Ilość odwiedzin: 
W lipcu na działalność fundacji potrzebujemy 3000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
0,0% / 0,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas dowolną kwotą. Tylko dzięki Tobie będziemy mogli dalej występować.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

IV Wielki Koncert Kolęd 2018 – Szukamy stajenki

Dodane 04.01.2018, 9:19
Plakat zapraszający na koncert
 

Już po raz czwarty na scenie Klubu 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie 14 stycznia o godzinie 17:00 spotkają się wspaniali soliści, muzycy i przyjaciele z Fundacji Artystycznej Cantito. Jak co roku specjalnie przygotowany na tę okazję materiał muzyczny, składający się z pięknych polskich pastorałek i utworów świątecznych przeplatanych wierszami i tekstami świątecznymi, wykona 12-osobowy zespół muzyczny, w skład którego wchodzą profesjonalni muzycy, jak i amatorzy pasjonaci, Wokaliści i instrumentaliści, osoby niewidome jak i pełnosprawne. Wśród bogatego instrumentarium tegorocznego koncertu będzie można usłyszeć fortepian, perkusję, gitarę basową, ale także skrzypce, flet i po raz pierwszy obój, czy duduk.

Płynąc przez dźwięki pastorałek takich artystów, jak: Jacek Kaczmarski, Piotr Rubik, Andrzej Piaseczny, czy Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, będziemy przemierzać muzyczny świat szukając stajenki, gdzie kwili Dziecina. Tegoroczne utwory w niezwykły sposób przypomną nam radość, która tak niedawno nastała w naszych sercach i domach z okazji Bożego Narodzenia.

 

W Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej, przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie, który od lat wspiera naszą działalność, taki koncert musi zabrzmieć wyjątkowo. Nie może zabraknąć tam Państwa.

Spotkajmy się więc 14 stycznia o godzinie 17:00 na kolejnym wielkim wspólnym kolędowaniu z Fundacją Artystyczną Cantito.

Koncert jest bezpłatny, jednak podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka publiczna na dalsze działania Fundacji.

 

Spędźcie ten czas właśnie z nami!

Zapraszamy!

 

Podsumowanie roku 2017

Dodane 31.12.2017, 14:48

Szanowni Państwo,

Bardzo szybko leci czas. Pamiętamy, jak całkiem niedawno pisaliśmy podobne podsumowanie mijającego roku, a nim zdążyliśmy się obejrzeć, przeminęło kolejne 365 dni. Nadszedł więc ten moment, kiedy musimy pochylić się nad naszymi osiągnięciami z roku 2017, aby w 2018 wejść z nową, czystą kartą, którą będziemy mogli zapisać kolejnymi działaniami na rzecz propagowania kultury muzycznej osób niepełnosprawnych. Zapraszamy więc do podsumowania roku 2017 w naszej Fundacji.

Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia 2017

Dodane 23.12.2017, 19:20

Szanowni Państwo!
Z okazji świąt Bożego Narodzenia przesyłamy najserdeczniejsze życzenia od całej naszej muzycznej ekipy!
Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

Nowości na naszej stronie!

Dodane 18.12.2017, 10:13

Drodzy Państwo,

Na naszej oficjalnej stronie pojawiło się kilka modyfikacji, które powinny poprawić Wam komfort przeglądania jej.

  1. Wprowadziliśmy status potrzebnego i otrzymanego wsparcia w danym miesiącu.
  2. Strona jest teraz responsywna, dzięki temu powinna się komfortowo wyświetlać na wszystkich urządzeniach mobilnych.
  3. Zmieniliśmy nazwy podstron, żeby świadczyły o charakterze naszego działania, a dodatkowo miło się kojarzyły.
  4. Poprawiliśmy także kilka innych drobnych błędów i dodaliśmy pomniejsze usprawnienia.

Jednak to jeszcze nie koniec. Czekają nas kolejne modyfikacje, aby nasza strona nie sprawiała problemów.

 

Ostatnie koncerty 2017 roku w Busku i Solcu-Zdroju

Dodane 28.11.2017, 12:21

Za nami ostatnie koncerty w tym roku.
24 listopada zagraliśmy w Sanatorium Krystyna. Jest to nowe miejsce, w którym byliśmy po raz drugi. Za każdym razem publiczność dopisała, a panująca atmosfera była bardzo ciepła i sprzyjała wspólnemu śpiewaniu.
Natomiast 26 listopada po raz kolejny wróciliśmy do naszych zaprzyjaźnionych sanatoriów. Na początek zagraliśmy koncert dla wspaniałej publiczności z sanatorium Nida. Na sali panowała ciepła i kameralna atmosfera, a przybyli słuchacze wykazali się dużym poczuciem humoru i muzykalnością.
Wieczorem dotarliśmy do uzdrowiska Solec-Zdrój, gdzie publiczność okazała się bardzo zasłuchana, a panująca atmosfera sprzyjała wielu filozoficznym rozważaniom.
Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim Władzom powyższych sanatoriów, za ciągłe wspieranie naszej Fundacji i umożliwianie nam prezentowania naszej muzyki w waszych obiektach. Szczególne podziękowania należą się wszystkim Paniom zajmującym się kulturą w odwiedzanych przez nas sanatoriach, gdyż to dzięki nim nasza współpraca odbywa się na tak dobrych warunkach.
Dziękujemy także wszystkim Państwu, którzy zasiadaliście na publiczności podczas naszych koncertów.
Tymczasem zabieramy się do przygotowania kolejnych niezwykłych wydarzeń muzycznych i poszerzania repertuaru.
Do usłyszenie pod sceną już wkrótce.

Kolejny koncertowy weekend za nami!

Dodane 30.10.2017, 14:48
Trzy osoby stoją - jeden mężczyzna i dwie kobiety - w dłoniach trzymają mikrofony. Po ich lewej stronie siedzi mężczyzna, który przed sobą ma klawisze.

Aby znów móc spotkać się z Państwem, w dniach 27-29 października odwiedziliśmy Uzdrowisko Solec, sanatoria „Nida” i „Marconi”, a także po raz pierwszy sanatorium „Krystyna”, gdzie zostaliśmy szczególnie ciepło przyjęci.

Wszystkie koncerty cieszyły się wyjątkowym powodzeniem. Podopiecznym fundacji Agnieszce i Karolowi udało się nawet wśród publiczności rozpoznać sąsiadów z dzieciństwa. Ogromnie cieszy nas fakt, że przybywacie Państwo na koncerty coraz liczniej i z najróżniejszych zakątków Polski.

Bardzo dziękujemy za obecność, wspólne śpiewanie, które zawsze sprawia nam ogromną przyjemność, moc oklasków i wiele dobrych słów pod naszym adresem.

Po takich weekendach umacniamy się w przekonaniu, że muzyka jest tym, co kochamy najbardziej. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne koncertowe spotkania.

Do zobaczenia w listopadzie!

Relacja z recitalu

Dodane 17.10.2017, 12:27

15 października 2017 r. Fundacja Artystyczna Cantito wraz z przyjaciółmi wzięła udział w recitalu dyplomowym naszej prezes - Moniki Flagi. Odbył się on w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1 jako podsumowanie i zakończenie dwóch lat nauki w Szkole Wokalno-Aktorskiej.

Od komisji oceniającej występ wokalistka otrzymała ocenę celującą, co świadczy o wysokim poziomie artystycznym.

W tym szczególnym dniu kibicowało Monice bardzo wiele osób – rodzina, przyjaciele, znajomi, również ze Szczecina, Mazur, czy Łodzi, a także obcy jej życzliwi ludzie, chcący być z nami i wysłuchać wspaniałego koncertu.

Wieczór ten stał się dla Moniki bardzo osobisty i wyjątkowy. Przepięknie, emocjonalnie i wzruszająco wykonała bardzo bliskie sercu piosenki, przeplatając je opowieściami z życia. Tymi dla niej najcenniejszymi: o szczęściu z powodu znalezienia oddanego męża, a potem pojawieniu się na świecie i wspólnym wychowywaniu cudownego syna, a także o swojej muzycznej i zawodowej drodze.

Na scenie wspierali ją znakomici muzycy: Anna Wrona przy fortepianie, będąca także kierownikiem muzycznym recitalu. Poza nią kwartet smyczkowy Andante w składzie: pierwsze skrzypce Anna Cygal, drugie skrzypce Paulina Biegaj, altówka Adrianna Kochanowicz, wiolonczela Krystyna Woźniak. Na perkusji i fortepianie - wieloletni przyjaciel Fundacji - Grzegorz Dowgiałło, gitarzysta Łukasz Dziuba, klarnecista Jarosław Sroka, akordeonista Kacper Tracz, kontrabasista Krzysztof Kapelańczyk. W tak doborowym towarzystwie koncert musiał przynieść naszej wokalistce sukces.

Poza sceną więc gratulacjom nie było końca.

Jesteśmy dumni z tego, że Monice po raz kolejny udało się osiągnąć postawiony sobie cel i czekamy na kolejne punkty na jej muzycznej drodze, które zapowiedziała. Monika jest wspaniałą wizytówką naszej Fundacji i cieszymy się, że od lat stoi na naszym czele.

Zapraszamy na recital

Dodane 05.10.2017, 13:28

W imieniu Moniki Flagi, prezes Fundacji Artystycznej Cantito, serdecznie zapraszamy na recital dyplomowy z okazji ukończenia Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie. Koncert ten będzie potwierdzeniem jej umiejętności wokalnych i aktorskich. Repertuar obejmie znane i lubiane utwory rozrywkowe.

Wydarzenie odbędzie się 15 października o godzinie 18:00 w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie. Wstęp wolny.

 
Plakat zapraszający na recital

Święto Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Dodane 25.09.2017, 19:15
Kadr z artystycznej części akademii. Na scenie znajduje się osiem osób. Mężczyzna gra na fotepianie, sześć osób stoi, za nimi siedzi kobieta.

22 września Fundacja Artystyczna Cantito uczestniczyła w Święcie Szkoły w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej 6.

Najważniejszym punktem programu było ślubowanie klas pierwszych. Jak to zwykle bywa podczas takich wydarzeń, młodzi uczniowie wstępujący w środowisko szkolne są witani przez starszych kolegów, ale także sami chcą się dobrze zaprezentować. W tym roku za oprawę muzyczną i przygotowanie pierwszaków odpowiedzialna była między innymi Prezes naszej Fundacji, a także nauczyciel w SOSW Monika Flaga. Natomiast Karol Radwan, nasz niezawodny akompaniator, podczas całego wydarzenia służył młodym artystom swoimi pianistycznymi umiejętnościami i zagrał hymn Ośrodka.

Cieszymy się, że reprezentacja naszej Fundacji mogła wziąć udział w tym wydarzeniu i liczymy na kolejne zaproszenia.

Kolejne koncerty w Solcu i Busku-Zdroju

Dodane 20.09.2017, 17:11

15 i 16 września po raz kolejny spotkaliśmy się z Państwem w Solcu i Busku Zdroju. Pogoda na zewnątrz była już bardzo jesienna, co nie miało wpływu na atmosferę panującą podczas występów. Bardzo dziękujemy za liczne przybycie (mimo mnóstwa atrakcyjnych programów w telewizji), wspólne śpiewanie (zwłaszcza wraz z Adrianem piosenek Marka Grechuty), entuzjastyczne oklaskiwanie i wiele ciepłych słów skierowanych do nas po koncertach.

Przed nami kolejne koncerty.

Do usłyszenia wkrótce.

 

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 18 Starsze >>

Powered by CuteNews