We wrześniu na działalność fundacji potrzebujemy 7000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
0,0% / 0,00 zł
WSPIERAM!
WSPARCIE
MENU

Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAGRAMY DLA CIEBIE! SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ!

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia

Dodane 24.12.2016, 8:39

"Gdy Nowiny Dobrej gwiazda
Ponad Ziemię wznosi się,
Przebacz bratu swemu, porzuć gniew!
Niech wreszcie stanie się pokoju świat!"

Aniołowie się radują i my także się radujmy z Narodzonej Dzieciny.
Święta Bożego Narodzenia to czas życzliwości i miłości.
Od wszystkich podopiecznych, pracowników i Zarządu Fundacji Artystycznej Cantito życzenia zdrowia, spokoju, wzajemnego zrozumienia, niezapomnianego czasu w gronie najbliższych.
Dziękując za całą życzliwość w mijającym roku, Nowy niech będzie pełen sukcesów i dobrych decyzji.


Kobieta trzyma w dłoniach czerwoną bombkę. Foto: Ben White

Koncerty mikołajkowe w Busku

Dodane 13.12.2016, 10:11

Drodzy Państwo,

W dniach 9-11 grudnia pojawiliśmy się ponownie w Solcu i Busku.  Był to ostatni koncertowy wyjazd w tym roku, który przyniósł nam mnóstwo emocji, zaskoczeń i nieprzewidzianych sytuacji.

W piątek, 9 grudnia, z przyczyn od nas niezależnych, koncert w Solcu został odwołany za co wszystkich przybyłych jeszcze raz bardzo przepraszamy. Do ostatnich chwil staraliśmy się zrobić wszystko, aby móc dla Was zaśpiewać.

10 grudnia zagraliśmy dla wspaniałej publiczności w Sanatorium Nida. W naszych szeregach można było zaobserwować pewne braki, które były spowodowane nagłą chorobą Agnieszki, to jednak nie wpłynęło na odbiór naszego występu, czemu daliście wyraz po koncercie, w rozmowach z nami.

11 grudnia, już w pełnym składzie, zagraliśmy w Sanatorium Marconi, gdzie liczba osób zasiadających na publiczności była naprawdę imponująca. Tutaj również Wasze opinie o naszym występie były bardzo przychylne, co nas niezmiernie cieszy.

Wszystkim Państwu, którzy poświęcili swój czas na spotkanie z nami, z całego serca dziękujemy! Mamy nadzieję, że nasza muzyka zostanie z Wami na długo.

Wyrazy wdzięczności  kierujemy także do osób, które przyczyniły się do tego, że koncerty mogły dojść do skutku.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziecie Państwo równie chętnie przybywać na nasze koncerty.

 

Do zobaczenia!

Wisła, Goczałkowice i Ustroń na naszej andrzejkowej trasie koncertowej

Dodane 29.11.2016, 13:43

Szanowni Państwo,

W miniony weekend 25-27 listopada z naszą muzyką zajechaliśmy do 3 miejscowości w Beskidzie Śląskim. Do Sanatorium „Jubilat” w Wiśle, do Uzdrowiska „Goczałkowice” w Goczałkowicach-Zdroju oraz do Sanatorium „Róża” w Ustroniu. Pomimo zimowego chłodu panującego na zewnątrz były to bardzo ciepłe i udane spotkania z Państwem. Bardzo się cieszymy, że zechcieliście przybyć, aby posłuchać tego, co dla Was przygotowaliśmy. Był to weekend także andrzejkowy, a więc i my przygotowaliśmy bardziej energetyczne i zachęcające do tańczenia utwory. Na Państwa twarzach gościł uśmiech i zadowolenie. Mamy nadzieję, że był to dla Was miły czas, spędzony w naszym towarzystwie.

Sanatoriom, które nas gościły dziękujemy za stworzenie warunków i atmosfery do występów.

Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejne koncerty, które niebawem.

Patriotyczny weekend w Solcu i Busku-Zdroju

Dodane 16.11.2016, 10:44

Szanowni Państwo,

Ależ to był wspaniały długi weekend, który spędziliśmy w Solcu i Busku-Zdroju. Było patriotycznie, podniośle i bardzo miło. Tym razem nasz wyjazd wypadł w dniach 11-13 listopada, a ponieważ wszem i wobec wiadomo, że w tych dniach Polska świętuje odzyskanie niepodległości, postanowiliśmy uczcić to wydarzenie na swój sposób, przygotowując kilka patriotycznych utworów. Zabrzmiały takie pieśni, jak: „Legiony”, „Miejcie nadzieję”, „Biały krzyż”, czy nawet „Przybyli ułani”. Niezwykle podniośle zrobiło się w momencie gdy wszyscy przybyli zaczęli śpiewać razem z nami, a kilkadziesiąt gardeł zabrzmiało z niesamowitą mocą. Oprócz wyjątkowych patriotycznych akcentów w naszym repertuarze znalazło się także mnóstwo innych Polskich, znanych utworów, które publiczność doskonale znała i wykonywała razem z nami.

Mamy nadzieje, że wszystkim Państwu, którzy spędzili z nami koncerty w Uzdrowisku „Solec”, w Sanatorium „Nida” i Sanatorium „Marconi” podobało się tak, jak nam. Będziemy Państwa bardzo długo i ciepło wspominać.

Mamy nadzieje, że na kolejnych naszych koncertach publika będzie dopisywać jak podczas minionego weekendu.

Do zobaczenia.

Udany koncert charytatywny dla Ani

Dodane 01.11.2016, 8:55
Mężczyzna stoi, śpiewa. Po jego prawej stronie stoją dwie kobiety.

Szanowni Państwo,

29 października w budynku Miastoprojektu mieliśmy przyjemność zagrać koncert charytatywny dla Ani Wojtachnio i podopiecznych fundacji Agape. Był to już 4 koncert charytatywny, podczas którego obok muzycznych prezentacji zaproszonych artystów, prowadzona była zbiórka do puszek oraz licytacje wielu cennych przedmiotów. Na wydarzenie to dotarło mnóstwo ludzi, którzy chcieli wesprzeć ten szczytny cel, nie tylko finansowo, ale także swoją obecnością pokazać, że dostrzegają potrzeby ludzi niepełnosprawnych.

Dzięki Państwa szczodrości, w trakcie koncertu udało nam się zebrać kwotę 3180 ZŁ. Środki te przyczynią się do spełnienia marzenia Ani i jej niepełnosprawnych przyjaciół pozwalając im wyjechać na turnus rechabilitacyjny, który zwiększy szansę poprawy sprawności fizycznej oraz będzie świetną okazją do przebywania we własnym gronie, rozmów i integracji.

Podopieczni Fundacji Cantito to także osoby niepełnosprawne, dlatego tym chętniej włączamy się w takie wydarzenia, czując ich głęboki sens.

Wspaniale jest grać dla pełnej sali ze świadomością, że przy okazji tego, co kochamy najbardziej, czyli dzielenia się z Państwem naszą muzyczną pasją i wrażliwością, możemy jeszcze pomagać ludziom w potrzebie. Koncerty takie dodają nam mnóstwo energii do dalszego działania i pozwalają patrzeć w przyszłość z przekonaniem, że wszystkie założone przez nas cele są do zrealizowania.

Fundacja Artystyczna Cantito dziękuje pani Barbarze Stelmach za zaproszenie, bardzo ciepłe przyjęcie i okazaną gościnność! Dziękujemy Babci Marysi, Panu Mariuszowi i Michałowi za pomoc na miejscu i w sprawach technicznych!

Licząc na kolejne zaproszenia na takie wydarzenia, jesteśmy przekonani, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.

Październik w Busku i Solcu

Dodane 27.10.2016, 7:00

Szanowni Państwo,
w październiku po raz kolejny udaliśmy się z koncertami do Solca i Buska-Zdroju, jednak tej jesieni to nie był ostatni raz.

W piątek, 21 października, graliśmy dla wspaniałej publiczności w uzdrowisku „Solec”. Z sanatorium tym mamy przyjemność współpracować już od kilku lat i zawsze jesteśmy tam chętnie zapraszani, a osoby zasiadające na widowni przyjmują nas niezwykle miło dobrze się z nami bawiąc.

Natomiast 22 oraz 23 października graliśmy w dwóch sanatoriach w Busku- Zdroju: w „Nidzie” i „Marconim”. Z tymi miejscami również współpracujemy od bardzo dawna, zagraliśmy tam pewnie ponad 100 koncertów. Osoby, które przychodzą na nasze występy, zawsze są uśmiechnięte, pełne energii i życzliwości.

Bardzo się cieszymy, że od tylu lat zarówno w Solcu, jak i Busku mamy takie miejsca, gdzie możemy realizować swoją pasję, jaką jest muzyka, że zaufaliście nam Państwo kiedyś i wpuściliście w swoje progi wykazując się ogromną gościnnością. Mamy nadzieję, że jak do tej pory nie zawiedliśmy Waszych oczekiwań. Jest to dla nas ogromna radość, że przez wszystkie te lata możemy na Waszych oczach się rozwijać, prezentować swoją wrażliwość i talent, a Wy dokładacie wszelkich starań, aby nasze koncerty cieszyły się wysoką frekwencją. Natomiast Państwu, którzy przychodzicie na nasze muzyczne wieczorki, dziękujemy z całego serca za to, że zawsze jesteście, chcecie nas słuchać, żywiołowo reagujecie i liczymy, że zostajemy w Waszej pamięci wraz z pozytywnymi emocjami.

Bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne koncerty do Buska i Solca, które już w listopadzie.

Na zdjęciu znajdują się trzy osoby. Mężczyzna gra na klawiszach, a po jego prawej stronie znajdują się dwie kobiety. Jedna stoi, śpiewa, a druga siedzi na krześle.

IV koncert charytatywny dla Ani Wojtachnio

Dodane 17.10.2016, 18:01
Plakat zapraszający na koncert

Szanowni Państwo,
29.10.2016 r. o 18:30 serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz Ani Wojtachnio i innych podopiecznych fundacji Agape, do "Siedziby u Edka"- budynek Miastoprojektu (ul. Kraszewskiego 36) w Krakowie, podczas którego mamy przyjemność zaśpiewać.

W tym roku wraz z wolontariuszami fundacji Agape łączymy siły, aby z Państwa pomocą zapewnić Ani i innym podopiecznym środki na dwutygodniowy letni obóz rehabilitacyjny. Taki wyjazd jest jedyną formą codziennej rehabilitacji koniecznej dla poprawy stanu zdrowia osób niepełnosprawnych ruchowo.

Ania Wojtachnio choruje na dziecięce porażenie mózgowe, wymaga całodobowej opieki. Za wsparcie dziękuje pięknym uśmiechem, którym chętnie obdarza swoich bliskich. Jest osobą towarzyską i komunikatywną, z radością spotyka i poznaje nowych ludzi. Na co dzień wspierają ją rodzice.

Najchętniej przebywa wśród przyjaciół, uwielbia pisać listy (zbiera także papeterie). Bardzo lubi zwierzęta i muzykę, dlatego na koncercie dla niej podopieczni Fundacji Artystycznej Cantito poczują się na właściwym miejscu.

"Poza potrzebną mi rehabilitacją, najważniejsze na obozach rehabilitacyjnych jest dla mnie to, że możemy pobyć ze sobą wszyscy razem - my - niepełnosprawni - i nasi opiekunowie".

Spotkajmy się wszyscy w sobotę 29 października, aby poznać Anię i wspomóc ją, dając jej tym samym szansę na poprawę samopoczucia, odpoczynek od codziennych trosk i tak cenną dla niepełnosprawnych ludzi integrację!

Święto 6 Brygady

Dodane 14.10.2016, 7:28

Szanowni Państwo,
Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej to nasi długoletni Partnerzy, z którymi współpracujemy podczas większych koncertów organizowanych przez naszą Fundację dla szerszej publiczności w Krakowie. To u nich odbywają się nasze koncerty kolędowe, czy chociażby Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej. Z tym większą radością przyjęliśmy zaproszenie Pana płk. Stanisława Gardiasa do koncertu podczas Święta 6 Brygady, którego obchody odbywały się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Mimo iście jesiennej atmosfery zagraliśmy kilka znanych piosenek, które zostały bardzo pozytywnie przyjęte. Podczas tego koncertu zaśpiewała z nami także rzadko widywana Natalia Lewandowska.

Pomimo chłodu panowała wesoła piknikowa atmosfera, podczas której można było zjeść prawdziwą wojskową grochówkę oraz kiełbaski z grilla. Oprócz nas na scenie prezentowało się kilku uzdolnionych wokalistów. Niesamowicie zabrzmiał zespół Czasza, składający się z aktywnych spadochroniarzy.

Całej 6 Brygadzie życzymy wszystkiego, co najlepsze i polecamy się na przyszłość!

Na scenie stoi  5 osób. Trzy kobiety i dwóch mężczyzn. W dłoniach trzymają mikrofony.

Ostatni dzień września w Solcu

Dodane 04.10.2016, 7:24

Szanowni Państwo,

w ostatni weekend nie próżnowaliśmy i w piątek 30 września ruszyliśmy w  podróż do Solca-Zdroju, żeby zaprezentować się przed Publicznością w Uzdrowisku Solec.

Atmosfera w tym miejscu, jak zwykle, była wspaniała. Publiczność przyjęła nas bardzo ciepło i z wielką uwagą wysłuchała przygotowanego przez nas materiału muzycznego.

Bardzo dziękujemy Państwu, że zechcieliście z nami spędzić ostatni dzień września.

Kolejny raz serdecznie dziękujemy Władzom uzdrowiska za przyjmowanie nas u siebie, wielkie serce i okazywaną życzliwość.

Cztery osoby (dwóch mężczyzn, dwie kobiety) stoją na scenie, uśmiechają się, w dłoniach trzymają mikrofony. Pod sceną, po prawej stronie, stoi roll up fundacji.

Do zobaczenia już za niecały miesiąc.

Po długiej przerwie jesienne koncerty w Busku-Zdroju

Dodane 28.09.2016, 7:39

Szanowni Państwo,

Po letniej przerwie wróciliśmy do koncertowania. W weekend 24-25 września nasze muzyczne drogi zawiodły nas ponownie do Buska-Zdroju. W sobotę zagraliśmy w sanatorium „Nida”, gdzie jak zwykle atmosfera była bardzo ciepła i rodzinna. Natomiast w niedzielę mieliśmy okazję ponownie wystąpić na dużej scenie w sanatorium „Marconi”.

Oba koncerty, mimo długiej przerwy, były bardzo udane i zostały pozytywnie przyjęte.

Zdjęcie zrobione z oddali. Cztery osoby (dwie kobiety i dwóch mężczyzna) stoją na scenie. W dłoniach trzymają mikrofony.

Dziękujemy wszystkim Państwu za to, że zechcieliście zasiąść naprzeciwko nas na publiczności i wysłuchać naszych aranżacji znanych piosenek polskiej sceny muzycznej. Dziękujemy za okazane serce podczas zbiórki publicznej i wszystkie dobre słowa.

Władzom obu sanatoriów dziękujemy za stworzenie kolejnej możliwości do zorganizowania koncertu i ciepłe przyjęcie.

Do usłyszenia na kolejnych.

<< Nowsze ... 2 ... 4 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Starsze >>

Powered by CuteNews