W kwietniu na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
18,0% / 1800,00 zł
WSPIERAM!
WSPARCIE
MENU

Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAGRAMY DLA CIEBIE! SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ!

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Koncert kolędowy w kościele św. Stanisława Kostki w Krakowie

Dodane 07.01.2019, 14:05

Nowy rok koncertowy rozpoczęliśmy 6 stycznia wspólnym z Państwem kolędowaniem w kościele św. Stanisława Kostki na Dębnikach. Podczas mszy świętej śpiewaliśmy wraz z wiernymi kolędy tradycyjne, przez wszystkich dobrze znane, natomiast później w ramach krótkiego koncertu pastorałki i piosenki świąteczne. Poza stałym składem fundacji: Monika Flaga, Agnieszka Łozińska, Karol Radwan, Adrian Wyka i Mateusz Popis, wystąpiła z nami również Natalia Lewandowska, która bardzo często wspomaga nasze szeregi zwłaszcza w kolędowym czasie. Serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi za umożliwienie nam z Państwem spotkania, a także za ogromną życzliwość i ciepło do nas skierowane.

Podsumowanie 2018 roku

Dodane 31.12.2018, 14:50

Szanowni Państwo,

Zbliżamy się do końca 2018 roku. Nam, członkom i podopiecznym Fundacji Artystycznej Cantito, wiecznie grającym i rozśpiewanym, upłynął on bardzo szybko. Nadszedł tym samym czas na podsumowanie tegorocznych osiągnięć.

Wierzymy, że kolejny 2019 rok przyniesie mnóstwo nowych wyzwań, koncertów, dobrych ludzi na naszych drogach i wiele wspaniałych chwil.

Jasełka SPdP 2018

Dodane 17.12.2018, 14:03
Na scenie śpiewa pięć osób (trzy kobiety, dwóch mężczyzn). Kobiety są przebrane za aniołki.

12 grudnia mieliśmy ogromną przyjemność współtworzyć przedstawienie adwentowe i okołoświąteczne przygotowywane przez uczniów Szkoły Przysposabiającej Do Pracy przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie.

Prezes fundacji Monika Flaga wymyśliła piękny scenariusz zawierający wiersze, piosenki i teksty okolicznościowe.

Wiceprezes Adrian Wyka pełnił rolę wokalisty, odpowiedzialny był za nagłośnienie oraz grał na gitarze basowej.

Karol Radwan przygotował uczniom profesjonalne akompaniamenty fortepianowe, a od czasu do czasu również śpiewał.

Agnieszka Łozińska jak zwykle spełniała się jako wokalistka, a Mateusz Popis uświetniał spektakl grą na cajonie.

Przedstawienie zostało przyjęte z wielką życzliwością, a trud włożony w jego przygotowanie doceniony przez dyrekcję szkoły i licznie zgromadzoną publiczność.

Jesteśmy dumni z tego, że co roku możemy uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu, towarzysząc uczniom na scenie.

Ela, Agnieszka i Karol laureatami XXVI Festiwalu Poezji Śpiewanej „Mimoza 2018”!

Dodane 03.12.2018, 18:35
Pamiątkowe zdjęcie z rozdania nagród

                1 i 2 grudnia br. podopieczni Fundacji Artystycznej Cantito: Elżbieta Kuzio, Agnieszka Łozińska i Karol Radwan wzięli udział w XXVI Festiwalu Poezji Śpiewanej „Mimoza 2018” we Wrocławiu. Cała trójka powróciła z nagrodami:

- Agnieszka Łozińska otrzymała wyróżnienie,

- Karol Radwan nagrodę dla najświetniejszego akompaniatora,

- Elżbieta Kuzio zdobyła GRAND PRIX.

                Festiwal ujął uczestników przyjazną atmosferą i życzliwym przyjęciem przez organizatorów.

- Każdemu konkursowi towarzyszy stres. Jest to zupełnie normalne. Jadąc na festiwal człowiek zdaje sobie sprawę, że jury będzie oceniało wszystko: śpiew, to jak człowiek prezentuje się na scenie. Dlatego napięcie jest tak duże – mówi Agnieszka.

- Jestem w ogromnym szoku. Nie spodziewałam się najwyższej nagrody zwłaszcza, że rzadko mam okazję współpracować z Karolem. Udało się, bo zgraliśmy się idealnie. – cieszy się Ela.

- To sama radość wystąpić na wspaniałej scenie i akompaniować doskonałym wokalistkom – twierdzi Karol.

Gratulujemy i cieszymy się z waszego ogromnego sukcesu!

Pierwszy w tym sezonie koncert w Uzdrowisku Solec-Zdrój

Dodane 26.11.2018, 14:58

23 listopada pierwszy raz w tym sezonie koncertowym zawitaliśmy do Solca-Zdroju. Bardzo gościnnie przyjęła nas publiczność w sali wypełnionej po brzegi.

Dziękujemy za wspólne śpiewanie i odgadywanie przez Państwa tytułów piosenek, dobre słowa, gromkie oklaski.

Do jak najszybszego ponownego spotkania!

Setna rocznica odzyskania niepodległości uczczona w sanatorium "Marconi"

Dodane 13.11.2018, 13:05

10 listopada spotkaliśmy się z Państwem w sanatorium „Marconi” w Busku-Zdroju.

Był to wyjątkowo udany koncert z licznie przybyłą publicznością. Odbył się także ze szczególnej okazji.

W pierwszej jego części uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wykonując solo i wraz z Państwem kilka pieśni patriotycznych.

Największym powodzeniem wśród panów cieszyło się zaśpiewane z Adrianem „O mój rozmarynie”, natomiast panie wspaniale wykazały się śpiewając z Moniką i Agnieszką „Rozkwitały pąki białych róż”.

Pięknie tę podniosłą część koncertu podsumował Adrian, mówiąc, że gdyby nasz kraj sto lat temu nie stał się wolny, na pewno nie odbyłaby się ta druga, rozrywkowa część naszego spotkania. Dlatego warto również w małych sprawach docenić ten fakt.

Dalsze piosenki także bardzo się Państwu spodobały, na co dowodem były tym razem nawet wspólne zdjęcia po koncercie.

Dziękujemy z serca za tak ciepłe przyjęcie i do zobaczenia następnym razem!

Podziękowania za wsparcie zrzutki #PianoDlaCantito

Dodane 31.10.2018, 13:33

Przez ostatnie cztery miesiące najpierw wymienialiśmy się pomysłami i przygotowywaliśmy, a później przeprowadzaliśmy zbiórkę pieniędzy na wysokiej jakości pianino cyfrowe możliwe do obsłużenia bez pomocy wzroku. Akcja ta odbywała się na portalu zrzutka.pl.

Mimo tego, że nie uzyskaliśmy pełnej potrzebnej kwoty, nowy instrument na koncerty fundacji zostanie zakupiony. Wierzymy, że uda się znaleźć sprzedawcę, który zaproponuje nam wymarzone pianino cyfrowe w niższej cenie.

Ze zbiórki od ponad pięćdziesięciu Darczyńców uzyskaliśmy 4319zł, kolejna kwota, która przyczyni się do zakupu to jeden procent podatku, jaki Państwo nam przekazaliście: 3065 zł.

Jesteśmy przekonani, że dzięki życzliwości sprzedawcy i Państwa dobrej woli resztę potrzebnej kwoty uda nam się dozbierać na koncertach. Bardzo się o to postaramy.

Chcemy wyrazić Państwu ogromną wdzięczność. Bez waszej pomocy finansowej spełnienie naszego marzenia o rozwoju nie byłoby możliwe. Dziękujemy za przekazywanie informacji o tym projekcie dalej. Dziękujemy za zaufanie, za dobre słowa i pozytywną energię, napędzającą nas do działania.

Dziękujemy z serca naszym przyjaciołom, dzieciom, rodzeństwu za pomoc w nagraniu i zmontowaniu filmów promujących tę inicjatywę, bez was na pewno nikt nie miałby szans dowiedzieć się o zbiórce.

Jesteśmy dumni, że mimo swoich skromnych możliwości osiągniemy kolejny sukces i spełnimy jeszcze jedno marzenie, dzięki któremu nasze koncerty staną się dla Państwa bardziej interesujące i profesjonalne.

Mamy nadzieję, że ten wspaniały instrument będziemy mogli usłyszeć już całkiem niedługo.

Po raz kolejny udowodniliście Państwo, że wspólnie możemy zrobić bardzo wiele.

Spotkanie absolwentów podczas obchodów 70-lecia SOSW w Krakowie

Dodane 30.10.2018, 13:57

27 października mieliśmy wielką przyjemność zaprezentować się podczas uroczystego koncertu absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie. Była to ważna uroczystość, ponieważ szkoła obchodziła swoje siedemdziesięciolecie.

Wykonaliśmy cztery utwory, za które publiczność nagrodziła nas gromkimi oklaskami. Ostatnia piosenka, „Róbmy swoje” z repertuaru Wojciecha Młynarskiego, została wykonana w powiększonym składzie. Zaśpiewaliśmy ją bowiem wspólnie z nauczycielami, którzy są równocześnie absolwentami ośrodka. Lubimy wyzwania i było to dla nas wielkie przeżycie, ale także duża przyjemność. Kolejny raz okazało się, że muzyka łączy pokolenia.

Bardzo dziękujemy, że mogliśmy wystąpić podczas tak ważnego wydarzenia i mamy nadzieję na kolejne zaproszenia.

 

Jesienne śpiewanie w Szczyrku

Dodane 23.10.2018, 12:12

20 października zagraliśmy dla wspaniałej publiczności przebywającej w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym „Adam” w Szczyrku.

Serdecznie Państwu dziękujemy za wspólne śpiewanie, mnóstwo energii, oklasków i ciepłych słów.

Bardzo cieszymy się, że znowu przypadły wam do gustu wykonywane przez nas piosenki.

Mamy ogromną nadzieję, że uda nam się z Państwem spotkać jeszcze w tym roku.

Rewelacyjny koncert w Szczyrku!

Dodane 09.10.2018, 20:29

Mimo że w okrojonym składzie, nowy sezon koncertowy zaczęliśmy z wielkim przytupem.

6 października, w sobotę, w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym „Adam” w Szczyrku spotkała się z nami wspaniała publiczność.

Długo czekaliśmy na pierwszy koncert i zdecydowanie było warto.

Dziękujemy Państwu serdecznie za wyjątkowo aktywne wspólne śpiewanie, gromkie oklaski i inne żywiołowe reakcje z waszej strony. Takie koncerty pokazują, że to co robimy, jest dla naszej publiczności równie ważne jak dla nas.

Sprawiliście nam swoją obecnością mnóstwo radości. Ciepłe słowa, które od Was usłyszeliśmy zostaną w nas na długo.

Do zobaczenia, miejmy nadzieję, już niebawem!

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 22 ... 24 Starsze >>

Powered by CuteNews