Uwertura czyli O NAS

Fundacja Artystyczna Cantito istnieje po to, aby niepełnosprawnym artystom dawać nadzieję i wiarę we własne możliwości. Pokazujemy młodym twórcom, że żadna niepełnosprawność nie powinna przekreślać ich artystycznej przygody. Dlatego organizujemy warsztaty muzyczne, koncerty i inne imprezy kulturalne. Wyposażamy naszych muzyków w instrumenty, sprzęt nagłaśniający, potrzebny do samodzielnego organizowania wydarzeń muzycznych. Niepełnosprawni artyści często pochodzą z biednych rodzin, dlatego wspieramy ich pomocą materialną, wypłacając stypendia służące rozwojowi ich twórczości oraz talentu.

Promujemy swoich podopiecznych na różnych ogólnodostępnych festiwalach muzycznych, gdyż tylko kontakt z osobami pełnosprawnymi i zaprezentowanie własnej twórczości jest najlepszym sposobem na rewalidację i integrację.

Nasi muzycy, jak prawdziwi artyści, chcą też rejestrować, wydawać swoją twórczość i docierać z koncertami do ludzi, aby promować wydane płyty.

Nasi podopieczni, w zamian za otrzymaną pomoc, oferują swoją muzyczną wrażliwość i talent, radość i nadzieję, wartościowy materiał muzyczny. Pokonują własne ograniczenia i słabości, niosąc innym przesłanie, że jeśli będziemy działać wspólnie, osiągniemy więcej oraz uczynimy świat lepszym, bardziej przyjaznym.

Fundacja powstała po to, aby pomóc spełnić wszystkie te marzenia.

Od dnia 08.09.2015 Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.