W maju na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
0,0% / 0,00 zł
WSPIERAM!
WSPARCIE
MENU

Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAGRAMY DLA CIEBIE! SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ!

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Przekaż 1,5% podatku na rzecz Fundacji Cantito

Dodane 01.02.2024, 13:56

🌟 Wspieraj Sztukę i Pasję 🎵!

Muzyka to nasza pasja, praca, hobby i życie. Tylko z Waszą pomocą będziemy mogli pracować kolejny rok.

Wasze wsparcie pomaga nam rozwijać talenty, organizować koncerty i warsztaty, oraz tworzyć więcej możliwości dla niepełnosprawnych artystów.

Razem możemy tworzyć lepszy świat pełen muzyki i sztuki!

KRS Fundacji: 0000424570

Grafika przedstawia monety stylizowaną na polski 5 złoty, która w centralnym miejscu wyraźnie wyświetla '1.5%' w eleganckiej czcionce. Nad tą wartością znajduje się wizerunek polskiego godła - orła w koronie, umieszczonego na tarczy. Moneta ma klasyczne zdobienia w formie delikatnych liści i kwiatów, które dodają elegancji całości kompozycji. Całość utrzymana jest w monochromatycznej palety barw, co nadaje grafice poważny i oficjalny charakter.

Kolędowanie z Przyjaciółmi w Barce

Dodane 24.01.2024, 15:42
Na zdjęciu osiem osób stojących w rzędzie na scenie, w tym nasi muzycy. Od lewej strony: - Młody mężczyzna w czarnym garniturze i krawacie. - Biskup w czarnej sutannie z białym kołnierzykiem i krzyżem na piersi. - Kobieta w niebieskiej sukience z długim rękawem. - Kobieta w czarnej sukience z białymi kropkami i długim rękawem. - Młoda kobieta w granatowej sukience z falbankami. - Młody mężczyzna w czarnym garniturze i białej koszuli. - Starsza kobieta w jasnej sukience z kwiatowym wzorem. - Ksiądz kustosz w czarnej sutannie z białym kołnierzykiem. Wszyscy uśmiechają się do kamery. Trzy osoby trzymają zielone torby z prezentami. W tle widać choinkę i ekran z projekcją napisu "SANKTUARIUM ŚW. JANA PAWŁA II WIELKIEGO". Na scenie znajduje się również sprzęt muzyczny, w tym mikrofony i kable.

21 stycznia, mieliśmy przyjemność kolędować dla Duszpasterstwa Osób z Niepełnosprawnościami „Barka” działającego przy Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie.

To spotkanie z tymi, których możemy już śmiało nazywać przyjaciółmi, bardzo nas ucieszyło. Regularnie wracamy, żeby pomagać muzyką tym wspaniałym ludziom, zwłaszcza że nasz perkusista Mateusz Popis należy do tego właśnie duszpasterstwa na co dzień.

Dziękujemy za zaproszenie, pyszny poczęstunek i upominki pani Barbarze i wszystkim rodzinom osób z niepełnosprawnościami. Wasza życzliwość i zaangażowanie bardzo nas wzruszają.

Dziękujemy za wspólne cudowne, gromkie i radosne kolędowanie. Świetnie gra się i śpiewa, kiedy nie trzeba publiczności długo namawiać do współpracy. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się jak najczęściej i spontanicznie wyśpiewywać razem chwałę Pana.

Dziękujemy również za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i życzliwość księdzu kustoszowi Tomaszowi Szopie.

Księdzu biskupowi Robertowi Chrząszczowi wdzięczni jesteśmy za błogosławieństwo, wiele dobrych słów pod naszym adresem i umocnienie nas w pożyteczności naszych muzycznych działań.

Czekamy na kolejne miłe spotkanie w niedalekiej przyszłości.

VII Wielki Koncert Kolędowy za nami

Dodane 14.01.2024, 18:35
Zdjęcie przedstawia grupę wokalistek i muzyków wykonujących kolędy na scenie. Wokalistki są ubrane w sukienki w różnych odcieniach czerwieni, jedna ma niebieską. Stoją w rzędzie i śpiewają do mikrofonów. Po lewej stronie sceny grający skrzypek w czarnym garniturze, a po prawej stronie grający basista w czarnym garniturze. Scena jest dynamicznie oświetlona kolorowymi światłami, które dodają energii występowi. W tle widać ciemne zasłony i świąteczne dekoracje.

7 Stycznia 2024 r. odbył się VII Wielki Koncert Kolędowy pt. "Wielka radość dziś rodzi się w nas" przygotowany przez Fundację Artystyczną Cantito.

Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z tego wydarzenia.

Podsumowanie roku 2023 w naszej fundacji

Dodane 13.01.2024, 14:19
Grafika przedstawia bogaty koloryt i dynamikę fundacji muzycznej, z centralnie umieszczonym kluczem wiolinowym, otoczonym przez różnorodne symbole muzyki, wspólnoty i wzrostu. W tle widoczne są figury ludzi, instrumenty, nuty muzyczne i elementy wskazujące na rozwój, takie jak rośliny i koła zębate. Styl grafiki jest ciepły i przyjazny, oddający ducha świętowania i refleksji na koniec roku.

Szanowni Państwo,

Dobiegł końca rok 2023. Kolejny rok naszej artystycznej pracy. Najwyższy czas podsumować go w słowach i liczbach.

Jesteśmy szczęśliwi, że spotykaliśmy się z Państwem na koncertach, mogąc dzielić się muzyką, pasją i radością. Także chętnie bierzemy udział w koncertach naszych podopiecznych, bo ich rozwój ogromnie nas raduje.

Sprawdźcie co działo się konkretnie!

Spokojnych, radosnych świąt i harmonii w nadchodzącym Nowym Roku

Dodane 23.12.2023, 0:30

Nasi Kochani
W tym wyjątkowym czasie Świąt Bożego Narodzenia, pragniemy przesłać Wam serdeczne życzenia.

Niech dźwięki kolęd niosą spokój i radość do Waszych serc, a magia muzyki wzbogaca każdy moment.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i obecność, które są dla nas nieocenionym darem.

Życzymy Wam spokojnych, radosnych świąt i harmonii w nadchodzącym Nowym Roku!

Obraz przedstawia przytulne wnętrze w świątecznym klimacie. W centrum znajduje się okrągły stół nakryty białym obrusem z koronkowymi wzorami, na którym ustawiono elegancką zastawę i dekoracje świąteczne. Po prawej stronie stoi bogato udekorowana choinka z kolorowymi bombkami i światełkami. Duże okno w tle odsłania widok na zimowy krajobraz z padającym śniegiem. Po lewej stronie widać fortepian z otwartą klapą i świątecznymi ozdobami na wierzchu. Całość oświetlają liczne świeczki i lampki, tworząc ciepłą, magiczną atmosferę. Na podłodze leży dywan, a wokół rozstawione są prezenty w ozdobnych opakowaniach.

Zapraszamy - VII Wielki Koncert Kolęd pt. "Wielka radość dziś rodzi się w nas"

Dodane 12.12.2023, 13:14
Grafika przedstawia scenę koncertową na zewnątrz z różnymi instrumentami muzycznymi, w tym fortepianem, skrzypcami i fletem, przygotowanymi do występu. Scena jest udekorowana świątecznymi elementami, takimi jak girlanda, światła i choinka w tle. Ustawienie na zewnątrz, w śnieżnym krajobrazie, tworzy magiczną świąteczną atmosferę. Ciepłe i przyjemne oświetlenie podkreśla instrumenty i dekoracje, oddając istotę radosnego koncertu kolęd.

Fundacja Artystyczna Cantito zaprasza na wyjątkowy koncert pt. "Wielka radość dziś rodzi się w nas".

Już 7 stycznia 2024 r. o godzinie 17.00 w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ul. Zyblikiewicza 1 zabrzmią piękne, polskie pastorałki.

Jesteśmy pewni, że nowe, ciekawe aranżacje utworów poruszą Państwa serca i dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Chcemy przyjść do wszystkich z dobrą nowiną i muzyką rozgrzać Was w ten zimowy, mroźny czas.

Na scenie staną wokaliści i instrumentaliści, którzy zaśpiewają solo, ale także na kilka głosów.

To na pewno będzie niezapomniany i wzruszający wieczór. 

Serdecznie zapraszamy!

Bądźcie z nami i wspólnie cieszmy się z narodzenia Bożej Dzieciny!

Wrześniowe śpiewanie w Solcu

Dodane 19.09.2023, 11:31
Zdjęcie przedstawia zespół muzyczny występujący na scenie z bordową kurtyną w tle i drewnianą podłogą. Zespół składa się z pięciu osób.  Monika i Agnieszka mają na sobie czerwone sukienki, natomiast Adrian, Mateusz i Karol błękitne koszule.i Grają na różnych instrumentach, takich jak gitara, keyboard i cajon. Dziewczyny śpiewają do mikrofonów. Po prawej stronie sceny znajduje się baner z logiem, nazwą i adresem strony internetowej. Na pierwszym planie zdjęcia widać część widowni.

15 września z wielką radością zagraliśmy dla Państwa kolejny koncert w Solcu -Zdroju. Jak zwykle zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Dziękujemy za wspólne śpiewanie, dużo uśmiechu, dobre słowa pod naszym adresem. Cieszymy się, że te nasze muzyczne spotkania są tak dla nas, jak i dla Państwa prawdziwą przyjemnością.

Mamy nadzieję, że już wkrótce znowu się spotkamy.

Koncerty w Rabce Zdrój i Solcu-Zdroju

Dodane 20.07.2023, 12:41
Sala koncertowa. Na scenie, w centrum zdjęcia, stoją dwie kobiety w jasnych sukienkach śpiewające do mikrofonów. Za nimi troje instrumentalistów. OD lewej strony basista siedzi na krześle, ubrany w błękitną koszulę z krótkim rękawem. Za kobietami na Cayonie, czyli pudle rezonansowym siedzi mężczyzna w błękitnej koszuli z krótkim rękawem. Rękami wybija rytm na instrumencie. Po prawej stronie na klawiszach gra mężczyzna ubrany w białą koszule z krótkim rękawem. Za muzykami znajduje się bordowa kurtyna. Przed sceną, umiejscowieni w dolnej, centralnej części zdjęcia, na krzesłach siedzą widzowie wpatrzeni w muzyków. Po lewej stronie, przed sceną znajduje się rozwijany (Roll-UP) z danymi fundacji, nad nim wisi zielona roślina w doniczce.

13 i 14 lipca mieliśmy przyjemność spotkać się z Państwem w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym "SanVita" w Rabce-Zdroju i Uzdrowisku "Solec" w Solcu-Zdroju.

Na obu koncertach dopisała tłumnie wspaniała publiczność.

Dziękujemy za wspólne śpiewanie, oklaski, dobre słowa. Doskonale powrócić do cyklicznego grania i śpiewania dla Państwa, przecież po to się rozwijamy i to za sprawą Państwa muzyka cieszy nas najbardziej.

Mamy nadzieję, że niedługo znowu będziemy mogli razem z Państwem pośpiewać.

Do zobaczenia wkrótce.

Świętowanie komunijne z dziećmi z niepełnosprawnością

Dodane 07.06.2023, 14:15

W sobotę 3 czerwca gościliśmy w parafii PW.  Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kościele Rektoralnym księży Salezjanów w Krakowie.

Z wielką radością oprawialiśmy muzycznie Mszę Świętą Pierwszokomunijną dzieci z niepełnosprawnościami. Była to niezwykle piękna i wzruszająca uroczystość.

Za zaproszenie serdecznie dziękujemy pani Teresie, mamie Nikoli i Sandry, którą poznaliśmy podczas koncertów śpiewanych dla Duszpasterstwa Osób z Niepełnosprawnościami „Barka”

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie, dobre słowa i wspólną radość również księżom Mateuszowi i Janowi.

Razem z nami na gitarze akompaniował pan Paweł, cieszymy się z miłej współpracy i spontanicznego śpiewania i grania na Bożą Chwałę.

Jesteśmy wdzięczni, że również po Mszy mogliśmy świętować z dziewczynkami ich wyjątkowy, radosny i niezapomniany dzień podczas uroczystego grilla.

Całej rodzinie życzymy potrzebnych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej każdego dnia i wielu dobrych ludzi wokół.

Mamy nadzieję, że jak najszybciej odbędzie się nasze kolejne muzyczne i duchowe spotkanie.

Wesołego Alleluja!

Dodane 07.04.2023, 12:47
Grafika przedstawia koszyk wielkanocny, z którego wypadają czekoladowe jajka, a obok koszyka stoją dwa porcelanowe zajączki z koszykami w łapkach

Drodzy Przyjaciele!

Na ten rodzinny i świąteczny czas Wielkiej Nocy życzymy Bożej opieki i duchowego odrodzenia.

Niech zmartwychwstały Jezus obdarzy was radością, miłością i pokojem.

Bądźcie zdrowi, szczęśliwi, a każdy dzień niech   przynosi Wam wiele dobra i pomyślności.

Wesołego Alleluja!

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 13 ... 15 ... 17 ... 19 ... 21 ... 23 ... Starsze >>

Powered by CuteNews