Skórki: Niebieska Większy kontrast
Witamy na oficjalnej stronie Festiwalu organizowanego przez Fundację Artystyczną Cantito.
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej odbędzie się w dniach 10 kwietnia - 19 czerwca 2019 r. w internecie. Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się 10 kwietnia, a zakończy - 10 maja 2019! Zachęcamy do wsparcia!
Więcej informacji na tej stronie lub naszym fanpage na Facebooku pod tym adresem.
AKTUALNOŚCI IDEA ZGŁOSZENIA PARTNERZY PYTANIA I ODPOWIEDZI KONTAKT FUNDACJA ARTYSTYCZNA CANTITO

Pliki do pobrania:

Przedstawiamy Jury V OFPK

Dodane 13.06.2018, 9:57

Festiwal tuż tuż, więc nadszedł czas przedstawienia składu Jury V edycji OFPK.

Basia Stępniak–Wilk - śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa; lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. W 1995 roku zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. W latach 1995-97 współtworzyła m.in. wraz z Januszem Radkiem, Grzegorzem Halamą, Robertem Kasprzyckim, Szymonem Zychowiczem i  Kamilem Śmiałkowskim formację "Zielone Szkiełko".
W latach 2002-04 działała z Sebastianem L. Kudasem i Maćkiem Dancewiczem w literackiej Grupie Apokryficznej, w której akcje (także wydawnicze – CD "Grupa Apokryficzna", Multipoezja 2002 r.) włączyli się m.in. Grzegorz Turnau, Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jerzy Trela i Jan Nowicki. Na imponującej liście nagród dla Basi i jej piosenek jest m.in. pierwsze miejsce i nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, a także Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuka estradowa.
Zasiądzie w Jury naszego festiwalu już po raz trzeci. :)

Agata Ślazyk – pieśniarka, autorka piosenek, artystka Piwnicy pod Baranami. Ta obdarzona wyjątkowym, pięknym głosem wokalistka nie poddaje się „zaszufladkowaniu” do określonego muzycznego gatunku. Piwnica pod Baranami wskazywałaby na piosenkę poetycką bądź aktorską lub ogólnie kabaretową. Jednak słuchacze jej koncertów często wskazują na ogromny temperament artystki i wręcz rockowe teksty i kompozycje.
Koncertując z Piwnicą pod Baranami dała się poznać publiczności USA, Kanady, Norwegii. Z własnym recitalem odwiedziła Kanadę, Wielką Brytanię, Niemcy i Austrię.
W listopadzie 2007 r. ukazała się jej pierwsza płyta, a w grudniu 2013 autorski album zatytułowany „Nie daj się zjeść”.

Tomasz Kmiecik – kompozytor, pianista od lat związany z Piwnicą pod Baranami. Napisał muzykę do kilkudziesięciu spektakli teatralnych i niezliczonej ilości piosenek. Wyróżniony w kategorii - muzyka teatralna - „Złotą Maską” w 1995 roku.