Skórki: Niebieska Większy kontrast
Witamy na oficjalnej stronie Festiwalu organizowanego przez Fundację Artystyczną Cantito.
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej odbędzie się w dniach 10 kwietnia - 19 czerwca 2019 r. w internecie. Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się 10 kwietnia, a zakończy - 10 maja 2019! Zachęcamy do wsparcia!
Więcej informacji na tej stronie lub naszym fanpage na Facebooku pod tym adresem.
AKTUALNOŚCI IDEA ZGŁOSZENIA PARTNERZY PYTANIA I ODPOWIEDZI KONTAKT FUNDACJA ARTYSTYCZNA CANTITO

Pliki do pobrania:

Regulamin

AKTUALNOŚCI

Fotorelacja z OFPK 2016

Dodane 24.06.2016, 9:34

Na naszym Facebooku dostępne są już zdjęcia z III OFPK.
Zapraszamy do oglądania i oznaczania się!

III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej już za nami

Dodane 23.06.2016, 22:38

W dniach 18-19 czerwca 2016 r. odbyła się trzecia już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej organizowanego jak zawsze przez Fundację Artystyczną Cantito. Tym razem zainteresowanie projektem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, ponieważ w trzech kategoriach - soliści do lat osiemnastu, soliści dorośli i zespoły wokalne zgłosiło się aż 46 podmiotów wykonawczych. Ogromnie ucieszył wszystkich fakt, że piosenka krakowska zgromadziła uzdolnionych wokalnie zdrowych i niepełnosprawnych ludzi z całej Polski i w każdym wieku - od małych dzieci aż po seniorów.

Przesłuchania wykonawców trwały dwa dni i odbyły się w SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie oraz w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ulicy Zyblikiewicza 1, gdzie następnie miało miejsce uroczyste odczytanie werdyktu, koncert laureatów i występ gwiazdy wieczoru Basi Stępniak-Wilk.

Jurorami tegorocznej edycji zostali przewodnicząca - Lidia Jazgar, od samego początku dobry duch naszego festiwalu, niezwykle utalentowana wokalistka i autorka tekstów - Basia Stępniak-Wilk oraz gitarzysta i kompozytor Ryszard Brączek.

Ogłoszenie wyników. Na scenie stoją członkowie Jury, konferansjer oraz prezesi Fundacji

Podczas ogłaszania werdyktu przewodnicząca kolejny raz podkreślała, że konkursy są niesprawiedliwe i we wszystkich kategoriach zawsze nagród jest mniej niż utalentowanych wokalistów. Jurorzy doceniali wysoki poziom uczestników, ich umiejętności techniczne, różnorodność repertuaru, chęć sięgania zarówno po utwory klasyczne, na przykład "Nie dokazuj" Marka Grechuty, jak też bardzo rzadko słyszane piosenki o Krakowie, choćby  "Dzień dobry, panie Barbakanie".

Poza wyróżnionymi nagrodzeni zostali - w kategorii solistów do 18 lat: miejsce I Zofia Sydor, miejsce II Małgorzata Bartnik, miejsce III Wiktoria Sikorska (wszystkie wykonawczynie z Krakowa) oraz Emilia Azierska z Niepołomic.

W kategorii solistów dorosłych zwyciężyły: miejsce I - Adrianna Dijuk, miejsce II - Edyta Niziołek, miejsce III - Anita Noworyta (wszystkie reprezentowały Krzeszowice) oraz Katarzyna Surowiak z Raby Wyżnej.

Laureaci Festiwalu, zespół Verso.

W kategorii zespoły wokalne sukces osiągnęli: miejsce I - zespół Verso z Krzeszowic, miejsce II - Gabriela Murzyn i Zuzanna Węglarz z Dobczyc oraz zespół Calisia z Tarnowa, miejsce III - Szalona Piątka Plus z Poraju.

Atmosfera podczas festiwalu sprzyjała nawiązywaniu nowych znajomości, a także spotkaniom uczestników, którzy występowali na festiwalowej scenie w latach ubiegłych. Nie bez znaczenia pozostaje aspekt integracyjny, zarówno wśród wykonawców, jak i podopiecznych fundacji.

Basia Stępniak - Wilk ze swoim zespołem.

Dodatkowo koncert Finałowy naszego Festiwalu odbył się w dniu wyjątkowym, gdyż 19 czerwca obchodziliśmy 4 rocznicę powstania naszej Fundacji. Tym bardziej się cieszymy, że mogliśmy świętować w tak licznym gronie, z tyloma wspaniałymi artystami i podczas przedsięwzięcia, które jest wspaniałą wizytówką zarówno dla nas jak i dla podejmowanych przez nas działań. Podczas tego Festiwalu, gdzie na scenie spotkali się wokaliści niepełnosprawni jak i pełnosprawni, ludzie młodzi i starsi, ludzie muzycznie już ukształtowani, jak i ciągle jeszcze się uczący, czuliśmy, że nasze działania doskonale wpisują się w potrzeby społeczne, a ludzie potrzebują takiej organizacji jak Fundacja Artystyczna Cantito.

Organizatorzy z Fundacji Artystycznej Cantito z całego serca dziękują wszystkim tegorocznym partnerom i przyjaciołom, których liczba z roku na rok wzrasta. Bez was ta impreza nigdy nie doszłaby do skutku. Poza tym już teraz pragniemy zaprosić Państwa na kolejną, czwartą już edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.

Kolejni żywieniowi Darczyńcy!

Dodane 17.06.2016, 22:02

Drodzy Uczestnicy,
Kolejnymi Darczyńcami napojów i wyżywienia na naszym festiwalu są:

Sklep Spożywczy "Minimal" - Janusz i Małgorzata Oliwa

Sklep spożywczy Minimal

Delikatesy "Złoty Róg" - Małgorzata Malikiewicz

Delikatesty Złoty Róg

Top Market Al. Kijowska

Top Market

Hean Delikates Królewski - Maria Kuśmierz

Hean Delikates Królewski

Dzięki nim przez cały czas trwania przesłuchań nie umrzemy z pragnienia i głodu.

Wielkie podziękowania i brawa!

Tegoroczne Jury

Dodane 17.06.2016, 13:49

A dzisiaj przedstawiamy tegoroczne Jury.

Lidia Jazgar - krakowska artystka, dziennikarka Radia Kraków, konferansjer.
Jest absolwentką Wydziału Filozoficzno – Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Współzałożycielka, wokalistka, współautorka tekstów i muzyki, menadżer zespołu GALICJA, z którym nagrała 8 płyt (6 CD i 2 DVD).
Za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych otrzymała Medal św. Brata Alberta i nagrodę Amicus Hominum. Została także uhonorowana Srebrnym
Medalem Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej oraz Odznaką Honoris Gratia, za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców.
Jej najbardziej znane projekty cykliczne:
COŚ DLA DUCHA; GALICYJSKIE WIECZORY z PIOSENKĄ; NOWA HUTA. DLACZEGO NIE?!; WIECZORY KOLĘD i PASTORAŁEK; ALBERTIANA;

Basia Stępniak–Wilk - śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa; lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. W 1995 roku zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. W latach 1995-97 współtworzyła m.in. wraz z Januszem Radkiem, Grzegorzem Halamą, Robertem Kasprzyckim, Szymonem Zychowiczem i  Kamilem Śmiałkowskim formację "Zielone Szkiełko".
W latach 2002-04 działała z Sebastianem L. Kudasem i Maćkiem Dancewiczem w literackiej Grupie Apokryficznej, w której akcje (także wydawnicze – CD "Grupa Apokryficzna", Multipoezja 2002 r.) włączyli się m.in. Grzegorz Turnau, Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jerzy Trela i Jan Nowicki. Na imponującej liście nagród dla Basi i jej piosenek jest m.in. pierwsze miejsce i nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, a także Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuka estradowa.

Ryszard Brączek wraz z Lidią Jazgar założył zespół GALICJA. Jest gitarzystą, kompozytorem, autorem tekstów. Niespotykanie spokojny człowiek.
Jego pasja to muzyka i... piłka nożna! Sam regularnie gra ( macierzysta drużyna: Stal Nowa Huta).

Festiwal osłodzi nam Cukiernia Zaborowscy

Dodane 16.06.2016, 19:57

Kolejnym naszym Darczyńcą na Festiwal została Cukiernia Zaborowscy z Panią Janiną Zaborowską, która osłodzi nam 2 dni przesłuchań pysznymi ciasteczkami.
Zapraszamy do nich, bo naprawdę warto!

Logo Piekarnia Cukiernia Zaborowscy

Koncert Finałowy III OFPK z Basią Stępniak-Wilk

Dodane 13.06.2016, 12:29

Szanowni Państwo,

w imieniu wszystkich finalistów serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie galowym III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej o godzinie 17:00 w najbliższą niedzielę 19 czerwca 2016 w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1!

Mnóstwo znanych krakowskich utworów, świetni wykonawcy, doskonała zabawa.
Gościem specjalnym wieczoru będzie Basia Stępniak-Wilk wraz z zespołem.

 

Gra z nami SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Dodane 10.06.2016, 17:00

W tym roku pierwszy dzień przesłuchań odbędzie się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ul. Tynieckiej 6.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Barbarze Plancie za przyjęcie nas w gościnne progi tej wspaniałej szkoły.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie Logo

PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE III OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI KRAKOWSKIEJ

Dodane 09.06.2016, 16:34

Szanowni Uczestnicy,
ogłaszamy harmonogramy przesłuchań III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.
Dwa dni przesłuchań i dwa różne miejsca, dlatego ogromnie prosimy o dokładne zapoznanie się z wszystkimi informacjami.

Czytaj więcej o PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE III OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI KRAKOWSKIEJ

Lista wykonawców zakwalifikowanych do Festiwalu

Dodane 03.06.2016, 11:17

Drodzy Uczestnicy,

przedstawiamy listę wykonawców zakwalifikowanych do naszego Festiwalu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że znalazło się tylu artystów, chcących śpiewać piosenkę krakowską.

Harmonogramy przesłuchań opublikujemy w przyszłym tygodniu.

Do zobaczenia w Krakowie!

Czytaj więcej o Lista wykonawców zakwalifikowanych do Festiwalu

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Starsze >>

Powered by CuteNews