Skórki: Niebieska Większy kontrast
Witamy na oficjalnej stronie Festiwalu organizowanego przez Fundację Artystyczną Cantito.
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej odbędzie się w dniach 10 kwietnia - 19 czerwca 2019 r. w internecie. Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się 10 kwietnia, a zakończy - 10 maja 2019! Zachęcamy do wsparcia!
Więcej informacji na tej stronie lub naszym fanpage na Facebooku pod tym adresem.
AKTUALNOŚCI IDEA ZGŁOSZENIA PARTNERZY PYTANIA I ODPOWIEDZI KONTAKT FUNDACJA ARTYSTYCZNA CANTITO

Pliki do pobrania:

Regulamin

AKTUALNOŚCI

32 podmioty wykonawcze, 8 godzin przesłuchań i 9 laureatów to bilans II OFPK

Dodane 25.06.2015, 13:32

21.06.2015 r. odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej. Na scenie Klubu Garnizonowego przy ul. Zyblikiewicza 1 swoją twórczość prezentowało ponad 50 młodych, zdolnych ludzi z całej Polski. Jury w składzie: Przewodnicząca Lidia Jazgar, Konrad Mastyło i Władysław Grochot, po burzliwych obradach przyznało 9 nagród w trzech kategoriach wiekowych.

przedstawiciele Fundacji i jurorzy podczas ogłaszania wyników festiwalu

W kategorii młodszych solistów nagroda za I miejsce powędrowała do Emilii Azierskiej z Niepołomic, drugą otrzymał Mikołaj Dyka ze Starachowic, a III przypadła Małgorzacie Bartnik z Krakowa.
W kategorii solistów dorosłych I miejsce zajęła Renata Szczepaniak-Pajor z Krakowa, II Zofia Sydor również z Krakowa, a na III miejscu Jury uplasowało Katarzynę Surowiak z Sieniawy.
W kategorii duety i zespoły triumf święciła Zielona Góra. Na I miejscu znalazło się trio wokalne „Tonika”, a na II zespół wokalny „STUDIO A” – oba podmioty z Zielonej Góry, natomiast III miejsce wywalczył TNN (Tercet Niezwykle Niepokorny) z Jaworzna.

Emilia Azierska – 1 miejsce w kat. solistów młodszychTrio wokalne „Tonika” – 1 miejsce w kat. zespołów i duetów

Przewodnicząca Lidia Jazgar podczas ogłaszania werdyktu powiedziała: „przyznanie nagród to jest zawsze wypadkowa subiektywnych odczuć, bo nie tylko liczą się predyspozycje, wrodzone talenty, skala głosu, czy muzykalność. Czasami jest tak, że ktoś wychodzi na scenę i już się go kocha. Natomiast Organizatorom z Fundacji Artystycznej Cantito dziękuję za ten Festiwal oraz życzę, aby kolejny się odbył, ogólnopolski, a może i światowy”.

Na zakończenie festiwalową publiczność do tańca porwała krakowska artystka oraz aktorka Marta Bizoń, która utworami ze swojej nowej płyty rozbawiła publiczność do łez. Podczas tego występu nie brakowało niespodzianek. Jedną z nich był wspólny występ wraz z finalistką festiwalu Renatą Szczepaniak-Pajor w piosence „Bo się trzeba sponiewierać”.

Zaimprowizowany duet gwiazdy wieczoru Marty Bizoń z laureatką 1 miejsca w kat. solistów

Organizatorzy z całego serca dziękują wszystkim darczyńcom i partnerom, dzięki którym ten festiwal doszedł do skutku i zapraszają na kolejną edycję w przyszłym roku.

Zwycięzcy!

Dodane 22.06.2015, 9:47

PROTOKÓŁ JURY

II OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI KRAKOWSKIEJ

Czytaj więcej o Zwycięzcy!

Ważne ogłoszenia

Dodane 11.06.2015, 16:23

Drodzy Uczestnicy!
Przedstawiamy kilka ważnych informacji dotyczących organizacji Festiwalu:
1. W celu usprawnienia organizacji Festiwalu bardzo prosimy o przygotowanie swoich podkładów na pendrivie. Jeśli dla kogoś z Państwa jest to problem, to w ostateczności może być płyta CD.
2. Festiwal rozpoczyna się o godzinie 9:00, jednak bardzo prosimy o przybycie pół godziny przed każdym blokiem w celu zgłoszenia swojej obecności i przeprowadzenia wszelkich czynności technicznych koniecznych do sprawnego występu.
3. Odpowiadając na pytania wielu z Was, na sali, na której będzie się odbywał Festiwal będzie dostępny fortepian lub pianino elektryczne.
4. Każdy z Was, w miarę możliwości, będzie miał zapewnione takie warunki techniczne, o jakie prosił w formularzu zgłoszeniowym.

W razie dodatkowych pytań nasz adres mailowy jak i numer telefonu jest do Waszej dyspozycji.
Mogą pojawić się kolejne ważne informację, dlatego śledźcie naszą stronę.

Do zobaczenia!

Skład tegorocznego Jury

Dodane 08.06.2015, 19:54

Drodzy Państwo przedstawiamy tegoroczne Jury, w skład którego wchodzą znakomici krakowscy artyści:

1. Lidia Jazgar – krakowska artystka, dziennikarka Radia Kraków, konferansjer.
Jest absolwentką Wydziału Filozoficzno – Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Współzałożycielka, wokalistka, współautorka tekstów i muzyki, menadżer zespołu GALICJA, z którym nagrała 8 płyt (6 CD i 2 DVD).
Za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych otrzymała Medal św. Brata Alberta i nagrodę Amicus Hominum. Została także uhonorowana Srebrnym Medalem Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej oraz Odznaką Honoris Gratia, za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców.
Jej najbardziej znane projekty cykliczne:
COŚ DLA DUCHA;  GALICYJSKIE WIECZORY z PIOSENKĄ;  NOWA HUTA. DLACZEGO NIE?!;  WIECZORY KOLĘD i PASTORAŁEK;  ALBERTIANA;  ZACZAROWANE RADIO KRAKÓW

 

2.  Konrad Mastyło – muzyk, kompozytor, pianista, organista, pedagog.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie.
Legendarny pianista Piwnicy pod Baranami.
Był członkiem zespołu Marka Grechuty - "Anawa".
Współpracuje m.in. z Jackiem Wójcickim,Anną Szałapak, Beatą Rybotycką, Elzbietą Towarnicką, Ireną Santor, Zbigniewem Preisnerem, Zbigniewem Wodeckim, Przemysławem Brannym. Od wielu lat jest związany z teatrem STU jako pianista oraz aktor. Jest także wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego oraz nauczycielem w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie
Jest wykonawcą muzyki do wielu znanych filmów i seriali, m.in.:
• "Dekalog", "Podwójne życie Weroniki", "Skaza", „Trzy kolory”,
"Kiedy mężczyzna kocha kobietę", "Czas honoru", a także do spektakli teatralnych z muzyką Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera.

 

3. WŁADYSŁAW GROCHOT – krakowski muzyk jazzowy. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie.
Trębacz i wokalista legendarnego zespołu jazzowego BOBA JAZZ BAND, z którym nagrał kilkanaście płyt CD i DVD. Zrealizował także nagrania dla TVP.
Współpracuje z wieloma muzykami – instrumentalistami i wokalistami; nie tylko jazzowymi. Obecnie jest liderem formacji Just Jazz.

Harmonogram Festiwalu

Dodane 04.06.2015, 11:34

Przedstawiamy harmonogram Festiwalu.

Czytaj więcej o Harmonogram Festiwalu

Lista zakwalifikowanych do przesłuchań

Dodane 03.06.2015, 16:08

Drodzy Uczestnicy!

Przedstawiamy listę Podmiotów Wykonawczych, które zostały zakwalifikowane do przesłuchań.

Jednocześnie informujemy, że w związku z dużą dysproporcją zgłoszeń między kategoriami, postanowiliśmy stworzyć kategorię Duety i zespoły oraz nie tworzyć w niej podkategorii wiekowych.

Informujemy również, że OFPK będzie odbywał się jedynie 21 czerwca 2015 r. Dokładny harmonogram zamieścimy tutaj już jutro.

Czytaj więcej o Lista zakwalifikowanych do przesłuchań

Upłynął termin przyjmowania zgłoszeń

Dodane 01.06.2015, 10:35

Drodzy Uczestnicy!

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń. Jesteśmy miło zaskoczeni, że nasz Festiwal spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Listę uczestników oraz harmonogram przesłuchań zamieścimy wkrótce, także śledźcie naszą stronę.

Gwiazda wieczoru Marta Bizoń

Dodane 18.05.2015, 9:17

Kolejną artystką naszego Festiwalu, którą mamy zaszczyt Wam przedstawić jest Marta Bizoń.
Będzie ona Gwiazdą Wieczoru 21 czerwca. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na spotkanie z Finalistami i oczywiście Panią Martą.

A poniżej specjalne zaproszenie od Pani Marty, do którego i my się przyłączamy.

Lidia Jazgar zaprasza!

Dodane 07.05.2015, 11:47

W Jury tegorocznego Festiwalu zasiądzie cudowna, krakowska artystka Lidia Jazgar z zespołu Galicja. Tak jak w zeszłym roku będzie przewodzić jego pracom. Niezwykle utalentowana, z ogromnym wyczuciem muzyki i słowa, a do tego ciepła osoba, która od dawna jest przyjacielem naszej Fundacji.

Poniżej zamieszczamy specjalne zaproszenie od P. Lidii dla wszystkich uczestników i wraz z nią czekamy na Was!

OFPK ponownie w Klubie Garnizonowym

Dodane 06.05.2015, 11:36
Logo Klub Garnizonowy

 

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, że tegoroczny Festiwal w dniu 21 czerwca ponownie zagości w Klubie Garnizonowym przy ul. Zyblikiewicza 1.
Bardzo dziękujemy Panu pułkownikowi Stanisławowi Gardiasowi za przyjęcie nas u siebie.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na widownię do oglądania zmagań zdolnych artystów.

Pamiętajcie także, że przyjmowanie zgłoszeń nadal trwa!

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Starsze >>

Powered by CuteNews