito.

Organizatorzy z Fundacji Artystycznej Cantito z całego serca dziękują wszystkim tegorocznym partnerom i przyjaciołom, których liczba z roku na rok wzrasta. Bez was ta impreza nigdy nie doszłaby do skutku. Poza tym już teraz pragniemy zaprosić Państwa na kolejną, czwartą już edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.

Koncert Finałowy III OFPK z Basią Stępniak-Wilk

Dodane 13.06.2016, 12:29

Szanowni Państwo,

w imieniu wszystkich finalistów serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie galowym III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej o godzinie 17:00 w najbliższą niedzielę 19 czerwca 2016 w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1!

Mnóstwo znanych krakowskich utworów, świetni wykonawcy, doskonała zabawa.
Gościem specjalnym wieczoru będzie Basia Stępniak-Wilk wraz z zespołem.

 

Przesłuchania do 19. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"

Dodane 08.06.2016, 19:32

6 czerwca wraz z Moniką Flagą i Agnieszką Łozińską odwiedziliśmy Warszawę. Dwie nasze wokalistki postanowiły wziąć udział w tegorocznych przesłuchaniach do 19. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wykonały 2 piosenki, Monika „Sztuczny miód”, a Agnieszka „Kołysanka Jaszy”. Po ogromnych nerwach przed występem usłyszeliśmy bardzo dobre wykonania. Jednak w tym roku niestety naszym dziewczynom nie udało się zakwalifikować. Nie zrażają się one i na przyszły rok zapowiadają podjęcie kolejnej próby.

Poniżej nagranie występu Moniki, a więcej na naszym kanale na Youtube, gdzie serdecznie zapraszamy i zachęcamy do subskrybowania.

Konkurs O Buławę Lajkonika

Dodane 04.06.2016, 20:24

Drodzy Państwo,

dzisiaj w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością” na terenie klubu sportowego Bronowianka odbył się piknik, podczas którego miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu O Buławę Lajkonika. Konkurs ten odbył się 12-15 kwietnia. Wzięły w nim udział dwie podopieczne naszej Fundacji ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przygotowywane przez Monikę Flagę: Danuta Janda i Natalia Lewandowska. Bardzo cieszymy się sukcesem, jaki odniosła Natalia, gdyż w ramach tego konkursu otrzymała dużą Buławę, natomiast Danusia dostała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom!

Na dużej scenie stoi Danusia i Natalia. Ubrane są w sukienki.

Koncertowa majówka

Dodane 03.05.2016, 0:10

Drodzy Państwo,
Kolejny raz mieliśmy możliwość z naszą muzyką wystąpić dla szerszej publiczności i pomimo ciepła panującego w przyrodzie nasze koncerty spotkały się z zainteresowaniem i zostały bardzo pozytywnie odebrane.

Cztery osoby (dwóch mężczyzn, dwie kobiety) stoją, w dłoniach trzymają mikrofony. Mężczyzna, który stoi po lewej stronie kręci pokrętłami miksera. Mężczyzna stojący po prawej ma przed sobą klawisze.Mężczyzna gra na klawiszach. Obok niego, po jego lewej stronie, stoi roll up fundacji.

30 kwietnia zagraliśmy koncerty w Uzdrowisku „Goczałkowice” w Goczałkowicach-Zdroju oraz w Centrum Rekreacji i Rehabilitacji „JUBILAT” w Wiśle. Natomiast 1 maja w święto pracy, jak przystało na ludzi ciężko pracujących odwiedziliśmy po raz pierwszy Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy „ADAM”.
Były to fantastyczne koncerty i miłe spotkania. Naładowani dobrą energią wróciliśmy do Krakowa.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym te koncerty doszły do skutku.

Do zobaczenia i usłyszenia.

Emilia Azierska i Karol Radwan zwyciężają podczas Festiwalu Piosenki Francuskiej

Dodane 26.04.2016, 12:27

Szanowni Państwo,

w dniu 22 kwietnia br. nasz podopieczny Karol Radwan został zaproszony przez Emilię Azierską, laureatkę pierwszej nagrody II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej do udziału w Festiwalu Piosenki Francuskiej. Stworzył on akompaniament i zagrał piosenkę Partir là-bas.
Wykonanie duetu Emilki i Karola spotkało się z zachwytem tamtejszej publiczności i jurorów, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce w kategorii dzieci ze szkół podstawowych.

Dodatkowo na miłe muzyczne zakończenie dnia  Karol został zaproszony przez rodziców Emilki do kawiarni Loch Camelot, aby wystąpić przed tamtejszą publicznością.

Na scenie stoją trzy osoby. Dwóch mężczyzn i dziewczynka.

Cieszy nas bardzo fakt, że talent naszych podopiecznych jest doceniany przez osoby z zewnątrz, to dla nas niezwykle cenne.

Pani Ewie Azierskiej dziękujemy za zaproszenie i liczymy na dalszą owocną współpracę.

Kwiecień w Krynicy i Muszynie

Dodane 19.04.2016, 11:26

Szanowni Państwo,

w dniach 15-17 kwietnia mieliśmy kolejną okazję zaprezentować się w 3 sanatoriach w Krynicy i Muszynie. Dziękujemy za miłe przyjęcie w sanatorium „Mielec”, „Energetyk” i „Wiarus”.

Kolejny raz się nie zawiedliśmy, była to dla nas przyjemność występować dla tak wrażliwej i żartobliwej publiczności. Mamy nadzieję, że Państwu również się podobało.

Na specjalne życzenie osób z Energetyka Karol napisał utwór o Smoku Wawelskim, poniżej zapis tej kompozycji.

Bardzo dziękujemy władzom wszystkich sanatoriów za przyjmowanie nas u siebie.

Niedzielne popołudnie w Busku i Solcu-Zdroju

Dodane 07.04.2016, 10:12
Zdjęcie zrobione z oddali. Licznie przybyła publiczność patrzy na scenę, na której znajdują się cztery osoby - dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Wszyscy znajdujący się na scenie stoją, śpiewają.Zdjęcie zrobione z oddali. Kobieta stoi, śpiewa. Po jej prawej stronie siedzi mężczyzna, który ma przed sobą stolik, na którym stoi mikser, a po jej lewej stronie siedzi kobieta i mężczyzna. Ten mężczyzna ma przed sobą klawisze.

W ostatnią niedzielę 3 kwietnia Podopieczni naszej Fundacji zagrali w sanatorium „Marconi” w Busku-Zdroju i uzdrowisku „Solec” w Solcu-Zdroju. Są to miejsca, do których często wracamy, ponieważ atmosfera, jaka tam panuje jest zawsze niesamowita, a publiczność wspaniale reaguje na to, co robimy. To dzięki takim koncertom jeszcze bardziej nabieramy przekonania, że muzyka ma ogromną moc i naprawdę łagodzi obyczaje.

Bardzo Państwu dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa kierowane pod naszym adresem i za emocje, które towarzyszą Wam podczas naszych koncertów.

Kolejny raz serdeczne podziękowania kierujemy na ręce władz, dzięki którym mamy możliwość dla Państwa występować.

Wesołego Alleluja!

Dodane 26.03.2016, 11:12

Szanowni Państwo,

z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy, aby blask prawdy o zmartwychwstaniu rozświetlał wszelkie mroki codzienności, a wiara w nowe życie napełniała serca wszystkich radością i pokojem!

Koszyk wypełniony kolorowymi pisankami. W tle widać kilka różowo-białych tulipanów. Na białym tle, tuż obok koszyka, widnieje napis: Wesołych Świąt.

Dlaczego warto nas wspierać?

Dodane 23.03.2016, 11:24

Szanowni Państwo,

Nagraliśmy krótki materiał video o naszych działaniach w Fundacji.

Zachęcamy do wspierania:

  • 1% za zeszły rok: w deklaracji prosimy wpisać KRS: 0000424570
  • Darowizna: w formularzu powyżej prosimy wpisać kwotę pomocy i kliknąć „Przekaż darowiznę”

Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

<< Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Starsze >>

Powered by CuteNews