Skórki: Niebieska Większy kontrast
Witamy na oficjalnej stronie Festiwalu organizowanego przez Fundację Artystyczną Cantito.
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej odbędzie się w dniach 10 kwietnia - 19 czerwca 2019 r. w internecie. Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się 10 kwietnia, a zakończy - 10 maja 2019! Zachęcamy do wsparcia!
Więcej informacji na tej stronie lub naszym fanpage na Facebooku pod tym adresem.
AKTUALNOŚCI IDEA ZGŁOSZENIA PARTNERZY PYTANIA I ODPOWIEDZI KONTAKT FUNDACJA ARTYSTYCZNA CANTITO

Pliki do pobrania:

Regulamin

AKTUALNOŚCI

Fotorelacja z OFPK 2017

Dodane 21.06.2017, 13:52

Na naszym Facebooku jest już fotorelacja z OFPK 2017.
Zachęcamy do oglądania i oznaczania się!

IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej przeszedł do historii

Dodane 19.06.2017, 10:58

18 czerwca w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie odbył się finał IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.

Poprzedniego dnia przesłuchane zostały 32 podmioty wykonawcze (ponad 60 piosenek), które zasiadły na widowni, niecierpliwie czekając na ogłoszenie wyników.

Zanim to jednak nastąpiło prezes Fundacji Artystycznej Cantito Monika Flaga i wiceprezes Adrian Wyka, jako organizatorzy, przywitali uczestników i licznie zgromadzoną publiczność oraz wymienili wszystkich Darczyńców, bez których to piękne wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni, że tworzą ten krakowski konkurs razem z nami.

Prezes Fundacji Monika Flaga i viceprezes Adrian Wyka przemawiają. Oprócz nich na scenie stoi laureatka festiwalu, jej akompaniator i konferansjer Festiwalu

Już po raz drugi konferansjerem był przyjaciel fundacji Grzegorz Juras, niezrównany w swojej roli.

Przedstawiciele fundacji Artystycznej Cantito - wokalistka Agnieszka Łozińska i pianista Karol Radwan z niezwykłym przejęciem rozpoczęli koncert piękną Piosenką Krakowską, z tekstem Agnieszki i muzyką Nataszy Smirnowej.

Prezentację laureatów poprzedniej edycji konkursu rozpoczęła Zofia Sydor, bardzo dojrzale śpiewając między innymi piosenkę z repertuaru Lary Fabian J'y crois encore, za którą otrzymała ogromny aplauz.

Adrianna Dijuk swój występ rozpoczęła przypomnieniem trudnego utworu „Kantata”, z repertuaru Marka Grechuty.

Natomiast zespół Verso poruszył wszystkich upamiętniając niedawno zmarłego wspaniałego muzyka Zbigniewa Wodeckiego. Wybrzmiały piosenki „Nauczmy się żyć obok siebie” i „Zacznij od Bacha”.

Werdykt uroczyście odczytała Lidia Jazgar (przewodnicząca jury), podkreślając, że nie ma sprawiedliwości na tym świecie, a nie wszyscy zostali uhonorowani wyłącznie dlatego, że zabrakło nagród. Każdy z uczestników to indywidualność, a kryteriów, które zostały przez jurorów wzięte pod uwagę, było bardzo wiele. W końcu jednak podjęto decyzje.

Jury w składzie – Lidia Jazgar, Barbara Stępniak-Wilk i Ryszard Brączek nagrodziło następujących wykonawców:

- w kategorii duety i zespoły – III miejsce wyśpiewał duet AliZet, II miejsce otrzymała znana z poprzedniego roku Szalona Piątka Plus, a na I miejsce zapracował Chór Rozrywkowy Jaszczury

- w kategorii soliści od lat 13 do lat 17 zwyciężyli: III miejsce Ex aequo znani wszystkim Małgorzata Bartnik i Mikołaj Dyka, II miejsce otrzymała Emilia Azierska, a pierwszą nagrodę Zuzanna Rosa

- w kategorii soliści powyżej lat 17 nagrodzeni zostali: wyróżnieniem – Katarzyna Ignatowicz, III miejsce Karolina Rakowska, II miejsce Klaudia Szwajkosz, a pierwsza nagroda wyśpiewana została przez Elżbietę Kuzio.

Laureaci festiwalu

Uszczęśliwieni laureaci doskonale wykonali swoje utwory i zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. W garderobie uczestnicy, jury i Fundacja Artystyczna Cantito ściskali się serdecznie, gratulowali sobie nawzajem poruszających wykonań i godnej podziwu organizacji, robili pamiątkowe zdjęcia, z przejęciem rozmawiali o walorach poszczególnych piosenek, stwarzając ciepłą, życzliwą i rodzinną atmosferę.

Wszyscy z ogromną niecierpliwością czekają na kolejną edycję tej imprezy i nie wyobrażają sobie, że mogłaby się nie odbyć.

Fundacja Artystyczna Cantito z dumą świętuje kolejny sukces, do którego nie doszłoby bez wsparcia rodzin i przyjaciół członków i podopiecznych, którym serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia za rok!

PROTOKÓŁ JURY IV OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI KRAKOWSKIEJ

Dodane 19.06.2017, 9:00

Kraków, 18.06.2017 r.

 

PROTOKÓŁ JURY

IV OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI KRAKOWSKIEJ

Czytaj więcej o PROTOKÓŁ JURY IV OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI KRAKOWSKIEJ

Relacja z przesłuchań OFPK 2017

Dodane 18.06.2017, 14:36

17 czerwca 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej w Krakowie odbyły się przesłuchania IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.

Jury w składzie: Lidia Jazgar (przewodnicząca jury od I edycji konkursu), Barbara Stępniak-Wilk i Ryszard Brączek przesłuchało ponad 60 utworów, wykonanych przez ponad trzydziestu uczestników w trzech kategoriach: soliści od lat 13 do lat 17, soliści powyżej lat 17 oraz duety, zespoły wokalne i zespoły wokalno-instrumentalne.

Festiwalowe Jury: Lidia Jazgar, Basia Stępniak-Wilk i Ryszard Brączek

Gościliśmy zarówno rodowitych Krakowian, jak i przyjezdnych z całej Polski (na przykład ze Szczecina, Starachowic, Częstochowy), którzy zechcieli zaprezentować piosenki krakowskich wykonawców, kompozytorów i autorów tekstów.

Ciepła i życzliwa atmosfera festiwalu sprzyjała bardzo dobrym prezentacjom.

Ważnym elementem przesłuchań stała się integracja zdrowych wokalistów z niepełnosprawnymi.

Z uwagą słuchaliśmy pięknych i znanych piosenek wykonywanych wcześniej przez: Grzegorza Turnaua, Zbigniewa Wodeckiego czy Ewe Demarczyk. Artyści wykazali się także kreatywnością, wybierając mniej znane utwory z repertuaru: Andrzeja Zaryckiego, Zygmunta Koniecznego czy Joanny Słowińskiej.

6 pięknych kobiet, które brały udział w przesłuchaniach.

Poziom artystyczny był bardzo zróżnicowany, wystąpili profesjonaliści, ale też amatorzy, stawiający na scenie swoje pierwsze kroki.

Licznie zgromadzona publiczność z zaangażowaniem kibicowała wykonawcom.

Lidia Jazgar jak co roku podkreślała, że nie ma sprawiedliwości na świecie, a werdykt spędzi jurorom sen z powiek.

Podczas konkursu nie zabrakło również członków i podopiecznych Fundacji Artystycznej Cantito, organizatora festiwalu, którzy cieszyli się ze swojego kolejnego sukcesu.

Fundacja Artystyczna Cantito serdecznie dziękuje dyrektor SOSW Barbarze Plancie za niezmienną od lat gościnność, a Darczyńcom za pomoc w ufundowaniu cennych nagród dla najlepszych artystów.

Uśmiechnięte Jury na tle sceny.

Informacje organizacyjne

Dodane 15.06.2017, 21:06

Drodzy uczestnicy,

zanim się spotkamy w sobotę podczas przesłuchań, prosimy zapoznajcie się z poniższymi informacjami:.

  • Prosimy o zgłaszanie się w miejscu festiwalowym na próbę lub najpóźniej 30 min przed rozpoczęciem Waszego bloku przesłuchań
  • Prosimy koniecznie podpisać się na liście obecności
  • Na scenę przesłuchań zapraszać Was będzie Jury, według kolejności na podpisanej liście
  • W trakcie przesłuchań do Waszej dyspozycji jest fortepian oraz sprzęt nagłaśniający, który opisaliście w formularzu zgłoszeniowym
  • Jeśli korzystacie z playbacków prosimy dostarczyć je do akustyka w trakcie próby
  • Można słuchać innych uczestników, a nawet będzie to miłe
  • Do Waszej dyspozycji przygotowana będzie sala techniczna

Ponieważ w Krakowie, w związku z remontem przy dworcu głównym, pojawią się zmiany w ruchu, pomocne przy planowaniu podróży komunikacją miejską będzie Jakdojadę, natomiast w dotarciu na miejsce przesłuchań i koncertu finałowego  przydatne mogą być mapy Google.

Czekamy na Was z niecierpliwością i trzymamy za wszystkich mocno kciuki.

Znamy skład Jury!

Dodane 14.06.2017, 20:04

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku, po raz kolejny, będziecie oceniani przez Lidię Jazgar, Basię Stępniak-Wilk i Ryszarda Brączka.

Kilka słów o tej wspaniałej trójce:

Lidia Jazgar - krakowska artystka, dziennikarka Radia Kraków, konferansjer.
Jest absolwentką Wydziału Filozoficzno – Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Współzałożycielka, wokalistka, współautorka tekstów i muzyki, menadżer zespołu GALICJA, z którym nagrała 8 płyt (6 CD i 2 DVD).
Za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych otrzymała Medal św. Brata Alberta i nagrodę Amicus Hominum. Została także uhonorowana Srebrnym
Medalem Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej oraz Odznaką Honoris Gratia, za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców.
Jej najbardziej znane projekty cykliczne:
COŚ DLA DUCHA; GALICYJSKIE WIECZORY z PIOSENKĄ; NOWA HUTA. DLACZEGO NIE?!; WIECZORY KOLĘD i PASTORAŁEK; ALBERTIANA;

Basia Stępniak–Wilk - śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa; lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. W 1995 roku zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. W latach 1995-97 współtworzyła m.in. wraz z Januszem Radkiem, Grzegorzem Halamą, Robertem Kasprzyckim, Szymonem Zychowiczem i  Kamilem Śmiałkowskim formację "Zielone Szkiełko".
W latach 2002-04 działała z Sebastianem L. Kudasem i Maćkiem Dancewiczem w literackiej Grupie Apokryficznej, w której akcje (także wydawnicze – CD "Grupa Apokryficzna", Multipoezja 2002 r.) włączyli się m.in. Grzegorz Turnau, Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jerzy Trela i Jan Nowicki. Na imponującej liście nagród dla Basi i jej piosenek jest m.in. pierwsze miejsce i nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, a także Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuka estradowa.

Ryszard Brączek wraz z Lidią Jazgar założył zespół GALICJA. Jest gitarzystą, kompozytorem, autorem tekstów. Niespotykanie spokojny człowiek.
Jego pasja to muzyka i... piłka nożna! Sam regularnie gra ( macierzysta drużyna: Stal Nowa Huta).


Bardzo się ciszymy, że jesteście z nami!

Cukiernia Zaborowscy wspiera OFPK 2017

Dodane 09.06.2017, 16:30

Miło nam poinformować, że Cukiernia Zaborowscy po raz kolejny zadba o to, aby podczas Festiwalu nie zabrakło nam pysznych ciastek.

Dziękujemy!

Logo cukierni

SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie z nami!

Dodane 09.06.2017, 10:50

Po raz kolejny przesłuchania odbędą się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ul. Tynieckiej 6.

Dziękujemy Dyrekcji szkoły za to, że możemy się tam spotkać z biorącymi udział w naszym Festiwalu!

Logo SOSW

Harmonogram OFPK 2017

Dodane 08.06.2017, 12:20

Harmonogram IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej 2017

 

Czytaj więcej o Harmonogram OFPK 2017

Uczestnicy zakwalifikowani do IV OFPK

Dodane 06.06.2017, 12:00

Lista uczestników zakwalifikowanych do przesłuchań IV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej 2017.

Czytaj więcej o Uczestnicy zakwalifikowani do IV OFPK

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Starsze >>

Powered by CuteNews