Ilość odwiedzin: 
W lipcu na działalność fundacji potrzebujemy 5680 zł. Do tej pory zebraliśmy:
5,3% / 300,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Prosimy o Twój 1%. Dzięki Tobie będzie mogła trwać nasza muzyczna przygoda.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Solec i Busko po wakacyjnej przerwie

Dodane 21.09.2015, 16:36
Mężczyzna gra na fotepianie. Obok stoją i śpiewają dwie kobiety i jeden mężczyzna.

Po ponad miesięcznej przerwie wróciliśmy na scenę. 18-19 września zagraliśmy 3 koncerty: w Uzdrowisku „Solec” w Solcu-Zdroju, a także w sanatorium „Marconi” i „Nida” w Busku-Zdroju.
Spędziliśmy wspaniałe chwile jak zwykle z cudowną publicznością, dla której granie i śpiewanie to czysta przyjemność. Tak cudownie nas Państwo przyjęliście, śpiewając razem z nami, bawiąc się i wzruszając się, że ten wyjazd na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że na każdy nasz kolejny koncert będą przychodzić tak wrażliwi i pozytywni ludzie, dla których muzyka tak, jak dla nas, stanowi istotną część życia.

Dziękujemy Władzom wszystkich uzdrowisk za ciągłą, doskonałą współpracę i przyjmowanie nas w swoje progi.

Do zobaczenia na następnych koncertach.

Organizacja Pożytku Publicznego

Dodane 13.09.2015, 8:56

Kochani!

8 września br. nasza Fundacja otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego. To wspaniale, że wszystkie nasze dotychczasowe działania zostały docenione. Od początku powstania staraliśmy się działać na rzecz osób niepełnosprawnych, którzy chcą rozwijać zdolności muzyczne i dzielić się swoim talentem. Dzięki temu też wielu ludzi może przeżywać wspaniałe chwile pełne pozytywnych emocji i przekonać się, że mimo przeszkód, jakie niesie nam życie, warto iść do przodu.

Warsztaty "Wypoczynek z muzyką 2015" za nami

Dodane 14.08.2015, 17:44
Pięć osób (trzech mężczyzn i dwie kobiety) stoi na molo. W tle widać morze.

W dniach 29.07-11.08.2015 r. nasza Fundacja spędzała czas w Ustroniu Morskim. Wraz z podopiecznymi realizowaliśmy tam projekt warsztaty "Wypoczynek z muzyką”. Miał on na celu stworzyć naszym artystom warunki do pracy nad swoimi umiejętnościami wokalnymi. Monika Flaga była odpowiedzialna za opracowanie całego cyklu zajęć, w skład których wchodziły ćwiczenia wokalne, interpretacyjne, aktorskie, dykcyjne i inne pomagające prawidłowo prezentować się na scenie, radzić sobie z tremą, jak i właściwie przekazywać emocję towarzyszące podczas wykonywanych utworów.

Dzięki dobremu zbalansowaniu ciężkiej pracy, jak i wypoczynku, przebiegały one w bardzo miłej atmosferze, sprawiając, że wszystkie ćwiczenia wydawały się możliwe do wykonania, a uczestnicy z każdym dniem coraz bardziej otwierali się na nowe wyzwania. Dodatkowo wszyscy pracowaliśmy nad poszerzeniem repertuaru. Ciekawym czasem były także okazje do muzykowania, grając na instrumentach muzycznych, wspólne aranżowanie piosenek, omawianie różnych koncepcji i wdrażanie ciekawych pomysłów w życie, co zaowocuje w przyszłości nowymi utworami, które będziemy mogli Państwu prezentować.

Podczas tego wyjazdu zagraliśmy 2 koncerty: Pierwszy w sanatorium „Ewa”, a drugi na zakończenie warsztatów w ustrońskim amfiteatrze. Oba te wydarzenia zostały ciepło przyjęte. Dla publiczności problemem nie była nawet ulewa, która zamierzała pokrzyżować świetną zabawę. Wszyscy wytrwali do samego końca, za co w tym miejscu gorąco dziękujemy.

Cztery osoby stoją na scenie. Po prawej stronie, za klawiszami, siedzi mężczyzna po jego lewej stronie stoi kobieta w dłoniach trzyma mikrofon, obok niej stoi kobieta, która śpiewa, a po jej lewej stronie stoi mężczyzna, który trzyma w dłoniach mikrofon. Przed nim stoi stolik, na którym stoi mikser.

W naszym warsztatowym harmonogramie znalazł się także czas wolny, podczas którego miały miejsce: rejs statkiem, jazda na tandemach, długie spacery, czy spędzanie czasu w cukierniach i restauracjach na gofrach, lodach i zapiekankach.

Cztery osoby (dwóch mężczyzn dwie kobiety) stoją na tle statku Monika III. Uśmiechają się.

Wyjazd ten na długo zostanie w naszej pamięci, a umiejętności, które nabyliśmy pomogą nam lepiej dzielić się z naszymi odbiorcami zdolnościami wokalnymi oraz dostarczać wielu miłych chwil i wzruszeń.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, dzięki którym ten wyjazd doszedł do skutku. Dziękujemy Dyrekcji ośrodka „Klimczok” z Ustronia Morskiego za wspaniałą gościnę i stworzenie świetnych warunków do pracy. Dziękujemy Dyrekcji sanatorium „Ewa” za wieloletnią współpracę. Dziękujemy władzom Ustronia Morskiego za umożliwienie nam zagrania koncertu w amfiteatrze dla mieszkańców i kuracjuszy, nie ponosząc żadnych kosztów. To dzięki Państwu to, co robimy ma sens i jest możliwe. Dla wszystkich od całej Fundacji z głębi serca składamy wielkie podziękowania.

Zmotywowani do ciężkiej pracy wróciliśmy do codzienności z ogromnym zapasem energii planując już kolejny wyjazd warsztatowy w przyszłym roku.

 

 

Podsumowanie półrocznego okresu zbiórki publicznej

Dodane 10.07.2015, 12:40

Drodzy Darczyńcy, bardzo dziękujemy za okazane nam serce i wsparcie finansowe, dzięki któremu możemy realizować wszystkie nasze przedsięwzięcia, a tym samym przyczyniać sie do rozwoju muzycznego oraz rewalidacji naszych podopiecznych.
Dzięki Wam zebraliśmy 15 833,50 zł. Koszty, jakie ponieśliśmy na zorganizowanie tych zbiórek wyniosły 1318 zł.

Dziękujemy zarówno w imieniu członków Fundacji, jak i niepełnosprawnych artystów - głównych beneficjentów otrzymanego wsparcia.

32 podmioty wykonawcze, 8 godzin przesłuchań i 9 laureatów to bilans II OFPK

Dodane 25.06.2015, 12:32

21.06.2015 r. odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej. Na scenie Klubu Garnizonowego przy ul. Zyblikiewicza 1 swoją twórczość prezentowało ponad 50 młodych, zdolnych ludzi z całej Polski. Jury w składzie: Przewodnicząca Lidia Jazgar, Konrad Mastyło i Władysław Grochot, po burzliwych obradach przyznało 9 nagród w trzech kategoriach wiekowych.

przedstawiciele Fundacji i jurorzy podczas ogłaszania wyników festiwalu

W kategorii młodszych solistów nagroda za I miejsce powędrowała do Emilii Azierskiej z Niepołomic, drugą otrzymał Mikołaj Dyka ze Starachowic, a III przypadła Małgorzacie Bartnik z Krakowa.
W kategorii solistów dorosłych I miejsce zajęła Renata Szczepaniak-Pajor z Krakowa, II Zofia Sydor również z Krakowa, a na III miejscu Jury uplasowało Katarzynę Surowiak z Sieniawy.
W kategorii duety i zespoły triumf święciła Zielona Góra. Na I miejscu znalazło się trio wokalne „Tonika”, a na II zespół wokalny „STUDIO A” – oba podmioty z Zielonej Góry, natomiast III miejsce wywalczył TNN (Tercet Niezwykle Niepokorny) z Jaworzna.

Emilia Azierska – 1 miejsce w kat. solistów młodszychTrio wokalne „Tonika” – 1 miejsce w kat. zespołów i duetów

Przewodnicząca Lidia Jazgar podczas ogłaszania werdyktu powiedziała: „przyznanie nagród to jest zawsze wypadkowa subiektywnych odczuć, bo nie tylko liczą się predyspozycje, wrodzone talenty, skala głosu, czy muzykalność. Czasami jest tak, że ktoś wychodzi na scenę i już się go kocha. Natomiast Organizatorom z Fundacji Artystycznej Cantito dziękuję za ten Festiwal oraz życzę, aby kolejny się odbył, ogólnopolski, a może i światowy”.

Na zakończenie festiwalową publiczność do tańca porwała krakowska artystka oraz aktorka Marta Bizoń, która utworami ze swojej nowej płyty rozbawiła publiczność do łez. Podczas tego występu nie brakowało niespodzianek. Jedną z nich był wspólny występ wraz z finalistką festiwalu Renatą Szczepaniak-Pajor w piosence „Bo się trzeba sponiewierać”.

Zaimprowizowany duet gwiazdy wieczoru Marty Bizoń z laureatką 1 miejsca w kat. solistów

Organizatorzy z całego serca dziękują wszystkim darczyńcom i partnerom, dzięki którym ten festiwal doszedł do skutku i zapraszają na kolejną edycję w przyszłym roku.

To już 3 lata

Dodane 19.06.2015, 21:23

W dniu dzisiejszym minęły 3 lata odkąd Nasza Fundacja zaistniała i zaczęła realizować cele, które sobie postawiła. To właśnie 19 czerwca 2012 roku otrzymaliśmy wpis do Krajowego Rejestru Sądowego i zaczęliśmy prężnie działać na rzecz niepełnosprawnych artystów. Te 3 lata to okres ciężkiej pracy, aby nasze ideały i zamierzenia przebiły się do opinii publicznej oraz aby możliwe było jak najszersze wspieranie uzdolnionych osób niepełnosprawnych. W tym okresie zagraliśmy ponad 100 koncertów, odwiedziliśmy takie miejscowości, jak: Busko-Zdrój, Solec-Zdrój, Krynica-Zdrój, Muszyna, Ustroń, Zakopane, Ustronie Morskie oraz wiele innych. Pomogliśmy wydać i wypromować 2 płyty audio. Pozwoliliśmy zaprezentować swoje talenty artystyczne ponad 15 osobom. Na swoim koncie mamy takie cykliczne projekty jak: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej, czy wakacyjne warsztaty artystyczne „Wypoczynek z muzyką”. Na bieżąco prowadzimy mniejsze zajęcia warsztatowe, bierzemy udział w różnych wydarzeniach kulturalnych oraz ciągle koncertujemy w rozmaitych miejscach Polski. Nasi Podopieczni zdobywają nagrody w festiwalach i przeglądach piosenki w całym kraju. Bierzemy udział w różnych imprezach charytatywnych np. dla Małopolskiego Hospicjum, czy dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Wszystko to jest możliwe dzięki Wam drodzy Państwo, osobom, które w swoim życiu znajdują czas i chęć wspierania ludzi potrzebujących. To Wy sprawiacie, że nasze priorytety nabierają realnych kształtów. To dzięki Wam mamy siłę do dalszej pracy dla młodych, niepełnosprawnych artystów i wierzymy, że to, co przyświecało nam na początku naszej drogi, w dalszym ciągu jest aktualne i potrzebne społeczeństwu i przez społeczeństwo akceptowane. Podczas tych wszystkich koncertów, gdy spotykamy się z ciepłymi słowami, wyciągniętą dłonią do pomocy oraz uśmiechem na waszych twarzach czujemy, że to co robimy jest właściwe.

Cieszymy się ogromnie, że nasza Fundacja tak dobrze się rozwija i mamy nadzieje, że dalej dzięki ludziom o wielkich sercach będziemy wstanie realizować kolejne przedsięwzięcia.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Dla Was wszystkich i dla nas 100 lat!

I Piknik Rodzinny Kostki

Dodane 16.06.2015, 21:53

W sobotę 13 czerwca nasza Fundacja wzięła udział w I Pikniku Rodzinnym Kostki, organizowanym przez Dyrekcję, Biuro Rozwoju i Promocji Szkoły oraz Radę Rodziców Publicznego Gimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie.
Była to wspaniała inicjatywa, dzięki której promowano szkołę oraz stawiano na jej rozwój.
Wiele atrakcji, występów artystycznych, wspaniałych regionalnych potraw oraz różnych pokazów przyciągnęło bardzo dużo uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli i zaproszonych gości.
Bardzo się ucieszyliśmy kiedy zostaliśmy poproszeni o koncert podczas takiego ciekawego i potrzebnego wydarzenia, które i dla nas stworzyło okazję do zaprezentowania swoich dokonań szerszemu gronu ludzi.
Dziękujemy za zaproszenie, gościnę i pomoc oraz słodkie prezenty, które otrzymaliśmy na pożegnanie.
Mamy nadzieję, że nasz występ się Państwu spodobał i będziemy mogli liczyć na ponowne spotkanie.

4 osoby stoją na scenie, kobieta przemawia, a 1 mężczyzna siedzi przy instrumencie klawiszowym Scena pikniku widziana z oddalenia. Na niej wszyscy z Fundacji stoją, a 1 z mężczyzn siedzi przy instrumencie.

 

 

Krynicki długi weekend

Dodane 12.06.2015, 9:52

W dniach 4-7 czerwca nasza Fundacja udała się do Krynicy na długoweekendowe koncertowanie. Od czwartku zagraliśmy w Sanatoriach (Beskid, Mielec, Energetyk i Zgoda). Pogoda podczas tego wyjazdu była przepiękna, co spowodowało, że i na naszych koncertach frekwencja była nieco mniejsza. Jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że zechcieli Państwo z nami spędzić te 4 wieczory wraz z dobrymi polskimi piosenkami. Do sanatorium Beskid otrzymaliśmy zaproszenie i graliśmy tam po raz pierwszy. Jednak tak, jak w przypadku pozostałych miejsc liczymy na dalszą udaną współpracę.

 

Nasze wyjazdy to nie tylko koncerty, ale również wzajemna integracja i długie nocne rozmowy. Podczas tego wyjazdu udało nam się także rozpocząć sezon grillowy i w sobotni wieczór mieliśmy okazję zjeść przepyszną kiełbaskę z grilla, a także pieczony chlebek i oscypki. Było to możliwe dzięki naszym przyjaciołom Marcie i Michałowi Starczewskim, którzy czuwali, aby nikt sobie krzywdy nie zrobił.

Natomiast dzięki gościnności sanatorium Energetyk, codziennie mogliśmy smakować pysznych obiadów przygotowywanych przez tamtejsze Panie kucharki.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten wyjazd przebiegł w taki miły sposób. Do Krakowa wróciliśmy pełni energii na dalsze działania, oczekując na kolejną okazję do koncertowania.

Trzy osoby (jeden mężczyzna, dwie kobiety) stoją, śpiewają. Po ich prawej stronie, przy klawiszach, siedzi mężczyzna. Po jego prawej stronie stoi fundacyjny rollup.(cztery osoby - dwóch mężczyzn, wie kobiety) stoją, w rękach trzymają mikrofony. Mężczyzna i kobieta, którzy znajdują się na zdjęciu po prawej stronie, śpiewają.

Pierwszy plenerowy koncert w tym roku

Dodane 09.05.2015, 18:32

Wczoraj 8 maja 2015 roku zagraliśmy koncert w naszym zaprzyjaźnionym Uzdrowisku Solec-Zdrój. Po raz pierwszy był to koncert w plenerze podczas ogniska zorganizowanego dla kuracjuszy. Publiczność, która była bardzo rozbawiona i rozśpiewana fantastycznie nas przyjęła.
Bardzo dziękujemy za liczne przybycie i wspaniałą atmosferę i do zobaczenia na kolejnych koncertach.

Pod drewnianą altaną śpiewają dwie kobiety i dwóch mężczyzn z mikrofonami w rękach. Przed mężczyzną stojącym po lewej stronie instrument klawiszowy, a obok drugiego mężczyzny z prawej strony mikser.

Koncerty w Krynicy-Zdroju już za nami

Dodane 21.04.2015, 9:13

W miniony weekend nasza Fundacja zorganizowała trzy koncerty: w Krynicy-Zdroju oraz w Muszynie.
Zagraliśmy w sanatorium uzdrowiskowym "Mielec", w sanatorium "Energetyk", a także w Muszynie w sanatorium "Wiarus".
Każdy z tych koncertów był wyjątkowy, ponieważ spotykaliśmy wspaniałych ludzi, dla których nasze koncerty stanowiły odskocznię od codzienności i dostarczały wiele emocji.
Bardzo dziękujemy Dyrektorom wszystkich tych miejsc za to, że mieliśmy możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, a wspaniałej publiczności za tak liczne przybycie oraz za wszystkie ciepłe słowa w naszym kierunku.
Granie dla Państwa jest zawsze wielką przyjemnością.

Dwie kobiety i dwóch mężczyzn śpiewa, w dłoniach trzymają mikrofony. Po prawej stronie stoi stół z mikserem.Kobieta stoi śpiewa, po jej prawej stronie siedzi kobieta i mężczyzna, mężczyzna ma przed sobą instrument klawiszowy. Po lewej stronie siedzi mężczyzna przy mikserze.

<< Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Starsze >>

Powered by CuteNews