Skórki: Niebieska Większy kontrast
Witamy na oficjalnej stronie Festiwalu organizowanego przez Fundację Artystyczną Cantito.
V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej odbył się w dniach 16-17.06.2018 r. w Krakowie. Zachęcamy do wsparcia!
Więcej informacji na tej stronie lub naszym fanpage na Facebooku pod tym adresem.
AKTUALNOŚCI IDEA ZGŁOSZENIA PARTNERZY PYTANIA I ODPOWIEDZI KONTAKT FUNDACJA ARTYSTYCZNA CANTITO

Pliki do pobrania:

Regulamin

AKTUALNOŚCI

V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej przeszedł do historii

Dodane 19.06.2018, 7:51

17 czerwca w „Piwnicy Pod Baranami” (Rynek Główny 27) odbył się finał V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.

W sobotę i niedzielę przesłuchani zostali wykonawcy w trzech kategoriach: soliści od lat 13 do 17, soliści powyżej lat 17 oraz duety i zespoły. Jury wysłuchało ponad pięćdziesiąt znanych i mniej znanych krakowskich utworów w różnych aranżacjach. W tym roku przesłuchania miały charakter zamknięty. Zapewniło to lepszy kontakt pomiędzy jurorami a uczestnikami.

Laureatka V OFPK

Zanim ogłoszono wyniki, prezes Fundacji Artystycznej Cantito Monika Flaga i wiceprezes Adrian Wyka, jako organizatorzy, przywitali licznie zgromadzoną publiczność. Wymienili także darczyńców, bez których jedyne i największe święto krakowskiej piosenki z pewnością nie mogłoby się odbyć. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że tworzycie wspaniałą krakowską imprezę razem z nami.

W tym roku po raz pierwszy konferansjerem była Basia Stępniak-Wilk, która bardzo ciepło i życzliwie rozmawiała z wykonawcami przed występami, dodając im w ten sposób otuchy i niejednokrotnie bawiąc wraz z nimi publiczność.

Prezentacje laureatów poprzedniej edycji rozpoczął „Chór Rozrywkowy Jaszczury”, który przypomniał wszystkim między innymi „Dezyderatę”, czy utwór „Byłaś serca biciem” z repertuaru Andrzeja Zauchy.

Dyrygentka Chóru Rozrywkowego "Jaszczury"

Elżbieta Kuzio zaśpiewała utwór „Między świtem a mgłą” Jacka Kaczmarskiego, który pozwolił jej zwyciężyć w ubiegłym roku, a ciekawym elementem prezentacji była „Spiska ballada” w gwarze góralskiej do słów Wandy Czubernat. Akompaniował jej pianista Karol Radwan.

Natomiast Zuzanna Rosa, zwyciężczyni kategorii od 13 do 17 lat, niezwykle dojrzale wykonała utwory takie jak na przykład  „Szewczyk” z tekstem Bolesława Leśmiana oraz „Moknie w deszczu diabeł” Hanny Banaszak.

Werdykt odczytał Tomasz Kmiecik (przewodniczący), mówiąc, że konkursy nigdy nie są sprawiedliwe, a rywalizacja zwykle psuje radość ze spotkania. Wyniki jednak muszą zostać ogłoszone, nagrody rozdane, a wykonawcy zawsze powinni śpiewać w zgodzie ze sobą, cieszyć się wspólnymi chwilami i rozmawiać o swoich doświadczeniach muzycznych.

Basia Stępniak-Wilk dodała, że ogromną zaletą festiwalu jest to, że niepełnosprawność nie zapewnia nikomu nagrody, liczy się wrażliwość muzyczna, profesjonalizm i interpretacja utworów.

Jury w składzie: Tomasz Kmiecik, Agata Ślazyk i Basia Stępniak-Wilk nagrodziło następujących wykonawców:

- w kategorii duety i zespoły wyróżnienie otrzymała Szalona Piątka Plus z Poraja

- w kategorii soliści od lat 13 do lat 17 – III miejsce wyśpiewała Maja Gizicka z Zielonej Góry, II miejsce otrzymała Małgorzata Bartnik z Krakowa, a I nagrodę Bartosz Brzuchacz również reprezentujący Kraków

- w kategorii soliści powyżej lat 17 wyróżnieni zostali Artur Dolecki z Piekar Śląskich i Renata Szczepaniak-Pajor z Krakowa, III miejsce otrzymał Piotr Wach z Chorzowa, II miejsce Agata Zakrzewska z Warszawy, a I miejsce wyśpiewane zostało przez Julię Latosińską z Karniowic.

Laureat V OFPK

Jubileuszowa edycja prezentowała najwyższy poziom wykonawczy, a uszczęśliwieni laureaci, mimo gorącej atmosfery panującej na scenie „Piwnicy Pod Baranami”, profesjonalnie wykonali utwory i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W klimatycznej garderobie uczestnicy, jury i organizatorzy gratulowali sobie wzruszających występów, rozmawiali o walorach piosenek, ściskali się i stwarzali ciepłą, rodzinną atmosferę. Nic więc dziwnego, że długo po zakończeniu koncertu rozmowy wciąż trwały i nikomu nie chciało się wracać do codzienności.

Fundacja Artystyczna Cantito świętuje kolejny sukces. Nie doszłoby do niego bez wsparcia rodzin i przyjaciół członków fundacji. Dziękujemy wam serdecznie!

Cieszymy się, że znowu mogliśmy uczestniczyć we wspaniałej muzycznej uczcie.

 

PROTOKÓŁ JURY V OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI KRAKOWSKIEJ

Dodane 18.06.2018, 22:27

Kraków, 17 czerwca 2018 r.

 

PROTOKÓŁ JURY

V OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI KRAKOWSKIEJ

Czytaj więcej...

Przedstawiamy Jury V OFPK

Dodane 13.06.2018, 8:57

Festiwal tuż tuż, więc nadszedł czas przedstawienia składu Jury V edycji OFPK.

Basia Stępniak–Wilk - śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa; lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. W 1995 roku zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. W latach 1995-97 współtworzyła m.in. wraz z Januszem Radkiem, Grzegorzem Halamą, Robertem Kasprzyckim, Szymonem Zychowiczem i  Kamilem Śmiałkowskim formację "Zielone Szkiełko".
W latach 2002-04 działała z Sebastianem L. Kudasem i Maćkiem Dancewiczem w literackiej Grupie Apokryficznej, w której akcje (także wydawnicze – CD "Grupa Apokryficzna", Multipoezja 2002 r.) włączyli się m.in. Grzegorz Turnau, Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jerzy Trela i Jan Nowicki. Na imponującej liście nagród dla Basi i jej piosenek jest m.in. pierwsze miejsce i nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, a także Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuka estradowa.
Zasiądzie w Jury naszego festiwalu już po raz trzeci. :)

Agata Ślazyk – pieśniarka, autorka piosenek, artystka Piwnicy pod Baranami. Ta obdarzona wyjątkowym, pięknym głosem wokalistka nie poddaje się „zaszufladkowaniu” do określonego muzycznego gatunku. Piwnica pod Baranami wskazywałaby na piosenkę poetycką bądź aktorską lub ogólnie kabaretową. Jednak słuchacze jej koncertów często wskazują na ogromny temperament artystki i wręcz rockowe teksty i kompozycje.
Koncertując z Piwnicą pod Baranami dała się poznać publiczności USA, Kanady, Norwegii. Z własnym recitalem odwiedziła Kanadę, Wielką Brytanię, Niemcy i Austrię.
W listopadzie 2007 r. ukazała się jej pierwsza płyta, a w grudniu 2013 autorski album zatytułowany „Nie daj się zjeść”.

Tomasz Kmiecik – kompozytor, pianista od lat związany z Piwnicą pod Baranami. Napisał muzykę do kilkudziesięciu spektakli teatralnych i niezliczonej ilości piosenek. Wyróżniony w kategorii - muzyka teatralna - „Złotą Maską” w 1995 roku. 

 

 

Ważne informacje organizacyjne V OFPK!

Dodane 12.06.2018, 12:56

Drodzy Uczestnicy,

Przedstawiamy Wam szczegółowe informacje, które mamy nadzieję, ułatwią naszą współpracę, a Wam pozwolą się mniej stresować i skupić jedynie na dobrym występie.

 1. Pierwszy dzień przesłuchań, dla wszystkich solistów w dwóch kategoriach odbywa się 16 czerwca w Specjalnym Ośrodku dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ulicy Tynieckiej 6.
 2. Pierwszy blok zaczyna się o godzinie 10:00, natomiast drugi o 12:30
 3. Każda solista ma się zgłosić do rejestracji festiwalu najpóźniej pół godziny przed swoim blokiem przesłuchań.
 4. Po rejestracji i podpisie na liście obecności idziemy do wyznaczonego miejsca, jeśli to konieczne przekazujemy swoje aranżacje do akustyka, a następnie oczekujemy na występ.
 5. Aranżacje, podkłady, półplaybacki przynieście na pendrive.
 6. Do sali przesłuchań wchodzimy po 3 osoby, Solista, który występuje i dwóch kolejnych.
 7. Drugi dzień przesłuchań, dla kategorii Duety i Zespoły, odbywa się 17 czerwca w Piwnicy Pod Baranami, Kraków Rynek Główny 27 o godzinie 11:00.
 8. Każda wykonawca ma się zgłosić do rejestracji festiwalu najpóźniej pół godziny przed blokiem przesłuchań
 9. Krótka próba dźwiękowa dla kategorii Duety I Zespoły odbywać się będzie przed prezentacją każdego podmiotu  wykonawczego.
 10. Po rejestracji i podpisie na liście obecności idziemy do wyznaczonego miejsca.
 11. Prosimy, aby próba dźwięku przebiegła sprawnie, w związku z tym krótko sprawdzamy czy się dobrze słyszymy.
 12. Na każdym etapie zapewniamy Wam instrument klawiszowy.
 13. Zespołom zapewniamy także zestaw perkusyjny.
 14. W związku z wielkością sali, tegoroczne przesłuchania mają charakter zamknięty. Oczywiście wasze osoby towarzyszące mogą wejść.
 15. Finał Festiwalu odbywa się 17 czerwca w Piwnicy Pod Baranami, Kraków Rynek Główny 27 o godzinie 16:00.
 16. Obecność zgodnie z regulaminem jest obowiązkowa.
 17. Osoby, które otrzymają nagrody, jak co roku, występują po ogłoszeniu wyników.
 18. Miłym gestem będzie, jeśli nagrody nie otrzymacie, pozostanie do końca koncertu i posłuchanie zwycięzców. Sami też pewnie chcielibyście aby ktoś Was posłuchał.

 

Za każdą i każdego z Was trzymamy mocno kciuki i z niecierpliwością czekamy na spotkanie.

SOSW przy Tynieckiej 6 wśród Partnerów Festiwalu!

Dodane 11.06.2018, 11:46

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, przy ul. Tynieckiej 6 w Krakowie, zawsze chętnie wspiera nasz Festiwal.
Tak jest i w tym roku.

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Ośrodka sobotnie przesłuchania odbędą się właśnie tam, na Tynieckiej 6.

Dziękujemy z całego serca za wsparcie!

Logo ośrodka

Nestor wspiera OFPK

Dodane 06.06.2018, 12:13

Mamy przyjemność poinformować, że i w tym roku Ośrodek Wypoczynkowy Polskiego Związku Niewidomych „Nestor” jest Partnerem OFPK.

Bardzo się cieszymy, że zawsze możemy na Was liczyć. :)

Logo Nestor

Usługi Leśne Mirosław Szpara kolejnym Partnerem OFPK

Dodane 02.06.2018, 9:15

Miło nam poinformować, że firma "Usługi Leśne Mirosław Szpara" została kolejnym partnerem Festiwalu.
Z całego serca dziękujemy za okazane wsparcie!

Infografika z nazwą firmy

Harmonogram V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej

Dodane 01.06.2018, 19:07

Drodzy uczestnicy,

Prezentujemy harmonogram przesłuchań osób zakwalifikowanych do festiwalu.

Do zobaczenia 16 i 17 czerwca.

Czytaj więcej...

Piwnica Pod Baranami Partnerem V OFPK

Dodane 31.05.2018, 18:57

Z ogromną przyjemnością i informujemy, że Piwnica Pod Baranami została Partnerem OFPK.
To właśnie w Piwnicy spotkamy się drugiego dnia Festiwalu.

Bardzo się cieszymy, że finał odbędzie się w tak kultowym, wiele znaczącym dla Krakowian i nie tylko, miejscu.

Piwnico!
Bardzo dziękujemy, że jesteś z nami! :)

Logo Piwnica Pod Baranami

Eurobłysk nowym Partnerem Festiwalu

Dodane 29.05.2018, 11:50

Miło nam poinformować, że firma sprzątająca Eurobłysk Halina Radzikowska, która działa na terenie Świdnicy i Wałbrzycha, została Partnerem naszego Festiwalu.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jesteście razem z nami! :)

Infografika z nazwą sklepu

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Starsze >>

Powered by CuteNews