Ilość odwiedzin: 
We wrześniu na działalność fundacji potrzebujemy 3000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
10,0% / 300,00 zł
dotpay
WSPARCIE
MENU

Jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas dowolną kwotą. Tylko dzięki Tobie będziemy mogli dalej występować.

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Ruszamy z V edycją Festiwalu

Dodane 01.02.2018, 8:50

Kochani,

Wiemy,, że długo czekaliście na ten dzień, więc cieszymy się, że V, jubileuszowa edycja naszego Festiwalu rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń.

W tym roku jest kilka nowości w regulaminie, więc zanim wyślecie nam swoje propozycje prosimy, abyście się z tym dokumentem dobrze zapoznali. Jak zawsze, jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania i wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z nami.

Poniżej podajemy wg nas te najważniejsze informacje związane z regulaminem:

 1. Konkurs składa się z trzech etapów:
  1. ETAP I: Nadsyłanie Zgłoszeń - do dnia 15 maja 2018 r. i wyłonienie spośród nadesłanych zgłoszeń 36 podmiotów wykonawczych do II etapu
  2. ETAP II: Przesłuchania konkursowe - 16 czerwca 2018 r.
  3. ETAP III: Koncert finałowy - 17 czerwca 2018 r.
 2. Zgłoszenia mogą być przesłane wyłącznie za pomocą specjalnego formularza elektronicznego dostępnego pod tym adresem.
 3. Uczestnik festiwalu ma obowiązek przygotować dwie piosenki związane z Krakowem.
 4. Do zgłoszenia uczestnik dołącza nagranie audio jedynie jednego z dwóch przygotowanych utworów (dopuszczalny akompaniament, półplaybacki lub śpiew a cappella).
 5. W konkursie mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne w wieku od 13 lat, których pasją jest śpiew i które starają się tę pasję rozwijać.
 6. W zespołach wokalnych oraz zespołach wokalno-instrumentalnych średnia wieku wszystkich członków nie może być mniejsza, niż 13 lat, jednak najmłodszy członek nie może mieć mniej niż 10 lat.
 7. W roku 2018 w Festiwalu mogą wziąć udział osoby, które urodziły się nie później, niż w roku 2005.
 8. W roku 2018 do festiwalu zostanie zakwalifikowanych 36 podmiotów wykonawczych, to jest po 12 do każdej z kategorii.
 9. W przypadku dużej ilości zgłoszeń pod uwagę będzie brana kolejność ich nadsyłania.

Czekamy już z niecierpliwością na wasze zgłoszenia.

Powodzenia i do zobaczenia w czerwcu w Krakowie!

IV Wielki Koncert kolędowy 2018 Szukamy stajenki już za nami

Dodane 16.01.2018, 10:50
Sześć dziewczyn stoi na scenie, śpiewa. Za nimi mężczyzna gra na gitarze basowej.

14 stycznia 2018 r. odbył się IV Wielki Koncert Kolędowy „Szukamy stajenki” przygotowany przez Fundację Artystyczną Cantito.

                Podopieczni fundacji, a także zaproszeni goście od połowy listopada spotykali się na próbach, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik, dzięki czemu kolędy i pastorałki mogły zabrzmieć dojrzale i  profesjonalnie. Przygotowania to nie tylko ciężka praca, ale także radość ze wspólnych spotkań, długie rozmowy, słuchanie cennych rad i integracja. Uczestnicy pracowali nad dykcją, interpretacją i techniką wokalną. Musieli nauczyć się ze sobą współpracować, gdyż jak wiadomo każdy człowiek jest inny, a na scenie zgranie jest niezwykle istotne.

                W tym roku w koncercie udział wzięli:

Małgorzata Bartnik (Laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej),  która czarowała publiczność  delikatną barwą głosu

Danuta Janda (podopieczna fundacji), ciepły sopran

Elżbieta Kuzio (wokalistka spod Wrocławia) mocny alt, który czasami wspomagał śpiewających mężczyzn

Natalia Lewandowska (uczennica Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy ulicy Tynieckiej)o wspaniałej dykcji

 Agnieszka Łozińska (wokalistka i podopieczna fundacji) wzruszająca publiczność piękną interpretacją pastorałki Ewy Bem.

Mężczyzna gra na skrzypcach

                W tym roku śpiewali również niektórzy instrumentaliści:

Monika Flaga (flet) wprowadzająca ludzi w żeglarskie kołysanie dzięki morskiej pastorałce

Karol Radwan (fortepian)  dodający animuszu i fascynujący niską barwą głosu

Adrian Wyka (gitara basowa) wiceprezes fundacji po raz  kolejny udowodnił, że można bardzo szybko nauczyć się grać i śpiewać jednocześnie

Mieczysław Bąk (skrzypce) wirtuoz smyczka

Mateusz Popis (instrumenty perkusyjne) dzięki niemu artyści trzymali odpowiedni rytm

Zofia Trystuła-Hovhannisyan (obój i duduk) pierwszy raz grała z nami i wywoływała łzy wzruszenia ciepłym brzmieniem tych dwóch, cudownych instrumentów.

                Pomysłodawczynią i reżyserem koncertu była prezes fundacji Monika Flaga, której rady i wskazówki na pewno na długo zapamiętamy.

                Publiczność zgromadzona na widowni jak zawsze dodawała nam sił i oklaskami pokazywała, że już teraz możemy myśleć o kolejnych tego typu przedsięwzięciach.  W godzinnym montażu muzycznosłownym można było usłyszeć wzruszające i spokojne pastorałki takie jak „Wigilia na Syberii” Jacka Kaczmarskiego, czy energetyczną i radosną piosenkę Piotra Rubika „Biały śnieg i ty”. Pomiędzy dwanaście utworów wplecione były  fragmenty wierszy m.in. księdza Jana Twardowskiego.

                Koncert wywołał u uczestników wiele emocji: od zdenerwowania tuż przed wejściem na scenę, do wybuchów szczerego śmiechu, który doskonale rozładowywał napięcie.

                Dziękujemy naszym najbliższym, bez których IV Wielki Koncert Kolędowy nie mógłby się odbyć. Jesteśmy wdzięczni także Klubowi 6 Brygady Powietrznodesantowej, który gościł nas w swych progach  i na scenie.

                Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

 

IV Wielki Koncert Kolęd 2018 – Szukamy stajenki

Dodane 04.01.2018, 9:19
Plakat zapraszający na koncert
 

Już po raz czwarty na scenie Klubu 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie 14 stycznia o godzinie 17:00 spotkają się wspaniali soliści, muzycy i przyjaciele z Fundacji Artystycznej Cantito. Jak co roku specjalnie przygotowany na tę okazję materiał muzyczny, składający się z pięknych polskich pastorałek i utworów świątecznych przeplatanych wierszami i tekstami świątecznymi, wykona 12-osobowy zespół muzyczny, w skład którego wchodzą profesjonalni muzycy, jak i amatorzy pasjonaci, Wokaliści i instrumentaliści, osoby niewidome jak i pełnosprawne. Wśród bogatego instrumentarium tegorocznego koncertu będzie można usłyszeć fortepian, perkusję, gitarę basową, ale także skrzypce, flet i po raz pierwszy obój, czy duduk.

Płynąc przez dźwięki pastorałek takich artystów, jak: Jacek Kaczmarski, Piotr Rubik, Andrzej Piaseczny, czy Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, będziemy przemierzać muzyczny świat szukając stajenki, gdzie kwili Dziecina. Tegoroczne utwory w niezwykły sposób przypomną nam radość, która tak niedawno nastała w naszych sercach i domach z okazji Bożego Narodzenia.

 

W Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej, przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie, który od lat wspiera naszą działalność, taki koncert musi zabrzmieć wyjątkowo. Nie może zabraknąć tam Państwa.

Spotkajmy się więc 14 stycznia o godzinie 17:00 na kolejnym wielkim wspólnym kolędowaniu z Fundacją Artystyczną Cantito.

Koncert jest bezpłatny, jednak podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka publiczna na dalsze działania Fundacji.

 

Spędźcie ten czas właśnie z nami!

Zapraszamy!

 

Podsumowanie roku 2017

Dodane 31.12.2017, 14:48

Szanowni Państwo,

Bardzo szybko leci czas. Pamiętamy, jak całkiem niedawno pisaliśmy podobne podsumowanie mijającego roku, a nim zdążyliśmy się obejrzeć, przeminęło kolejne 365 dni. Nadszedł więc ten moment, kiedy musimy pochylić się nad naszymi osiągnięciami z roku 2017, aby w 2018 wejść z nową, czystą kartą, którą będziemy mogli zapisać kolejnymi działaniami na rzecz propagowania kultury muzycznej osób niepełnosprawnych. Zapraszamy więc do podsumowania roku 2017 w naszej Fundacji.

Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia 2017

Dodane 23.12.2017, 19:20

Szanowni Państwo!
Z okazji świąt Bożego Narodzenia przesyłamy najserdeczniejsze życzenia od całej naszej muzycznej ekipy!
Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

Nowości na naszej stronie!

Dodane 18.12.2017, 10:13

Drodzy Państwo,

Na naszej oficjalnej stronie pojawiło się kilka modyfikacji, które powinny poprawić Wam komfort przeglądania jej.

 1. Wprowadziliśmy status potrzebnego i otrzymanego wsparcia w danym miesiącu.
 2. Strona jest teraz responsywna, dzięki temu powinna się komfortowo wyświetlać na wszystkich urządzeniach mobilnych.
 3. Zmieniliśmy nazwy podstron, żeby świadczyły o charakterze naszego działania, a dodatkowo miło się kojarzyły.
 4. Poprawiliśmy także kilka innych drobnych błędów i dodaliśmy pomniejsze usprawnienia.

Jednak to jeszcze nie koniec. Czekają nas kolejne modyfikacje, aby nasza strona nie sprawiała problemów.

 

Ostatnie koncerty 2017 roku w Busku i Solcu-Zdroju

Dodane 28.11.2017, 12:21

Za nami ostatnie koncerty w tym roku.
24 listopada zagraliśmy w Sanatorium Krystyna. Jest to nowe miejsce, w którym byliśmy po raz drugi. Za każdym razem publiczność dopisała, a panująca atmosfera była bardzo ciepła i sprzyjała wspólnemu śpiewaniu.
Natomiast 26 listopada po raz kolejny wróciliśmy do naszych zaprzyjaźnionych sanatoriów. Na początek zagraliśmy koncert dla wspaniałej publiczności z sanatorium Nida. Na sali panowała ciepła i kameralna atmosfera, a przybyli słuchacze wykazali się dużym poczuciem humoru i muzykalnością.
Wieczorem dotarliśmy do uzdrowiska Solec-Zdrój, gdzie publiczność okazała się bardzo zasłuchana, a panująca atmosfera sprzyjała wielu filozoficznym rozważaniom.
Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim Władzom powyższych sanatoriów, za ciągłe wspieranie naszej Fundacji i umożliwianie nam prezentowania naszej muzyki w waszych obiektach. Szczególne podziękowania należą się wszystkim Paniom zajmującym się kulturą w odwiedzanych przez nas sanatoriach, gdyż to dzięki nim nasza współpraca odbywa się na tak dobrych warunkach.
Dziękujemy także wszystkim Państwu, którzy zasiadaliście na publiczności podczas naszych koncertów.
Tymczasem zabieramy się do przygotowania kolejnych niezwykłych wydarzeń muzycznych i poszerzania repertuaru.
Do usłyszenie pod sceną już wkrótce.

Kolejny koncertowy weekend za nami!

Dodane 30.10.2017, 14:48
Trzy osoby stoją - jeden mężczyzna i dwie kobiety - w dłoniach trzymają mikrofony. Po ich lewej stronie siedzi mężczyzna, który przed sobą ma klawisze.

Aby znów móc spotkać się z Państwem, w dniach 27-29 października odwiedziliśmy Uzdrowisko Solec, sanatoria „Nida” i „Marconi”, a także po raz pierwszy sanatorium „Krystyna”, gdzie zostaliśmy szczególnie ciepło przyjęci.

Wszystkie koncerty cieszyły się wyjątkowym powodzeniem. Podopiecznym fundacji Agnieszce i Karolowi udało się nawet wśród publiczności rozpoznać sąsiadów z dzieciństwa. Ogromnie cieszy nas fakt, że przybywacie Państwo na koncerty coraz liczniej i z najróżniejszych zakątków Polski.

Bardzo dziękujemy za obecność, wspólne śpiewanie, które zawsze sprawia nam ogromną przyjemność, moc oklasków i wiele dobrych słów pod naszym adresem.

Po takich weekendach umacniamy się w przekonaniu, że muzyka jest tym, co kochamy najbardziej. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne koncertowe spotkania.

Do zobaczenia w listopadzie!

Relacja z recitalu

Dodane 17.10.2017, 12:27

15 października 2017 r. Fundacja Artystyczna Cantito wraz z przyjaciółmi wzięła udział w recitalu dyplomowym naszej prezes - Moniki Flagi. Odbył się on w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1 jako podsumowanie i zakończenie dwóch lat nauki w Szkole Wokalno-Aktorskiej.

Od komisji oceniającej występ wokalistka otrzymała ocenę celującą, co świadczy o wysokim poziomie artystycznym.

W tym szczególnym dniu kibicowało Monice bardzo wiele osób – rodzina, przyjaciele, znajomi, również ze Szczecina, Mazur, czy Łodzi, a także obcy jej życzliwi ludzie, chcący być z nami i wysłuchać wspaniałego koncertu.

Wieczór ten stał się dla Moniki bardzo osobisty i wyjątkowy. Przepięknie, emocjonalnie i wzruszająco wykonała bardzo bliskie sercu piosenki, przeplatając je opowieściami z życia. Tymi dla niej najcenniejszymi: o szczęściu z powodu znalezienia oddanego męża, a potem pojawieniu się na świecie i wspólnym wychowywaniu cudownego syna, a także o swojej muzycznej i zawodowej drodze.

Na scenie wspierali ją znakomici muzycy: Anna Wrona przy fortepianie, będąca także kierownikiem muzycznym recitalu. Poza nią kwartet smyczkowy Andante w składzie: pierwsze skrzypce Anna Cygal, drugie skrzypce Paulina Biegaj, altówka Adrianna Kochanowicz, wiolonczela Krystyna Woźniak. Na perkusji i fortepianie - wieloletni przyjaciel Fundacji - Grzegorz Dowgiałło, gitarzysta Łukasz Dziuba, klarnecista Jarosław Sroka, akordeonista Kacper Tracz, kontrabasista Krzysztof Kapelańczyk. W tak doborowym towarzystwie koncert musiał przynieść naszej wokalistce sukces.

Poza sceną więc gratulacjom nie było końca.

Jesteśmy dumni z tego, że Monice po raz kolejny udało się osiągnąć postawiony sobie cel i czekamy na kolejne punkty na jej muzycznej drodze, które zapowiedziała. Monika jest wspaniałą wizytówką naszej Fundacji i cieszymy się, że od lat stoi na naszym czele.

Zapraszamy na recital

Dodane 05.10.2017, 13:28

W imieniu Moniki Flagi, prezes Fundacji Artystycznej Cantito, serdecznie zapraszamy na recital dyplomowy z okazji ukończenia Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie. Koncert ten będzie potwierdzeniem jej umiejętności wokalnych i aktorskich. Repertuar obejmie znane i lubiane utwory rozrywkowe.

Wydarzenie odbędzie się 15 października o godzinie 18:00 w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie. Wstęp wolny.

 
Plakat zapraszający na recital

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 18 Starsze >>

Powered by CuteNews